Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tadziomaru1 napisał:

Odniosłem też wrażenie, że nie mogą być zimniejsze niż te 55 stopni i nie można ich całkowicie studzić dla przestojów (niema takiej funkcji dla sterowników pokojowych), bo nie wytrzymają do końca 5-cio letniej gwarancji i przerdzewieją... He.

No własnie ....niby super hiper kocioł  ,a tu takie kuriozum ....brak nastaw czasowych i współpracy z termostatem pokojowym który wyłącza kocioł .Gdzie takie  funkcje  w sterowniku ,ma standardowo  każdy inny kocioł na pellet ,a ten kocioł   nie  ,bo ...no własnie    ,dlaczego nie  ?   i tu prosił bym serwis albo kogoś kompetentnego o  wyjasnienie nam wszystkim ,czym ten kocioł różni się od innych kotłów na pellet  ,że one mogą mieć  takie funkcje w sterowniku i w niczym to nie przeszkadza   ,a sterownik tego kotła z nieznanych  nam użytkownikom powodów ,został z takich funkcji   okrojony.Uzasadnione  zatem jest oczywiste  pytanie  ,dlaczego ?

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy, co może być przyczyną następującej przypadłości.

W moim piecu zaczęła świrować wyświetlana jasność płomienia. Na tej samej tonie pelletu ,  na początku gdy palnik pracował na maxa 15 kW sterownik wyświetlał od 90 do 100 %, a teraz skacze cały czas od 40 do 90 % . W ustawieniach nic nie ruszane, detekcja płomienia itp. Waga opału podana prawidłowo ( u mnie wynosi 9,5 kg ) 

No i jeszcze zauważyłem, że czasami gdy jeszcze nie osiągnie zadanej temperatury 70 *C przechodzi w stan ponownego rozpalania.

Gdy zamontowali mi piec to miałem taki sam problem  z ponownym rozpalaniem gdy palnik pracował za długo na mocy minimalnej 6kW. Podkręciłem moc minimalną do 8 kW  i pomogło.

Nie wiem, może to wina opału, ale wydaje mi się że nie. Opał składowany w suchej i ciepłej kotłowni, raczej nie naciągną wilgocią.

 

Za info z góry dzięki 

Pozdrawiam 

Radek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 21:06, spec237 napisał:

Kolego Munior pewnie masz rację, ale wieśc ludowa glosi,że czujnik zaworu najlepiej zamontowac za pompą. Swoja drogą u mnie cos ewidentnie jest skopane, że zawór nie reguluje dośc precyzyjnie. Tak gdybam, czy jest mozliwość złego skalibrowania samego zaworu względem siłownika? Chodzi mi o poczatkowe fizyczne ustawienie zaworu zanim zarzucimy na niego siłownik.

Problem dalej nie rozwiązany, był u mnie wczoraj serwisant z firmy instalującej kocioł i stwierdził,że pompa zaworu jest zapowietrzona i stąd takie historie, odpowietrzył pompe chociaz powietrza tam nie było i stwierdzil,że jest ok. Nadal jest tak samo zawór reguluje temp w zakresie 39-49st(nastawa 45st). Dzisiaj w trakcie pracy kotla podnioslem temp zaworu z 45 na 60 st i praktycznie dobija ledwo do 50st i leci w dół. Boję się co bedzie jak nastana prawdziwe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś z tym opałem 

Tydzień temu robiłem test podajnika i wyszło mi 9,5 kg/h, a przed chwilą ponownie robiłem test i wyszło mi 1 284 g/ 10 min x 6 = ok 7,7 kg/h.  Pellet czysty bez pyłu. Nawet  nie mam takiego ustawienia, jest minimum 8 kg i takie ustawiłem. Zobaczymy 

Na próbę kupiłem pellet z górnej półki, już droższego nie było i po obserwacji wnioskuję, że wsio ryba, czy za 700 czy 1000 zł/t

Edytowane przez radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, radek napisał:

W moim piecu zaczęła świrować wyświetlana jasność płomienia

Ja bym w pierwszej kolejnosci upewnił sie "wzrokowo " czy plomień naprawdę fiksuje  ....czyli uchylasz  drzwiczki  i obserwujesz płomień z palnika .Jak plomień będzie ok ,to pozostaje szukanie winy w samym czujniku plomienia ,być może jest czyms przybrudzony i nie odczytuje dobrze  ,być może uszkodzony ...choć ktoś tu wczesniej  napisał że jego uszkodzenie jest ostatnią rzeczą którą by obstawiał w takim przypadku ...

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pellet jest bez pylu to OK. Ale z czasem na dnie zbiornika zbiera sie go pomimo to dosc duzo. Skutecznie ograniczajac ilosc podawanego pelletu. Na samym dole podajnika powinna byc jakas rewizja do spuszczania tego calego pylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, radek napisał:

To coś z tym opałem 

Tydzień temu robiłem test podajnika i wyszło mi 9,5 kg/h, a przed chwilą ponownie robiłem test i wyszło mi 1 284 g/ 10 min x 6 = ok 7,7 kg/h.  Pellet czysty bez pyłu. Nawet  nie mam takiego ustawienia, jest minimum 8 kg i takie ustawiłem.

Moze ci "namielilo " pelletu na trociny , na samym dole przy "ślimaku " i pellet nie jest podawany do palnika w wystarczającej ilosci ...poobserwuj wzrokowo jak "leci " pellet do palnika ...widać  a raczej slychać jak slabo leci ...u mnie czasem da sie zauważyć i usłyszeć ze poleci mniej niż powinno .ale to raczej  bardzo rzadko ...,za to wyraznie słabiej leci   jak kończy się pellet w zasobniku

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę lepiej, bliżej 70 -80 %. Ten płomień jest taki jakiś bezpłciowy , za bardzo żółty. Wcześniej paliłem ukraińskim, i był na pewno jaśniejszy, jak palnik pracował na maxa, to nie schodziło ze 100%.  Wypalę podajnik tego opału i podmienię u rodziców na inny i zobaczę w tedy.

Dzięki za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, munior napisał:

Moze ci "namielilo " pelletu na trociny , na samym dole przy "ślimaku " i pellet nie jest podawany do palnika w wystarczającej ilosci ...poobserwuj wzrokowo jak "leci " pellet do palnika ...widać  a raczej slychać jak slabo leci ...u mnie czasem da sie zauważyć i usłyszeć ze poleci mniej niż powinno .ale to raczej  bardzo rzadko ...,za to wyraznie słabiej leci   jak kończy się pellet w zasobniku

Być może , z dwa tygodnie temu  skończył mi się pellet do końca, no i widziałem, że na dnie ślimak był do połowy w pyle, myślałem że to nie ma znaczenia i nie czyściłem.Jutro wywalę opał do spodu i wyczyszczę. Żeby był ślimak ślimakiem, to by to wyciągną, a tutaj jest jakiś drut wygięty w kształt ślimaka i nie daje rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radek napisał:

Żeby był ślimak ślimakiem, to by to wyciągną, a tutaj jest jakiś drut wygięty w kształt ślimaka i nie daje rady 

I własnie dlatego jak "namieli " tam na samym dole ,to nie poda tyle ile powinien.Podejrzewam że ten jak piszesz "drut wygiety w kształcie ślimaka " nie jest tu przypadkiem ,bo taki prawdziwy ślimak jak w kotłach na ekogroszek , "mielił " by pewnie pellet znacznie skuteczniej  niż ten "drut "

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli plomien Ci skacze od 40-90 przy juz dobrze rozpalonym piecu to masz prawdopodobnie czujke do wymiany. Borykalem sie z tym problemem, potrafilo w trakcie 10 godzin rozpalac 30 razy.

Wygaszalo w trakcie kiedy plomien napierdalal jak zly ;] przechodzil z PRACA do ROZPALANIE bez wygaszania;) Rozne cyrki. Twoja moze jeszcze jest w lepszym stanie niz moja. Dlatego to jeszcze tak nie jest odczuwalne.

Kiedy miales montowany piec, miales wymieniana juz czujke ? Ja mialem w tym roku montowany piec, podobno ta moja pierwsza czujka byla jakas lewa - sam serwisant stwierdzil ze to kiepska seria. I ja tez to stwierdzilem jak zobaczylem jak jest skontruowana.

 

Tak na logike pelet na 99% nie moze byc tu problemem, chyba ze naprawde daje Ci mial zamiast peletu ale to wykluczam. Piec podaje Ci pelet co 20 sekund, ma go pod dostatkiem na palniku, a  przez 20 sekund nie da sie tak wygasic. Tym bardziej to nie jest strzal na zasadzie, ze jak spadnie ponizej 20% na sekunde to juz wygasza. Musi byc to minuta czy dwie ponizej jakiegos progu.

Taka moja opinia po tym co ja mialem ze swoja :)

Edytowane przez lelusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo podaje czyste bez pyłu. Na razie jest co najmniej  dostatecznie , ale nie jest to co na początku. Zobaczymy jak wypalę ten zbiornik i zasypię innym pelletm. Jak będzie nadal świrował to dzwonię do serwisu. Jeżeli to czujnik, to bubel , nie napracował się za bardzo. Kocioł zamontowany w sierpniu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5kW/h to maja pellety premium, wszystkie inne raczej mniej domyslnie 4,8. Mi serwisant z HEIZTECHNIK powiedzial, aby tego parametru raczej nie ruszac jak na 100% nie znamy kaloryczności paliwa.Nawet jak mamy na worku nadrukowane to i tak miedzy bajki mozna to sobie włozyc no chyba,że pellet ma certyfikat DIN-A1.

Edytowane przez spec237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

W przypadku dogrzania pokojowki ustawiasz obnizenie za zaworem. Np o 5 stopni. W momencie spadku temperatury w domu o np. 0,1 stopnia obnizenie jest deaktywowane i zawor pracuje swoim ustalonym rytmem bardziej dogrzewajac pomiesczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, radek napisał:

Paliwo podaje czyste bez pyłu. Na razie jest co najmniej  dostatecznie , ale nie jest to co na początku. Zobaczymy jak wypalę ten zbiornik i zasypię innym pelletm. Jak będzie nadal świrował to dzwonię do serwisu. Jeżeli to czujnik, to bubel , nie napracował się za bardzo. Kocioł zamontowany w sierpniu tego roku.

Moj w czerwcu b.r. a do konca pazdziernika natrzaskal chyba z 500 rozpalen ;) a wiemy jak cieplo bylo i palic nie mialem zbytniej potrzeby (a ciepla woda z solarow) takze tegoooooo.... Wedlug mnie juz mozesz dzwonic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był chłopak z serwisu od razu wymiana czujnika i zamiast 30 % jasności - 100 :) miałem jeszcze starszy typ czujnika, nie wiem kiedy weszły te obecne ale podejrzewam, że osoby mające problemy mają te starsze.. co do miału na dole podajnika trzeba wybierac co parę miesięcy, no i zostało mi tylko wyczyścić te spiralki na górze pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 

Dzisiaj zmieniłem paliwo. Zasypałem 8 milimetrowym pelletem z Ukrainy, widać że mieszany. Wsypałem do szklanki i zalałem wodą, gdy tylko opadła, czysta jak łza , nie to co miałem wcześniej, żółta bo pewnie dodali coś na poślizg. No i waga odpowiednia, na godzinę pracy podajnika,  podaje 13 kg, a nie jak wcześniej ok 8 kg, w ustawieniach dopiero zaczyna się od 8 . A co najważniejsze odczyty jasności płomienia  są normalne przy max pracy palnika , wacha się między 90 a 100 % ( miło zobaczyć 100 %). Przy pracy palnika na poziomie 8 kW pokazuje mi teraz, co wcześniej na 15 kW

Tak czy inaczej u mnie winowajca to złe paliwo. Nie zawsze pellet za 1000 zł o nazwie premium, gold , super hiper,  jest dobry. Jak to w życiu, człowiek uczy się na błędach. 

Edytowane przez radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie ukraiński tyko polski. Podmieniłem go u rodziców.  Dzwoniłem do gościa, czy go mają i okazało się że do krajowy. Tylko nie wiem kto go klepie . To jest pośrednik koło Sieniawy Podkarpackie.  850 zł/t

Dokładniej napiszę jak to się spala wieczorem, na razie jestem w pracy. Wcześniej paliłem 6 milimetrowym różnych firm i był z nimi taki problem, że wydmuchiwało z palnika niedopalony pellet. Nie było tego nie wiadomo ile, ale zawsze. Teraz wyczyściłem popielnik do zera i po kilku minutach pracy ani śladu niedopałków . Zobaczę jak przyjadę z pracy co zastanę, ale myślę że ósemka będzie lepiej się spalać. Jeszce zrobię fotki i wrzucę

 

 

Edytowane przez radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos CI pewnie wydmucha przy czyszczeniu lub innych mocach, ale oby nie;)

Mozesz cos wiecej powiedziec na temat tego testu peletu ? To taki Twoj wymysl pomysl czy jakis rzetelny test na jakosc ? Zalewa sie wrzatkiem, zimna woda ? ile tego peletu ile wody ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.