Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@cezar76

Na to wygląda. Wyobraź sobie jakie tam temperatury powstały. A co, czujniki odłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz chyba wyrzucić tą składową palnika. Ona do niczego się nie nadaje, tylko na złom. Wg mnie wygląda na totalnie przegrzaną, i to nie jeden raz. Jestem w szoku. U mnie 3 sezon i nic jej nie dolega. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć jak ostatnio konserwowałem palnik, przy okazji małej awarii...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam gdzie czujniki. Wydaje mi się,że temperatura podajnika musiała wskoczyć powyżej 60°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura już wywalona, dziś założyłem nową oczywiście 'homemade' bo serwisie za tą rurę wołają 400zł :/ 

Ciekawe w sumie co było powodem takiej dewastacji, zdaję sobie sprawę że pellet którego używam do najlepszych nie należy, ale żeby aż tak? 

Czujniki wpięte od początku tam gdzie być powinny, Max.temp.palnika ustawiona na 50 stopni alarm zdarzył się raz w sezonie letnim w pierwszym roku użytkowania, reszta czasu średnio 30 stopni.

Nic niepokojącego się nie działo, palił normalnie, płomień w normie, spalanie też. ostatnio przy czyszczeniu się przyjrzałem dokładnie no i wyszło :)

Edytowane przez baku06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, baku06 napisał:

ale żeby aż tak?

Z ciekawości

A możesz zapodać parametry modulacji mocy jakie stosowałeś przy tym "no name"? Jak długo chodził w cyklach pracy na max? Spieki jak się domyślam były. Jak często czyściłeś?

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... ostatnio przy czyszczeniu się przyjrzałem dokładnie no i wyszło :)


Nieźle... Starałeś się w miarę dokładnie oczyścić rurę z nagaru? Tak czy tak, to wygląda, jakby tam było nie 50 a 500 stopni... Ciekawa sprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest totalnie przegrzana. Co mi przychodzi do głowy,to brak powietrza do spalania. Hermetyczna kotłownia i ile byś nie nastawił nadmuchu to nic nie da. Palnik nie jest chłodzony. Ale te zniszczenia nie powstały w miesiąc... Ja jestem legat i leniwiec, ale co jakiś czas zaglądam do palnika i chociaż szczotką go smyrnę. I patrzę jak wygląda. A tutaj co, włączyłeś palnik kilka lat temu i tak sobie pracował? Ja jestem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się. No ale tak uczciwie to jak często czyściłeś i czy dużo spieków było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają ecoNET - mam i ja! :D Hula od 3h i jaram się jak dziecko!!! :P No i mam słupki spalania!


Nadmuchy obniżyłem na 30-27-24%.

@papen76 na jakich mocach te nadmuchy?

U mnie ciagle FL w zakresie 5-14kW, ale zaraz będę porównywał wykresy, to zacznę kombinować. Najpierw przejdę na standard. Potem stała pompa vs termostat!

Jak radzicie ustawić moce i histerezy na początek dla trybu standard?

PS. Używacie aplikacji? Moim zdaniem bardzo słabiutka w porównaniu do www, nawet w wersji mobilnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb standard, przy tych histerezach zatrzymał mi się niemal dokładnie na zadanej.4d531f736e655ec75b6d93762366bdd7.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mhosaja napisał:

mam i ja!

Witaj w klubie :)

9 minut temu, mhosaja napisał:

No i mam słupki spalania!

Żegnam ;)

10 minut temu, mhosaja napisał:

Używacie aplikacji? Moim zdaniem bardzo słabiutka w porównaniu do www, nawet w wersji mobilnej...

Tak,ale faktycznie ktoś by mógł trochę lepiej się przyłożyć i przynajmniej reagować na to co piszą użytkownicy tej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi... @papen76, nadmuchy mamy identyczne, tylko moce różne. A histerezy też prawie dokładnie takie same. Ale u mnie w trybie standard przy tych ustawieniach co mam, kocioł się nie zatrzymuje i pracuje non-stop. I ja niestety nie mogę regulować progów mocy przez econet...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak macie ustawione moce kotła i nadmuchu przy palniku 20 kw.  Ja walczę z rozpalaniem w czasie pracy juz 3 dzien  
Moje ustawienia masz powyżej, dorzucam jeszcze to. Palnik oczywiście 5-2042e3fa9506b811fb4a37623a28ed3641.jpgea4286243b6c42c8a1e1a833713d35e2.jpg18b50d6f69195dcfc817ee540d4ab1e6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W info masz EcoMAX850P2-C i widzę,że masz możliwość ustawiania moc i nadmuch a ja nie?!  WTF?!

Kociol_20191120_012.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to nie możecie? Prostokąt z piórem z prawej oznacza możliwość edycji, przynajmniej u mnie tak jest A używam tylko przeglądarki w telefonie

 

Po naciśnięciu wyskakuje okienko z parametrem do edycji:3c4f997970cba1128f783f6420ac2a52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na zrzut. Nie mamy w ogóle takich pozycji jak moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde, faktycznie. Przegapiłem, na telefonie słabo widać. A nagłówek jest "modulacja mocy". WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ten 850P2-C i jaki soft w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.