Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku  daspell szufladka pasuje idealnie na dno kotła 993208597_w640_h640_kotel-tverdotoplivny,

ale słyszałem też teorię, że powinna robić za przystawkę przed kotłem / pod drzwiczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 13:49, Kris711 napisał:

zalaczania

Ja tez mam takie ruchome coś na dnie pieca ale nigdy nie wyciągałem tego z pieca. Rusza sie? niech sie rusza, piec działa? Dziala wiec nic nie ruszam bo jeszcze coś popsuje i bedzie hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed piecem? Hmmm... Ja jednakowoż wolałbym mieć ją w piecu. Pewnie przysłali rozmiar jak do Twojego daspell... Lepiej by nie przysyłali wcale i nie  *** mnie, myślałbym, że tak jak jest tak musi być i tyle, chociaż przyznam, że od samego początku byłem zdziwiony, że szuflady niema. Nie kontaktowałem się jeszcze z nikim, ale podejrzewam, że wszystkim biorącym udział w projekcie też przysłali, ciekawe czy komuś trafili z rozmiarem. Olewatorstwo albo debilizm i tyle. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musialem sobie "blaszkę " do pieczenia wlożyć do popielnika  ,bo przecież nie będę pyrał w popiele i kurzył na całą kotłownię ,wybierajac popiół  który zalega "luzem " w popielniku ...a swoją drogą to spalił bym się ze wstydu na miejscu producenta ,gdzie sprzedaję kocioł za kilkanscie tys i nie dodaje takiego banalnego .ale jakże przydatnego szczegółu ,jak pojemnik na popiół ...wstyd panowie ,wstyd ...na to że "doślą " nawet nie licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj nowym, temat kotłów Henztechnik Hit -Pelet śledzę od początku forum ponieważ oczekiwałem na jego montaż od dwóch lat i jestem jego posiadaczem od dwóch tygodni.Mam pytanie jak i gdzie ustawić  nastawy na sterowniku aby piec dłużej pracował na podtrzymaniu lub  mocy minimalnej bo obecnie bardzo często się zapala i gaśnie. Mam dom nieocieplony i chyba korzystniej będzie gdy będzie się rzadziej zapalał 

                                                                  Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zostałem wywołany więc odpowiadam, kotły HitPellet nie posiadają na wyposażeniu szuflad, jedynie dla jednej z gmin, bodajże gminy Jastrząb, były takie przewidziane.

Faktem jest, że inne kotły są wyposażone w szuflady, jednak w przypadku kotłów pelletowych zawsze są one za duże. Chodzi o to, aby szuflady te służyły do wybierania popiołu, a nie były w środku, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury przepalają się. Ponadto szuflady te są dość niskie, i w przypadku dużej ilości popiołu przy wyciąganiu jej byłoby więcej syfu, niż przy zgarnianiu lub wybieraniu szufelką.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Heiztechnik wcisnął kolejny kit, tak jak ten, że kocioł HIT PELLET to nowość i ósmy cud świata i dlatego niema go i jego opisu budowy w oficjalnej ofercie, z tego co było pisane to już dawno powinien tam być.                                                                                                    Tak, to było dla gminy Jastrząb.Biedne szuflady, poprzepalały by się, jakoś w innych piecach moich znajomych dają radę, coś takiego.

Sonko60, ustawienie w tym piecu podtrzymania to masakra, walczyłem z tym, ale dałem spokój, stwierdziłem, że kij z tym, niech się rozpala jak chce, byle ciepło było. Niech się ktoś wypowie, jeśli udało się to ogarnąć, też chętnie bym z tej opcji korzystał, bo to rozpalanie co pół godziny to pomyłka jakaś, powinien sobie chodzić na 55 stopni cały czas, a nie skakanie od 50 do 80 w kółko, bez sensu.

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie do serwisu  ...dlaczego producent nie przewidział używania tego kotła w okresie przejsciowym ? gdzie kocioł wystarczy odpalić  raz , podgrzać  pomieszczenia  i nie potrzeby żeby się wiecej odpalał .Używanie tego kotła w takich okresach gdzie nie ma potrzeby zeby pracował cały czas to jakiś koszmar ,  trzeba być w domu  i pilnowac żeby  się ponownie nie odpalił  ....a wystarczyło zrobić w menu  "pracę ręczną  " .gdzie kocioł uruchamiamy ręcznie i sam się już nie  odpali  , i "pracę automatyczną  " gdzie kocioł odpala się automatycznie po spadku temp do ust histerezy.W normalnych kotłach i sterownikach jest opcja gdzie kocioł odpala się ,albo wygasza po sygnale z termostatu pokojowego ,jest też opcja wspomnianej  wyżej pracy ręcznej i automatycznej ...dlaczego tu nie ma takich normalnych i przydatnych funkcji ?  Co jest z tym kotłem nie tak że nie ma tych funkcji ?  Zaraz pewnie usłysze że "to wszystko dla  dobra kotła żeby   za szybko nie zgnił " ...ja bym wolał zeby producent pomyślał też o "dobru " i wygodzie użytkownika ,a nie tylko o kotle ....Dla mnie i podejrzewam ze nie bedę w tym odosobniony ,sterownik i jego "możliwosci "  to porażka .Proponuje zrobić sondę tu na forum ,zobaczymy ile osób jest zadowolonych

Edytowane przez marekrokit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są dobre, dostaliśmy okrojone oprogramowanie na którym ryzyko korozji pieca zostało maksymalnie ograniczone, można przypuszczać, że dla tego żeby piece "HIT PELLET ÓSMY CÓD ŚWIATA" wytrzymały choć pięć lat i nie przerdzewiały na gwarancji. Hmmm....

Tak myślałem, że można by to oszukać, he. Trzeba zamontować bufor, ustawić sterownik na tryb letni i gotowe. Szkoda tylko, że bufor trochę kosztuje i zajmuje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  u was faktycznie nie ma opcji załączenia i wygaszenia kotła za pomocą termostatu pokojowego , lub za pomocą harmonogramu pracy na czas ? , u mnie po dołożeniu ecosteru mam nadmiar funkcji , mogę prowadzić kocioł jak dusza zapragnie tak w lecie jak i w zimie , nie wyobrażam sobie żeby w kotle pelletowym miało by być inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, u nas piec zapitala na okrągło od 55 do 70 stopni, a w praktyce od 50, bo zanim się rozpali, do 80 stopni, bo zawsze tyle podskoczy po wygaszeniu. Jest tak nawet wtedy, gdy grzejniki są zimne, bo termostat odłączy. Wtedy po opadnięciu temperatury do 55 i tak się zaczyna rozpalanie, nabija do 70, wygaszanie i tak w kółko, niema okresu przestoju gdy grzejniki są zimne.

Ma ktoś problemy z przegrzaniem podajnika teraz, gdy cieplej, czy to przy ogrzewaniu, czy w trybie letnim na grzaniu wody?     U mojego sąsiada zdarza się to często, czasami u mnie też.

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz sobie moc max palnika o jakieś 2kw ...jak narazie bez większych problemów u mnie...raz się przegrzał tylko...moj kocioł pracuje w automacie lato/zima...jak +15 na dworze to lato a jak +10na dworze to tryb zima i jest spoko...pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sezon się kończy więc zapytam jak u was kocioł się sprawował ? Pokażcie swoje liczniki serwisowe kotła..ja jestem zadowolony spaliłem 3.8t pelletu..c5fef7d7fc49445dcb12ae5086ad7dbd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Byłem o krok od kupna kotła Heiztehnik z ich firmowym palnikiem skończyło się na tym że kupiłem używany piec RED czyli też Heiztechnik z palnikiem Pellasa Xmini wyszło 1/3 ceny nowego. Obecnie palnik Pellasa sprzedałem i kupiłem obrotowy palnik KIPI 20kw. Od tej pory nie interesują mnie spieki, popioły czy inne badziewia.

Moje zdanie jest takie że Heiztechnik zrobił fatalny krok zaczynając zabawę z produkcją własnych palników których czyszczenie opiera się na metodzie zgarniania która jest mało skuteczna. Te palniki nadają się jedynie do najwyższej jakości pelletu a i tak trzeba je od czasu do czasu czyści ręcznie ( jak dla mnie porażka ) . Heiztechnikowi nie podobał się Pellas który też ma w ofercie obrotowy palnik to spieprzyli to co w takim piecu powinno być najważniejsze czyli bezobsługowość. Chcieli stworzyć koło od nowa to powinni popatrzeć które kółka obracają się najlepiej i jeszcze je poprawić a tak wyszło im cos w rodzaju paleniska do pelletu z zalegającym popiołem.

Ogólnie polecam wymontować palnik Heiztechnika sprzedać go jakiemuś Januszowi biznesu i kupić obrotowy KIPI albo Pellasx.

Dla potwierdzenia dodaje widok paleniska mojego KIPI ( prawda że pięknie tlko kilka paproszków po zakończeniu pracy palnika i tak za każdym razem ;)

Pozdrawiam,

Marcin

kipi 20kw.jpg

Edytowane przez KIPIburnerUser
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię wyprowadzać z euforii, ale tak ma każdy który ma poprawne spalanie w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w nowym sezonie.

Zakupiłem nowa partię pelletu i po przeważeniu wyszło mi 1,8kg na 10min jak do tej pory nie miałem takiego. Jak myślicie jest to możliwe bez jakichś cudownych dodatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu 12 gatunków pelletu mogę stwierdzić, że to wartość jak najbardziej w normie. Ciekawe jak będzie się wypalać, bo albo ma dobrą gęstość, albo zasyfiony badziewnymi dodatkami i to robi wagę.

Z innej beczki, składał ktoś z Was reklamację w gminie na działanie kotła/instalacji? W jakim czasie powinno to zostać załatwione? Ponoć w ciągu 48 godzin? Składałem reklamację przez gminę w sierpniu, do tej pory zero odzewu, dzwoniłem dziś do gościa w gminie, zdziwił się, bo myślał, że już dawno po sprawie, miał im dziś wystosować konkretne pismo. Czy po tak długim czasie oczekiwania na interwencję powinienem ubiegać się o odszkodowanie i czy w ogóle mogę? minęło już ponad 48 dni, co tam gadać o godzinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 15:14, KIPIburnerUser napisał:

spec237, 1,8  na 10 min to wychodzi 10,8kg /h myśle że wartość poprawna. Jak wychodziło Ci wcześniej ?

Jak to jest dokładnie z tą procedurą ważenia i obliczenia pelletu (bo różnie piszą)?

Po zważeniu uzyskanej ilości paliwa mnożymy razy x6 czy x10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję ten pellet i jest nieźle, trochę spieku jest, ale nie ma tragedii, widzę,że jest dość mocno kaloryczny bo piec dużo szybciej osiąga zadaną temperaturę i dość znacznie przebija ponad 70st, prawie do 80st. Kupiłem go u producenta ktory dopiero co wstawił linię i zaczyna produkcję, tak więc pewnie jeszcze nie nauczył się mieszać różne cudowne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.