Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki. To mniej więcej tak jak mi się wydawało. Skoro jest dobrze, to nie ruszam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 22:30, baku06 napisał:

spotkał się ktoś z takim zużyciem rury paleniskowej?

Czy pellet zawierał/zawiera domieszki słomy?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinL15 napisał:

U mnie 15 sek. Chyba fabrycznie tyle jest. 
Kiedy warto regulować ten parametr?

Ja zacząłem regulować ten parametr, kiedy kopczyk spalanego pelletu zaczął się przesuwać w stronę wylotu rury palnika. Koledzy doradzili wydłużenie tego czasu i pomogło - kopczyk cofnął się na właściwe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z alarmem " nieudana próba rozpalenia kotła" trwa.

Wymieniłem kondensator który dostałem od KIPI i dziś w nocy znowu alarm. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem kilka razy, okazało się, że pellet blokował się tuż przed małym podajnikiem, trafiały się dłuższe kawałki.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest trochę inny problem. Po prostu sztoker przy rozpalaniu czasami nie pracuje i nie podaje pelletu do komory spalania. Przy sterowaniu ręcznym działa ale podczas rozpalania nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio2607 , nieuchronnym jest rozebranie palnika, może się okazać , że ten ślimak krótki sztoker nie jest przykręcony śrubką imbusową do motoreduktora który go napędza. Jak to nić nie pomoże , to tylko zgłoszenie serwisowe, i powinni Ci pomóc.

Ale zobacz to o czym pisze ponieważ jak podajnik główny poda pellet do palnika , ten zblokuje mały ślimak w palniku  , pomimo , że motoreduktor w palniku pracuje, ale ta śrubka na slimaku nie jest dokręcona do wałka motoreduktora przez co ten nie podaje peletu do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maronka napisał:

Dobrze ci się sprawuje 16kw dopala wszystko itp

Myślę, że jak bym teraz kupował to wziąłbym ten 5-20 z uwagi na większą średnicę rury, ale generalnie nie narzekam. W zeszłym sezonie paliłem jakimś hardcorowy pelletem i też dawał radę, ale musiałem dużo i często kulać, bo kalafiory się robiły na cały przekrój rury... Teraz palę jednym pelletem (Maximer) i czasem niewielkie spieki się pojawiają, ale bez problemu sobie z nimi radzi. Niedopalonego pelletu nie mam.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, robin60 napisał:

Gucio2607 , nieuchronnym jest rozebranie palnika, może się okazać , że ten ślimak krótki sztoker nie jest przykręcony śrubką imbusową do motoreduktora który go napędza. Jak to nić nie pomoże , to tylko zgłoszenie serwisowe, i powinni Ci pomóc.

Ale zobacz to o czym pisze ponieważ jak podajnik główny poda pellet do palnika , ten zblokuje mały ślimak w palniku  , pomimo , że motoreduktor w palniku pracuje, ale ta śrubka na slimaku nie jest dokręcona do wałka motoreduktora przez co ten nie podaje peletu do komory spalania.

Ale w takim przypadku byłoby słychać motoreduktor prawda? A u mnie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wówczas nie miałoby znaczenia czy chodzi podczas rozpalania czy poprzez sterowanie ręczne.

Wyglądało to tak:

Rozpalanie - nie pracuje

Sterowanie ręczne  -pracuje

Rozpalanie - nie pracuje

Dlatego myślę że to nie problem z motoreduktorem a raczej coś z oprogramowaniem zwłaszcza że te cyrki dzieja się od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie bo nie jest obciążony pelletem  w podajniku.

Motoreduktor nie jest problemem tylko ślimak który łączy się z motoreduktorem za pomocą śrubki imbusowej.

Albo trza wgrać na nowo oprogramowanie , albo przekaźnik szwankuje w regulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie chce rozbierać To zrób tek ; ściąg rure spiro włącz sterowanie ręczne i jak się sztoker kręci to dociś czy przyczymaj śrubokrętem czy będzie się nadal kręcił pod obciążeniem , przynajmniej się dowiesz czy faktycznie jest przykręcony .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka centymetrów rury spiro i cały sztoker były zasypane pelletem tak że jak zdejmowałem rurę to pellet wysypywal się na podloge. Uruchomiłem ręcznie i wciągnął ładnie pellet. Po chwili włączyłem kocioł i już sztoker nie chodził a w komorze spalania pusto. Dodam, że jeszcze nigdy nie było problemu jak już się rozpalił więc dlatego obstawiam problem z softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nic nie poradzimy , musisz ścigać serwis ,chyba że jesteś w stanie jeszcze spróbować wgrać soft na nowo sam  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś awaryjne grzanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.