Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, sorry. Czajnik ze mnie. U mnie płomyk taki dziś, ale czujka już w drodze. Działać działa, ale... 978f046a9096c586d7a2e68078d83ff2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misiek30 napisał:

Tylko że na tych zdjęciach widać że na pierwszym palnik już modulował A na drugim szedł na maxa. Ale różnica jest duża. 

Na drugim zrzucie po godz 19 (za połową wykresu) też już tylko modulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana napewno pomaga, mój kolega zmienił i poprawa jest , choć prawda jest taka, że dla palnika ważne jest tylko powyżej 0%, bo wtedy palnik wie że ma pracować lub kończyć wygaszanie. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, bo nawet jak zarzuci większą porcję (a chyba nie zarzuca pełnej dawki początkowej podczas rozpalania w trakcie pracy), to ta dawka i tak przekształci w ciepło które zostanie wykorzystane. Może tylko grzałki szkoda. :)

Podsumowując, jeśli komuś nie przeszkadzają błędne wskazania, to zgadzam się że można sobie odpuścić wymianę czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane może nie są błędne. Stara czujka jest plaska, nowa ma dołożoną soczewke, która skupia więcej światła, i stąd lepsze wskazania. Choć może się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rozważania ale postałem sobie trochę przy kotle. Zaobserwowałem jak z uwagi na duży zrzut temperatury na obieg palnik zaczął pracę. Przez jakiś czas sobie pracował, wszedł na maksymalną(36kW), nadmuch również, natomiast to co się działo z płomieniem na ekranie regulatora to na wykresie można uznać za bardzo łagodne bo wartość płomienia  w procentach skakała jak szalona w przedziałach od 100 do 1-2% w różnych konfiguracjach(raz mniej, raz więcej) a nawet na chwilę 0% i przez ten cały czas miałem drzwiczki otwarte a w środku palnik zionął ogniem jak smok wawelski. Czy płomień idealny to nie wiem ale cały czas huczało, cały czas duży płomień, delikatne może zmiany tuż przed podaniem następnej dawki pelletu. Tak wiec wzrokowo raczej OK a na ekranie regulatora skaczące cyferki.

wykres_kociol_2011119_010.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tej chwili ponad 48% na max (było 42). H2=1° a H1=2° (celowe ustawienia). Oglądałem go przez kilka minut od 22:45 czyli zaczynał ale jak widać z wykresu podczas pracy też skakał(i drzwiczki miał zamknięte). Właśnie przed chwilą dobił do 70° i wygasza,o 22:40 przeszedł w POSTÓJ. Cały wykres z tego cyklu poniżej. Płomień jak widać skacze. Coś tam mu się stało na chwilę o 22:50 bo moc, nadmuch i podawanie paliwa w dół ale reszta już mi się podoba tylko ten płomień. Jasne, rozumiem o czym piszecie. Jak pracuje normalnie i nie wychwytuje za długo 0% na płomieniu i nie wymusza rozpalania to można przymknąć oko?

wykres_kociol_2011119_011.png

Edytowane przez mrtur
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik na tej mocy podaje dużo paliwa. Spróbuj zwiększyć cykl pracy na 20s i nadmuch na 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre rady,ale mam jeszcze małe pytanko,czy można w którymś sterowniku ustawić pracę na czas np 3h i stop,nie chodzi mi o harmonogram tylko taki jednorazowy licznik czasu,a co do cen peletu u mnie to 700 zł dobry,i zdaję sobie sprawę że bez ocieplenia trochę ton zeżre ale jak ktoś mądrze napisał dla wygody warto,teraz spalam już po przeliczeniu sprawności (liczyłem 80%) plus minus 24000kw a to jakby nie liczyć 6 ton,przez oszczędniejsze gospodarowanie można pewnie z tonę urwać a to daje 3,5 tys po obecnych cenach i jakby ta cena się utrzymał to ok bo teraz wydaję na 2 t węgla i 10m/p drewna 2,5 tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Benton661 napisał:

dużo paliwa

Ale nie za dużo? Tylko tyle ile ten palnik potrzebuje. Po prostu max w stosunku do mocy, tak?

13 minut temu, Benton661 napisał:

Spróbuj zwiększyć cykl pracy na 20s i nadmuch na 55

Właśnie ten cykl był już na zmianie z 15s na 20s. Nadmuch, tak jak pisałem 48%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. My Ci @maronka z dobroci serca odradzamy palnik, ale widzę, że mocno ci chodzi po głowie... Praca na czas jest, ale na zasadzie harmonogramu. Nie ma timera, że ustawiasz czas po jakim ma się wyłączyć. Ale posiadając econet, nic nie szkodzi na przeszkodzie wyciągnąć z kieszeni srajfona z dostępem do internetu, zrobić "pyk" i wyłączyć kociołek (albo włączyć). Można też podejść do komputera i zrobić to samo, ale jest to mniej wygodne...;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 może być trochę za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maronka napisał:

czy można w którymś sterowniku ustawić pracę na czas np 3h i stop

W normalnych kotłach np moim Wolfie jest opcja grzania na żądanie, ustawia się od 1-5h, warunkiem grzania jest nie przekroczenie temp zadanej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym harmonogramie pracy na czas ,chcesz 3 godziny jednorazowo to tak ustawisz  , ale pamiętaj nie bierz tej 350 !   @sambor ale chyba nie uważasz że mamy nie normalne kotły? 

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

W normalnych kotłach np moim Wolfie jest opcja grzania na żądanie, ustawia się od 1-5h, warunkiem grzania jest nie przekroczenie temp zadanej.

Wielu przydatnych ficzerów nie ma w Plumie. Gdyby tak słuchali swoich użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na jego miejscu zaczął od resetu sterownika do fabrycznych. Nagmerane ma tam zdrowo...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza dotykiem i ilości możliwości dokładania pomp,mieszaczy czujników itp czym się różni 850-ka od 860 -ki

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej obrazuje to ta tabelka:

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej tabelki to i 350 jest dla mnie ok a w praktyce jednak nie,ale dobra już was nie męczę ,będzie kasa na zakup będziemy się martwić ,jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.