Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

W następnym tygodniu przyjedzie instalator tylko nie ten który montował a inny który montuje te palniki i sam ma założony taki sam w domu.

Zobaczymy co jest nie tak. Na moje to coś jest uszkodzone. Co zauważyłem to to że jak robiłem test wydajności i wyszło mi 1410 i tyle wbiłem a wczoraj sprawdzałem to wydajność w regulatorze przestawiła się na poprzednią czyli 1080. To jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Przyłączę się do tematu. Od miesiąca mam zamontowany taki palnik KIPI 5-20 kW do kotła Kamen 17kW. Jestem w trakcie testowania różnych pelletów i parametrów ustawień.Kolego Janusz wpisując test wydajności może nie potwierdziłeś wyboru przez naciśnięcie pokrętła regulacji i dlatego się przestawiło. Ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się cofnąć do drugiej zakładki i tam zamieściłem zdjęcia. Zatwierdziłem wpisany wynik.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik idzie dobrze ale za dużo pelletu pobiera. W ustawieniach jest 20KW

Udało się ustawić ten palnik? Jeżeli nie to napisz do mnie myślę że uda mi się pomóc , miałem ten sam problem , już go pokonałem .

Nie wiem jak było w starszych komputerach ale w obecnie kupowanych wpisuje się autentyczny wynik testu podajnika , czyli jak wyszło w ciągu 6 min 1300 , to wpisujemy w podmenu " masa paliwa w teście " 1300 i nic więcej , komputer sam oblicza wynik w " wydajność podajnika " .

Resztę szczegółów z chęcią podam , jeżeli jeszcze potrzebujesz takie wiadomości .

Edytowane przez harii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . harii mam prośbę podeślij ustawienia palnika kipi 20 kw kompletne bo zamontowałem palnik i mam problemy z rozpalaniem i podnoszeniem temperatury kotła. Pelet bezimienny test podajnika 710 g czyli wydajność 7,1 kg/h Sterownik  850 2P-1 kocioł to 12 kW BIAŁEK. Pozdrawiam Mariusz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, nie wiem czy to przeczytasz czy już sobie poradziłeś, ale miałem taki sam problem. Sterownik pokazywał mi że płomień spada a tak na prawdę był duży. Ja manipulowałem parametrami "cykl rotacyjnego oczyszczania" i "intensywność czyszczenia". Trzeba wyczuć moment, w którym czujnik dobrze widzi ogień a jednocześnie nie wyrzuca niewypalonego pelletu do popielnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie podac ustawienia nadmuchów z modulacji mocy. Max moc nadmuchu srednia i minimalna. Człowiek po pijaku zawsze cos namiesza w ustawieniach. Palnik kipi 20kw sterownik ecomax 850 piec Narmet 24kw. Praca w trybie fuzzy logic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.
Piszę tutaj z nadzieją że ktoś mi pomoże.
Posiadam piec firmy Defro. Do pieca dokupiłem palnik firmy Kipi obrotowy o mocy 20 Kw. Regulator kotła firmy Plum ecomax 850. Regulator pewnie mam pogrzebane nie tak jak trzeba. Pare dni temu wymieniłem instalację w kotłowni na nową. Rury plastikowe, Bojler firmy Kospel płaszczowy 180l stojący.
Posiadam 3 nowe pompy firmy Grundfos alpha2 l. Jedna na na grzejniki 25-60, druga na wodę 25-40, a trzecia cyrkulacyjna, zawór trójdrożny. Obieg jest otwarty. zawór trójdrożny ustawiony na 3. I teraz problem. Palnik kipi rozpala się za pierwszym razem płomień waha się od 10 do 40 ale są momenty że spada do 5 %. Nadmuch jest do 38 % max, chodzi na Fuzzy Logic reszty ustawień nie pamiętam. Żeby uzyskać temperaturę zadaną na piecu 65 stopni to trwa ok 3-4 godz. Temperatura zadana bojlera to 55 stopni. Pellet jest "no name". Pompy załączają się przy 40 stopniach. Czy ktoś może mi pomóc aby to jakoś działało. Instalacja jest zrobiona przez dobrego fachowca. Proszę o pomoc.

 

Czy udało się opanować problem , mam identyczną sytuację,morzesz pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Udało się ustawić ten palnik? Jeżeli nie to napisz do mnie myślę że uda mi się pomóc , miałem ten sam problem , już go pokonałem .
Nie wiem jak było w starszych komputerach ale w obecnie kupowanych wpisuje się autentyczny wynik testu podajnika , czyli jak wyszło w ciągu 6 min 1300 , to wpisujemy w podmenu " masa paliwa w teście " 1300 i nic więcej , komputer sam oblicza wynik w " wydajność podajnika " .
Resztę szczegółów z chęcią podam , jeżeli jeszcze potrzebujesz takie wiadomości .

 

Witam mam identyczny problem z ustawieniem parametrów, poproszę o wskazówki.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Panowie ja mam zaś inny problem, za żadne skarby nie mogę sobie poradzić z Trybem Fuzzy Logic, Piec Heitz ecomax 850 Plum Touch.

Problem wynika ze zbyt dużą mocą w granicy temperatury zadanej. Np temperatura zadana 65 stopni, palnik ustawiony na 20kw ( w trybie 100% ). W okolicy 65-67

utrzymuje się w okolicy 12kw, mając 67-68 spada na minimalną zadaną np. 4-5 kw, ale piec tak szybko dochodził do zadanej temperatury, że moment ma 70 stopni

i wpada w nadzór, w sumie aż do 72-73 stopni, potem postój, temperatura spada do ustawionej histerezy, piec znów przyśpiesza i temat się powtarza...

Czy ktoś ma patent na to ? np. temp. zadana 65, a przy 63-64 np. pracował już z minimalną mocą, ewentualnie powoli dobijając ? Jest to największy mankament tego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie ja mam zaś inny problem, za żadne skarby nie mogę sobie poradzić z Trybem Fuzzy Logic, Piec Heitz ecomax 850 Plum Touch.

Problem wynika ze zbyt dużą mocą w granicy temperatury zadanej. Np temperatura zadana 65 stopni, palnik ustawiony na 20kw ( w trybie 100% ). W okolicy 65-67

utrzymuje się w okolicy 12kw, mając 67-68 spada na minimalną zadaną np. 4-5 kw, ale piec tak szybko dochodził do zadanej temperatury, że moment ma 70 stopni

i wpada w nadzór, w sumie aż do 72-73 stopni, potem postój, temperatura spada do ustawionej histerezy, piec znów przyśpiesza i temat się powtarza...

Czy ktoś ma patent na to ? np. temp. zadana 65, a przy 63-64 np. pracował już z minimalną mocą, ewentualnie powoli dobijając ? Jest to największy mankament tego sterownika.

To na pewno nie problem sterownika tylko prawidłowych ustawień. Co prawda mam kocioł na ekogroszek ale z tym samym sterownikiem  i swego czasu miałem podobną sytuację . Napisz od jakiej temperatury  zaczyna startować palnik i jaką masz ustawioną histerezę przejścia w nadzór i histerezę kotła , oraz czy masz pełen FUZZY LOGIC czy max/min . Jeżeli histereza kotła jest za mała w stosunku do histerezy przejścia w nadzór tak będzie się robić - kocioł nie będzie miał czasy wyhamować . W sumie przebicie o 2 -30 poza zadaną + histereza przejścia w nadzór to nie jest dużo( wydaje mi się z tego co napisałeś  ,że histerezę przejścia w nadzór masz 50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem histerezę kotła mam ustawione na 1. Nie wiem jak zrozumieć histerezę przejścia w nadzór ? Nadzór samoistnie włącza się po przekroczeniu 5 stopni od temperatury zadanej, ( jeśli wyłączę opcję nadzór, z tego co pamiętam, po przekroczeniu 5 stopni od temp. zadanej następuje wygaszanie kotła ) czyli przy zadaniu 65 stopni, wchodzi w tryb nadzoru przy 70 stopniach, cały czas dążę do tego, aby kocioł pracował w okolicy temperatury zadanej i sam modulował sobie moc, niestety zawsze przeładuję moc.

FUZZY LOGIC mam ustawione max. 85% module z mocą 18-20kw, a min. mam ustawione na 2%. 

Dalej nie rozumiem histerezy przejścia w nadzór ?

W ustawieniach w kwestii histerez to posiadam :

- histereza kotła

- histereza mocy pośredniej H2

- histereza minimalna pracy kotła H1

( z tego co wyczytałem w instrukcji, Histereza H1 i H2 nie obowiązuje w opcji Fuzzy Logic, lecz z doświadczenia i modulowania ustawieniami, jest dla mnie dziwna jedna rzecz,

obniżając Histerezę pośrednią H2 w trybie Fuzzy Logic, w okolicy temperatury zadanej 65, a jest np. 64 rośnie nadmuch i przybywa kw..., a podwyższając Histerezę H2 na max.

nadmuch spada wraz z kw. dziwne to jest w stosunku do sterowania, w odwrotnej formie, ja obniżam, a ona rośnie, podnoszę H2 a wszystko spada, dziwi mnie to, że producent

w instrukcji pisze, że H1 i H2 nie dotyczy ustawień w automatycznym sterowaniu, a tu można modulować )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach w kwestii histerez to posiadam :

- histereza kotła

- histereza mocy pośredniej H2

- histereza minimalna pracy kotła H1

 

Gdyby tak kolega podał parametry jakie ma ustawione to byłoby znacznie łatwiej :D  Chcąc uzyskać pomoc, musimy znać obecne nastawy :P Bo strukturę menu każdy ma taką samą ;) oczywiście w ramach tego samego sterownika.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz nadzór!

A skąd wiesz jaki ma odbiór ciepła z kotła? Może okazać się, że rozpalanie nastąpi co 10 minut więc nie wiem czy tak z marszu nadzór off :D  dajmy szansę koledze.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak kolega podał parametry jakie ma ustawione to byłoby znacznie łatwiej :D  Chcąc uzyskać pomoc, musimy znać obecne nastawy :P Bo strukturę menu każdy ma taką samą ;) oczywiście w ramach tego samego sterownika.

W ustawieniach w kwestii histerez to posiadam :

- histereza kotła---------------------------------------------------1 stopień

- histereza mocy pośredniej H2 

- histereza minimalna pracy kotła H1

 

H1 i H2 raczej nie potrzebne, skoro chodzi w Fuzzy Logic ?  <_<

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wolę opcje FL, z tego względu że samoistnie moduluje moc, czy mam 7 grzejników otwarte czy 10, sam dobiera moc, w przeciwieństwie do standardu ( w standardzie mocno się waha ) W Standardzie muszę miedzy innymi określić aktualne zapotrzebowanie na moc grzewczą, aby za mocno nie skakał góra, dół.

Na standardzie mam ustawione następująco :

75 temp. Zadana

- moc 100% 20 kw

- histereza kotła 5

- histereza H2 pośrednia 13

- histereza H1 8

Dodatkowo mam ustawione H1  minimum kotła 6 kw i 25% nadmuchu.

Histerezę H2 pośrednią moc 9kw i 31% nadmuchu.

 

Rozpalając kocioł, chodząc w 100%, zwalnia przy 62 stopniach wchodząc w Histerezę H2, ( 9kw i 31% nadmuchu) szybko dochodzi do 67 stopni po czym przełącza na H1 ( 6kw i 25% nadmuchu ) i ciągnie do 71-73, po czym powoli spada. Temperatura skacze 64-72 stopnie. Mam tak ustawione, aby temperatura nie dobiła do 75 stopni, aby kocioł nie wszedł w nadzór.  Mieszacz automatyczny, temperatura mieszacza 50 stopni.

Dlatego chciałbym spróbować opcję FL, ale mam problem z przekraczającą temperaturą zadaną, i wiecznym nadzorem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że kolega robin60 korzysta z trybu FL. Podrzucał  nawet wgląd do swoich ustawień, choć jak wiadomo u każdego co innego zagra. Masz spory odbiór ciepła skoro "71-73 i powoli spada". U mnie FL, nadzór się nie sprawdza, nawet przy maksymalnym jego czasie i minimalnej mocy palnik się wygaszał. Jakiej mocy masz kocioł, bo doczytałem tylko, że Heitz.

Co się dzieje jak wejdzie w nadzór? Temp rośnie na tej mocy minimalnej czy mija czas nadzoru i następuje wygaszenie?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda co pisze kolega @ laptop te ustawienia które upubliczniłem bardzo ładnie pracuje palnik w trybie FL czyli to o co chodzi koledze mixiorek dochodzi do zadanej czyli 69 ma przeciągnąc o 5 ale,nie może bo z chodzi z mocą nie przeciąga i tym samym się nie wygasza pracuje cały czas w okolicy 70 st.C na 5-7 KW odbiór ciepła jest dość duży bo wszystkie 16 grzejników bez zaworów termostatycznych jedynie co to steruje tym zawór 4 D z siłownikiem  gdzie puszczam na dom 46 st. jak dom nagrzeję ecoster toucz rozwiera styk pompa stop na mocy 5 KW wtedy przeciągnie do 74 i następuje proces czyszczenia oraz wygaszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem histerezę kotła mam ustawione na 1. Nie wiem jak zrozumieć histerezę przejścia w nadzór ? Nadzór samoistnie włącza się po przekroczeniu 5 stopni od temperatury zadanej, ( jeśli wyłączę opcję nadzór, z tego co pamiętam, po przekroczeniu 5 stopni od temp. zadanej następuje wygaszanie kotła ) czyli przy zadaniu 65 stopni, wchodzi w tryb nadzoru przy 70 stopniach, cały czas dążę do tego, aby kocioł pracował w okolicy temperatury zadanej i sam modulował sobie moc, niestety zawsze przeładuję moc.

FUZZY LOGIC mam ustawione max. 85% module z mocą 18-20kw, a min. mam ustawione na 2%. 

Dalej nie rozumiem histerezy przejścia w nadzór ?

W ustawieniach w kwestii histerez to posiadam :

- histereza kotła

- histereza mocy pośredniej H2

- histereza minimalna pracy kotła H1

( z tego co wyczytałem w instrukcji, Histereza H1 i H2 nie obowiązuje w opcji Fuzzy Logic, lecz z doświadczenia i modulowania ustawieniami, jest dla mnie dziwna jedna rzecz,

obniżając Histerezę pośrednią H2 w trybie Fuzzy Logic, w okolicy temperatury zadanej 65, a jest np. 64 rośnie nadmuch i przybywa kw..., a podwyższając Histerezę H2 na max.

nadmuch spada wraz z kw. dziwne to jest w stosunku do sterowania, w odwrotnej formie, ja obniżam, a ona rośnie, podnoszę H2 a wszystko spada, dziwi mnie to, że producent

w instrukcji pisze, że H1 i H2 nie dotyczy ustawień w automatycznym sterowaniu, a tu można modulować )

No niestety trochę czasu zajmuje dojście co od czego zależy w ustawieniach , ja też się dalej uczę. Histereza to inaczej w tym przypadku różnica temperatur : i tak histereza nadzoru to różnica wyrażona w stopniach pomiędzy temp zadaną kotła a przewyższeniem zanim kocioł przejdzie do nadzoru np.50 czyli od temp. zadanej np.600 palnik będzie jeszcze pracował do temp. 650 , histereza kotła to różnica  temp. na kotle przy której palnik ponownie po  nadzorze zaczyna pracę - piszesz ,że masz ustawiona na 10 więc w przytoczonym prze zemnie przypadku jest to 640 . Zwiększając  histerezy zwiększasz różnicę dwóch danych temperatur i tak zwiększając daną histerezę wydłuża się czas w jakim kocioł ma ją osiągnąć a zatem może on wtedy pracować z mniejszą mocą bo ma więcej czasu na dobicie do danej temperatury. Jeżeli zmniejszasz histerezę kocioł na mniej czasu na reakcję i musi wykonać sprint z dużo większa mocą i czasami nie zdąży wyhamować - wtedy dochodzi do przebijania temperatur. A co z tego wynika - jeżeli instalacja działa odpowiednio a opał spala się dobrze to pracę palnika i kotła regulujemy właśnie odpowiednio dobranymi wielkościami poszczególnych histerez i ustawianymi temperaturami dla nas potrzebnych .

Zaznaczam iż moje doświadczenia pochodzą z obserwacji kotła na ekogroszek ze sterownikiem eco max 850 ale myślę  , że  zasady działania są podobne do peletowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.