Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno gdzieś się znajdzie... Za dużo tych sterowników krucabomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak....zdjęć fusów, czyli popiołu brak :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jack20 napisał:

Witam.

Jestem nowym posiadaczem palnika i w zwiazku z tym mam pytanie . Czy podczas pracy prawidłowym jest włączanie na kilka sekund czyszczenia a następnie rozpalanie . wszystko to bez uzyskania zadanej temperatury 

Palnik gubi płomień, więc albo za dużo sypie, albo za słabo dmucha. Do weryfikacji test wydajności podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dragster napisał:

Ja bym na jego miejscu zaczął od resetu sterownika do fabrycznych. Nagmerane ma tam zdrowo...

Cześć

Myślałem o tym ale z innej przyczyny. Chciałem poznać jakie są po prostu ustawienia fabryczne i wprowadzić je do arkusza żeby zawsze mieć porównanie.

Co do tej sugestii o nagmeraniu. Poprawcie mnie ale nie sądzę,że na starcie wgrywane są do regulatora specjalne ustawienia pod konkretny palnik np.inne pod 16kW a inne pod 36 kW. Jest jeden pakiet a resztą zajmuje się instalator który to mając wiedzę nabytą na szkoleniach dosterowuje regulator pod konkretny zestaw. Pewnie w przypadku takich kombinacji  (jakiś tam kocioł + palnik) musi trochę w ramach doświadczenia pokombinować. Dlatego na bank zresetowanie ustawień raczej mi korzyści nie przyniesie i kupa gmerania mnie by czekała co nie zmienia faktu,że pewnie w jakimś amoku znudzenia i pchnięty ciekawością ten reset wykonam.

Od tego resetu powstrzymuje mnie inna sprawa która wynikła dzisiaj.

Dostałem w południe 2 alerty. Pierwszy na fona od alert@econet24 a chwilę później od żony telefonicznie "że coś piszczy"

Tak więc po zakupie Econet'a mam teraz podwójne zabezpieczenie ;)

Alarm dotyczył przekroczonej temperatury podajnika. Mam ustawione na 60°C. Na wszelki wypadek wyłączyłem zdalnie kocioł a że robotę miałem blisko domu to podjechałem. W palniku nic nie zobaczyłem, czysto, lekki popiół. Kocioł czysty(w sobotę dość ambitnie go czyściłem). Odpaliłem i monitoruję do teraz. Coś jeszcze zmieniłem ale jeszcze o tym nie napiszę,żeby mieć 100% pewności. Teraz wykresy wyglądają lepiej.

Pierwszy od lewej cykl przed alertem a reszta aktualnie.

wykres_kociol_2011119_012.png

Edytowane przez mrtur
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś, że płomień tak się poprawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 132 godzinach tankowanie pelletu pod korek.Weszło 75kg.W tym czasie było 28 rozpaleń.Więc wynik przy stałej pracy pompy jest dla mnie zadowalający.

Kocioł o pojemności około 70 litrów wraz z bojlerem chyba 100-120 litrów tworzy taki mini bufor.

Kocioł rozpala się przy 40 a wygasza przy 70 stopniach.

Od 40 do 60 stopni leci na mocy 16KW

Od 60 do 69 stopni leci na mocy 12KW

Od 69 do 70 moc 5KW.

Przy takim prowadzeniu powinienem bardziej docieplić bojler.Ale na razie brak  ochoty na te prace.

Widzę,że będzie dylemat jak padnie leciwy śmieciuch.

Czy szukać wymiennika z małą pojemnością wodną plus bufor?

Czy wymiennik z dużą pojemnością wodną i powadzenie kotła na tej zasadzie co obecnie?Tyle,że w tym rozwiązaniu grzanie CWU kotłem po za sezonem jest mniej ekonomiczne.

Zobaczymy jakie ceny prądu będą w G12W po nowym roku.Może będzie miała sens na lato grzałka w bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelleciak z niewielką pojemnością wodną i bufor to chyba najlepsza opcja do stałej pompy CO. Tomek ostatnimi wpisami to udowodnił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69, ciekawy sposób wymyśliłeś sobie. Przy jakiej temperaturze jest ustawiony start pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jack20 napisał:

Witam.

Jestem nowym posiadaczem palnika i w zwiazku z tym mam pytanie . Czy podczas pracy prawidłowym jest włączanie na kilka sekund czyszczenia a następnie rozpalanie . wszystko to bez uzyskania zadanej temperatury 

Zaobserwuj czy procent płomienia spada poniżej progu detekcji i dochodzi do ponownego rozpalania . @mrtur a ty kolego ustal kiedy wyskoczył alarm temperatury podajnika podczas pracy ,czy tuż po wygaszeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur

Dostałem w południe 2 alerty. Pierwszy na fona od alert@econet24... Alarm dotyczył przekroczonej temperatury podajnika. Mam ustawione na 60°C. Na wszelki wypadek wyłączyłem zdalnie kocioł


I dlatego econet wart jest każdej wydanej na niego złotówki
Ciekawa sprawa z tym alarmem, bo na wykresie masz na podajniku ok. 50 max, jeśli dobrze zobaczyłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mrtur Ty w ogóle masz w kotłowni Ztkę? To wygląda tak jakby ten palnik nie miał dopływu powietrza. W ogóle jakoś wysoka temperatura palnika jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jakos mu ciepło, ale może to specyfika palnika 36? U mnie max ok. 30 stopni 8cbfd9fba7de3f9f91fe099146da8642.jpg&key=eca50f5ec0365a5017a77ba331f350d1b30f5f49e06c37854563a45d0b5e63ca

 

BTW. Stopniowo obniżyłem nadmuch max z 44% na 33 oraz czas pracy z 30 s na 20. Płomień zrobił się o wiele ładniejszy, choć oczywiście czujka tego nie rejestruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie jak u mnie... A na ile wskakuje u Ciebie w postoju, gdy wentylator już go nie chłodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do 25stC. Zależy to też od temperatury w kotłowni i od tego jak długo pracuje. Czym niższa moc tym cieplejszy palnik ale to jakby oczywiste.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłowni "zetka' i RC to podstawa. U mnie nad morzem od dwóch dni ostro wieje i temp spalin wzrosła do 110 stopni.Temp palnika nie przekroczyła nigdy 30 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cykl pracy wygląda teraz tak. Palnik i pompa grzejnikowa wyłączana od termostatu na piętrze. Przy okazji można popatrzeć jak ecoLambda steruje nawiewem. W tej chwili mam 6 rozpaleń i zużycie pelletu ~20kg/doba. Ustawienia 23/15/9kW. 

image.thumb.png.3f88e049841db655d2df9d1330c4e380.png

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to działa.
Aha, dodam jeszcze, że palnik mam w drzwiczkach, bez flanszy montażowej. Pewnie dlatego w postoju podchodzi pod 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Testy trwają.

image.thumb.png.4a02b46c4ca68e7b77c70c85a9fde10e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, całkiem nieźle to wygląda i widać że sprawdza się u Ciebie. Jakby nie było to 5 kg mniej na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.