Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@papen76Ty lepiej powiedz czy założyłeś tą nową czujkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie, leży i czeka do poniedziałku. Kobita się wydarła, że jak coś spieprze w weekend, to nikt nie przyjedzie palnika złożyć, haha. Szykuje pełna relacje z czyszczenia palnika i wymiany czujki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidujesz czyszczenie palnika to nie ma co ściągać obudowy i wymieniać czujki ,po co dwa razy robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zrobię wszystko w poniedziałek. Może wreszcie zobacze, co mi brzęczy w podajniku 2. Nie zawsze, ale odgłos taki jak trzęsąca się blacha albo obluzowana śrubka. Aparat naszykowany.

 

Na wykresie ostatni cykl pracy. Podobnie jak poprzednio jest 35 minut przy 16kW, ale na zewnątrz -1 a było poprzednio +5, więc raczej jest poprawa. Płomień się "uspokoił" ale jak widzicie na wykresie - jeszcze stara czujka pracuje. Po otworzeniu drzwiczek jest już w miarę fajnie.8899d96f20d458d071552f29a3821172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, papen76 napisał:

Nadmuchy obniżyłem na 30-27-24%. Płomień się poprawił.

A tutaj sprawdza się to co mówiłem. Nadmuchy powinny być dosyć niskie. Potwierdza to też obserwacja @Dragster po zamontowaniu sondy. @mrtur wreszcie też się odważył i zszedł z nadmuchem i po wykresie płomienia widać, że jest nieźle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona wogole silnie przestraszona wszystkiego haha.
Co do nadmuchow, to jakoś się balem niżej schodzić, w sumie nie wiem czemu? A pomyśleć, że miałem na początku 47% przy 16kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwiłem, że mi dudni w kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ile masz przy 16 kw i czy ruszacie tą przysłonę do powietrza czy tak jak z fabryki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30%
Palnik mam 5-20, to przysłony nie reguluję. Z tego, co pamiętam, to regulacja jest od 26kW w górę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, papen76 napisał:

A pomyśleć, że miałem na początku 47% przy 16kW emoji50.png

A pamiętacie ile miał @mrtur na starcie jak tutaj wdepnął? ... 80%!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak coś tam nieśmiało kombinowałem z 47 na 44, ale przez econeta to trochę było strach. Teraz mam czas na eksperymenty. Gdzieś czytałem, że lambda obniża bardzo niziutko nadmuchy, ale wiecie, jak to jest. Palę jakimś szajsem, to myślałem, że niskie nadmuchy tylko przy najlepszym pelecie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, papen76 napisał:

Palę jakimś szajsem, to myślałem, że niskie nadmuchy tylko przy najlepszym pelecie dają radę.

Eeee tam. Właśnie ten szajs np z płyt meblowych daje największy płomień, przy małym nadmuchu... Ty to jak Czarniecki, ze Szwecji do domku... Wolnego trochę masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, papen76 napisał:

Ja tak coś tam nieśmiało kombinowałem z 47 na 44, ale przez econeta to trochę było strach. Teraz mam czas na eksperymenty. Gdzieś czytałem, że lambda obniża bardzo niziutko nadmuchy, ale wiecie, jak to jest. Palę jakimś szajsem, to myślałem, że niskie nadmuchy tylko przy najlepszym pelecie dają radę.

Gdzie w econecie można zmienić nadmuchy bo ja u siebie jakoś nie widzę

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry użytkownika-> modulacja mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić, ale wiesz, dobrze jest być na miejscu i luknąć na płomień i popiół po każdej zmianie parametrów. Dlatego wolałem zdalnie tego nie regulować...

 

Za miesiąc na prom i witaj Karlskrono, hehe.

 

Z tych dodatków do peletu wychodzą skwarki jak że szkła. Nie idzie ich rozkruszyć palcami. Oczywiście, to tylko ok. 10% w popiele, ale już odkurzacz tego nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bliżej? Jakie paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku06 U mnie czwarty sezon, ale wygląda wszystko normalnie. Cholerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.