Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem tak jak jest w instrukcji. Pod kątem i w odpowiedniej odległości na wyjściu z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by miał to aż tak duże znaczenie. 10cm chyba, nie pamiętam. Generalnie chyba bardziej chodzi o kąt by sonda jak najmniej syfu zbierała. No i najważniejsza rzecz to szczelność kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie bestii po 5 tygodniach. 

Co sądzicie o kotle takiego typu, tylko 24 płomieniówki bez półek czy innych szamotów? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maronka napisał:

Tak czysto teoretycznie wydaje mi się że lepiej można palnik ustawić w standarcie,dobrać odpowiednie moce i nawiewy do nich,niż w fuzzylogic

Specjalnie dla zaspokojenia Twojej ciekawości puszę palnik w następnym cyklu pracy w trybie FL. Wkleję szczegółowego screenshota. Zmieniam tylko Tryb pracy z Standard na FuzzyLogic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Trener40 napisał:

Sterownik zwykle g... wno... Piękny komentarz :) :) :) 

P. S. 

Jak czyścisz te płomieniówki? 

Okrągła szczotka druciana  gr. 3 cm na pręcie i góra - dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeden problem z przejścia ze standart na auto ,mianowicie jak w standarcie będę miał moce np10,7,5 i do nich sobie ustawię nawiew i przełączę na auto i pójdzie na 20kw to nawiew będzie za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie na 20 kW w FuzzyLogic, pójdzie na MAX ustawiony dla trybu standard czyli u Ciebie 10 kW.

W FL poziom 0% = MIN dla standard, a 100% to MAX dla standard.
FL różni się tylko modulacją mocy. Standard pracuje na histerezach, FL to regulator PID, więc przebieg temperatury jest wygładzony (przynajmniej w teorii i założeniach powinien być :) ).

Edytowane przez MarcinL15
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy już kapuję ,w sumie to super sprawa z tą modulacją i swoimi nastawami mocy i harmonogramem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, jak jaszcze nic nie kupiłeś, to może sprawdź Kostrzewę VG z automatycznie regulowaną wielkością paleniska i samoczyszczeniem. Ja już mam KIPI i na razie nie zamierzam zmieniać, bo jest dobry, dwa za drogi interes, ale wygląda obiecująco. Co o nim sądzicie?

 

Doswiadczeni palacze co wy na to??

 

Edytowane przez mw1100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym. Kipi turla boba a VG zauważ że na koniec ściągają klapkę tą na końcu, gdyby nie to, skończył by jak Defro albo gorzej bo by się zapchał. 

 

Edit: nie ten film, ten

 

Edytowane przez eliks
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy bym nie miał  KIPI i 100% zadowolenia, to może bym uwierzył  w ten filmik z czyszczeniem. W tamtym sezonie na na łusce słonecznika czyściło mi się lepiej niż na tym filmiku w którym pewnie pellet premium. Spaliłem 3 tony słonecznika i 1tonę A2. Myślałem, że VG czyści się też w czasie pracy jak KIPI, mimo to całkiem fajna konstrukcja. Ciekawe ile to wytrzyma.??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, fanów zielonej technologii w tym temacie raczej nie znajdziesz... Mój hydraulik, który montuje różne kotły, powiedział mi ostatnio, że ostatnio najwięcej montuje tych zielonych. Pytam go: ale serwisantem tej marki to chyba  nie jesteś? On na to: Zwariowales. My stawiamy kociołek, zalewamy, sprawdzamy czy nic nie cieknie... i choduuu z kotłowni... ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, nie szukam fanów, tylko opinii na temat tego cuda, może się mylimy i to jest fajny palnik ? Mój jest i tak najlepszy. Widziałeś czym paliłem i jak by nie ten syf z popiołu, dalej bym na tym jechał. Dla mnie bezobsłóuowość  jest ważniejsza niz 100 czy 200 zł. na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie macie u siebie temperatury palników podczas pracy? u mnie 40 stopni tylko nie pamiętam na jakiej mocy pracował, a nie mam jak teraz sprawdzić bo palnik pali albo w nocy albo jak mnie nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy cykl dla kolegi @maronka. Zaznaczam, że temperatura zadana kotła 70stC.

image.png.d4df6d7c807e953dae2ad7cd004fa1ce.png

 

 

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Opinii raczej też nie usłyszysz, bo my tutaj walimy prosto z mostu, a żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, potrzebna jest ogromna dyplomacja...

Wierz, sadziłem, że mamy już kilku palaczy z VG i coś się wypowiedzą, jak dla mnie to nowa konstrukcja i oczekiwałem, że ktoś się wypowie. Moje KIPI spala wsio, ale brat jest przed zakupem kotła, wiadomo kredyt itd. Ja mu polecam MPM + KIPI,  z tąd takie pytanko. Ja juz po 4 browarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mw1100 napisał:

Co o nim sądzicie?

 

Na filmie - Wg mnie we wszystkich 3 palnikach  podają za dużo powietrza do spalania, ja żadnego bym nie wpuścił do kotłowni, a kipi to miałem jeszcze z chorobami wieku dziecięcego i niedorobionym sterem.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sambor napisał:

Wg mnie we wszystkich przypadkach podają za dużo powietrza do spalania, ja żadnego bym nie wpuścił do kotłowni, a kipi to miałem jeszcze z chorobami wieku dziecięcego i niedorobionym sterem.

Sambor, sorki, pytam tyko, czy myslicie, czy ten kociołek będzie dobrze spalał. Nowe pelletowce mają również podobną konstrukcją i niby 5 klasę. U mnie temperatura spalin to 100 -max 120 st.C  i nie wiem czy warto wywalać kasę na nowy kocioł pelletowy, gazu nie będzie. Pompa za droga i ceny prądu baaaardzo nie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mw1100 napisał:

Ja juz po 4 browarku.

 

9 minut temu, mw1100 napisał:

Daj cytat, bo ch wg o co chodzi.

Proponuję poprzestać na czterech, wtedy może zrozumiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mw1100 napisał:

Okrągła szczotka druciana  gr. 3 cm na pręcie i góra - dół.

Ja podobnie, tylko ja mam poziome płomieniówki, a sprzęt do porządnego czyszczenia mam taki jak na fotce... Do otworu przykladam końcówkę od odkurzacza i nie mam syfu na podłodze. Może skorzystasz :) płomieniówki lśnią jak jajka na święta :) 

20191122_182503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.