Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Robin, Ty miałeś ten regulator z pokrętłem czy dotykowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak jak myślałem. Econet pokazuje i pozwala na to na co pozwala regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie... Ciężko mi to wszystko ogarnąć. Do tej pory dałbym sobie rękę uciąć, że jak sterowanie przez internet, to wszyscy wszystko mają.

 

I teraz bym nie miał ręki, hehe.

 

6bd61ee73b83c04c2b8833468d5dc5d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sterowanie mocą kotła nie należy do "parametrów kotła" , a zakładka INFO nie służy do sterowania ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTR v10 econeta jest napisane:

* Użytkownik zaawansowany (Edycja parametrów serwisowych) –należy
zaznaczyć to pole aby z poziomu strony www mieć możliwość zmiany
parametrów serwisowych regulatora. Po zaznaczeniu tego pola wymagane
jest podanie hasła dostępu do ustawień serwisowych w regulatorze kotła.

Może to trzeba zaznaczyć przy pierwszym logowaniu, żeby działało? Szukam nowszej wersji DTRki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o sterowanie mieszacza i kotła za pomocą termostatu. Mieszacz obecnie sterowany za pomocą termostatu i pogodówki. i tu wszystko wygląda dobrze. Temperatura w pomieszczeniu osiągnięta, pompa się wyłącza, po spadku tem.  w pomieszczeniu pompa start i dogrzewa ponownie pomieszczenie. Przy spadku tem. na zewnątrz około 0 st. ilość rozpaleń wzrosła do 11. Chciałem przestawić palnik na sterowanie za pomocą termostatu. Palnik tem. zadana 69 st. histereza 19, ustawione na termostat, wyłączenie pompy od termostatu na TAK, tryb FL. Palnik dalej pracuje tak jakby nie widział termostatu, wygasza się i pracuje według wskazań zadanej histerezy kotła. Pomieszczenie nagrzane, pompa i mieszacz STOP, a piec dalej pracuje aż do osiągnięcia tem. zadanej. Pewnie coś ustawiłem nie tak tylko nie wiem co. 

Jeśli chcesz, żeby termostat dawał sygnał do wyłączenia pompy i palnika, to w polu „funkcja termostatu” musisz wybrać „wyłącz wszystko”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mhosaja napisał:

„funkcja termostatu” musisz wybrać „wyłącz wszystko”.

Gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło mu o wyłączenie kotła od termostatu?

PS. A próbowaliście dostać się do econeta przez router, a nie przez serwer Pluma? W sensie przez wpisanie IP routera w przeglądarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wybór termostatu oraz wyłączenie pompy kotła od termostatu. Wyłączyć palnik to ja mogę  tylko opcją Praca->tryb termostat ale to bez sensu (chyba). Nie do tego to służy.

Przez IP to mogę wejść tylko do routera a nie ustawień pracy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po routerze wszystkie opcje, w starej szacie graficznej.
Mam też możliwość wyłączenia kotła od termostatu w ustawieniach serwisowych / kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraziłem się wyglądem tej czteroletniej rury palnika. Też w tym roku kupiłem „noname” aż 3 tony, ma w składzie jakiś dopalacz bo kaloryczność musiałem ustawić na 6,5. Co radzicie dokupić dobry pellet i wymieszać z tym trefnym, czy szybko spalić i zmienić dostawcę?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, u mnie czwarty sezon palę no namem i jest ok a jeszcze go nie rozbierałem.
Nie mam pojęcia, co się stało z tą rurą...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 11:16, cezar76 napisał:

Wówczas termostat pokojowy daje sygnał do uruchomienia kotła, po osiągnięciu temp w pokoju, kocioł wygasza się (może się zdarzyć, że nie osiągnie nawet zadanej temp),

Właśnie się bawię Twoimi ustawieniami i mi wychodzi,że po dojściu temperatury aktualnej do zadanej w pokoju kocioł z palnikiem pracują dalej aż do zadanej temp. na kotle (+5 FL). Nie wygasza się,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego jeszcze cwu musi osiągnąć zadaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano

Będę obserwował lub odłączę na czas testów CWU. W tej chwili się wygasił bo osiągnął temp. zadaną na kotle a CWU jeszcze nie.

@cezar76

Pompa kotła moim skromnym zdaniem nie ma nic do tego bo jak ustaliliśmy jej nie mam ale owszem jest ustawiona na TAK(wyłączenie pompy od termostatu). Natomiast pompa mieszacza jest na NIE (bo tak wstawiłeś w arkusz). Podczas pracy na lewym i prawym oknie regulatora mam litery T (czyli steruje nimi termostat).

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ustawiłem na NIE jedno i drugie. Odłączyłem CWU i obserwuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, papen76 napisał:

Ano właśnie... Ciężko mi to wszystko ogarnąć. Do tej pory dałbym sobie rękę uciąć, że jak sterowanie przez internet, to wszyscy wszystko mają.

 

I teraz bym nie miał ręki, hehe.

 

6bd61ee73b83c04c2b8833468d5dc5d4.jpg

Wydaje mi się, że finalnie to co widzimy i to co możemy zrobić w ecoNETcie jako usłudze jest wypadkową, modelu sterownika, oprogramowania sterownika oraz modelu i oprogramowania samego modułu ecoNETu.

Tak jak wspomniałeś w innym poście. Można dostać się do modułu po jego IP. Dla potomności domyślny user/pass: admin/admin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po IP to ja mam tylko wejście do routera...

Kociol_20191120_014.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, ja widzę po IP coś takiego (ecoNET 300):

Wersja modułu ecoNET: 1.14.3535

image.png.a308363bb5326e5511ab01d303b67157.png

Wersje usługi ecoNET mam: 2.0.3520

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jak Dragster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robin60 napisał:

@Tomek0407 Parametry Regulatora rozwiń. Dziwne bo u mnie na starszym sofcie też była jak i na palniku którego już nie posiadam również. 

1375253370_OperaZdjcie_2019-11-24_144304_www.econet24_com.png.8b318e3f87234b6e66687985bace29c4.png

@darekk1974 miło widzieć ziomka z bliskiej mi miejscowości , w której się kształciłem oraz spędziłem lata swego dzieciństwa i miło to wspominam.

Walcz ze smogiem i smrodem bo jak ostatnio jechałem to musiałem zamknąć nawiew z zewnątrz w swym aucie, siarka i smród z węgla niesamowita.

Robin60 o środowisko dbam tylko łatwiej by było gdyby ceny pelletu tak nie szalały. W maju 2018 cena za tonę 720 zł, natomiast w czercwcu 2019 ten sam pellet 900 zł. Pozdrawiam ziomala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.