Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@mrtur[mention=75355] cezar76[/mention] Czyli jednak możliwość zdalnego ustawienia mocy nie zalezy od typu wyświetlacza. Szukamy dalej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wersje modułu i samego ecoNETu?

 

e4553806c551056b28f518d5d86fa47d.jpg&key=01dd7b08d3dc6d62d9622b3991ce35b59479272bc3dc2153d6fec31fcfe25912

 

ecoNET ver. 2.0.3520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dragster napisał:

Jakie macie wersje modułu i samego ecoNETu?

ver 2.0.3520 oraz moduł econet 3.2.3678. Nie mam u siebie zakładki wyjście H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się naprawdę pogubić w tych wersjach i opcjach. Nic dziwnego, że ludzie się kłócą na forach, haha. Dobrze by było zrobić edytowalny arkusz, w którym można wpisać swoje opcje do porównania. Ja to nie za bardzo ogarniam na telefonie, a komputer mam chwilowo kaputt.

 

U mnie zakładka H obecna.

 

PS. Właśnie to mi znikło ostatnio:72b4cdb4da6b544c66894876b9ed3eb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, papen76 napisał:

Właśnie to mi znikło ostatnio:

Znikło jak rozumiem po jakiejś aktualizacji. Czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji econeta. Wogole jakies jaja się działy ostatnio, jak pisałem wyżej. Znikała możliwość zmieniania parametrów, dopiero kliknięcie na panelu pokojowym i zmiana np. temperatury zadanej kotła na wyższą i spowrotem albo włączenie trybu zima-lato-zima powodowała powrót do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zakładki "Informacje"

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u kolegów nie widać ustawiania mocy. Mogą ustawić nadmuchy, ale tym samym miejscu nie ma ustawień mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o sterowanie mieszacza i kotła za pomocą termostatu. Mieszacz obecnie sterowany za pomocą termostatu i pogodówki. i tu wszystko wygląda dobrze. Temperatura w pomieszczeniu osiągnięta, pompa się wyłącza, po spadku tem.  w pomieszczeniu pompa start i dogrzewa ponownie pomieszczenie. Przy spadku tem. na zewnątrz około 0 st. ilość rozpaleń wzrosła do 11. Chciałem przestawić palnik na sterowanie za pomocą termostatu. Palnik tem. zadana 69 st. histereza 19, ustawione na termostat, wyłączenie pompy od termostatu na TAK, tryb FL. Palnik dalej pracuje tak jakby nie widział termostatu, wygasza się i pracuje według wskazań zadanej histerezy kotła. Pomieszczenie nagrzane, pompa i mieszacz STOP, a piec dalej pracuje aż do osiągnięcia tem. zadanej. Pewnie coś ustawiłem nie tak tylko nie wiem co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, darekk1974 napisał:

Chciałem przestawić palnik na sterowanie za pomocą termostatu.

To chyba chcesz zrobić podobne ustawienia jakie mi proponuje kolega @cezar76.

Spójrz proszę w zakładkę "o mnie" w profilu. Tam masz link do arkusza i kolumnę z jego propozycją ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, darekk1974 napisał:

wyłączenie pompy od termostatu na TAK, tryb FL. Palnik dalej pracuje tak jakby nie widział termostatu, 

Spróbuj wyłączenie pompy na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, baku06 napisał:

Tak, ta wewnętrzna rura w komorze paleniskowej, troche jej ubyło przez ten czas  ;) 

Paliwo no name przez prawie cały czas użytkowana palnika.

20191109_140956_HDR.jpg

Rozmawiałem kiedyś z Panem Gumkowskim na temat żywotności elementów  stalowych w palniku i dokładnie o takim przypadku mówił ,winą obarczył radosną twórczość producentów pelletu dokładnie chodzi o związki siarki raczej nie przebierał w słowach  http://www.bti-gumkowski.pl/

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuję ale  jutro. Dziś jestem poza domem, a żony nie będę fatygował bo mógłby być alarm na econecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tedi90 Ja to się zastanawiam, czy baku nie wziął zbyt dosłownie do serca, że kipi to "palnik samoczyszczący"?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbując pellet różnej jakości zauważyłem, że płomień jest super ale i tem. palnika wzrosła o 10 st. Po powrocie do normalnego pelletu tem. palnika wróciła do normy t.j. około 27 st. Dodają do tego pelletu różne badziejstwo . Trzeba kontrolować to co palnik ma spalić. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry regulatora/Informacje/Informacje14e5d77b8c1ceacb1f0119dd7d8402f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 Parametry Regulatora rozwiń. Dziwne bo u mnie na starszym sofcie też była jak i na palniku którego już nie posiadam również. 

1375253370_OperaZdjcie_2019-11-24_144304_www.econet24_com.png.8b318e3f87234b6e66687985bace29c4.png

@darekk1974 miło widzieć ziomka z bliskiej mi miejscowości , w której się kształciłem oraz spędziłem lata swego dzieciństwa i miło to wspominam.

Walcz ze smogiem i smrodem bo jak ostatnio jechałem to musiałem zamknąć nawiew z zewnątrz w swym aucie, siarka i smród z węgla niesamowita.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czego takiego sorry Koledzy

 

 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dane bieżące, a wejdź w parametry użytkownika, co tam masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wybrakowane te ecoNETy niektóre są...

image.png.d7f2067e4d5cb09097ad6e6f7998c922.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.8 w Rybniku, zazdraszczam
Kurka, coś tu nie halo z tym econetem. W czasie tych awarii miałem przynajmniej podgląd informacji. dd3aa65aaab11546b545ff95758c914c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.