Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fuzzy logic - problem z ustawieniem modulacji ( Wchodzenie w tryb wygaszanie )


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ,

Dziękuje za przyjęcie mnie .

 

Czy ktoś wie ( posiada) regulator z funkcją Fuzzy logic. Mam 15 kw seko Maxx pellet / Regulator EcoMax 860 . Obecnie pierwsze dni pracy kotła ( wygrzewanie podłogówki ) 

 

Temp. mieszalnik : 28 stopni 

Irytuje mnie to że podczas odpalania z zadaną załóżmy temperaturą 53 stopni dobija do zadanej temperatury prężnię jednak dopiero przy 55 stopniach piec zaczyna pracować na minimalnej mocy a co z tym idzie dochodzi do ponad 58 lub  59 i przechodzi w tryb wygaszania i tak w kółko ( nie wiem czy można gdzieś ustawić większy zakres modulacji w tym programie Fuzzy logic. ( na standardzie jest opcja Histerezy ) ) podłogówka 110m2 / zawór 4D /

 

Moje pytanie czy zmniejszenie mocy kotła da cos np na 10 kw ?

Fuzzy logic ma parametry A/B/C może tutaj coś zmienić ?

Troche zawiedziony jestem tym system ,myślałem że nie będzie aż takiej bezwładności.

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Po kolei temp zadana kotła 70 St. Histeryza 15 tryb fuz logicz.

Jak chcesz coś zmienić w parametrach ABC to  A zwiększ a B zmniejsz , ale tam dużej regulacji nie masz, chyba , że dla seco jest inaczej.

Druga sprawa możesz przejść na tryb standard , temp zadana i histeryza taka sama , zwiększaj histeryzy progów mocy H1 i H2 . Obniżenie mocy kotła za bardzo Ci nic nie da, może wydłużyć dochodzenie do temp zadanej , ale i tak palnik swoje zrobi. Tak masz rację ta modulacja kuleje i jeszcze jej trochę brakuje do modulacji producentów zachodnich , ale pomału się do niej zbliżamy, jeśli chodzi o PLUM.

W trybie Fuzzy Logicz masz jeszcze tryb nadzór , ale musisz zobaczyć ile czasu potrzebuje kocioł by zejść z temp poniżej zadanej, ustawiasz nadzór na daną ilość minut i jak temp spadnie poniżej zadanej do kocioł znów wznowi pracę na danej mocy , ale się nie wygasi.

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Dzięki za szybką odpowiedź ( nie spodziewalem się że to forum działa aż tak prężnie )

 

Po kolei temp zadana kotła 70 St. Hist15 tryb fuz logicz  - Masz na myśli taką temperaturę jaką musi piec pracować ?

Hist 15 tryb fuzzy logic w ustawieniach mam tylko tryby a/b/c w momencie przestawienia ( foto poniżej )

 

image.png.58c5e8e26f262e862b1a64bbdb26fd68.png

image.thumb.png.ce832d59bb232022889ea961ab8c5fbe.png

 

W ustaawieniach Fuzzy jako tako nie mam funkcji Hist. Jeżeli zmienie ją na ust ( foto drugie) Nie ma reakcji w zasadzie gdyż przypuszczam iż jest to tylko do trybu stand. - Jestem w chwili obecnej na poziomie wiedzy 2 dniowej / czytam ... próbuje ogarnąć.

 

Czyli wracając do mojego pytania muszę ustawić piec aż na temp 70 stopni ? nie jest to zbyt duża ? w chwili obecnej tylko wygrzewam podłogówkę także okolice 28-30 zadanej na mieszalniku jest to maks jaki chce uzyskać. Obecny instalator mówił iż taka temp jest przeciętną na podłogówce zadaną 55-60 stopni . ponizej screeny z ustawien obecnych. Dzięki wielkie za pomoc

 

image.png.5e41148ebc81cf5abdb2ca76a15126ae.png

 

Kaloryczność oryginalnie miałem zadaną 5.2 na worku z pellet mam 4.6 czy jest ma to znaczenie w rzeczywistości ? zmienić na taką jaka jest na worku czy zachować oryginał ?

 

Reszta ustawień .

 

image.png.389514d9587a57b961f6d96d3c086d12.png

 

image.png.d2b95b5d7c2d9ec1324dd9ac306859b9.png

 

w nadzorze zmieniać coś ?

 

image.png.12cb29a52128aebadce2a24e5cc4e5b3.png

image.png.f4d571553a1f9ad13e0303538d35da3e.png

 

Jeżeli jakieś nastaw są nie do zaakceptować proszę o poradę.

 

Z góry dzięki za pomoc . Pozdrawiam

 

 

 

 

image.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak temp zadana kotła 70 tym sposobem i taką histeryzą zmniejszysz ilość rozpaleń i wygaszań kotła. Poza tym wymiennik będzie lepiej wyglądał. Nie bój się tego mieszacz i tak więcej nie puści na podłoge a nawet jeszcze mocniej się przymknie.

Zmiana parametrów histeryzy H1 i H2 nie ma odniesienia do trybu Fuzzy Logicz tylko dla trybu standard.

Zmień parametry AB FL A na 8 b na 30 i obserwuj. ( jaki masz zakres zmiany ustawień na pewno nie wielki).

Widzę , że dla seco niczym praktycznym oprogramowanie się nie różni.

Jaki masz palnik w tym kotle.

Jak na dwu dniową styczność to jesteś The Best. Za niedługo będziesz ekspertem samym w sobie. 

Uzupełnij swój profil. Poza tym jaki dom, ile m2 jaką będziesz miał instalację CO jak samą podłogówkę albo w większości i trochę grzejników to myśl o buforze Ciepła takim co najmniej 500 litrów i nie słuchaj rad o jakiś super modulacjach itd, to jedna wielka ściema. Bufory jakiś czasz temu były w odwrocie, ale teraz wracają do łask. Wystarczy jak się wybierzesz do Niemiec na osiedle gdzie domki buduje deweloper to zobaczysz jaki bufor się robi w ziemi i czym się go zasila. A wszystkie domki są od niego zasilane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik KIPI - rot pecewer .

 

Generalnie Fuzzy logic działa płynnie jeżeli go oszukam ( mam na myśli w przypadku dobicia do zadanej temperatury 55 ( przykład) przechodzi na bezwładność do 60 narzucam mu zadaną 56 ( tak ,aby nie przechodził w tryb postój / wygaszanie ) aż do momentu ustabilizowania się pieca i opadania minimalnie temperatury zadanej 55 stopni ( potem trzyma bardzo dobrze i zakres jest jedynie 3 stopnie w jedną oraz 3 stopnie w drugą ) Dąże do tego aby w trybie fuzzy logic nie wspierać go w momencie jego bezwładności a żeby sam sobie zaczął wygaszać np. od 54 stopni bo to jest dosłownie różnica 3 stopni. Teraz dwa pytania.

 

1) Nadzór ? Jak on wygląda w praktyce . Nie wygasza ? przechodzi w tryb postoju od razu bez wygaszania aż do momentu zejscia na zadaną temp. 55 ( bo jej się trzymajmy dla przykładu ) - nie używałem go jeszcze .

 

2) H1 , H2 , H3...  - jeżeli można mi to na logikę wytłumaczyć . Wiem że są to różnice ( tolerancja temperatury z jaką piec zaczyna działać mocniej ,słabiej ? ) aczkolwiek mam tylko wizje tej ostatniej o której mi instalator powiedział czyli H kotla że jeżeli ustawie np. 10 stopni to jeżeli piec straci bezwładność od 55 stopni to do momentu 65 nie bedzie się wygaszać ,prawda?

Zatem do czego nam są potrzebne te pozostałe ? H1 i H2 ?

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. profil uzupełniam :)

 

Dom parter , 110m2 / Sama podłogówka ( dwa grzejniki drabinkowe  )

 

Zakres zmian w Fuzzy logic :

 

A- 2 do 8

B- 20 do 120

C-  0 do 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawdopodobnie , że seco porzuciło swój twór dla KIPI - ale to o czymś świadczy.

Zapraszam Cię na wątek o KIPI tam co prawda trochę luźniej , ale jak zajrzysz od czasu do czasu to się wszystkiego dowiesz , albo np. tego o czym ja nie wiem a inni użytkownicy wiedzą w oparciu o np swoją instalację itp.

 F L działa bardzo płynnie i jest tak stworzone , że zawsze przebije Ci o 5 st od temp zadanej kotła i niestety palnik się wygasza a podłoga cały czas pobiera KW z kotła.

Osobiście rozmawiałem z głównym Panem który tworzy algorytm spalania w PLUM , i powiedział mi , że oni o tym wiedzą , ale nie mają na to wpływu, ponieważ producenci kotłów i palników mają inne zdanie i swoje preferencje i oni są zobligowani  do uznawania ich preferencji. To tak na marginesie.

 Nadzór nie wygasza i uruchamia się tylko jak parametr 0 minut zrobisz np na 1 minuta . To o czym pisałem wcześniej musisz zaobserwować palnik ile czasu trzeba kotłowi by zejść z temp poniżej zadanej plus histeryza kotła  czyli przykład :

Zadana 70 + 5 -15 Histeryza = palnik podejmie pracę i wyjdzie w tryb praca przy odczytaniu temp na kotle 54,9 st.

I tu w przypadku nadzoru nie jest wskazana tak duża histeryza kotła , trzeba ją ustawić jak najmniejszą np 5 st, tak by palnik podjął szybką pracę a nie pracował w nadzorze.

 Histeryzy H1 i H2 w standardzie im większe , powodują , że jak je odpowiednio dobierzesz to możesz dojść do tego , że palnik się nie wygasi czyli nie dojdzie do temp zadanej np 70 st i będzie pykał sobie na małej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać przykład u siebie H1 i H2 oraz Hkotła na jakiej zasadzie u ciebie działają ? Dziękie za inform

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w twoim przypadku, jeśli nie korzystasz z termostatu pokojowego, w trybie FL kocioł ma za zadanie jak najszybciej dojść do temp zadanej. Gdybyś miał termostat pokojowy, wówczas w sprzyjających warunkach w FL będzie tak modulował mocą, aby pracować przy granicy temp zadanej i wyłączyć się dopiero po uzyskaniu temp w pomieszczeniu.

Zwiększ temp kotła do np 70 stopni, w FL przebije o 5st. Histerezę kotła ustaw np na 15 lub 20 stopni i wtedy kocioł odpali się ponownie przy 55 lub 50 st. A jeśli chcesz, żeby palnik pracował cały czas musisz przejść w tryb standard, H2 np 10 st i wtedy palnik z mocą średnią zacznie pracować przy 60 stopniach na kotle, a H1 np 5 stopni i wtedy na moc minimalną palnik zejdzie przy 65 st. Jeśli odpowiednio dobierzesz progi mocy, czyli moc średnią i minimalną oraz H1 i H2, wtedy jest szansa, że palnik będzie pracował w granicy 70 stopni na mocach minimalnej i średniej. Trzeba tak dobrać moc min i H1, aby palnik rozpędem nie przebił tych zadanych 70 st na kotle. Twoje ustawienia obecne H1 i H2 są za niskie. W trybie FL wartości H1 i H2 nie mają znaczenia.

Godzinę temu, Gonzus1989 napisał:

Obecny instalator mówił iż taka temp jest przeciętną na podłogówce zadaną 55-60 stopni

Nie zgadzam się z tym. Pellet do właściwego spalania potrzebuje wysokiej temp. Ważna jest też wysoka temp powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cezar76 napisał:

Kolego, w twoim przypadku, jeśli nie korzystasz z termostatu pokojowego, w trybie FL kocioł ma za zadanie jak najszybciej dojść do temp zadanej. Gdybyś miał termostat pokojowy, wówczas w sprzyjających warunkach w FL będzie tak modulował mocą, aby pracować przy granicy temp zadanej i wyłączyć się dopiero po uzyskaniu temp w pomieszczeniu.

Zwiększ temp kotła do np 70 stopni, w FL przebije o 5st. Histerezę kotła ustaw np na 15 lub 20 stopni i wtedy kocioł odpali się ponownie przy 55 lub 50 st. A jeśli chcesz, żeby palnik pracował cały czas musisz przejść w tryb standard, H2 np 10 st i wtedy palnik z mocą średnią zacznie pracować przy 60 stopniach na kotle, a H1 np 5 stopni i wtedy na moc minimalną palnik zejdzie przy 65 st. Jeśli odpowiednio dobierzesz progi mocy, czyli moc średnią i minimalną oraz H1 i H2, wtedy jest szansa, że palnik będzie pracował w granicy 70 stopni na mocach minimalnej i średniej. Trzeba tak dobrać moc min i H1, aby palnik rozpędem nie przebił tych zadanych 70 st na kotle. Twoje ustawienia obecne H1 i H2 są za niskie. W trybie FL wartości H1 i H2 nie mają znaczenia.

Nie zgadzam się z tym. Pellet do właściwego spalania potrzebuje wysokiej temp. Ważna jest też wysoka temp powrotu. 

Dziękie wielkie za zainteresowanie .

 

Jaka ma być zadana temp powrotu ?

 

Tak na tą chwilę nie mam termostatów pokojowych ( będą na dniach ) - wtedy bezwładność bedzie mniejsza ? jeżeli rozgranicze ciepło na termostaty pokojowe ?

 

Dziękie za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robin60 napisał:

Ja cały czas używam trybu FL , ale mam same grzejniki na jednym obiegu CO i oddzielny CWU. 

350042726_OperaZdjcie_2020-01-06_120909_www.econet24_com.thumb.png.703a5962148551be1f7eefcea258e25a.png

Ale obecnie palę na ruszcie awaryjnym i pozbywam się zapasów drewna :):)

 

Czy kaloryczność ustawiasz taką jak na etykiecie worka pellet czy z ustawien fabrycznych ?

 

U mnie na worku jest 4,6 

Nastawy fabryczne 5.2

 

Jaka bedzie różnica jeżeli zmienie na 4.6 ?

 

Dzięki za zainteresowanei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezar76 napisał:

 Twoje ustawienia obecne H1 i H2 są za niskie. W trybie FL wartości H1 i H2 nie mają znaczenia.

 

czyli ustawić  :

 

H1 - 10

H2 - 5

H kotła - 15

?

 

Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz na 4,6 to będzie sypał więcej i mniej efektywnie splał dostarczane paliwo do komory spalania a wręcz może dojść do zasypania palnika przez paliwo , foto płomienia nie widzi i mimo , że w palniku się pali dojdzie do rozpalania palnika. 

Zrób kal na 5,4 będzie sypał mniej i efektywniej spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gonzus1989 napisał:

wtedy bezwładność bedzie mniejsza ? jeżeli rozgranicze ciepło na termostaty pokojowe ?

Musisz bardziej wytłumaczyć co masz na myśli.

 

1 minutę temu, Gonzus1989 napisał:

H1 - 10

H2 - 5

H kotła - 15

Tak. H1 i H2 mogą być do korekty. Musisz obserwować i tak dobrać te wartości, żeby palnik pracował przy granicy temp zadanej. Może trzeba będzie zmniejszyć np H2. Albo obie wartości... Musisz je dobrać doświadczalnie. Tryb pracy (FL lub standard) zależy, czy chcesz aby palnik pracował cały czas, czy chcesz, aby szybko dochodził do zadanej i dłużej stał w postoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cezar76 napisał:

Musisz bardziej wytłumaczyć co masz na myśli.

 

 

Tu miałem na myśli że jego bezwładność ( czyli trybu Fuzzy logic ) będzie bardziej precyzyjna po zastosowaniu tych termostatów ( te 5 stopni będzie dla niego wystarczające aby nie przekraczac ) - tak wnioskuje po Twojej wypowiedz.

 

Generalnie jest to drugi dzień kotła . Świeże wszystko aczkolwiek będę dążył do zdobycia doświadczenia w obydwóch trybach. Fuzzy logic jest to niby "łatwizna" która ma przyciągać nas klientów aczkolwiek działa na tą chwilę mało preczyjnie aczkolwiek kolega Robin60 podał mi ustawienia ,które wprowadziłem w trybie FL zmieniłem parametry :

 

A - 5 na 8

B- 40 na 30

.... w chwili obecnej przy teście nie przeszedł do trybu wygaszania gdyż zdążył "wychamować " i przekroczył tylko 3 stopnie i teraz widze że spada do zadanej temperatury ( zobaczymy do ilu spadnie i w jakiej mocy będzie działał palnik )

 

Możecie mi powiedzieć na jakiej zasadzie działają te parametry . Znam książkową wersję ich,ale nie znam praktyczną.

 

Dziekuej za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry A i B odpowiadają za szybkość schodzenia z mocy kotła. Szybciej wyhamowuje. Jeśli będziesz miał termostat pokojowy, to jak mówiłem, w sprzyjających warunkach palnik powinien pracować bez wygaszania w granicy temp zadanej kotła i wygasić się, po uzyskaniu temp pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Parametry A i B odpowiadają za szybkość schodzenia z mocy kotła. Szybciej wyhamowuje. Jeśli będziesz miał termostat pokojowy, to jak mówiłem, w sprzyjających warunkach palnik powinien pracować bez wygaszania w granicy temp zadanej kotła i wygasić się, po uzyskaniu temp pokojowej.

Możesz mi podać na przykładzie ?

Załóżmy wariant A : zmieniłem z 5 na 8 szybciej będzie schodził po zadanej temperaturze do niższych parametrów ? tzn. zadana 55 po osiągnięciu 55 zejscie jest szybsze na niższe obroty jeżeli ustawie 8 , tak ?

Załóżmy warian B : zmieniłem z 40 na 30 sens działania taki sam jak opisałem powyżej ?

 

Jedyna zmiana również to powolniejsze dochodzenie do temp zadanej aczkolwiek nie jest to aż tak widoczne po moich dzisiejszych testach .

 

Dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem Ci tego wytłumaczyć. 

4 minuty temu, Gonzus1989 napisał:

Jedyna zmiana również to powolniejsze dochodzenie do temp zadanej

Wolniej dobija, bo szybciej wyhamowuje. I być może po zmianie tych parametrów nie przekroczy temp zadanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

I tu w przypadku nadzoru nie jest wskazana tak duża histeryza kotła , trzeba ją ustawić jak najmniejszą np 5 st, tak by palnik podjął szybką pracę a nie pracował w nadzorze.

 

 

W tym przypadku praca nadal będzie na zasadzie " nadzór - praca " nadzór- praca" .  jeżeli mam H kotła min 1 warto ją ustawić w takim przypadku ( pisałeś o min 5 tak żeby piec jak najwcześniej zaczął pracę ) u mnie jest od 1 do 30  stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Nie umiem Ci tego wytłumaczyć. 

Wolniej dobija, bo szybciej wyhamowuje. I być może po zmianie tych parametrów nie przekroczy temp zadanej. 

Możesz mi napisać na jakich Ty obecnie parametry ,ustawienia na których użytkujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a może powiedz jak chcesz, żeby palnik pracował, może będzie nam łatwiej doradzić jak go ustawić? Chcesz żeby się wygaszał i stał długo w postoju, czy chcesz żeby cały czas pracował? 

Jakie parametry Cię interesują, A,B,C? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy ( a jest ona na poziomie 0 ) aczkolwiek na logikę . Chciałbym aby on działał ciągle w trybie fuzion bez przechodzenia w tryb wygaszanie czy nadzór ( aczkolwiek teraz testuje nadzór i zobacze jak to wygląda) .

Działając w ciągłym procesie na niskich obrotach spale mniej aniżeli zaczynając od startu tak jak to Fuzion mi teraz często robi , przekroczy 5 stopni / Gaszenie .. postój / Praca.

Wiem że w standard pewnie byłoby lepiej aczkolwiek na tą chwile kiedy to mam tylko podłogówkę samą bez CWU ( świeża budowa) aczkolwiek myślę że na Fusion bede miec mniejsze spalanie ( i tu może się myle ) . Chciałbym żeby praca była ciągiem przy zadanej temp w tolerancji 2 lub 3 stopnie w dół i w góre. W tej chwili potrafił mi pracować całą noc po czym nagle nad ranem przekroczył temperaturę 5 stopni wzwyż w trybie FL i znów gaszenie / postój po ponownym rozpaleniu to samo próba utrzymania się w granicach zadanej temp postój i tak w kółko. Dla mnie laika jest to na logikę i nie potrzebne zużycie podzespołów pieca / palnika i nagły przypływ dużej energii przy zapalaniu .

 

W tej chwili znów mi przeszedł do temp powyżej 5stopni .

Tym razem spróbuje mu dać nadzór na 10 min oraz H kotła na 3 stopnie tak żeby szybko wstał po zejscie 3 stopnie od zadanej. ( jeżeli coś źle robie proszę o korektę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gonzus1989 napisał:

W tej chwili potrafił mi pracować całą noc po czym nagle nad ranem przekroczył temperaturę 5 stopni wzwyż w trybie FL i znów gaszenie

Wygrzewasz nową podłogę, więc potrzeba dużo energii. Ale w końcu nagrzał i się wygasił. Normalne działanie. FL ma za zadanie jak najszybciej osiągnąć temp zadaną. 

 

8 minut temu, Gonzus1989 napisał:

Dla mnie laika jest to na logikę i nie potrzebne zużycie podzespołów pieca / palnika i nagły przypływ dużej energii przy zapalaniu .

Przesadzasz.

Jak już wygrzejesz podłogę, to najlepszym wyjściem będzie, jak kocioł będzie jak najdłużej stał. Pompa podłogi powinna pracować cały czas i wyciągać ciepło z kotła. Czyli - wysoka temp zadana kotła, wysoka histereza kotła i idealną sytuacją będzie jak najdłuższy postój kotła przy ciągle pracującej pompie podłogi. Zapalarka jest po to, aby odpalać kocioł. Moja ma już grubo ponad 4500 rozpaleń. Nowa kosztuje 200 zł. A jak zepsuje ci się na gwarancji, to ci wymienią. Martwisz się mocno na zapas. 

A jeśli chcesz, żeby palnik pracował stale, to przejdź w tryb standard. Ale właśnie praca ciągła na niskiej mocy nie jest zdrowa dla kotła, bo wtedy kisisz pellet. Kocioł na pellet ma inną zasadę działania niż kocioł zasypowy czy na ekogroszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cezar76 napisał:

Wygrzewasz nową podłogę, więc potrzeba dużo energii. Ale w końcu nagrzał i się wygasił. Normalne działanie. FL ma za zadanie jak najszybciej osiągnąć temp zadaną. 

 

Przesadzasz.

Jak już wygrzejesz podłogę, to najlepszym wyjściem będzie, jak kocioł będzie jak najdłużej stał. Pompa podłogi powinna pracować cały czas i wyciągać ciepło z kotła. Czyli - wysoka temp zadana kotła, wysoka histereza kotła i idealną sytuacją będzie jak najdłuższy postój kotła przy ciągle pracującej pompie podłogi. Zapalarka jest po to, aby odpalać kocioł. Moja ma już grubo ponad 4500 rozpaleń. Nowa kosztuje 200 zł. A jak zepsuje ci się na gwarancji, to ci wymienią. Martwisz się mocno na zapas. 

A jeśli chcesz, żeby palnik pracował stale, to przejdź w tryb standard. Ale właśnie praca ciągła na niskiej mocy nie jest zdrowa dla kotła, bo wtedy kisisz pellet. Kocioł na pellet ma inną zasadę działania niż kocioł zasypowy czy na ekogroszek. 

ok czyli na trybie FL proponujesz jaką H kotła ( czyli tą tolerancje w której piec ponownie zacznie pracować ) załóżmy temp zadaną 55 stopni Hkotła 5 stopni jest ok przy trybie FL ? czyli 60 stopni przechodzi w tryb wygaszania następnie 50 stopni odpala . ? Oczywiscie zwiększe temp tak jak kolega pisał do 65/70 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.