Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozporządzenie Dotyczące Jakości Kotłów


Jackoo

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko te uchwały zobowiązują samorządy do nakładania kar na gospodarstwa domowe, w których będzie zamontowany nieodpowiedni typ kotła, więc w ostateczności dla obywatela nie będzie żadnych oszczędności.

Te uchwały w praktyce nie będą realizowane ponieważ takie kontrole skończą się tym co zwykle - po prostu ludzie nie otwierają drzwi kontrolerom i ich ignorują. A jeśli byłoby inaczej i rzeczywiście władza poszłaby na wojnę ze społeczeństwem to tu również nie ma większych szans. Kiedy 100 tysięcy emerytów górniczych zagroziło pójściem do sądu z powodu deputatów węglowych to sprawę musiano rozwiązać na szczeblu rządowym ponieważ bano się, że taka ilość spraw sądowych sparaliżuje system sądowniczy. W przypadku kotłów problem dotyczy 15-20 mln obywateli. Interwencja władz na szeroką skalę i wzywanie właścicieli nieruchomości lub ewentualnych świadków na policję, do prokuratury, pisanie raportów, akt, ciągnące się sprawy w sądzie oznaczać będzie całkowity paraliż systemu prawnego w Polsce. Koszty byłyby ogromne. Dodatkowo jeszcze te miliony wściekłych wyborców gotowych natychmiast pozbyć się nadgorliwych polityków samorządowych lub ogólnokrajowych. Uchwały można więc sobie darować - to martwe prawo.

 

"Bez konkretnych dotacji sprawa moim zdaniem nie do ruszenia."

 

Warto pamiętać, że 40-50% Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Programy oparte na dotacjach lub zwrotach części kosztów inwestycyjnych są więc rozwiązaniem dla nielicznych i bogatszych obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą nic nie zmienimy,edukować,edukować i jeszcze raz edukować.Może jakaś część ludzików się opamięta,twardego betonu juz nie zmienimy,trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kultura jest bardzo ważnym elementem współżycia między ludźmi (i nie zastąpi się jej żadnymi przepisami) ale jak się patrzy z jakim trudem wprowadza się ją choćby na drogach to mam wątpliwości czy w przypadku kotłów będzie to możliwe.

Ostatnio sąsiad zrobił mi wykład jak to widoczny dym z komina jest nieszkodliwy a jak nic nie widać to największy syf leci - to tak na marginesie- nowy dom, uwikłani w kredyty z tego co wiem.

Ja stawiam na kotły z podajnikiem ze sterownikiem nie wymagającym ingerencji użytkownika zasilane tanim opałem np miał węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma taki kontenerowiec do smogu w polskiej wsi albo w polskim mieście?

Co po polskiej wsi albo mieście pływa taki kontenerowiec i kopci tak,że nic nie widać?

W samolocie jest silnik odrzutowy o spalaniu,ciągłym więc tam nie ma kopcenia.

Jak Polski rząd nie nałoży kary na kopcących obywateli to zrobi to UE.Nałoży kary na Polskę,którą będą musieli zapłacić obywatele?

Jak nie można baranów wyedukować marchewką to trzeba użyć kija koniec i kropka.

Paliwo nic nie ma do kopcenia,zatkajcie sobie otwory przez,które wpada powietrze do palnika gazowego i co będzie zadyma z sadzy?

To wina tych dziadowskich kotłów i koniec.

Producenci będą trzepać kasę i robić ulepy a powietrze ma być gorze niż w Chinach?

Jak ci biedni mają kopcić to niech kopcą to swojego domu albo na swoje podwórze i ani centymetr dalej.

Dlaczego inni mają wdychać smołę i sadzę ze źle spalanego paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo kontenerowca... Za emisję co2 nas będą ścigać najbardziej. Bo nasze energetyka węglem stoi i już jest kij, żeby przywalić. Kiedyś oglądałem dokument o Anglii, gdzie chwalili się, że przestają w elektrowni palić węglem a zaczynają trocinami przywiezionymi z USA, bo to lepsze dla środowiska... Ciekawe ile tysięcy ton mazutu trzeba przy okazji spalić żeby te trociny przypłynęły... A co do smogu,to czy koniecznie trzeba do tego aż kotłów 5 klasy. Przecież to moim zdaniem warunek zaporowy, który ma wyeliminować w ogóle stosowanie kotłów na paliwa stałe a już zasypowców w szczególności. Jak projektodawca ustawy przewiduje w niej wydatki dla budżetu, to musi jednocześnie wskazać skąd pozyskać na nie środki. Podobnie mądrala od takich norm powinien wskazać jak takie kociołki robić i gdzie za normalne pieniądze je można kupić, ze wsparciem dla najmniej zamożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PostępowyRolnik. Widać że bieda to cię nigdy nie dosięgła. Ale jak sięgnie to będziesz zupełnie inaczej śpiewał.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szczęście wielkimi krokami idzie Dobra Zmiana.

Tak właśnie ja już poczułem wczoraj na własnym nosie te zmiany ,hmm te wegle to chyba teraz z plastiku co niektórzy kupują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Już są... dymy z kominów. Obiecałem sobie dawno, że spierdalam z tego smrodu. Myślę, że to jest ostatnia k.rwa zima z wojenką polsko-polską i miesiączką smoleńską. Tego co się dzieje w powietrzu się nie da opisać.

Czyli ten smog wg ciebie pojawił się dwa lata temu tak trzeba to rozumieć ? przecież to są zapóźnienia dziesięcioleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można *** z tego kraju. Chociażby na Alaskę, każdy podobno może. Wielu mieszka w blokowiskach i oni narzekają najgłośniej zapominając że pod miastem stoi elektrociepłownia która grzeje tyłki. I także kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolegów oburzonych sytuacją w naszym kraju.Mieszkam większość czasu w Belgii i najlepiej widzę różnice po przekroczeniu granicy Polski.Gdyby nie przywiązanie do ojczystego kraju,pewnie by mnie juz tutaj nie było.U nas problem zaczyna sie rozwiązywać od dupy strony.Ktoś wyda zakaz i myśli że jest po problemie.Ma byc i ***,reszta sprawy nieważna,zapomina ze rodacy są sprytni i mają w poważaniu zakazy.W Belgii jest większa dzicz niż w Polsce,wbrew pozorom,kto tam nie mieszka nie ma o tym pojęcia,jednak węglem nikt nie pali bo takiego paliwa tam nie ma.Wszyscy jadą na mazucie,drewnie i LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten smog wg ciebie pojawił się dwa lata temu tak trzeba to rozumieć ? przecież to są zapóźnienia dziesięcioleci

Przecież piszę, że kilkanaście lat rezygnuję z ruchu na powietrzu, bo dymi. I żeby nie było, że egocentryzm mi się włączył. Społeczne, zdrowotne koszty dla wszystkich są niemierzalne w tej chwili.

 

Zawsze można sp... z tego kraju. Chociażby na Alaskę, każdy podobno może. Wielu mieszka w blokowiskach i oni narzekają najgłośniej zapominając że pod miastem stoi elektrociepłownia która grzeje tyłki. I także kopci.

Nie wiem czy pijesz do mnie czy piszesz w ogólności, ale przerzucam 6ton rocznie na ok. 140m^2 z lat 80tych. Średnio mi się to najpierw taczkowanie, zrzucanie a potem jeszcze przerzucanie w wąskiej piwnicy uśmiecha, tym nie mniej raczej się na blok nie zamienię. Ale dobrze izolowane 100m^2 bez etatu palacza brałbym w ciemno(choć po zainstalowaniu retortowego 10 lat temu jest przepaść w komforcie)

 

W Belgii jest większa dzicz niż w Polsce,wbrew pozorom,kto tam nie mieszka nie ma o tym pojęcia,jednak węglem nikt nie pali bo takiego paliwa tam nie ma.Wszyscy jadą na mazucie,drewnie i LPG.

W jakim sensie dzicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piję do Ciebie, ot taka luźna refleksja. Palę od 40 lat na 140m2 a od kilku lat od góry, średnio dwa razy dziennie, nie przeszkadza mi to, byle było czym palić, to moje główne zmartwienie przed kolejnym sezonem.

Powiem wam że ja już bym nie chciał *** z tego nieszczęsnego kraju.Tu jestem po prostu u siebie i nie muszę przez ramię zerkać czy mi  ktoś nabluzga albo napluje w twarz. Oni tam w większości gardzą imigrantami, źle bym to znosił, mam jakąś tam godność osobistą i żadne pieniądze by tego nie zrekompensowały. Nie jestem nawiedzonym patriotą ale mówiąc z niejakim patosem powiem za poetą taki mały a jakże ważny wers : "nie rzucę ziemi skąd mój ród". Tylko tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nawiedzonym patriotą ale mówiąc z niejakim patosem powiem za poetą taki mały a jakże ważny wers : "nie rzucę ziemi skąd mój ród". Tylko tyle .

A ja jestem nawiedzonym patriotą, nacjonalistą,  tradycjonalistą, ksenofobem i mocherem. Poza prześladowanymi chrześcijanami nie chcę tu żadnych migrantów, szczególnie islamskich.

Czy to oznacza, że jestem rasistą i faszystą ;) ?

Za to, co napisałem, w Niemczech mógłbym zostać ukarany grzywną, a najgorszym wypadku nawet aresztowany. A to tylko wyrażenie moich poglądów, dozwolone w każdym demokratycznym państwie....

Sorry za off-top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich się boję najbardziej.W kraju zachodnim nawet jak ktoś coś ma do Ciebie,to nie daje tego poznać,u nas największy katolik i patriota potrafi nóż w plecy wsadzić,bo miał ciężki dzień.Pozory są u nas najważniejsze,bo jestem patriotą,ale nikt mi nie będzie mówił jak mam palić i czym.Nasi nacjonaliści pracuję za granicą i mają szczęście że jeszcze nikt im rączek i nóżek nie połamał za chore poglądy.Tutaj zrobią z innymi porządek ale u kogoś im wolno wszystko.Nawet jak wszystkich zaczniemy z ambony edukować to większość stwierdzi że ksiądz się nie zna i głupoty gada,my wiemy lepiej.Niekiedy jest mi wstyd okazać ze jestem Polakiem,gdy obok dres z orłem na koszulce pokazuje jakim jest prostakiem i chamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się wtrącam i wchodzę między  "młot a kowadło". Podziwiam odwagę cywilną kolegi Wojtka i nie dajmy się ogłupieć - to właśnie jest zdrowa postawa. Pomijając margines wynikający właśnie z obecności ćwierćinteligentów w dresach, większość Polaków i Polek ma zdrowe pogląd oraz bynajmniej nie trzeba się ich bać :). Co innego dotyczy techniki palenia , tutaj jest duże pole do popisu jeśli chodzi o uświadamianie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miejsce i temat do drążenia jakichkolwiek poglądów,niemniej od zachowania pewnej niereformowalnej grupy ludzi,która też dzieli sie na tych upartych i tych których nie stać na opał,musimy się dusić w smogu.Teraz niech ktoś spróbuje w jakiś sposób dotrzeć do świadomości tylko tych,którzy dymią bo im zwisa że z komina dymi.Nie ma jeszcze u nas w społeczeństwie odpowiedzialności za dobro wspólne,nie wiem jak długo trzeba czekać na jakieś zmiany w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie zmienić pewną część ludzi których świadomość wykształciła się w latach 70-80 tych, ale, może to jest jakiś sposób: http://czysteogrzewanie.pl/promocja/pokazy-ekonomicznego-palenia-w-piecu/ .

 

@carinus, heh, faktycznie, o poglądach lepiej nie dyskutować, skupmy się na czystym paleniu, a można i węglem czysto palić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce to można,tylko dlaczego chce się tylko nielicznym?Gdybym mógł łopatą nakłaść rozumu sąsiadom,to pewnie bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła by się tym zająć "narodowa tv "ale nie, tylko propaganda sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja publiczna prezentuje i broni stanowiska rządu a główne stacje prywatne zaciekle ten rząd atakują. Nie powiem, że i mi się to podoba ale było jeszcze gorzej jak wszystkie stacje jednym głosem zachwalały jaką to byliśmy zieloną wyspą, podczas gdy większość z nas widziała zupełnie coś innego... A o braku programów edukacyjnych w tej materii też już wielokrotnie wspominałem. Tylko kto w tych programach miałby wystąpić w roli experta ??? Swoją drogą oglądałem kiedyś francuski dokument, w którym zachwalano między innymi spalanie pelletu z plastikowych odpadów... Co by na to powiedzieli nasi spece od smogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd nigdy nie jest zły,to my jesteśmy zbyt bierni.Bo skoro kilku sąsiadów wybrało grupę ludzi działających w sprzeczności z logiką i zdrowym rozsądkiem,terroryzuje całe osiedle swoimi pomysłami,mówi co mam oglądać i czytać ale nie kiwnie palcem żeby poprawić wszystkim mieszkańcom życie,to normalnie reszta powinna przyjść ***  takim ćwokom i pokazać gdzie ich miejsce i co mają robić.
Jak zdążyliście już zauważyć jeżeli nie wiadomo dlaczego nie robi się akcji informacyjnej,to pewnie jak zawsze chodzi o pieniądze.Lepiej przekazać "ojcu" bo będzie poparcie,lepiej nie drażnić branży żyjącej z handlu opałem,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zdelegalizowałeś, ostatnio mój dostawca siana pochwalił się zakupem - 2 takie same złomy jak ma obecnie, zalał je ropą i będzie kolejno zmieniał - co 10-12 lat.

Inni też tak robią.

Ludzie w Polsce są pomysłowi, lata zaborów i komunizmu nauczyły ich żyć i nie poddawać się, kombinować aby władzy dowalić.

Tenże rolnik ma np 2 szklarnie- nieczynne od prawie 20 lat,  ale wie, że na te szklarnie będzie mógł kupić miału - tak 2 - 3 wywrotki i liczy, że miał dla siebie będzie miał za darmo, gdyż większość odsprzeda innym sąsiadom, oczywiście ze sporym zyskiem

 

A w twojej okolicy to widziałem w zimie całkiem niezłe dymy - pewnie GS-y palone od dołu miałem w czystej postaci .

Więc zacznij delegalizację od swojego podwórka - otoczenia - ulicy- wioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.