Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego popatrz sobie na temat "Jak kupujecie dobry pellet 

Tam jest opisane, nawet moje wypociny. Ogólnie wsypujesz do szklanki troszkę peletu i zalewasz wodą, ja zimną. gdy się rozpuści i opadną trociny, to woda powinna być bezbarwna, wiadomo jakieś tam syfek będzie pływał. W moim przypadku woda był żółta. Jak to kolega opisał dokładnie co tam dodają. 

A tak z innej beczki. Teraz na mrozach, jak lepiej palić.  Opcja postój - rozpala się ponownie po spadku temperatury o 15 *C, czy opcja na potrzymaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie chce przejść w potrzymanie. Ustawiłem czas pracy w potrzymani 60 min,  histereza 5 min, a ten po uzyskaniu temp. zadanej pracuje jakby nic, na minimalnej mocy , ale normalnie. Dzisiaj za dużo dałem mu domyślenia. Przywrócę ustawienia fabryczne i zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  lelusz 

W ustawieniach serwisowych jest takie coś, jak ustawienia potrzymania i tam ustawiam jakiś czas pracy podajnika w potrzymaniu np.. 60 min. Tak naprawdę to już powinno wystarczyć ( chyba ), histerezę zmieniłem w ustawieniach palnika z 15 do 5 min.

Prawdopodobnie coś sknociłem, ale nie wiem co.

Ustawiłem temp. zadaną na 65 stopni i czas pracy w potrzymaniu, a piec nie przechodzi w stan potrzymania po osiągnięciu temp. zadanej, tylko dalej pracuje normalnie z mocą minimalną, co powoduje powolny wzrost temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie ten sam problem i przebijalo mocno temperature na kotle. Dzis zmienillem z dotychczasowych 35 minut pracy podtrzymania na 120 minut i zaskoczyl:) Moze wystarczy mniejsza wartosc ale nie mam czasu na zabawy. U mnie to nie problem bo nawet jak ustawie czas podawania 5 sekund i 120 minut czasy pracy podtrzymania to wytrzymuje i tak jakies 20-25 minut :P taki urok mojej chalupy... Zwroc uwage tez czy Ci nie przegrzewa temperatury palnika. Ustaw czas 120 minut, prawdopodobnie bedzie dzialac tak jak powinno. Tylko musisz wtedy zaobserwowac jak sie piec zachowuje i dostsowac ewentualnie dawki jesli ebdzie juz w podtrzymaniu.

Nie musisz zmieniac histerezy palnika dla pracy podtrzymania. To dziala z tego co zauwazylem w inny sposob.

Histereza ma sie do normalnej pracy. Przy podtrzymaniu, jesli temperatura Ci spadnie o jakies 3-5 stopni ponizej zadanej to zaczyna odrazu prace (bez wygaszania, bez czyszczenia i najwazniejsze bez ROZPALANIA), jak podgoni to przechodzi w podtrzymanie i tam sobie dawkuje zgodnie z tym co ustawiles. Moze byc to wiec ciekawa alternatywa dla zwyklej pracy.. Na moim przykladzie przy normalnej pracy mimo histerezy chyba 10-15 stopni to musze gonic jakies 20-25 stopni bo zanim sie rozpali, zacznie podwzyszac temperature to o tyle faktycznie spada...

Do tego w czasie tej pracy po pierwsze pobiera paliwo na rozpalanie a pozniej pracuje na okolo godziny albo i dluzej na roznych mocach wiec tez roznye dawki pobiera (3x na minute).

Przy podtrzymaniu wiecej czasu pracuje ale goni mniej temperatury, nie rozpala i na mniejszych mocach wiec dawki paliwa sa tez mniejsze. Pobiera co prawda przy podtrzymaniu ale mimo to niewiele.

Ja staram sie ustalic co jest bardziej ekonomiczne ale niestety zawsez jakis problem typu nie rozpali ktoregos razu albo popierdzieli sie wlasnie tryb podtrzymania.

 

no rozwiazanie to jednak nie bylo :) Co prawda podtrzymanie zaskoczylo ale za drugim czy trzecim razem znowu nabilo do 80*C. Poszlo zgloszenie do serwisu.

Edytowane przez lelusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. U mnie to samo będzie. Dzisiaj próbowałem ustawić to potrzymanie. Na początku trzy razy nie zaskoczył, za czwartym zaskoczył, ale znowu za mało paliwa podawał na potrzymaniu i poszedł w ponowne rozpalanie. Po skróceniu czasu podawania z 70 do 60 s znowu nie zaskoczył. 

Też mi się wydaje, że na mrozy lepsze będzie potrzymanie, niż dotychczasowe ustawienie. 

Jutro dzwonię do serwisu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu. Serwisant doradził mi żeby nie bawić się w potrzymanie. Można ustawić, ale jest to dość ciężko dostroić. 

Powiedział by wydłużyć histerezę przejścia na moc minimalną i tym samym, wydłuży się czas bez przejścia w czas postoju.

Ustawiłem temperaturę zadaną 70 stopni   moc minimalną na 6 kW i histerezę przejścia na moc minimalną do 5 stopni. Na takich ustawieniach piec pracuje bez wygaszania, już od kilku godzin. Temp podchodzi do góra 68.

Wiadomo jak będzie cieplej to dojdzie do 70, ale jak na razie to zostawiam takie ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy super-hiper kotły, strefy czasowe nie bo kocioł skoroduje, podtrzymanie nie bo trzeba ustawić z zegarmistrzowska dokładnościa i siedzieć pół dnia w kotlowni i obserwować aby dobrac własciwe parametry. Proponuję aby producent wyciąl z oprogramowania rowniez podtrzymanie bo po co w takim razie ta funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...  "wycięto " strefy czasowe ze sterownika ,bo skoroduje  ,wszystkie inne kotły peleltowe mają ,a ten nie ,bo są bee ,podtrzymania lepiej nie ruszać bo działa jak chce  , kotła nie wyłączać bo skoroduje   jak się będzie często rozgrzewał....Chyba juz wiem czemu tego kotła nie ma w normalnej ofercie ...tłum tratujacych  się chetnych ,zablokował by wszystkie punkty sprzedaży

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc max - 13kW - nadmuch 25%, moc pośrednia - 10kW - nadmuch - 20%, moc minimalna 6kW - nadmuch - 15%. No i wydaje mi się, że to są najlepsze nastawy jeśli mamy w miarę normalny pelllet, bo gdy zwiększyłem o 1% to było trochę małych niedopałków.                               

Wczoraj wieczorem włączyłem podtrzymanie, u mnie działa to dobrze, temperatura na piecu doszła do 67/68 stopni i pracował sobie tak cały czas na mocy minimalnej do dziś do 14-tej. Na grzejniki puściłem 55 stopni. Pelletu wpieprzył zdrowo, ale gdy miałem zasypowy SAS UWT, to przy takich mrozach musiałem rozpalać co 12 godzin.

W ogóle to piec nie sprawia żadnych problemów, działa bardzo dobrze, zawsze odpala itp. Wydaje mi się, że kłopoty były z oprzyrządowaniem pieców  z pierwszego rzutu, montowanych w zeszłym roku, teraz coś poprawili z zapalarkami i fotoelementami. Tyle, że teraz jest okrojone menu ze stref czasowych i piece z rusztu.

Czy ktoś ma taki i może zamieścić zdjęcie tego bezprzewodowego sterownika pokojowego HT-TRONIC TPBP?

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w dalszym ciągu walczę z niestabilną praca zaworu mieszającego- duży rozjazd temp. zadanej. Może ktos z fotek mi powie czy ten zawór 3D jest prawidłowo zamontowany i ustawiony, zamontowany raczej tak, chodzi mi tylko o położenie zawieradla dla poszczegolnych pozycji tj. calkowicie otwarty, całkowicie zamknięty oraz ustawiony w połowie.Jesli tu jest wszystko ok to pozostaje tylko wadliwe sterowanie praca siłownika, wina oprogramowania, wina płyty głównej lub wina charakterystyki czujnika temp.

Zawór otwarty 1.JPG

Zawór otwarty 2.JPG

Zawór w połowie 2.JPG

Zawów zamknięty 2.JPG

Zwór w połowie 1.JPG

Zwór zamknięty 1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak położenie skalo to raczej rzecz umowna, chodzi o to w jakim zakresie pracuje zawieradło, u mnie wydaje sie byc prawidłowo, jesli spłaszczona częśc ośki jest poziomo na górze to zawor jest otwarty, jesli spłaszczona strona jest pionowo z prawej strony to zawór jest zamkniety. Patrząc na budowe grzybka tego zaworu to by sie zgadzało  bo splaszczona strona pokazuje położenie zawieradla. Siłownik pracuje we wlasciwa strone tzn. w prawo mam zamykanie, natomiast w lewo otwieranie zaworu.

Edytowane przez spec237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny? Ja juz zgłupiałem.Według logiki zawieradło powinno pracowac w obszarze między zasilaniem goracej wody a powrotem, zawieradło znajduje sie na grzybku po przeciwnej stronie scietej strony oski. Przy ręcznym kręceniu oska zawór nie przycina się, pracuje płynnie.

zawór mieszający.png

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw spłaszczoną część między powrotem a wyjściem na grzejniki . załóż plastik i zaznaczonym miejscem na czarnej nakładce ustaw na środku (dlatego trzeba przełożyć skalę) ustaw pokrętło siłownika na połowę , załóż siłownik. tak jak pisałem wcześniej może okazać się że podpięcie trzeba przełożyć w czarnej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.