Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest ten adres, jest on w instrukcji, nie wiem czy mam coś jeszcze kombinować skoro nie idzie.. czy dzwonić wprost do serwisantów.

Jeszcze jedna sprawa w trakcie pracy pieca przy rozpalaniu zauważyłem że jest płomień , jasność pokazuje ok 20-30% a piec nie wchodzi w tryb pracy tylko spowrotem podaje pellet tak jakby dalej rozpalał i dopiero przechodzi w tryb pracy, czy to jest zgodne z ustawieniami? na zdrowy rozum jak jest płomien, pali sie, jasność jest powyżej 20 to po co dalej rozpalać? chyba że musi dojść do jakichś 40% a na maxie pracy u mnie nie przekracza 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz ewidentnie nie halo albo z pelletem ,który nie chce palić  sie jak powinien ,albo z ustawieniami parametrów rozpalania .U mnie i podejrzewam ze tak jest u wiekszosci ,jasność płomienia przy rozpalaniu dochodzi chwilowo do ok 60 ,a  100% jest już po podaniu 2 -3  dawki zaraz po rozpaleniu dawki startowej i te 100% utrzymuje się cały czas .Dawka startowa ustawiona u mnie fabrycznie to 70sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, ze najpierw zrzuca Ci wieksza ilosc peletu, przez kilka minut grzeje grzalka (przewaznie pelet sie troche rozpali) dorzuca kolejna dawke (dorzutka trawa 5 sekund+-) i znowu grzeje grzalka, i wtedy dopiero przechodzi do pracy ?;) Jesli sie nie myle 25% przez minute czasu musi dawac czujka zeby przeszlo w prace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonic na serwis, a na ten czas to ja bym zmniejszyl wymagana temperature do 65/60... skoro Ci przeciaga to wraz osiagnie te zalecane 70 stopni- takie chwilowe rozwiazanie nie powinno mu zaszkodzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko na szybko.

Kocioł na 70 st nagrzany, pompa od grzejników chodzi, temperatura na pogodówce zadana na 22 st, w domu 18. Czego zawór trójdrożny nie chce puszczać ciepłej wody na kaloryfery?

Na wyświetlaczu kotła jest chmurka i pokazuje 25 st, 

Edytowane przez fresco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w menu serwisowym takie cos jak:

temp gdy +10 stopni

temp gdy - 10 stopni

Masz pewnie wpisane złe nastawy. Proponuje wpisać na próbę 40 i 50 stopni. Oczywiście dla kazdego to będzie inaczej, zalezy od budynku, instalacji itp. Poczytaj sobie co to sa krzywe grzewcze.Te nastawy tycza się zaworu 3D jesli masz złe punkty krańcowe to cała regulacja o kant d.... rozbic. Pytałem o to serwisanta i w sumie sam nie potrafił dokładnie wyjaśnic jak to działa, stwierdził jedynie,że jest to regulacja liniowa w zalezności od temperatury na zewnątrz.

Edytowane przez spec237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, orchidea napisał:

,,Jeżeli czasami kocioł się przegrzewa, to należy zwiększyć mu zakres modulacji i wydłużyć go o 5 stopni". Ale jak to mam zrobić. Zaznaczam ,że piec mam niedługo i za bardzo nie umiem jeszcze nim sterować. A często się przegrzewa i włącza się alarm.

Jaki kocol? Nalezy  przeprowadzic regulacja mocy tj. moc max, moc pośrednia, moc minimalna, temp. przejścia na moc pośrednią, temp przejścia na moc minimana. Jakiej mocy masz kocioł i co nim ogrzewasz, w sensie powierzchnia i jaki rodzaj instalacji, dudynek docieplony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Histereza kotła 15, Moc palnika 22kw, wydajność dmuchawy- moc max. 40%, histereza przejścia na moc pośrednią 10, pośrednia moc palnika 18kw,  wydajność dmuchawy32%,histereza przejścia na moc min.5, min. moc palnika 8kw, wydajność dmuchawy19%.

Jestem w tym zielona i  odpisałam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orchidea napisał:

Moc palnika 22kw, wydajność dmuchawy- moc max. 40%, histereza przejścia na moc pośrednią 10, pośrednia moc palnika 18kw,  wydajność dmuchawy32%,histereza przejścia na moc min.5, min. moc palnika 8kw, wydajność dmuchawy19%.

Ja tam ekspertem nie jestem ...ale lubie poobserwować co i jak działa i jakieś tam obserwacje mam ....  zastanawiam się na jakiej podstawie montujący kotły ustawiają te parametry ...i wychodzi mi  że te wartosci w niektórych przypadkach ,tak jak np.w tym ,są brane z przysłowiowej du...y .Ja wiem ze wielkość nadmuchu zależy od "napowietrzenia " kotlowni i ciągu kominowego ...ale przecież tych parametrów nikt nie mierzy i nie sprawdza ,wiec powinien być jakiś " wzorzec  " ustawiania tych paramertow a pózniej można to skorygować  plus -minus 2-3 %  w dół lub w górę  w zalezności od indywidulanych warunków ...ale nie taką dużą  róznicą  jak w tym przypadku .Pierwszy raz widzę  takie kosmiczne wartosci nadmuchów gdzie przy 22Kw ustawiono 40% nadmuchu  ...w palniku przy takim nadmuchu robi się pewnie "morze "  ognia ,płomień jest biały zamiast żółtego  i nie dziwne że kocioł tak "przebija " ustawioną temperaturę .Ja mam ustawione odpowiednio 23Kw -27% /15Kw-18% /8Kw-11% i według moich obserwacji są to optymalne i bardzo dobre ustawienia .U mnie z ustawionych 67 stopni temp kotła ,temp przebija do ok 70-72 .Jak zauważyłem to zasada w ustawianiu nadmuchu jest dość prosta ..Do wartosci mocy jak np u mnie 23Kw dodaje sie ok 3-4  punkty i wychodzi nadmuch w % ...czyli 27% . Najlepsze wyjście w takich przypadkach to po prostu skorzystać ze sprawdzonych ustawień u tych u których wszystko działa jak należy i nie dzieją się "cuda "

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ustawieniami pieca i przede wszystkim z nadmuchami to nie jest taka prosta sprawa. U mnie mam ustawione moc maksymalna 18 nadmuch 30, moc pośrednia 12 nadmuch 24, moc minimalna 6 nadmuch 18. Może i nadmuchy duże ale jak zeszłam z każdego progu po 3 stopnie do dołu to na piecu pojawiał mi się alarm przegrzanie palnika. Kiedy wróciłam do starych ustawień alarm nie pojawia się, temperatura palnika wynosi około 72 stopnie przy końcu pracy pieca. Mam zadane 65 stopni. Piec strasznie przeciąga mi zadaną temperaturę o około 10 a czasem nawet i 12 stopni i już nie wiem co mam z tym zrobić. Obniżenie mocy skutkuje tym, że piec nie dobija do zadanych 65, tak samo zwiększenie podawania peletu z 8,4 na 9,4 piec nie osiąga zadanej temperatury. Nie wiem co mogę zrobić by tak nie przebijał, już jestem załamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebijaniem temperatury nie walcz, te wartości jakie osiąga kocioł nie sa tragiczne, dłużej bedzie pozostawał w postoju. U mnie mam zadana 70st i tez przebija o 7-10st i nic z tym nie robie i jest dobrze. Ponoć ekonomiczniej jest jak kocioł szybko dochodzi do zadanej temp, póżniej dłużej jest w postoju. Pellet przeważ i ustaw to co Ci wyjdzie, inne ustawienie powoduje, że kocioł nie wyswietla rzeczywistej mocy z jaka pracuje, może pokazywac, że pracuje z moca np. 12kW a w rzeczywistości jest np.16kW.U mnie temperatura palnika max jaka zauwazyłem to 60st, oczywiście mam dobrze napowietrzona kotłownie, 72 u ciebie może byc, ale przy 80st przejdzie Ci w tryb zabezpieczenia i wyskoczy alarm. Rzeczywiście z tymi nadmuchami to nie ma gotowej recepty, u kazdego będzie troche inaczej, kwestia obserwacji i nalezy eksperymentalnie dobrać własciwe, oczywiście najlepiej zacząć od tych średnich co podaje producent i metoda obserwcje zmieniac je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura palnika powyżej  70stopni faktycznie jakaś wysoka bo u mnie jest to ok 50  stopni .Nie wiem gdzie jest czujnik który mierzy tą temp ,ale podejrzewam ze gdzieś na obudowie ,bo na pewno nie jest to temp palnika w miejscu gdzie pali się pellet .Wydaje mi się ze w tym przypadku problemem jest wieksza moc rzeczywista osiągana przez kocioł , niż wynika to z pokazywanych na wyświeltlaczu cyferek .A przyczyną może być wyjatkowo kaloryczny pellet ,co nie jest uwzględnione w parametrach ...czyli koniecznie trzeba zrobić to co napisał przedmówca post wyżej ...przeważyć pellet i wpisać tam gdzie trzeba .  Procedura przeważenia pelletu wygląda tak : Na ekranie głównym znajdujemy opcje  pod nazwą TEST WYJŚĆ, po wejściu w TEST WYJŚĆ znajdujemy  napis PODAJNIK i po zatwierdzeniu podajnik główny włączy się nam na równe 10 minut
Po wyłączeniu podajnika należy zważyć ilość pelletu, pomnożyć razy sześć i wpisać w regulator.  Oczywiscie zeby zacząć całą procedurę  trzeba  wyłaczyć kocioł funkcją "stop " i odkręcić rurę "spiro " od palnika  zeby włożyć do jakiegoś  worka .U mnie przez 10 minut nasypalo 1,5 kg ,czyli razy 6 wychodzi  9 kg .....ale  od poczatku mialem wpisane przez instalatorów 10,5 i tego nie zmienialem  ,bo uważam ze wszytskie parametry które wpisano są dobrane dobrze .Ale oczywiscie wiem że w zwiazku z takim "oszukaniem " sterownika i zawyżeniem faktycznej wagi pelletu , kocioł pokazuje wiekszą moc niż faktycznie osiaga  .Z "grubsza "wiem jak wpłynie wpisanie faktycznej wagi pelletu na spalanie ,bo na pewno w jednym cyklu  spali wiecej niż w tej chwili ...ale zapewne w zwiazku z tym szybciej dojdzie do zadanej temp.co może w dłuższym okresie czasu wpłynąć na zmniejszenie spalania .Korci mnie żeby to sprawdzić i  pewnie zrobię to wczesniej czy pózniej a spostrzeżeniami sie oczywiscie podzielę

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój piec jest widzę problematyczny i wyjątkowy. Pelet wazony był dwa razy, dwa razy wyszło 8,4 wpisane mam 8,5 więc na bank pelet zwazony dobrze. Temperatura palnika od samego początku wyskakuje mi wysoką zawsze powyżej 70 stopni. Zetke mam wieje od niej całkiem solidnie, tak samo wentylację. Problemów z moim piecem było juz tyle że jestem załamana. A przebijanie temperatury zadanej u mnie akurat nic mi nie daje bo mam ustawione wyłączenie pompy co od termostatu i termostat włącza piec i pompę co jak temperatura w domu spadnie więc to ile piec będzie w postoju nie zależy od osiągniętej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, katarzyna89 napisał:

A przebijanie temperatury zadanej u mnie akurat nic mi nie daje bo mam ustawione wyłączenie pompy co od termostatu i termostat włącza piec i pompę co jak temperatura w domu spadnie więc to ile piec będzie w postoju nie zależy od osiągniętej temperatury.

Wyłączenie pompy od termostatu to nie jest dobre rozwiązanie moim zdaniem ,tym bardziej w takiej sytuacji ....bo moze .powodować własnie podobne problemu jak u Ciebie .Kocioł powiedzmy "dobija " do zadanej temp a tu mu nagle termostat pokojowy odcina pompe obiegową ....oczywiste jest że w takim przypadku bedzie dochodziło do nadmiernego wzrostu temp w kotle , bo wyprodukowana energia nie ma się gdzie podziać po wyłaczeniu pompy  .Takze moja rada jest taka zeby zamiast stopu pompy od termostatu ,ustawić  obnizenie temp zaworu od termostatu .Opcja dużo bardziej ergonomiczna  ,bo przy dobrym dobraniu obnizenia temp mozna uzyskać stałą temp w domu i w 100% wykorzystać ciepło wyprodukowane przez kocioł ...które to ciepło przy opcji "stop pompy "jest marnowane moim zdaniem ,bo grzejniki stygną ,temp w domu spada ,mimo ze w kotle jest pełno goracej wody która sobie po prostu stygnie nie grzejąc domu .U siebie mam ustawione obnizenie temp zaworu od termostatu i działa to idealnie ...kwestia dobrania odpowiedniej temp obnizenia

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja mieszkam w pólnocno-wschodniej Polsce - więc jest zimno. Ogrzewam też 140 m2, piec SAS BIO EFEKT 14kw. Obecnie i w okolicach 0C spalam 1 worek - 15 kg. Piec chodzi na PID.

W największe mrozy zimą 2017/2018, piec spalał 3 worki na dobe tj. 45kg. Przy temperaturach w ookolicy -5C -10C średnio piec spala ok. 6 worków na 4 dni.

Chyba pokrywa się to z osiągami(zużyciem pelletu) innych osób na forum.

 

W mojej lokalizacji istotne jest stosowanie RCK ( regulator ciągu spalin) ze względu na silne wiatry.

 

Edytowane przez wit21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawomirws napisał:

. Spalanie na poziomie 30kg/doba. Wydaje mi się to trochę dużo. Jaki parametr trzeba zmienić aby zmniejszyć spalanie?

Nie ma takiego parametru a  " zabawa" ze zmianą ustawień nie wiele ci da o ile masz poustawiane z "grubsza" tak jak nalezy ,czyli kocioł  na ok 65-70 stopni z histerezą 15 stopni . Reszta to już  zależy od tego jaki masz odbiór  ciepla z kotła i jaką temp masz ustawioną na instalację.Na obniżenie spalania może wpłynąć pompa ustawiona na najniższy bieg i przewymiarowane grzejniki co pozwala na "jazdę " na niskiej temp czynnika  na instalację .Oczywiscie RCK obowiazkowo zeby ciepła nie wysysało za szybko kominem .I to tyle ...nic tu zbytnio  nie zmienisz  zmianą ustawień mocy czy nadmuchu .Ja np mam 80 metrow do ogrzania ,w instalacji C.O .ok 30 litrów wody ,w kotle ,jak wynika z tabliczki znamionowej ok 80 litórw  ,"jade " na 35 stopniach ,pompa pracuje na najnizszej mocy  7 W ,grzejniki "letnie " tylko od góry ,ale  w domu na dzień dzisiejszy utrzymuje się temp ok 22,5 stopnia ,spalanie ponizej 15 kg na dobę .RCK dziś przy lekkim wietrze ,praktycznie cały czas otwarty ,czyli ciepło z pieca nie jest wysysane  a kocioł stoi w "postoju " ok 2 godzin.

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pojemnosc ma zbiornik ? 300 litrow ? I to by bylo 12 workow(15kg) ? Nie liczylem dzis, a z rozpedu zaladowalem po sam brzeg;]

Druga sprawa czy zawor czterodrozny przy rozpalaniu powinien byc otwarty czy zamkniety dla obiegu na grzejniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.