Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mrtur napisał:

OK, dzięki za sugestie. No faktycznie problemem jest to,że palnik pracuje już czwarty sezon a ja dopiero od 2-3dni mam econet więc nie mam zielonego pojęcia jak pracował wcześniej. Obecny pellet to gold klasa A1.

Daj znać czy pomogło. Mi pomogło i juz tak ustawione mam na maksymalny czas tj. 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mrtur napisał:

Czyli intensywność dotyczy zarówno tego co w ustawieniach kotła(czyszczenie palnika) jak i ustawienia serwisowe-czyszczenie-rotacyjne czyszczenie cykl?

"Intensywność czyszczenia (%)" dotyczy obrotu palnika w czasie pracy o zadany % co ilość sekund ustawioną w "Rotac.oczyszcz.cykl".

"Czyszczenie palnika" oznacza zatrzymanie palnika po zadanej liczbie godzin ciągłej pracy - czas tego czyszczenia będzie wynosił tyle co zawsze przy wygaszeniu, czyli "Czas czyszcz.wygasz."

Masz rację, bardziej tego zakręcić nie mogli. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Ten czas detekcji braku paliwa powiązany jest  z %płomienia . Jak jest krótki to 0% płomienia przez określony czas sterownik odczytuje jako brak paliwa. U mnie 5 min prze gorszym palecie się sprawdza.

U mnie na maksymalnej mocy płomień w zasadzie nigdy nie schodzi poniżej 100%, więc zwiększanie tego parametru to tylko leczenie skutków. Ja bym najpierw poszukał przyczyny spadania płomienia (a spada na pewno, bo temperatura spalin też spada, czujka więc raczej dobra).

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem masz racje ale jak już nic nie pomaga  a pali się naprawdę podłym peletem to zwiększenie tego parametru staje się cudownym rozwiązaniem. Uwierz mi, wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na próbę wydłużyć czas pracy do 30 sekund, będzie więcej jednorazowo podawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 1200 to A2!!! ZEUS :)

Kupiłem A1 za 1050.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Wiem masz racje ale jak już nic nie pomaga  a pali się naprawdę podłym peletem to zwiększenie tego parametru staje się cudownym rozwiązaniem. Uwierz mi, wiem co piszę.

Jasne, wierzę. :)

A może u Ciebie jest ta nieszczęsna stara czujka? U mnie przed zmianą też bywało różnie i zdarzały się nieplanowane rozpalenia. Jak będę miał chwilkę to wrzucę wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelletu bym nie obwiniał, ja mam starą czujke, palę pelletem przemysłowym wszystko gra. Może być kupe możliwości, trzeba szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co miałbym zmieniać czujkę w palniku 26kW.  Zacząłem już 4 sezon i paliłem różnym peletem, ktory kosztował od 500zł do tych za 1tys. I jedno wiem im tańszy tym większe problemy % płomienia i sprawnością, ze spiekami. Dlatego nie winię w moim palniku czujki, póki działa nie będę jej wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozwaliłeś wszystkich ten za 1200 to a2 , a A1 sprzedają taniej bo po 1050 haha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co sprzedają A2 za 1200 A1 mają po 1270 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, jeszcze trochę i tona pelletu dogoni ceną metr sześcienny oleju opałowego haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie dwa rożne palniki. Nie zapominajcie, że kolega ma 36kW i problem czujki pewnie nie istnieje tak jak w 26kW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, cezar76 napisał:

U mnie na tej nieszczęsnej starej czujce płomień jest taki:

To ja pewnie miałem jeszcze starszą ;)

image.png.2e9d0070b839edf4c5f0daee0c361a10.png

Po zmianie czujnika płomienia (jeszcze na tych samych ustawieniach podajnika, gdyby ktoś sobie przypomniał że pracowałem na zawyżonej o 60% wartości podajnika, czyli minimalna moc wychodziła ok 3 kW przy palniku 5-20 kW, to raczej był nadzór a nie praca ;) ):

image.png.657bd529ad631f37365c11c450c85db3.png

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I wszystko jasne. Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika płomienia. Dałem cytat by był kontekst :) ale dopiszę dla jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na tych zdjęciach widać że na pierwszym palnik już modulował A na drugim szedł na maxa. Ale różnica jest duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.