Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz, co mamy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrować transmisję do pliku za pomocą programu rejestrującego dane na porcie RS232(fizycznym lub wirtualnym) PCta i dodatkowego interfejsu RS485/RS232 lub RS485/USB  podłączonym do magistrali RS485 PLUMA, gdy ktoś posiada dołączony do tej magistrali moduł z sondą lambda. Przydałby się też zdjęcia wnętrza modułu jak już ktoś ma po gwarancji :)

Edytowane przez maslakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plumowi się to nie spodoba, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
17 minut temu, maslakk napisał:

Zarejestrować transmisję do pliku za pomocą programu rejestrującego dane na porcie RS232(fizycznym lub wirtualnym) PCta i dodatkowego interfejsu RS485/RS232 lub RS485/USB  podłączonym do magistrali RS485 PLUMA, gdy ktoś posiada dołączony do tej magistrali moduł z sondą lambda. Przydałby się też zdjęcia wnętrza modułu jak już ktoś ma po gwarancji :)

Normalnie UFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @maslakk chce sklonować moduł? W sumie samą szerokopasmową sondę lambda można kupić za 400zeta pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie rzeczy nie powinny być pisane na ogólnym forum, tak samo jak kiedyś przerabialiśmy dekodery SAT, nie można takich rzeczy pisać publicznie, wiele osób się o tym przekonało.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cezar76 napisał:

wstawiłem swoją propozycję do arkusza

Sprawdź proszę w wolnej chwili w arkuszu C66 czy na pewno chodziło o "2st"?

6 godzin temu, rm132 napisał:

mrtur - Google „zetka- wentylacja kotłowni”

Spoko, douczyłem się i wiem,że w kotłowni mam prawidłową cyrkulację powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrtur napisał:

Sprawdź proszę w wolnej chwili w arkuszu C66 czy na pewno chodziło o "2st"?

42 st przy temp ok +2 st na zewnątrz. Ja teraz tyle puszczam i wystarczy wg mnie. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli temp.mieszacza sterujesz ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na prawdę to ta sonda może za jakiś czas się zasyfić i źle odczytywać oko to oko,tak jak jeden pisał piwko ,krzesełko najlepiej jeszcze wizjerek albo dym z komina obserwować i ustawić tak by dymiło i iść z nadmuchem w górę i przestaje dymić jest ok

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoLambda to fajna zabawa ale absolutnie bez tego da się żyć. Tak naprawdę można na oko a najlepiej co jakiś czas ustawić sobie wg wskazań analizatora spalin. Zdecydowanie taniej jest zaprosić serwisanta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie

Zrobiłem tak jak zamierzałem reset do ustawień fabrycznych i spisałem parametry do arkusza. Kto ciekawy może sobie "luknąć".

@cezar76 @Kordjano

Postanowiłem jednak testowo zejść z mocą i nadmuchami. Mam czas to sobie poobserwuję(klasycznie aktualne nastawy w arkuszu). Jutro z racji przebywania w domu cały czas pewnie też nie wytrzymam i zapodam sobie ustawienia kolegi @cezar76.

No i wykres też cieszy już moje oczy :)

Kociol_20191120_010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur, rozumiem, że to praca na stałej pompie? Jeśli tak, wykres wygląda fajnie- płomień na wykresie bardzo ładny, spaliny w normie, temp podajnika też, praca-1 godz, postój-1,5 godz. Dobrze to wygląda. @mrtur, możesz pokazać wykres z tego samego cyklu z: mocą kotła, temp mieszacza, powrotu, kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur  to jest wykres z pracy palnika na mocy maksymalnej 30 kw i tymi nadmuchami zmniejszonymi ? dla mnie praca palnika i dojście do zadanej bardzo dobre , całkiem całkiem ten 50 kw ci się zbiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cezar76 napisał:

możesz pokazać wykres z tego samego cyklu z: mocą kotła, temp mieszacza, powrotu, kotła?

Nie wszystko mogę pokazać ale to bez problemu ;)

7 minut temu, Kordjano napisał:

to jest wykres z pracy palnika na mocy maksymalnej 30 kw i tymi nadmuchami zmniejszonymi ?

Dokładnie tak. Na samym początku widać jak moc była lekko wyższa a potem właśnie zmniejszyłem.

34 minuty temu, cezar76 napisał:

rozumiem, że to praca na stałej pompie?

Nie, cały czas to samo czyli "strzelam" temp.55 na grzejniki aż termostat wyłączy pompę. Jutro zacznę zabawę z Twoimi ustawieniami.

Kociol_20191120_011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wygląda. Płomień na wykresie idealny.Powrót też ok. Kocioł dobrze nabiera temp i o dziwo da radę z tą wysoką temp mieszacza.

Bez econeta byś tego nie zrobił...

Kurczę, powinienem pobierać prowizję za naganianie klientów do econeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar pewnie już rozmyśla czy nie zmienić swojego kociołka na takie 50 kw hehehe . @mrtur nie gmyraj już w tych nadmuchach co najwyżej obserwuj płomień żeby nie był zbyt brudny ,ma być jasny równy i długi jak już będziesz korygował to o 1,2 % na każdej mocy i obserwacja ,nie o 10 czy 15 % bo to za dużo naraz , powiec jeszcze czy jakoś zauważalnie spadła szybkosć dochodzenia kotła do zadanej  po przycięciu mocy maksymalnej ? jak będą większe mrozy to ze 2 kw bym mu dołożył . Uważam że modulacja pracy palnika u Ciebie w tej chwili jest poprawna ,na twoim miejscu skupił bym się teraz na sposobie prowadzenia kotła co dla ciebie będzie najbardziej ekonomiczne a zarazem komfortowe .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kordjano napisał:

czy nie zmienić swojego kociołka na takie 50 kw

Jak będę zmieniał to mu wyślę w prezencie ;)

3 minuty temu, Kordjano napisał:

jeszcze czy jakoś zauważalnie spadła szybkosć dochodzenia kotła do zadanej  po przycięciu mocy maksymalnej ?

Wykresy pokazują (nie chce mi się siedzieć przy kotle),że poprzednio z 47 na 70 około->44 minuty teraz  z 42 do 70 -> 55 minut. Trochę dłużej no ale podajnik też mniej dawkuje paliwa.

 

8 minut temu, Kordjano napisał:

Uważam że modulacja pracy palnika u Ciebie w tej chwili jest poprawna

Instynktownie(jeżeli mogę tak określić) też tak czuję. Raczej jak będę metetał to delikatnie i koniecznie zapisuję sobie aktualne ustawienia bo jest OK. Dzięki za sugestie.

No i faktycznie teraz próby na prowadzeniu już temperatury w grzejniki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrtur napisał:

 

Wykresy pokazują (nie chce mi się siedzieć przy kotle),że poprzednio z 47 na 70 około->44 minuty teraz  z 42 do 70 -> 55 minut. Trochę dłużej no ale podajnik też mniej dawkuje paliwa.

 

 

Czyli jakiejś namacalną różnice trudno po jednym cyklu dostrzec , zobaczysz co najwyżej po czasie ze dwa kw dołożysz jak będzie to słuszne , czy konieczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zacząłem ocieplać rury przy kotle - temperatura w piwnicy spadła odrazu o dwa stopnie.
Zmieniłem wysokość podnoszenia pompy z 2,4 m na 1,5m - pobiera teraz 12W.
Nadmuchy obniżyłem na 30-27-24%. Płomień się poprawił.
Przeważyłem jeszcze raz pelet, ale w zasadzie waga podobna, roznica 30g.
Uszczelniłem czopuch i drzwiczki do wyczystki.
A to wszystko przez Was, hihi. Piwo dla wszystkich, bo jest lepiej
85a52b00de5efed2cd77c69d67b0f80a.jpgfc9ba0c8c0fd81a035e0b1585b88e263.jpg847f1fe655efe148d8192fa4db9c6436.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrtur napisał:

Zrobiłem tak jak zamierzałem reset do ustawień fabrycznych

A nie chciałeś wierzyć :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.