Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Zużycie opału jest zauważalnie mniejsze. Było by jeszcze lepiej ale to już opowieść nie w tym temacie. Bardziej by pasowało do tematu kolegi @cezar76 i szwagra :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w automacie (fujilogi czy jakoś tak) też trzeba ustawić nawiewy czy tylko w standarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie płomienia, tak wygląda teraz u mnie. Praca 16kW, nadmuch 33%, czas cyklu pracy 20s. Przy takim płomieniu czujnik pokazuje 50-60%. Kombinować jeszcze z nadmuchami, czy tak może zostać?

 

 https://youtu.be/2ZQjV2TLnLc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka

Tak samo jak w standardzie. Algorytm FuzzyLogic steruje mocą palnika a parametry nawiewów bierze z tych samych ustawień co Standard.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cezar76 napisał:

@palacz66, jak ceny sondy teraz się kształtują, spadła trochę? 

Jak będę miał wycenę to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto teoretycznie wydaje mi się że lepiej można palnik ustawić w standarcie,dobrać odpowiednie moce i nawiewy do nich,niż w fuzzylogic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzzylogic ma tylko to, że ma pomóc w osiągnięciu zadanej temperatury jeżeli użytkownik dobierze niewłaściwe histerezy H1 i H2. No i przeciąga zadaną temperaturę o 5 stopni. Dwa sezony jechałem na FL, teraz zaczynam drugi w standardzie. Szczerze powiem, różnicy żadnej nie widzę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to jest typowy ON/OFF. Dąży do osiągnięcia zadanej i wyłączenia się W Plumie po drodze do zadanej są dwie histerezy. Czyli palnik nie pójdzie pełną mocą do końca. PID czy jak tam zwał FuzzyLogic dąży  jeśli to możliwe do bycia w okolicach zadanej. Korzysta z ustawień typowych dla regulatorów PID.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papen76 napisał:

W temacie płomienia, tak wygląda teraz u mnie. Praca 16kW, nadmuch 33%, czas cyklu pracy 20s. Przy takim płomieniu czujnik pokazuje 50-60%. Kombinować jeszcze z nadmuchami, czy tak może zostać?

 

https://youtu.be/2ZQjV2TLnLc

 

 

Za dużo wiatru, płomień poszarpany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zbijam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 18 kW na łusce słonecznika.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jaki masz nadmuch? Czy masz regulator ciągu kominowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RCK, nadmuch nie pamiętam, to film z poprzedniego sezonu, w tym nie kupowałem łuski bo mimo ceny to kupa roboty z nią , za dużo popiołu i co tydzień czyszczenie kotła.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zeszłego sezonu zaraz po podłączeniu ecoLAMBDy. Nie pamiętam mocy, pewnie koło 20kW. Po chwili widać jak płomień staje się poszarpany od zbyt dużej ilości tlenu po otwarciu drzwiczek. 

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, RCK. Ja jeszcze nie mam, a wieje dziś u mnie mocno i może stąd to szarpanie płomienia. Poniżej 30% nadmuchu płomień robi się ciemny. No nic, będę kombinował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dragster napisał:

 

Z zeszłego sezonu zaraz po podłączeniu ecoLAMBDy. Nie pamiętam mocy, pewnie koło 20kW.

 

Czyli sonda działa i prowadzi prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jeszcze dopytam ,czy na fuzzylogic do zadanej idzie pełną mocą palnika czy też można to sobie zmienić jak w standarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po to jest. Za każdym razem jak sprawdzam, przy pełnej mocy kita jest ogromna. Oczywiście jak dostanie tlenu po chwili wygląda zgoła inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kipi to tak dobry palnik, że można w nim spalić wszystko co ma kształt pelletu nawet płyty meblowe. Ale należy mu zapewnić optymalne warunki czyli RCK i zetkę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maronka napisał:

Sorki ale jeszcze dopytam ,czy na fuzzylogic do zadanej idzie pełną mocą palnika czy też można to sobie zmienić jak w standarcie 

Algorytm płynnie moduluje mocą tak by przekroczenia były jak najmniejsze. W zasadzie FuzzyLogic dobrze się sprawdza przy dużym zapotrzebowaniu energetycznym budynku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster, dobrze rozumiem, że Ty nadmuchów już w ogóle nie regulujesz? Ustawia się tylko tlen do danych mocy palnika i po robocie? Ale jak zmienia się progi mocy to i tlen trzeba zmieniać?

Jakie warunki muszą być spełnione do montażu sondy- odległości, kąty, głębokość zanurzenia itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dragster napisał:

Algorytm płynnie moduluje mocą

Czyli pełna moc a w pobliżu zadanej modulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

Jak zmieniam moce palnika to delikatnie koryguje poziomy tlenu wg obserwacji.  Jak palisz na fabrycznych ustawieniach palnika nic nie trzeba robić. Domyślnie chyba jest 8.5%/10.5%/12.5%.

@maronka

Dokładnie tak.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.