Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@robin60 chyba wystarczy wymienić sam panel? Ewentualnie wysłać do PLUMa cały sterownik. Może przylutują FLASH.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To w nim jest mało pamięci flash.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz to wyświetlacz. Płyta główna zostaje bez zmian a to jest serduszko regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Płyta z panelem komunikuje się po RS485. Mając różne wersje softu, niekompatybilne może komunikacji w ogóle nie być. Lub tez będzie działać nieprawidłowo. Po prostu nic nie ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, poczekajmy na @robin60. Dowie się w PLUMie co i jak. 

Pewnie ogarnięty elektronik zrobił by to bez pomocy serwisu :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o słupkach bezpośrednio w panelu czy na stronie www przez econeta? 

@Dragster , samo przylutowanie a w zasadzie wymianę pamięci Flash to nie problem, do tego potrzeba jeszcze odpowiednie oprogramowanie i to napisane dla tego panelu. Podmiana softu od nowszego niewiele da. Inny hardware. 

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie econetu.

Edit.

AD2. Chyba tym się właśnie różnią. Wymiana dotyczy procka z pamięcią flash z tego co pamaiętam.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cezar76 napisał:

Czyli, coś mi się wydaje, że aby mieć te fajne słupki to trzeba wymienić cały sterownik... 

Niebawem obaj dowiemy się na czym stoimy , w najgorszym przypadku będziemy mierzyć zużycie jak dotychczas Ty dosypując woreczki ja wiaderka .robin co byśmy bez ciebie zrobili ? Wielkie dzięki !!!

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze sterowniki też wysyłają te dane, tylko w innym formacie, dlatego oprogramowanie na stronie econeta ich nie rozumie i ignoruje. 

Sam econet  (to kwadratowe pudełko ) służy tylko do zestawienia połączenia kocioł - strona wwww oraz przesyłania paczek z danymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze sterowniki wydaje mi się, że w ogóle nie wysyłają tych danych po prostu. To jest rozwojowy ficzer. U mnie dopiero po aktualizacji sterownik zaczął wysyłać a mam 860tke z 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy, czy ktorys z Was ma mozliwosc zalatwienia kroćca przylączeniowego do sondy Lambda? moje rozwiazanie dzialalo do teraz, trzeba to porzadnie zamontowac. z gory dzięki za info.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nagwintowałem otwór w czopuchu na łączeniu rur i uszczelniłem to prowizoryczne gniazdo. Inaczej trzeba wspawać coś takiego LINK

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel w 850 różni się tylko procesorem , poniżej zdjęcie

Wymiana samego procka nic nie da da bo jest czysty , do ustawienia fusy i boot loader a tego nie mamy, są nawet punkty do programowania PDI i zasilania - 4 punkty z otworami po lewej stronie na dole

Panle-ecomax-850.thumb.jpg.ed7df29442738c0de1ea4d8a271ba497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się powtórzę. Wymienić na wersję 256.  Czyli kupić inny lub ten wysłać do serwisu PLUMa celem przylutowania scalaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze sterowniki przed aktualizacją blokuje panel na procku atxmega128 nowsze są na 256

Wymiana procka bez wsadów i konfiguracji nic nie da - czyli metody domowe nie sprawdzą się, w przypadku jednej przeróbki i tak nie opłacalne procek około 30 zł programator 100 zł jak nie masz hotaira to nie wymienisz procka ...

Jak pisze @Dragster zakup nowego panela , lub telefon do Pluma ile za upgrade HW sobie liczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby było konieczne odsyłanie do serwisu. Ja też mam procek 128, już 4 rok, a kolega ma 5 rok i bez problemu dało radę zaktualizować soft. Cezar, znajdź kumatego serwisanta, to da się zrobić

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.