Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop testuję to na wszystkie możliwe sposoby. Na tym pellecie mam problem bo pali się jak szalony więc wyłącza mi się kocioł. Na razie jak spadły temperatury to pracuje w trybie ciągłym bez rozpalania. Sam nie wiem który jest lepszy czy z przerwami czy ciągły. Ale pewnie kiedyś do tego dojdę.Mam złe przeczucia bo dach ociepliłem piana pur i nie do końca jestem przekonany o jej skuteczności a może o wykonawstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA i chyba jeszcze jest jedna rzecz. A mianowicie podłogi. U góry piękne panele oczywiście z certyfikatem na podłogówkę więc temperatura u góry około 21. Na dole terakota więc temperatura około 25. Dla mnie jak w sam raz bo na golasa można latać. Ale jestem przekonany że te certyfikaty o d..ę roztrzaść bo drewno jest najgorszym przewodnikiem i to może też być problemem że pelletu idzie dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podłogówki, ale ktoś kiedys robił testy i najbardziej ekonomicznie wychodzi, żeby pompa od podłogi chodziła non stop, ewentualnie z małym obniżeniem po osiagnieciu zadanej temp w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton661 dokładnie tak jest że u mnie zapitala cały czas. Jak sobie tak popatrzyłem to pomiędzy rozdzielaczami a kotłem jest w miarę dużo wody żeby wystarczyło na otwarcie jednego pomieszczenia (1 -3 pętle) Kiedyś na mieszaczu ustawiałem temperatury pod pomieszczenia mniej więcej przy 0 na zewnątrz 30 na mieszaczu. Ale teraz jadę na fabrycznych kipi i jest lepiej bo mają wyższe temperatury więc kocioł nagrzewa się wyłącza a pompa mieli ;D tylko pomiędzy rozdzielaczem a kotłem. Ale to tylko 134l z temperaturą 75 czasem 80 bo teraz bez nadzoru jadę.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie spalania dobowego jest nieobiektywne. U jednych jest teraz temperatura minus do końca i wieje ze dach wygina, a u innych cisza i na zewnątrz cieplej. Poza tym każdy ma inny dom  (ocieplenie , okna, dach itp.)

 

Jak już to trochę lepiej podawać dane z danego miesiąca + lokalizacja i opis budynku.

 

Pewnie już była gdzieś o tym mowa, to tak dla przypomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas85 dokładnie tak. Ale żeby to ogarnąć trzeba czasu i cierpliwości a nie każdy chce się do tego przekonać :D  Zbyt wiele parametrów na to ma wpływ więc nigdy nie będzie miarodajne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko dane orientacyjne, musiałyby być instalacje powtarzalne jak np. samochody, to wtedy można by mówić o spalaniu, a i w tym przypadku byłyby duże rozbieżności.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamiętnika meteorologa e58a89f8985547cc361a2c65b097022d.jpgcd5937697cbba21425f33029814d5077.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po eksperymentach z nadmuchami i reszta musze zostawic je wysoko czyli na mx mocy 52% nizej plomien skacze bardzo nisko a dzieki wiekszemu nadmuchowi mam plomien najnizej okolo 80% takze wina peletu ktory duzo osob zachwala ja uwazam ze nie jest mily w ustawianiu i troche godzin spedzilem w kotlowni nim doszedlem do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli im większa waga w teście, tym więcej wiatru.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że problem tego peletu, a raczej producenta tego produktu leży gdzie indziej. Brak mu jest powtarzalności. Stałych parametru wytwarzania, "wsadu" do maszyny itp. Dlaczego, bo w tamtym roku jak już wcześniej nadmieniałem kupiłem 1 tonę tego produktu i spalało się znakomicie ( za taką cenę już dokładnie nie pamiętam ale około 550zł) i kupiłem ponownie 2 tony i tu zaczął się mój "koszmar". Na tych samych ustawieniach jak z poprzedniej tony, kocioł nie potrafił pracować. Doszło nawet do tego, że wygaszał się bo przez dłuższy okres czasu płomień 0%.

 

Także nie jestem zdziwiony, że są opinie o tym produkcje, że jest super. Sam po spaleniu tylko tej pierwszej tony złego słowa bym nie powiedział o nim :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen76, to nie tak, przy tym pelecie nie da się ustawić czegokolwiek, czy wyciągać jakichkolwiek wniosków. Ja doszedłem do wydaje się optymalnych po to by go w ogóle spalić i cieszyłem się jak został spalony ostatni kilogram. 

Żal mi tych, którzy swoją przygodę z peletem zaczynają mając ten produkt, bo z nim jest loteria.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. A z powtarzalnością masz rację, nawet u mojego dostawcy jest niby wszystko tak samo, a jednak... Z każdej nowej tony muszę partię przeważyć.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz, z moich historycznych zapisków wynika, że takie miałem parametry, przy których jako tako udało mi się palić: przy pracy 100% na maksymalnej mocy 26kW, nadmuch 54%, kaloryczność 5,3kWh/kg, wydajność 15kg/h. Przy tych parametrach dawka na palnik to 4,8kg/h nie pamietam już parametrów czyszczenia i obrotu.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur

Mam złe przeczucia bo dach ociepliłem piana pur i nie do końca jestem przekonany o jej skuteczności a może o wykonawstwie.

 

Jeśli nie ma śniegu na dachu, a temp. dopisuje jak w ostatnim czasie, to widać po domach jakie ludzie mają straty "czapkami". Jeśli pokrycie jest z blachy, to tym bardziej widać. Mam w okolicy dom, ukończony jakiś czas temu, kryty gontami, gdzie krokwie prześwitują:-D

Też mam w części domu panele "do podłogówki", specjalne podkłady...i co z tego? Fizyki nie oszukasz.:-)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 laptop. U mnie na szczęście jeszcze aż tak źle nie jest. Stawiam jednak na panele że tłumią podłogę i to zacnie, więc stąd spalanie takie a nie inne. Na termometrach z rozdzielaczy różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem przy otwartym i grzejącym obiegu jest jakby książkowa. Ale ile musi przemielić wody żeby przez panele przeszło ciepło to już druga sprawa. 

 

Nie mniej jednak dzisiaj się nie pomyliłem ze spalaniem i 30 kg w nocy  poszło. Jedno co mnie cieszy to że już mam opinię i doświadczenie z tym palnikiem przy niskich temperaturach. Daje radę z dobrym pelletem a na tej 8-emce wykręciłem kaloryczność 5,5 i teraz już nie przesypuje tylko popiołek z palnika spada.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczoraj uruchomiłem pierwszy raz swój kocioł z palnikiem kipi 16kw , mam teraz dobry czas do testów , mam mieszacz 4d plus siłownik , pompę CO na powrocie i pompę do cwu i przy Cwu wszystko jest jedne ustawień temperatury i pilnuje tego ale już tem w domu nie bardzo , tzn wieczorem chodziło w trybie termostatu bo myślałem że tak będzie pilnował temperatury jaka mu ustawie na termostacie pokojowym i przez jakiś czas było ok ale nad ranem temperatura była kilka stopni niższa niż ta którą zadałem ? Zszedłem do pieca i widziałem że miał nieudano próbę rozpalania .

Zmieniłem tryb na standard i ustawiłem temperaturę zadano na 75* temperaturę mieszacza na 50* i tu jest dziwnie bo jak osiągnie temperaturę to mimo że tem. Mieszacza jest ponad 60* to i tak mieszacz zamyka obieg na grzejniki tzn bardziej się miesza i ustawia sobie na skali np. 4 i za jakiś czas znów się przerzuca na 8 (10 - max mieszanie , zamknięty obieg na grzejniki .0- max otwarte obieg na grzejniki)

W efekcie czego grzejniki są letnie a w pomieszczeniach jest zimno .

Znów na trybie termostatu nie zauważyłem żeby siłownik zamykał lub otwierał mieszacz . Nie jestem pewny gdzie powinien być zamontowany czujnik od mieszacza ? Mam też dodatkowy czujnik który mogę zastosować jako czujnik powrotu tylko co mi to da ? Posiadam też czujnik pogodowy tylko od kotła Lazar na węgiel i nie jestem pewny czy będzie współpracować z ecomax 850 ?

Ktoś coś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam jednak na panele że tłumią podłogę i to zacnie, więc stąd spalanie takie a nie inne. Na termometrach z rozdzielaczy różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem przy otwartym i grzejącym obiegu jest jakby książkowa. Ale ile musi przemielić wody żeby przez panele przeszło ciepło to już druga sprawa.

Nie mniej jednak dzisiaj się nie pomyliłem ze spalaniem i 30 kg w nocy poszło. Daje radę z dobrym pelletem a na tej 8-emce wykręciłem kaloryczność 5,5 i teraz już nie przesypuje tylko popiołek z palnika spada.

Na jakiej grubości styro masz ułożoną podłogówkę, jak gęsto, ile cm ma wylewką na niej, jaka grubość panela, podkłady odpowiednie? Ile puszczasz stopni? To wszystko ma ogromne znaczenie. Skoro przez noc 30kg to ile przewidujesz w ciągu całej doby?

Ja mam obecnie na 8mm kaloryczność 5,8

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim mrozie mam zadaną 48 , i tyle idzie na grzejniki, praca non stop w FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy -16' na zewnątrz na kaloryfery poszło 40'. Teraz 29'. 5206d82fe37970f2857c30a1ff8b184a.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja przy takim mrozie mam zadaną 48 , i tyle idzie na grzejniki, praca non stop w FL.

A w jaki sposób kocioł ma sterować temperaturą w pomieszczeniach ? Tylko na głowicach ?, Myślałem że ustawie tem. Na termostacie w pokoju i kocioł będzie pilnować temperatury w pokoju. Na tym trybie termostat to tak działa tylko po drugiej próbie znów palnik nie mógł rozpalić się po tym jak wszedł w tryb nadzoru .

Stałem i patrzyłem bardzo szybko przeszedł z trybu rozpalanie na tryb pracy mimo że mam ustawione jak dobrze pamiętam 8 min . Skończyło się tym że palnik się zasypał pelletem i oczywiście się nie rozpaliło . Wydłuzyłem mu próg płomień przy rozpalaniu na 10% i tym razem zapalił.

Zostawiłem go w trybie fl i za kilka godzin sprawdze jakie efekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz, z moich historycznych zapisków wynika, że takie miałem parametry, przy których jako tako udało mi się palić: przy pracy 100% na maksymalnej mocy 26kW, nadmuch 54%, kaloryczność 5,3kWh/kg, wydajność 15kg/h. Przy tych parametrach dawka na palnik to 4,8kg/h nie pamietam już parametrów czyszczenia i obrotu.

Mam podobnie tez 26 kw, 52% nadmuch max kalorycznosc 5,6 wydajnosc wyszla 22kg/h, czyszczenie czas na 255s, cykl3%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób kocioł ma sterować temperaturą w pomieszczeniach ? Tylko na głowicach ?, Myślałem że ustawie tem. Na termostacie w pokoju i kocioł będzie pilnować temperatury w pokoju. Na tym trybie termostat to tak działa tylko po drugiej próbie znów palnik nie mógł rozpalić się po tym jak wszedł w tryb nadzoru .

Stałem i patrzyłem bardzo szybko przeszedł z trybu rozpalanie na tryb pracy mimo że mam ustawione jak dobrze pamiętam 8 min . Skończyło się tym że palnik się zasypał pelletem i oczywiście się nie rozpaliło . Wydłuzyłem mu próg płomień przy rozpalaniu na 10% i tym razem zapalił.

Zostawiłem go w trybie fl i za kilka godzin sprawdze jakie efekty .

Nie mam jeszcze ecostera , ale przy takiej temperaturze zadanej mam 21stopni cały czas w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób kocioł ma sterować temperaturą w pomieszczeniach ? Tylko na głowicach ?, Myślałem że ustawie tem. Na termostacie w pokoju i kocioł będzie pilnować temperatury w pokoju. Na tym trybie termostat to tak działa tylko po drugiej próbie znów palnik nie mógł rozpalić się po tym jak wszedł w tryb nadzoru .

Stałem i patrzyłem bardzo szybko przeszedł z trybu rozpalanie na tryb pracy mimo że mam ustawione jak dobrze pamiętam 8 min . Skończyło się tym że palnik się zasypał pelletem i oczywiście się nie rozpaliło . Wydłuzyłem mu próg płomień przy rozpalaniu na 10% i tym razem zapalił.

Zostawiłem go w trybie fl i za kilka godzin sprawdze jakie efekty .

Kolego Dareks 09 zacznij od prawidłowego ustawienia pracy palnika , zrobiłeś test wydajności podajnika ? to że masz czas rozpalania ustawiony na 8 minut to nie znaczy że czas rozpalania będzie tyle trwał , po wykryciu płomienia zapalarka wyłącza się widać to po ikonie na wyświetlaczu a palnik przechodzi w tryb pracy , należy przeczytać instrukcję ze zrozumieniem [ tabelka na stronie 35 ustawienia serwisowe palnika ] to że palnik gaśnie przechodząc z nadzoru w tryb pracy oznacza zbyt wielkie dawki paliwa lub zbyt duży nawiew pellet niema czasu się rozpalić i następuje zasypanie palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.