searcher888 Opublikowano 6 Listopada 2018 #351 Opublikowano 6 Listopada 2018 Wzrokowo sprawdź....to widać gołym okiem bo popiół jest zsuwany z paleniska na około 10-15cm od miejsca gdzie spada peleet do paleniska po lub przed rozpaleniem na Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
spec237 Opublikowano 6 Listopada 2018 #352 Opublikowano 6 Listopada 2018 No tak, tylko,że przy tej operacji zasuwa wentylator na max i będzie pylić na kotłownię a chciałbym tego uniknąć. Chodzi mi o fizyczny test pracy pazura zgarniającego bez pracy pozostałego osprzętu jak zapalarka i wentylator. Podobnie jak test wyjść np. pompy co, włączamy test i widzimy czy pompa podejmuje pracę. Cytuj
Patrol Opublikowano 6 Listopada 2018 #353 Opublikowano 6 Listopada 2018 powinien być test siłownika zgarniacza; u jednego z użytkowników zgarniacz się przyciął i dopiero po jego obstukaniu ruszył Cytuj
Helmut300 Opublikowano 6 Listopada 2018 #354 Opublikowano 6 Listopada 2018 W teście wyjść zgarniacz jest opisany jako siłownik podajnika Cytuj
spec237 Opublikowano 6 Listopada 2018 #355 Opublikowano 6 Listopada 2018 Jutro sprawdzę, może tak być chociaż dla zwykłego uzytkownika nie jest to jasne. Cytuj
lelusz Opublikowano 6 Listopada 2018 #356 Opublikowano 6 Listopada 2018 (edytowane) Jaka macie ustalona dawke podawani paliwa ? Tzn czas, jest to w serwisowych w ustawieniach rozpalania bodajze. Pytanie z innej beczki troche- wentylacja, ZETKA. Chce zarzucic anemostat na rure i pytanie - dac anemostat wywiewny czy nawiewny ? Oczywiscie na zewnatrz. Wiem, ze pytanie moze byc troche glupie ale z drugiej strony anemostaty montuje sie przewaznie w suficie i w innych warunkach. Edytowane 6 Listopada 2018 przez lelusz Cytuj
koyot Opublikowano 7 Listopada 2018 #357 Opublikowano 7 Listopada 2018 (edytowane) Od wczoraj testuję na androidzie! Edytowane 7 Listopada 2018 przez koyot Cytuj
searcher888 Opublikowano 7 Listopada 2018 #358 Opublikowano 7 Listopada 2018 Daj link do app. Działa stabilnie ?Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
koyot Opublikowano 7 Listopada 2018 #360 Opublikowano 7 Listopada 2018 Właśnie zwiększyłem sobie temp. na zaworze, bo coś zimno nad ranem. Jednak wcześniej jak obsługiwałem bezpośrednio przez stronę, to problem był w momencie gdy piec był w fazie postoju. Wtedy nie miałem możliwości zmiany temperatury, ani też wyłączenia kotła... Piszcie wszelkie uwagi i sugestie bezpośrednio do nich na stronie po zalogowaniu w zakładce - ogólne - zgłoś uwagę! Cytuj
spec237 Opublikowano 7 Listopada 2018 #361 Opublikowano 7 Listopada 2018 23 godziny temu, Helmut300 napisał: W teście wyjść zgarniacz jest opisany jako siłownik podajnika Zgadza się, tylko nie wiem czy u mnie działa prawidłowo bo pazur wysuwa się na jakieś 5-6cm. Na palenisku mam niekiedy placek ze spieku, jest to luźny spiek tak więc zgarniacz bez problemu powinien go zgarnąc z paleniska. Może ktoś z kolegów sprawdzić jak to u Was działa tzn. na jaką długość wyjeżdża ten pazur. Cytuj
lelusz Opublikowano 8 Listopada 2018 #362 Opublikowano 8 Listopada 2018 Zgarniacz na pewno nie wysuwa sie na dlugosc calego paleniska;) Jest to tak jak mowisz, kilka centymetrow - tyle ile zajmuje dawka swiezego paliwa ;) Cytuj
spec237 Opublikowano 8 Listopada 2018 #363 Opublikowano 8 Listopada 2018 Potwierdził to serwis i jest tak jak mówisz, można jedynie manipulowac samymi nastawami czasowymi jego pracy. Cytuj
spec237 Opublikowano 9 Listopada 2018 #364 Opublikowano 9 Listopada 2018 Panowie obecnie testuje sterowanie pogodowe i nie wiem jak to sensownie ustawić; sterownik HT900 i mamy tutaj; temp zaworu 1 gdy na zewnątrz -10stopni- ile tutaj ustawić? temp zaworu 1 gdy na zewnątrz +10 stopni- ile tutaj ustawic? Przypuszczam, że dla kazdego budynku bedzie to troche inaczej. Inna sprawa to to, że mam zapięty termostat pokojowy zaworu 1 i po osiągnięciu zadanej temperatury-histereza 0,4 stopni następuje wyłączenie pompy zaworu co jest jak najbardziej prawidłowe, natomiast chciałbym wypróbować obniżenie temperatury zaworu od termostatu i za cholere mi to nie działa, nadal wyłącza pompę. Co robię nie tak? Cytuj
spec237 Opublikowano 10 Listopada 2018 #365 Opublikowano 10 Listopada 2018 OK nikt nie odpowiedział, ze sterowaniem-obnizeniem temp zaworu juz sobie poradziłem, natomiast nie wiem jakie temp ustawic dla regulatora pogodowego, inne sterowniki mają cos takiego jak wybór odpowiedniej krzywej grzewczej natomiast tutaj nic takiego nie ma. Może istnieje jakas tabela obrazująca krzywe grzewcze dla tego sterownika, jesli nie to sterowanie pogodowe bedzie raczej iluzoryczne. Cytuj
saabik Opublikowano 11 Listopada 2018 #366 Opublikowano 11 Listopada 2018 Panowie nie mieliście żadnych problemów żeby połączyc z modułem wifi? po wpisaniu adresu w przeglądarce nie przekierowywuje mnie jak to opisane w instrukcji na konfiguracje urzadzenia, wybieram pierwszą stronę cleancss.com są tam adresy IP ale z żadnym się nie łącze, nie ma sieci do wybrania i połączenia się. Jeśli ktoś może cos doradzic zanim na tygodniu będę się dobijał do serwisantów ? Cytuj
searcher888 Opublikowano 11 Listopada 2018 #367 Opublikowano 11 Listopada 2018 Sabik jaki moduł internetowy ?Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
saabik Opublikowano 11 Listopada 2018 #368 Opublikowano 11 Listopada 2018 HT-tronic connect, urządzenie montowane z piecem do połączenia się z nim przez internet... Cytuj
searcher888 Opublikowano 11 Listopada 2018 #369 Opublikowano 11 Listopada 2018 A zatem nie robisz wg instrukcji.....wciśnij przycisk setup na module ,zacznie mrugać dioda ....następnie w kompie lub tel znajdź sieć wifi o nazwie modułu np htconect i połącz się z tą siecią ...potem wpisz adres w przeglądarce który znasz 192.168 itd... następnie znajdz i wybierz w panelu konfiguracji modułu swoją sieć wifi i zaloguj do niej wpisując hasło swojej sieci wifi(jeśli łączysz się z wifi ) następnie zakończ konfigurację nacisnij setup na module ...jeśli jest ok obie diody na module powinny świecić ciągle...reszta to aplikacja lub strona do zarządzania...pozdro....Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
munior Opublikowano 11 Listopada 2018 #370 Opublikowano 11 Listopada 2018 Panowie ,na smartfony z androidem wiadomo jest aplikacja ,bo korzystacie ...pytanie czy jest jakaś aplikacja na komputer ? Cytuj
searcher888 Opublikowano 11 Listopada 2018 #371 Opublikowano 11 Listopada 2018 Na stronie korzystasz cloud.bragerconnect.com Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
spec237 Opublikowano 12 Listopada 2018 #372 Opublikowano 12 Listopada 2018 Panowie ponawiam pytanie odnośnie krzywych grzewczych dla sterownika HT900, nikt nie korzysta z tego? Cytuj
searcher888 Opublikowano 12 Listopada 2018 #373 Opublikowano 12 Listopada 2018 Ja nie korzystam, nic na ten temat nie wiem....Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
saabik Opublikowano 12 Listopada 2018 #374 Opublikowano 12 Listopada 2018 Sprawdzaliście u siebie otwarcie przesłony dopływu powietrza do wentylatora? Na foto jest już bardziej otwarta ale wczesniej była tylko na około 1 cm Cytuj
searcher888 Opublikowano 12 Listopada 2018 #375 Opublikowano 12 Listopada 2018 Ja nie sprawdzałem tego...a ile powinno być ktoś wie? Jakieś różnice przy większym dopływie powietrza zauważyłeś?Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.