Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

O.K wiertarki wkrętarki nie trzeba, to taki mięciutki pyłek, że szkoda zabawy. No gdy był groch, to by było wskazane, teraz to tylko zabawa :) i sorki obowiązek by spalać ekonomicznie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trener40 napisał:

jak jajka na święta :

Mówi się pisanki... @Trener40, ty jak zwykle nieogarnięty... Ale sprzęt masz prima sort... hahaha

Kolega kilka postów w górę pytał o opinię o zielonym palniku. Ty jako fan zielonej technologii mógłbyś coś powiedzieć. No, chyba że jesteś po 4 browarku, to lepiej nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mw1100 napisał:

U mnie temperatura spalin to 100 -max 120 st.C  i nie wiem czy warto wywalać kasę na nowy kocioł pelletowy, gazu nie będzie.

Jeśli mówisz o tym kotle który czyściłeś to moim zdaniem nie warto. Zobacz sobie na temperatury spalin kotłów pelletowych. 120stC na max mocy to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cezar76 napisał:

Mówi się pisanki... @Trener40, ty jak zwykle nieogarnięty... Ale sprzęt masz prima sort... hahaha

Kolega kilka postów w górę pytał o opinię o zielonym palniku. Ty jako fan zielonej technologii mógłbyś coś powiedzieć. No, chyba że jesteś po 4 browarku, to lepiej nie...

 

Ej, ej... Dopiero dwa (2). ;) 

Musiałem ominąć post - doczytam...no to chyba chodzi o VG 

A widzę, że mnie przypisaliście do "zielonej" technologii... Ech.. nie ogarniacie tego cuda  :) :) :) 

Edit.... 

Żadnego VG. Koniec. 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2018 o 19:09, Kordjano napisał:

Zgadza się kocioł dłuższy czas ni pracuje załącza i wyłącza go programator czasowy o ustawionych godzinach ,dom mam w starym budownictwie parter piętro i poddasze ,ale w miarę dobrze ocieplony powierzchnia do ogrzania około 200m temperatura w pokojach 22 st w łazienkach 25 w czasie siedmiogodzinnego postoju w noc spada o1.5 st  .termostatu pokojowego nie mam tylko głowice termostatyczne  co do ochrony powrotu to 3 ani 4 d nie mam miałem kiedyś 4 d w kopciuchu i w cale to dobrze nie działało potem ciulstwo się zapiekło i tyle więc w prosty tani i skuteczny sposób za pomocą trójników i dwóch zaworów kulowych zrobiłem ochronę i działa temperatura powrotu 7 do 10 st mniejsza niż na wyjściu ,natomiast jeśli chodzi o nadzór to wcześniej miałem 3 kw ale udało mi się zejść do 2 kw moc nadmuchu to 20% a strumień paliwa to 0.3 kg na godzinę .

Witam.Jaki model programatora czasowego masz zamontowane.? Chodzi o to czy wyłącza poprostu  dopływ prądu a potem włącza go z powrotem. Czy normalnie wygasza piec, czyści itd. i czeka do zadanej godziny żeby się włączyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dragster napisał:

Jeśli mówisz o tym kotle który czyściłeś to moim zdaniem nie warto. Zobacz sobie na temperatury spalin kotłów pelletowych. 120stC na max mocy to norma.

No i wreszcie konstruktywna odpowiedź, palę 2 sezon i każdy ma kocioł 2, 3 ciągowy, a u nie jak widzisz 1 ciąg tylko o  innej powierzchni i chyba ? powinien być wielociągowy, w tedy może wymiana ciepła była by większa. Myślisz, że ten wymiennik nie będzie wiele gorszy od pelletowca????Paliwa w cale nie spalam symbolicznych ilości, jak czyttam po forach to mam straszne przepały, ale w chacie ciepło. POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cazar... Nie jestem fanem, bo nie " ma czego" ;) Mam to co mam i sam sobie udoskonalam... Zawirowacze również mam własne i temp spalin przy max mocy kotła podczas dogrzewania chaty są teraz 85-90 st, a temp kotła jest ok 60st. Nie wiem czy to dobre ( komin z wkładem), ale będę obserwował jak temp zew pójdą mocno w dół... Wcześniej również mialem własne zawirowacze ( 110-120st) do takiej temp przy max pracy kotla mi obnizaly temp... 

Wiele nocy nie przespałem :) :) :) i wymyśliłem... Spaliny są  max 90st. 

mw1110... Ja jednak wolę wł wiertareczkę, bo to nie tylko pyłek się osiada... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie w tym rzecz, pytam czy kocioł o takiej budowie to dobry wymiennik do pelletu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciek1405 napisał:

Witam.Jaki model programatora czasowego masz zamontowane.? Chodzi o to czy wyłącza poprostu  dopływ prądu a potem włącza go z powrotem. Czy normalnie wygasza piec, czyści itd. i czeka do zadanej godziny żeby się włączyć ponownie.

Łoo Jezu kolego to stare dzieje , ale tak było gasił napięcie i załączał, rok czasu tak paliłem bo nie wiedziałem że mam harmonogram czasowy w sterowniku w instrukcji nic o nim nie pisało tylko o obniżeniach dla kotła i cwu było napisane , a ja ciemniak tego nie odkryłem na dodatek paliłem tak w dwóch kotłach w tym co mam w tunelu foliowym nawet dłużej bo dwa sezony , ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . Dziś mogę wam wszystkim oznajmić że brak zasilania nie robi na palniku kipi żadnych szkód oba palniki bezawaryjnie śmigają do dziś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Kipi za takie testy powinno mi zapłacić , nawet oni w swoim labolatorjum tak nie testowali . A wiesz jak założyłem econeta  to w alarmach nic nie było tylko same brak zasilania .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz nastawić moc na 20kw , apropo tego to właśnie dziwne jest bo u mnie po w graniu nowego oprogramowania również w informacjach pokazuje mi palnik 18 kw a po wejściu za pomocą kodu w wybór palnika nie ma tam 20 kw jest od 26 kw w górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mw1100 napisał:

No i wreszcie konstruktywna odpowiedź, palę 2 sezon i każdy ma kocioł 2, 3 ciągowy, a u nie jak widzisz 1 ciąg tylko o  innej powierzchni i chyba ? powinien być wielociągowy, w tedy może wymiana ciepła była by większa. Myślisz, że ten wymiennik nie będzie wiele gorszy od pelletowca????Paliwa w cale nie spalam symbolicznych ilości, jak czyttam po forach to mam straszne przepały, ale w chacie ciepło. POZDR

Własnie takie płomieniówki robią teraz w kotłach pelletowych. Przecież kotły pelletowe mają wymienniki o dużej powierzchni. W dobrze przerobionym śmieciuchu można palić pelletem ekonomicznie o ile ma odpowiednio duży wymiennik i pojemność wodną.

 Temperatura spalin do 120stC jeśli jest prawdziwa to jest bardzo dobra. 

Zerknij sobie na tabelkę wymiennika Lumo Bio Max Plus

image.png.4ee1f62d2218c5ddc90fe9a57ee2e546.png

Jakie są temperatury spalin? Realnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz kod 4096 w dla ustawień serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasypałem właśnie zasobnik do pełna i weszło mi 90 kl tyle dokładnie spaliłem za pełny tydzień , czyli 12.8 kg  na dobę jestem zadowolony nie mam co grzebać , i kombinować .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz tam 4096. Na panelu kotła.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack20 i jak znalazłeś te palniki , bo jestem ciekaw czy u ciebie też niema 16 kw i20kw tylko 18 kw i cała reszto wzwyż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kordjano napisał:

No zasypałem właśnie zasobnik do pełna i weszło mi 90 kl tyle dokładnie spaliłem za pełny tydzień , czyli 12.8 kg  na dobę jestem zadowolony nie mam co grzebać , i kombinować .

Zdradź ustawienia palnika i metraż do ogrzania.  Ja drugi sezon próbuje żeby było jak najbardziej ekonomicznie ale średnio zawsze 30kg/doba. Do ogrzania 180m2 w starym domu. W miarę ocieplonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dragster napisał:

Własnie takie płomieniówki robią teraz w kotłach pelletowych. Przecież kotły pelletowe mają wymienniki o dużej powierzchni. W dobrze przerobionym śmieciuchu można palić pelletem ekonomicznie o ile ma odpowiednio duży wymiennik i pojemność wodną.

 Temperatura spalin do 120stC jeśli jest prawdziwa to jest bardzo dobra. 

Zerknij sobie na tabelkę wymiennika Lumo Bio Max Plus

image.png.4ee1f62d2218c5ddc90fe9a57ee2e546.png

Jakie są temperatury spalin? Realnie.

Dzięki, już myślałem, że moja konstrukcja to taki straszny przeżytek, bo wymiennik jest z 2005 roku, a jednak się jeszcze przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mw1100 napisał:

Czyszczenie bestii po 5 tygodniach. 

Co sądzicie o kotle takiego typu, tylko 24 płomieniówki bez półek czy innych szamotów? 

 

Te zawirowacze spalin to lipa... Temp " ślizga" sie po nich wprost do komina... Może dzięki tym skręconym blachom mniej idzie w komin, ale szału nie ma... Takie cudo ma "zielona :)" firma, która chciała mi sprzedać wraz ze sprężynami i skręconymi blachami za jedyne ( Uwaga) 340zl... 

Kurcze... Nie mam porównania ile które przynoszą zysku, ale ja zostanę przy swoich za ok 30zl za 8szt własnej roboty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.