Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, czyli znów ta nieszczęsna 350 tka gdzie ten podajnik nr 2 kręcić się ma na okrągło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanko, palnik zamontowany mam  pod drzwiczkami wsypowymi które są wspawane pod lekkim skosem do góry, zaobserwowałem ze podczas pracy palnika element który zaznaczyłem niebieską strzałką dosyć mocno się nagrzewa ( nie ten czerwony tylko ta blacha pod spodem) jak  zbliżę tam dłoń czuć dosyć mocno jak ciepło od tej blachy promieniuje kolano palnika, czy może to powodować że mam podwyższoną temperaturę palnika? czasami dochodzi w okolice 45 stopni

IMG_20190821_204303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco podwyższać temperaturę palnika , ale 45 st to nie ma tragedii bardziej obawiać się o rurę spiro żeby się nie nadtopiła  na tym kolanku , jeśli temperatura palnika wzrasta tuż po wygaszeniu to jest to normalne zjawisko ważne aby nie przekroczyła temperatury alarmu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za info,temperaturę alarmu mam ustawioną na 50 stopni, rura spiro jest ok , najbardziej czuć jak ciepło promieniuje w miejsce gdzie kolano łączy się z obudową palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kordjano napisał:

Hmm, czyli znów ta nieszczęsna 350 tka gdzie ten podajnik nr 2 kręcić się ma na okrągło .

U mnie podczas pracy on nie chodzi na okrągło z tym że ja mam jakąś nowsza wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumik czyli tak blisko tego alarmu ,ty chyba nie masz tam flanszy montazowej , w razie czego to może jakąś izolacje termiczną tam naklej na tą blachę .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio ,350 ma pojedynczy soft i to żadna tajemnica. Jak Pan Marcin podeśle Ci serwisanta to na pewno będzie OK.  Pytam tak Ciebie bo wiem , że w okresie grzewczym jesteś w bardzo nie komfortowej sytuacji bo palnik nie działa a ma działać. Więc pomyślałem sobie , że jak by przyjechał ktoś średnio kumaty to może by wgrał Ci soft na nowo , ale myślę tak sobie , że chyba to nic nie da , gdyż tam jest chyba jakaś  wada techniczna regulatora. Więc ten serwisant powinien mieć w zanadrzu wymianę sterownika.

 

gucio2607 może skorzystaj z tej okazji i wymień na inny sterownik jak by była taka możliwość za niewielką dopłatą.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 czekałem na twój post , z racji tego że jestem trochu kombinatorem tak sobie myślę czy w razie gdyby interwencja u kolegi się przeciągała a zimno jest i grzać trzeba , czy jest jakaś szansa podłączyć ten silniczek na krótko , zeby się kręcił na okrągło i grzać np czasowo ,zeby co kolwiek dogrzać dom i cwu otrzywiście pod nadzorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ja bym spróbował podłączyć pod zaciski podajnika głównego w ostateczności, najwyżej by do końca nie podał pelletu do komory spalania, ale już za drugim razem wypchnął by ten lekko zalegający, ale nie wiem czy obciążeniom sprostają zabezpieczenia , ale powinny gdyż one prawie równo pracują tylko tamten trochę dłużej.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod główny to nie za bardzo , myślałem o osobnym zródle zasilania tylko nie wiem czy jest tam napięcie 220v czy niskie , ale na silniczku pewnie pisze , ciekawi mnie czy regulator nie wychwyci braku podłączenia tegoż silniczka .Miejmy nadzieje że serwis nie będzie zwlekał i kolega nie będzie zmuszony do kombinacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że nie działa wogole. Palnik działa i nawet się rozpala ale średnio co 2,3 dni jest alarm o nieudanej próbie rozpalenia, wtedy kasuje alarm czasem raz czasem 2 razy i znowu chodzi kilka dni bez problemu.

robin60

Jeśli tylko będzie taka możliwość to na pewno wymienię ale jakoś czarno to widzę że KIPI pójdzie na rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawdziwe czary u ciebie , musisz dobrze wytłumaczyć serwisantowi o co chodzi żeby nie uczepił się czego innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gucio2607 napisał:

To nie jest tak, że nie działa wogole. Palnik działa i nawet się rozpala ale średnio co 2,3 dni jest alarm o nieudanej próbie rozpalenia, wtedy kasuje alarm czasem raz czasem 2 razy i znowu chodzi kilka dni bez problemu.

robin60

Jeśli tylko będzie taka możliwość to na pewno wymienię ale jakoś czarno to widzę że KIPI pójdzie na rękę

Na pracującym podajniku poruszaj delikatnie przewodami w palniku, możliwe że jest gdzieś luźne połączenie, tylko uważaj bo tam jest 220v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gucio2607 napisał:

Też tak macie, że im większa moc tym większy płomień?

Nie.
Było o tym szerzej parę dni temu w tym wątku. :)
Warto sprawdzić jak wygląda płomień, ale jeśli jest ok i palnik grzeje prawidłowo i nie wpada w tryb rozpalania w trakcie pracy to pewnie "tylko" czujnik płomienia "świruje".  

image.png.665c8080cc541eea96025ad4fb314822.png

Edytowane przez MarcinL15
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli posiadam piec Heitz 11kw, palnik kipi 5-16kw, to dobrym pomysłem jest to, że zmieniłem moc max na 11kw, 50%6kw a 30%4kw?

 

Dom 80m parter wszędzie podlogowka

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuchy 36 33 29, krzywa grzewcza kotła 0.9 bd git, choć z nadmuchami to temat rzeka prawda? 

I mam pytanko, piec po zadanej 62st, po wygaszeniu ma 68st, po 15-20 minutach znowu się rozpala bo temp na nim 56/54st. 

Temp zadania średnio przy tej temp na podłogowe 33st

Drugi tydz ogrzewania domu, strop nie ocieplony (w1/3) temp w domu 23,2-23,5 - taka mnie zadowala. 

 

Jak sprawdzić wykresy jak pracuje piec czyt. (temp co cwu spalin itd)? 

 

Ecomax 850, ster kipi 5-16kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz post #10066, masz tam moje eksperymenty z mocą niższa, równa i wyższa od mocy wymiennika. Najlepiej mi wyszło, jak dałem 16 do 16. Też mam heitza, tylko 16m.

 

Jeśli mogę radzić, ustaw wyższa temperaturę i większą histerezę pieca. Ja u siebie mam teraz 73 i histereza 22 ze względu na ochronę powrotu. Przy rozpalaniu przy 51 powrót ma 40 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch 36/31/27 wyłącz sterowanie pogodowe kotła jak piszesz o krzywej grzewczej. temp zadana kotła 70 histeryza kotła 12.. żeby sprawdzić wykresy i odczytać temp. spalin , to trzeba posiadać czujnik temp spali, i econet.

Jak posiadasz econet jest taka zakładka jak poniżej i jest napis Kliknięcie ,,,,,,,,,,,

253272137_OperaZdjcie_2019-11-26_093257_www.econet24_com.thumb.png.22619f29820ed62c700435e119cf80ff.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty moje poczynania nadzoruje ecoNET :) Paliłem sposobem kolegi @Benton661, czyli pompa na stałe zadana 65C (FL przeciągał do 70-72C) i histereza 20C. Temperatury mieszacza pilnuje czujnik pogodowy (krzywa 0,7 bez przesunięcia). Komfort super, przy temperaturach na zewnątrz 0 - 2C mam 9 rozpaleń na dobę, tylko spalanie chyba spore. Wg słupków 32-33kg na dobę... Pytanie na ile jest ono prawdziwe, bo z ostatniego ważenia (zasypałem z nowej dostawy) wyszło mi 20kg/h. Do tej pory miałem raczej 12-16kg/h. Zasypałem w sobotę, więc się uleżało, to dziś zważę ponownie... Jeśli takie spalanie się potwierdzi, to potestuję wyłączanie palnika i pompy od termostatu.

B66HNASZJ2E9N10500480_2019-11-25 07_16_2019-11-26 07_16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić wykres temperatury kotła i powrotu, tylko te dwa parametry?

 

Ja mam teraz 11 rozpaleń na dobę, cykl wygląda mniej więcej w ten sposób: ok. 35 minut praca, 1 godz 15 minut postój, przy zewnętrznej ok. 0'.

@crespoo Właśnie doczytałem, że Twój kocioł ma 42 l pojemności wodnej, mój 75, więc różnice będą oczywiste. Jak sterujesz podłogówką? Zawór z siłownikiem czy ręcznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.