Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Na karcie jest cały program sterownika....serwisant który był u mnie ostatnio wymieniał mi oprogramowanie właśnie na tej karcie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie trzeba aktywować modułu stref czasowych? Z tego co pamiętam w Fosterach trzeba aktywować moduły. Na pewno też można tryb ZIMA/LATO ustawić automatycznie. Oczywiście mając czujnik temperatury zewnętrznej. 

 

Druga sprawa, do czego służy karta pamięci a no archiwizowania danych, np. właśnie zużytej energii. Program sterownika raczej nie jest dostępny w ten sposób. Serwisant najprawdopodobniej wgrywał aktualizację z tej karty.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, munior napisał:

Co do zakresu nastaw temp.kotła to mój również ma 55-85 .Wiadomo ze optymalna to 65-70 i nizszej nikt raczej ustawiał nie bedzie ...ale biorąc pod uwagę nasze obserwacje i róznice jakie mamy w takich samych w końcu sterownikach ,wnioski są proste ...soft w naszych sterownikach nie jest jednakowy ...i słuszne okazały sie moje przypuszczenia ze jest "okrojony" z niektórych przydatnych funkcji jak np nastawy czasowe ....teraz nasuwa się pytanie ,po co i dlaczego ? Patrzac na zdjęcie z  aktualną wersją softu ,moje i

brak widocznych w menu niektórych funkcji najczęściej wynika z braku czujnika / termostatu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PLUMie tak, w FOSTErze pamiętam, że trzeba było włączać/aktywować moduły CWU, mieszaczy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów,

Wiem, jesteście niezadowolenie z faktu, że kocioł pracuje na własne potrzeby, jednak jest to konieczne, aby jego żywotność była jak najdłuższa. Gdyby za każdym razem startował z niskiej temperatury, to występowałoby ryzyko kondensacji i przyspieszonej korozji wymiennika.

Myślę, że w ciągu roku kocioł zużyje na własne potrzeby nie więcej niż 100 kg paliwa, czyli daje to koszt około 80 zł rocznie. Ma się to nijak do kosztu kotła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munior a skąd wiesz że coś tam nam brakuje w sterownikach? Widziałeś gdzieś bogatsza wersje tego sterownika czy to tylko domysły ?? Mnie zastanawia tylko dlaczego mój ma zakres pracy 70-85st a kotły w gminie Biłgoraj maja zakres 55-85st. Mój pracuje na instalacji z wymiennikiem ciepła a tamte bez wymiennika?. To tylko takie moje dywagacje pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, searcher888 napisał:

 a skąd wiesz że coś tam nam brakuje w sterownikach?

Cytat
  1.  

to jest jedna ze stron  instrukcji  do HT 900 ,w ostatnim punkcie są "nastawy czasowe " ...dlaczego w naszych sterownikach ich nie ma ? w instrukcji nic nie napisano ze muszą być gdzieś "aktywowane " ...wiec zakładam ze powinny być widoczne ,a nie są

image.png

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym chętnie skorzystał z opcji  jaką są  "nastawy czasowe ".... ale u mnie i z tego co piszą inni ,u nich również  ,  "nastaw czasowych " w menu  nie ma ...i chciałbym poznać odpowiedż na  pytanie ,dlaczego ? od przedstawiciela firmy Heiztechnik ,który pojawił się  w naszej dyskusji...

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heiztechnik napisał:

Myślę, że w ciągu roku kocioł zużyje na własne potrzeby nie więcej niż 100 kg paliwa, czyli daje to koszt około 80 zł rocznie. Ma się to nijak do kosztu kotła.

A koszt energii elektrycznej tj. praca zapalarki, wentylatora etc? Pytałem przez przypadek kogos kto ma kocioł innego producenta i tam  jak w pomieszczeniu gdzie jest regulator pokojowy osiągniemy zadaną temperarurę to kocioł stoi przez większość czasu. U mnie np. grzeję do 20st i praktycznie przy obecnych temperaturach na zewnątrz taka temp. utrzymuje sie conajmniej przez 14 godzin i po co ma piec w tym czasie sam sie ogrzewac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...kilkanascie godzin pracy ,spalania paliwa i zużywania pradu zupełnie na darmo  ,gdzie kocioł ciągle sie odpala i grzeje sam siebie nie grzejąc domu ,bo w domu jest odpowiednia temperatura ?  Gdzie tu jest logika i sens ?  ...acha i ponawiam pytanie do  przedstawiciela heiztechnik  .Gdzie w moim sterowniku i zdaje sie nie tylko moim ,  podziała sie opcja "nastawy czasowe " ?  bo na 100% jej nie ma w menu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku menu 'nastawy czasowe' najlepiej oficjalnie wysłać zapytanie do serwisu - większa skuteczność niż przez forum, a w kwestii kotła to nie tylko temat samej blachy, ale i wychładzania komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie tez niema ustawien czasowych a według instrukcji powinny byc dzwoniłem do serwisu to usłyszałem ze mam zła instrukcje i ze dotych pieców z dofinansowania nie ma tej opcji. anajlepsze jest to ze jak wszedłem na strone hic technik to ten panel sterowania co mam pod nazwaHT-tronic 900rózni sie wygladem odtego co widziałem na stronie serwisowej ten model co mam znajduje sie pod nazwa HT-tronik 700 lub 750 a ten 900 ma iiny wygład niewim czy ma to jakies znaczeni pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się to co podejrzewałem ...sterowniki z kotłami z "dofinasowania " mają okrojony soft z przydatnych funkcji ,jak np.nastawy czasowe ...wyglada na to że opcja "nastawy czasowe " jest niebezpieczna dla trwałosci kotła ...bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć...teraz juz rozumiem czemu cały czas jest nam wmawiane ze "kocioł ma chodzic cały czas bo wyłaczanie go znacznie skróci jego żywotność "...dobrze że chociaż działa opcja stop ...bo biorac pod uwagę to jak producent obawia sie o  zjedzenie przez rdzę  kotła ,przed upływem tej 5 cio letniej gwarancji ,czyli wtedy kiedy kocioł nie jest naszą wlasnoscia ,to mozna by sądzić ze opcja" stop "mogła by też zostac usunieta z menu sterownika ....była by tylko opcja "start " włączał by się "timer"   i odliczal by czas ,chodząc  aż do lata ...a za 5 lat kiedy kończy sie gwarancja i kocioł ma zostać nam "przekazany " bedzie okazja do zarobienia "paru  groszy " jak ktoś zechce mieć pełna ,nie okrojoną z pewnych funkcji wersję sterownika,to nie ma problemu.... " przyjedzie pan serwisant i wgra ,koszt tyle i tyle ,polecamy się na przyszłość "

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, munior napisał:

...bo biorac pod uwagę to jak producent obawia sie o  zjedzenie przez rdzę  kotła

Obawy są zasadne, widziałeś start kotła z temperatury 20st? Toż to się woda leje... po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś zauważyłem mokry kocioł wewnątrz podczas rozpalania a kocioł miał przerwę 3dni w pracy....więc nie ma co kombinować z przerwami w pracy bo przed przekazaniem kotła na własność szlag go trafi jak się będzie tak pocił....a zatem panowie pierwszy sezon przed nami zobaczymy jak będzie się sprawowało to całe ustrojstwo ? . pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Dragster napisał:

Obawy są zasadne, widziałeś start kotła z temperatury 20st? Toż to się woda leje... po całości. 

Przy pierwszych kilku odpaleniach widziałem ,ale to przecież  normalne ...teraz już tego nie widzę .Ale co z tym wspólnego ma okrojenie softu z "nastaw czasowych " ? bo  za nic nie rozumiem ...zwykły kupujący  z "ulicy " ma takie opcje ,a tu nie ma bo co ? ...ja juz wiem "co ".bo to nie trudno wydedukować .Co do "pocenia " się kotła przy rozpalaniu ,to kazdy kocioł sie "poci " ... i jakoś stare kotły ,w tym mój 17 letni kocioł DS też sie "pocił " ,a traktowany był różnie i "kiszony "był  nie raz na niskich temp...i jakoś wytrzymał te 17 lat i rdza go nie zjadła ,bo jak go demontowałem to pozaglądalem z ciekawosci w jego zakamarki ..a tu co ? w 5 lat ma go korozja zjeść bo będzie odpalany i studzony ? z czego ten kocioł jest zrobiony ? z blaszki 1mm?

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco Design? Nie wiem, strzelam skoro z dotacji kotły mają okrojone menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dragster napisał:

Obawy są zasadne, widziałeś start kotła z temperatury 20st? Toż to się woda leje... po całości.

Rozumiem że kolega mówi o Heitztechniku? Bo nic takiego nie zauważyłem ani w swoim ani w Sigmie ani w Ekosilverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę ogólnie. Na to ma wpływ nie tylko start z niskiej temperatury ale to czy ma się kotłownie np w zimnej piwnicy. Piszę o lecie gdzie kocioł odstawa się na dłuższy okres czasu. To, że nie wdać to nie znaczy, że nie ma.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to ze piec jest mokry to normalne wypoci sie i bedzie ok przezyłem wymiane dwóch piecy i za każdym razem piec sie pocił ja zamontuje sobie regulator temperatury salus tam mozna ustawic temperature wewnatrz domu jaka chcemy miec i godziny np po południu od 16 do 22 ma grzac do 22c a od 22 do 5 rano 20c czy tam jak komu pasuje wten sposób mysle ze to conam zabrali czyli strefy czasowe bo umnie pisze tak w instrukcji moze troszke nadrobie tym . ja musze to kupic koszt 160zł na alegro z przesyłka 137 zł oczywiscie podpiecie biora 100 u kolegi montowali tez hic technika tez z dofinansowania to miał to w kaplecie ale niemiał zaworu trójdroznego i musiał go kupic we własnym zakresie a ja zawór miałem to musze kupic ten regulator i co otym myslec miały byc tak pieknie a wyszło jak wyszło bedzie dobrze moze niebedzie ostrej zimy pozdrowienia sory za błedy

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komax napisał:

sory za błedy

Nie przepraszaj tylko ich nie rób. Przeczytać te dwa zdania to wyzwanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.