Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mamy po prostu te 128'mki o których tutaj koledzy wspominali i oprogramowanie okrojone i już nie wspierane/aktualizowane :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur Będę szukał wersji. Zakupiony w grudniu 2016 i od początku wszystko było.6653d8dd303e36ceb49e969e723d79ba.jpg052fdd3c91aee3a8b7dc94ad0a109b04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, papen76 napisał:

Będę szukał wersji.

Wejdź w informacje i przewiń do końca w lewo i pstryknij fotkę lub przepisz.

Edit:

Sorry, teraz zobaczyłem,że jest zrzut wersji.THX

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje softów u Was wyższe natomiast econet u mnie wyżej :)  Pomieszanie z poplątaniem.

Kociol_20191120_013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek nie będę aktualizował, bo jeszcze mi zniknie to, co dobre. Ale, ale... Ja mam panel pokojowy TOUCH, o ile moze to mieć jakieś znaczenie?720d6cb9a4fe78ae59dfc371cc82abc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papen76 napisał:

Ja mam panel pokojowy TOUCH, o ile moze to mieć jakieś znaczenie?

Podobno ten "rozmiar" ma znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby wizerunkowy strzał w kolano Pluma czy Kipi. Przecież kupujemy econeta, żeby mieć zdalna kontrolę nad wszystkim i tak się też reklamują. A tu co? Kup se pan ten kolorowy ekranik, to wtedy NAPRAWDĘ wszystko będzie. Coś mi tu "woniajet"

 

PS. Ja z kolei jestem uboższy o słupki zużycia paliwa. Latalem z miarką do baniaka, ale to też kicha, bo zmiana wagi w teście powoduje zmianę procentów napełnienia zbiornika.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już naprawdę nie wiem co myśleć. Sam widzisz, że różnice są ogromne. 

Słupków to i my nie mamy. Pozostaje nam liczyć woreczki i zapisywać w notesiku.  

Edytowane przez Gość
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zapomnieli o zasadzie, że "nie należy mnożyć bytów bez potrzeby". Ale, cholerka, gdyby jeszcze wersję econetow były inne... A tu takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Econet chyba po prostu przesyła dane a skoro soft regulatora przesyła tylko takie dane to wyświetla na www menu przystosowane do tych wyników i możliwości zmiany ustawień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być... Ale to trochę bez sensu moc ustawić zdalnie wiatr, a nie mieć możliwości ustawienia mocy kotła. Trudno mi zrozumieć "co autor miał na myśli".
Ja z kolei zauważyłem u kogoś ładne wykresy, z częstym zapisem płomienia i mocy. O ile inne parametry u mnie są ok, to te wyglądają jak siekiera ciosane, wykres mocy wygląda w większości jak trójkąt. Tłumaczyli się, że wysyłają pakiety danych bla bla bla, ale zamiast dopracować to, to dołożyli pozycję "Połączenie". Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baku06 napisał:

Rura już wywalona, dziś założyłem nową oczywiście 'homemade' bo serwisie za tą rurę wołają 400zł :/ 

Ciekawe w sumie co było powodem takiej dewastacji, zdaję sobie sprawę że pellet którego używam do najlepszych nie należy, ale żeby aż tak? 

Czujniki wpięte od początku tam gdzie być powinny, Max.temp.palnika ustawiona na 50 stopni alarm zdarzył się raz w sezonie letnim w pierwszym roku użytkowania, reszta czasu średnio 30 stopni.

Nic niepokojącego się nie działo, palił normalnie, płomień w normie, spalanie też. ostatnio przy czyszczeniu się przyjrzałem dokładnie no i wyszło :)

Kol. baku06  napisz jak zrobiłeś tę homemade rurę i z czego?. Może są jakieś zdjęcia. W jaki sposób była czyszczona stara rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ecoNETu, takie proste pytanie. "Pokaż zaawansowane" macie włączone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest dobre pytanie. Ja np. aktualizowalem econet, ale po tym miałem parę razy problemy ze zdalnym ustawianiem parametrów, znikły poprostu z menu. Pomogło dopiero kliknięcie na panel pokojowy i znowu się pojawiały. Wtedy tez w econecie była opcja edytuj zaawansowane, oczywiście zaznaczyłem na tak. A dziś patrzę, a tam nic takiego już nie ma. "Tu było, tu stało" 042cb4a7fb2ba5361625753d7f40f194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz możliwość edycji mocy? Już wcześniej zauważyłem, że nasze ecoNETy potrafią się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wszystkie opcje za wyjątkiem tych, które wymagają obecności przy kotle, czyli sterowanie ręczne np. zapalarka czy test podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i wychodzi na to, że jestem tym szczęśliwcem, który w ecoNET może wszystko :D

Wczoraj zmieniłem ustawienia. Do tej pory jechałem na FL z mocą 5-14kW. Nadmuchy 38/31/28 (ustawione w zeszłym roku na analizatorze). Zmieniłem na standard z histerezami 6C i 4C, mocami 14/8/5 i nadmuchami 34/30/26. Cykl pracy z 1h zrobił się 6h, a płomień zaczął skakać...

9da49414c15ca91ae82cc7a3887ebe3d.jpg

Widać po płomieniu, ze chyba nadmuchy za małe. Narazie wróciłem do poprzednich ustawień.

Swoją drogą, gdyby nie ecoNET, to tydzień bym obczajał ilość spalonego pelletu, zanim bym skumał, że coś jest nie tak...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw histerezy na 3 i 1, to będzie się wyłączał. U mnie teraz jest w sam raz, bo przy 3 i 1 przebijał o 3-4 stopnie w górę przy 16 kW.

Mam teraz moce 16/8/6

Nadmuchy 30/27/24

H2=6 H1=4

 

Wahania płomienia to objaw modulacji. Chyba

 

@mhosaja Zdradź jeszcze, masz panel pokojowy czy nie? Jeśli tak, to jaki?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dragster napisał:

"Pokaż zaawansowane" macie włączone?

Tak

wykres_kociol_2011119_014.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Zwykły termostat on/off, ale chwilowo wyłączony. Temperaturą mieszacza steruję pogodowo. Wszystkie grzejniki również otwarte (swoją drogą muszę pobawić się w kryzowanie, bo nierówno grzeją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrtur napisał:

Tak

wykres_kociol_2011119_014.png

Bardziej mi chodziło o to ale być może tego nie masz bo ja nie mam "Edycja parametrów serwisowych" w tym miejscu.

image.png.e5341e455c045e65739299b015de5ee4.png

 

Jakie macie wersje modułu i samego ecoNETu?

image.png.8242943c9d8b490deb8c9c775c01d00e.png

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.