Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, cezar76 napisał:

Zgadza się, szczęśliwa żona, to szczęście w domu. Na razie jest drugi cykl. Słabo jednak to wygląda na chwilę obecną. Pierwszy postój ok 1g20min. Potem praca26 min. Drugi postój chyba będzie krótszy, coś ok 1 godz.

Nie jest źle jak na chatę 400m2. Możesz zmniejszyć trochę moce palnika, żeby dłużej popracował. Albo zwiększ histerezy H1 i H2. Daj mu ze 2 dni na ustabilizowanie i dopiero wtedy wyciagaj wnioski

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

Niedługo z czasem przebijecie Ala Bundy'ego. 

 

Edit: No ja mam tyle stopni że mi żona wieczorem tylko w bieliźnie chodzi :-) 

Ja bym tam wolał bezz ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eliks napisał:

No ja mam tyle stopni że mi żona wieczorem tylko w bieliźnie chodzi :-)

 

9 minut temu, cezar76 napisał:

Moja skarpetki już zdjęła.:)))

To Wy tacy koledzy i nowemu na forum każecie temperaturę obniżać!!! ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezar76 napisał:

A ja testuję sposób palenia @Benton661. W chałupie 23 i ciężko wysiedzieć. Żona za to wniebowzięta...Zobaczymy jak będzie spalanie. Teraz z ciepłym powrotem i stabilną pracą mieszacza można szaleć.

Dołożyłeś pompę do powrotu z 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, eliks napisał:

 

Edit: No ja mam tyle stopni że mi żona wieczorem tylko w bieliźnie chodzi :-) 

Cyknij fotkę, bo nie uwierzę że masz aż tak ciepło w domu hehehe

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ... eliks uciekł albo się zawstydził ,albo poszedł żony spytać czy może cyknąć fotkę .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eliks napisał:

Edit: No ja mam tyle stopni że mi żona wieczorem tylko w bieliźnie chodzi :-) 

Hehehe, dla niektórych to już może niekoniecznie będzie dobre rozwiązanie. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kiszka z econetem, nie mogę edytować parametrów. Spróbujemy patentu z kliknięciem na panel pokojowy, może znów się uda.e8c5815d4978a7677117d0b204c8dde7.jpg&key=daf6ed9f340efe0f3a904918358d5fcfba17b04d7115e3692740cbf1ae715737

 

PS. Zadziałało. To już drugi raz w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Nie do końca.Dołożyłem pompę , ale i dorobiłem krótki obieg dodatkowy.

No i gitara . tera może ta mieszać jak chce ta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takich konstrukcjach jak ferroli,w porównaniu do kipi to prostota ale piszą że na pelet a , zbiornik jest jedno z kotłem , ma 105 kg  12kw moc i 95% sprawności ,tak z ciekawości pytam i pięknie pali na małych mocach,czyli fajnie moduluje ,nie trzeba co godzinę wygaszać a sprawność podobno jest zachowana na tej małej mocy i spala podobno w praktyce mało peletu

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna koleżanka z forum kupiła niedawno. Chyba dobry, bo zamilkła z wrażenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Benton661 napisał:

Możesz zmniejszyć trochę moce palnika, żeby dłużej popracował.

Moc już mu zmniejszyłem od wiosny na 30kw i jak na razie daje radę. Zobaczymy jutro. Druga praca była krótsza. Jutro wstawię screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papen76 napisał:

Pewna koleżanka z forum kupiła niedawno. Chyba dobry, bo zamilkła z wrażenia emoji854.png

Nie wiem czy widziałeś, ale ta koleżanka poprosiła moderatora o zamknięcie wątku, co też się stało, a z powodu dużej liczby postów nie na temat wątek trafił do kosza... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maronka to nie dla nas jest my tu obrotówki lubimy , palić i ustawiać lubimy .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym taki Ferroli nie do każdego domu się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Fabryczna nastawa w kipi to 50 s 

Wyjść z podziwu nie mogę. Z drugiej strony patrząc, skoro w palnikach raczej nic się nie psuje, to serwis musi na czymś zarabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się do każdego, ale jeśli masz wymagania typu 4 pompy, obsługa mieszacza to musisz wspomagać się sterownikami zewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie fabrycznie ile bylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eliks napisał:

Nadaje się do każdego, ale jeśli masz wymagania typu 4 pompy, obsługa mieszacza to musisz wspomagać się sterownikami zewnętrznymi.

Do mojego się nie nadaje, a mam tylko 2 pompy w tym CWU i 1 mieszacz

1 minutę temu, Kordjano napisał:

A u Ciebie fabrycznie ile bylo ?

Chyba 30 sek. Ale po kilku dniach zacząłem kombinować i stanęło na 10 sek. Robiłem próbę na 6 sek bodajże i też odpalił, ale już aż tak nie chcę odbiegać od reszty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się. A jakim parametrze teraz dyskutujecie? Czas nadmuchu po rozpaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas rozgrzewania zapalarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrtur napisał:

 

@robin60

Ad1. Jest nad rusztem. Co do zdjęć to postanowiłem udostępnić album bo jak wpakuję tutaj wszystkie zdjęcia to boję się o długość posta.

Ad2. Jak już pisałem nie znam pojemności wodnej. To był rok 2003. Owszem producent dalej istnieje ale produkuje kotły na eko groszek. Na upartego można spróbować drążyć temat ale czy warto? Nie jest ważniejszym parametrem powierzchnia grzewcza?

Ad3. Rury to Pex od 25  przez 20 aż do 16,oraz miedź. "Główny" obieg aż do pomp do na 1", dopiero po pompach przeszedłem na 3/4". Tzw. bojler jest aż 9m od kotła i do niego pcham pexem 20. Tam gdzie krótkie obiegi doprowadzałem 20 a rozgałęzienia na dwa grzejniki 16. Przez ten "tunel" 9m przeprowadziłem pexa 25 gdzie się rozgałęziałem 20 a potem analogicznie 16 lub jak bezpośrednio do jednego grzejnika to 16. Jak widać na zdjęciach rury ocieplone otuliną.

Ad4. Link do albumu na końcu moich wypowiedzi

Ad5. Opisałem sytuację na początku posta.

Przepraszam , że dopiero teraz , ale brak czasu.

Więc tak kolego:

Ad 1,Palnik nad rusztem  Twój kocioł ma sprawność rzędu 50 %, niestety połowa wytworzonej energii przez palnik  idzie atmosferę,

Ad 2. Prosiłem o pojemność wodną Twych nowych grzejników gdyż mi się nie chce szukać tego wszystkiego, ale zakładam , że nowoczesne mają małą poj, wodną.

Ad 3. Szacunek za ze stopniowanie rur układu CO, zawór 4D zamontowany prawidłowo, poj wodna Twej instalacji rur mała. Choć pewne straty też notujesz na tych przesyłach długich.

Ad 4. Dziękuję za foto i profesjonalne podejście do pytań.

Ad, 5. Poprosiłem kolegę by na podstawie powierzchni grzewczej wymiennika jaką widzę na tabliczce znamionowej obliczył mi Twoją pojemność wodną kotła w przybliżeniu , ale na razie nie mam odpowiedzi jak dostanę to powiem. Ale zakładam , że około 140 litrów ten potwór Twój ma.

Więc tak jak uprzednio pisali koledzy @Benton661 @Dragster @cezar76, chciałem ten Twój kocioł wykorzystać jako mini bufor i polecić Ci tylko i wyłącznie sterowanie pogodowe zaworem 4D i zacząć od krzywej grzewczej 1,0., ale niestety albo stety , BARDZO DUŻO OPAŁU  się marnuje przez sprawność Twego kotła , poza tym , automatyka i palnik dąży do wytworzenia temp. zadanej na kotle , ale trwa to dość długo przez co są bardzo duże straty w opale.

Ten kocioł jak by przynajmniej w 80 % odebrał wytworzone KW przez palnik , powinien bardzo szybko dojść do temp zadanej 70 st +5 =75, wyłącza  się  i stać przez ponad  1 godzinę przy sterowaniu pogodowym mieszacza , przy zarazem małej poj, wodnej Twej instalacji CO nie liczę kotła , i tak w koło. 

Jesteś w plecy na tym kotle ponad 2 tony pelletu, mimo Twego domu nie ocieplonego. 

Tak , że zastanów się teraz przez zimę nad nowym kotłem i tym palnikiem który okaże Ci się zbędny. Radzę poszukać taniego acz w miarę dobrego pelletu i tę zimę się jakoś przemęczyć, bo kupowanie pelletu za 1200 zł do spalania w tym kotle mija się z jakąkolwiek logiką o ekonomi nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.