Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież kolega @mw1100 sam mówi, że to są "pseudozawirowacze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Trener40 napisał:

Te zawirowacze spalin to lipa... Temp " ślizga" sie po nich wprost do komina... Może dzięki tym skręconym blachom mniej idzie w komin, ale szału nie ma... Takie cudo ma "zielona :)" firma, która chciała mi sprzedać wraz ze sprężynami i skręconymi blachami za jedyne ( Uwaga) 340zl... 

Kurcze... Nie mam porównania ile które przynoszą zysku, ale ja zostanę przy swoich za ok 30zl za 8szt własnej roboty. 

 

Może i lipa, ale temp. sporo obniżają. sam robiłem z tego co było, kiedyś przerobię bo kupić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też moje pierwsze były wymyślone... I myślałem, że to perpietummobilen ;), ale ostatnio mnie tchnęło ( noce nieprzespane :).)  i z szedłem o kolejne prawie 20 st.

 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Też moje pierwsze były wymyślone... I myślałem, że to perpietummobilen ;), ale ostatnio mnie tchnęło ( noce nieprzespane :).)  i z szedłem o kolejne prawie 20 st.

 

Plan jest, ale łapami tego nie wygnę, trzeba maszynę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezar76 napisał:

No i dzięki temu jesteś fanem zielonej technologii... hehe

@Trener40, wybacz, ale jesteś jedyną osobą, która radzi sobie z tą "zieloną" energią i nie narzeka, więc dosyć często "przywołuję Cię do tablicy.

Cezar.... Ja ogarniam prostotę, która była lata temu.. Te VG i inne wynalazki, to nie moja bajka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z badziewia do kolejnego badziewia, szkoda czasu i roboty.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie mieli temperaturę spalin powyżej 160stC to jest się czym martwić :) Zbyt nisko też nie dobrze bo  jest ryzyko, że z czasem wymiennik zacznie grzać spaliny :) heheh...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mw1100 napisał:

Może i lipa, ale temp. sporo obniżają. sam robiłem z tego co było, kiedyś przerobię bo kupić się nie da.

I chwała Ci za to kolego, że sobie radzisz. Najważniejsze, że kipi sobie radzi.

Takie moje czepialstwo. Na filmiku zauważyłem, że rurę spiro masz owiniętą folią lub taśmą aluminiową. Nie rób tego. Ta rura spiro robi za strażaka. Ona musi się bardzo szybko przepalić w razie czego. Takie jest jej zadanie.

@Trener40, a ty nie siej tu fermentu. Chłopak sobie radzi. Bo ci podeślę szwagra i zrobisz sobie kaskadę z zielonej energii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączy równolegle będzie większa pojemność bo szeregowo to tylko moc rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezar76 napisał:

I chwała Ci za to kolego, że sobie radzisz. Najważniejsze, że kipi sobie radzi.

Takie moje czepialstwo. Na filmiku zauważyłem, że rurę spiro masz owiniętą folią lub taśmą aluminiową. Nie rób tego. Ta rura spiro robi za strażaka. Ona musi się bardzo szybko przepalić w razie czego. Takie jest jej zadanie.

@Trener40, a ty nie siej tu ferba mentu. Chłopak sobie radzi. Bo ci podeślę szwagra i zrobisz sobie kaskadę z zielonej energii...

Moja spiro zrobiła się za krótka po przestawieniu zasobnika w inne miejsce i jaszcze nie kupiłem nowej, a palić trzeba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dragster napisał:

Jak będziecie mieli temperaturę spalin powyżej 160stC to jest się czym martwić :)

Ja boję się wkładać termometr do czopucha- po co się stresować. Komin mam ceglany i jak na razie suchy, a że być może ogrzewam was swoją energią... Trudno, korzystajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem dziwić się, że ocieplenie klimatu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mw1100 napisał:

Moja spiro zrobiła się za krótka po przestawieniu zasobnika w inne miejsce i jaszcze nie kupiłem nowej, a palić trzeba :) 

Załatw to kolego, bo to jest Twój strażak, Twoja ochrona. I nie odbieraj tego jako czepialstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



a że być może ogrzewam was swoją energią... Trudno, korzystajcie...


A lodowce topnieją c5ddd3cfbe3e79c288d81305b1e53dd5.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Załatw to kolego, bo to jest Twój strażak, Twoja ochrona. I nie odbieraj tego jako czepialstwo.

Absolutnie tak nie myślę, przedłużyłem tym co było, czyli kawałek spiro z wentylacji od okapu. Zamówiłem odpowiednią, 2 m na allegro po 24 zł. za metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Benton661 napisał:

Co zrobiłeś, że płomień tak się poprawił?

 

15 godzin temu, Kordjano napisał:

Zaobserwuj czy procent płomienia spada poniżej progu detekcji i dochodzi do ponownego rozpalania . @mrtur a ty kolego ustal kiedy wyskoczył alarm temperatury podajnika podczas pracy ,czy tuż po wygaszeniu .

 

14 godzin temu, papen76 napisał:

@mrtur

 


I dlatego econet wart jest każdej wydanej na niego złotówki emoji106.png
Ciekawa sprawa z tym alarmem, bo na wykresie masz na podajniku ok. 50 max, jeśli dobrze zobaczyłem?

 

Cześć

Tak się składa,że przez ostatni czas w zasadzie na to by usiąść i odpowiedzieć mam czas tylko późnym wieczorem.

Kwestia płomienia jak i moim zdaniem alarmu co do temperatury podajnika to po prostu...cegła szamotowa. Troszkę jestem zły na siebie bo miałem nic nie robić z kotłem, popracować trochę na econecie a potem dopiero metetać w kotle. Gdybym tak zrobił pewnie natychmiast bym na wykresach wyłapał,że po załadowaniu cegieł i płyt jest coś nie tak. Wiem,że "młody" tutaj jestem ale to nie jest tak,że po prostu wrzuciłem szamot i płyty do kotła bez żadnego zastanowienia Troszkę podpatrzyłem tu i tam, przeczytałem dokładnie instrukcję palnika sprawdzając jaką "wolną przestrzeń" w kotle powinien mieć i wstawiłem w/w "udoskonalenie" w kocioł. Radocha jak pamiętacie była bo temp.spalin nagle z 200 skoczyła na 110-120. No ale wtedy jeszcze płomienia nie znałem i stąd pewnie te komplikacje. Wystarczyło cegły lekko przestawić (kilka centymetrów) i problem rozwiązany (moim zdaniem). Jak już pisałem wcześniej płomień teraz stabilny a i temp podajnika skacze w przedziałach od 20 do 37°.

@papen76

Te wykresy są fajne ale ktoś tam dał ciała z tym programowaniem bo jak trafnie ktoś zauważył różne dane są przesyłane o różnym czasie (przynajmniej u mnie na starej 850'ce). Było max 50 o którejś tam a pewnie kilka minut później  60 ale ten stan już do wykresu nie został dopisany. Trochę mnie to irytuje bo punkty odczytu powinny być w tym samym czasie wczytywane i przesyłane.

14 godzin temu, Dragster napisał:

Kolego @mrtur Ty w ogóle masz w kotłowni Ztkę? To wygląda tak jakby ten palnik nie miał dopływu powietrza. W ogóle jakoś wysoka temperatura palnika jest.

 

9 godzin temu, rm132 napisał:

Kipi to tak dobry palnik, że można w nim spalić wszystko co ma kształt pelletu nawet płyty meblowe. Ale należy mu zapewnić optymalne warunki czyli RCK i zetkę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

No to grzecznie poproszę o wyjaśnienie "młodemu" co w Waszym żargonie oznacza "zetka". RCK to wiem i wcześniej już pisałem,że nie posiadam.

Poniżej wykres po poprawieniu szamotu. Temp. spalin troszkę wrosła. Jak widzę to palnik na pełnej mocy potrzebuje około 40 minut żeby mi podciągnąć kocioł z 50 na 70. Czasy postojów się niestety skracają. Logiczne, inaczej będzie przy +12 a inaczej przy +4.

Jak tylko poczuję się pewniej zacznę testować inne ustawienia. Szczególnie chcę sprawdzić ponownie przejście na stałą pompę i mniejsze temperatury na grzejniki zależne od temp.zewnętrznej oraz propozycję by @cezar76.

Może się zdarzyć że pewien profil ustawień będzie się lepiej sprawdzał w dni plusowe a inny w mroźne. Czas i cierpliwość pokażą :)

wykres_kociol_2011119_013.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

No zasypałem właśnie zasobnik do pełna i weszło mi 90 kl tyle dokładnie spaliłem za pełny tydzień , czyli 12.8 kg  na dobę jestem zadowolony nie mam co grzebać , i kombinować .

Jeszcze mi troche brakuje do Ciebie , może kiedyś, na razie musi wystarczyć 18 kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciek1405 napisał:

Zdradź ustawienia palnika i metraż do ogrzania.  Ja drugi sezon próbuje żeby było jak najbardziej ekonomicznie ale średnio zawsze 30kg/doba. Do ogrzania 180m2 w starym domu. W miarę ocieplonym.

No ale co ja Ci mam podać ? cudownych ustawień nie ma , nie wiem nic o twojej instalacji kotle , czy masz termostat pokojowy  ,podłogówkę głowice termostatyczne , jaką temperaturę utrzymujesz , jaki zasobnik cwu , na ilość spalonego pelletu ma wpływ wiele czynników . Tak w skrócie to palenie w trybie standard palnik histerezy h1 ih2 niskie 2 i 3 st palnik pracuje z mocą maksymalną 19 kw prawie do końca temperatura zadana 72st    wpada w nadzór 2 kw   temperatura z rozmachu wzrośnie jeszcze o 2 ,3st  nadzór   ustawiony na 10 minut po tym czasie się wygasza  , histereza kotła 23 st pompa pracuje i wyciąga ciepło z kotła do momentu aż temperatura spadnie na kotle do 51 st natomiast kocioł odpala się ponownie jak temperatura na kotle spadnie o te 23st albo nie odpali się jak temperatura  na termostacie pokojowym zostanie osiągnięta ,histereza na termostacie 0.3 st , do tego obniżenia nocne o 0.6 st na noc .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.