Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, misiek30 napisał:

Ja na razie rozpaleń na dobę mam tyle.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-11-09 14_48_2019-11-10 14_48-3.png

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-11-09 14_48_2019-11-10 14_48-1.png

To mi wygląda na harmonogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej trwa postój po wygaszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam ale nie siedzę przy kotle. Gdybym wiedział,że nie kupię Econet to bym dzisiaj przysiadł ale skoro na bank kupuję to po prostu poczekamy na wykresy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

To mi wygląda na harmonogram

Tak , harmonogram. Wody w instalacji mam na tyle dużo że działa jak taki mały bufor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 13:55, robin60 napisał:

Witam program się nazywa ecomaxconfigurator dostęp do niego mają tylko nieliczni serwisanci w Polsce i nie sądzę by taki serwisant był by zainteresowany ci to udostępnić. Sam soft jak najbardziej tak możesz sobie uaktualnić , ale to też za pośrednictwem serwisanta który ma dostęp, do tego i  uprawnienia.

Tak z nudów sobie czytam i szukam i ciężko w tym gąszczu. To znaczy,że sam nie mogę aktualizować oprogramowania w np.850p2? Plum ma w ofercie jak widzę ecolink2 do tego (tak przy okazji nie jest ten sam kabelek co jest dołączony do Econet300?).

Jak odczytać jaki mam soft to pewnie wiem ale jak się dowiedzieć jaki jest najnowszy, jakie wprowadza zmiany?

Jakoś nie mogę się doszukać tych info na stronie PLUM'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten sam kabelek. Samemu też można zaktualizować soft jednak nie zrobisz tego przez ecoNET. Musisz tez mieć dostęp do kogoś kto posiada binarki.

W informacjach na regulatorze masz wersje softów. Co do zmian, jest tego trochę. Zależy z jakiej wersji aktualizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cezar76 napisał:

Zużycia niestety nie mam, za stary sterownik. Wiadomo, wykres fajny, komfort cieplny również. Ale postój wg mnie za krótki przy obecnej temp. Gdybym zmienił FL na standard to raczej wpływu na długość postoju by to nie miało. 

Ustawieniami kotła i palnika da się trochę zejść ze spalaniem. Jednak  głównym czynnikiem zużycia paliwa jest zapotrzebowanie energetycznie naszego domu. Dlatego tak ważna jest kontrola oddawania energi. Zawsze tyle ile trzeba czyli nie przegrzewać pomieszczeń.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrtur napisał:

Tak z nudów sobie czytam i szukam i ciężko w tym gąszczu. To znaczy,że sam nie mogę aktualizować oprogramowania w np.850p2? Plum ma w ofercie jak widzę ecolink2 do tego (tak przy okazji nie jest ten sam kabelek co jest dołączony do Econet300?).

Jak odczytać jaki mam soft to pewnie wiem ale jak się dowiedzieć jaki jest najnowszy, jakie wprowadza zmiany?

Jakoś nie mogę się doszukać tych info na stronie PLUM'a.

Chłopie, Ty masz teraz większe problemy niż aktualizowanie softu. Daj na luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dragster napisał:

Co do zmian, jest tego trochę. Zależy z jakiej wersji aktualizujesz.

Po prostu z ciekawości chciałbym wiedzieć jakie są zmiany. Plum gdzieś dołącza info o zmianach?

U mnie

ecoSTER200 FW:10.11.008

ecoMAX850P2-C FW:05.10.26

8 minut temu, Benton661 napisał:

Ty masz teraz większe problemy niż aktualizowanie softu

Jakie problemy?! :)

Dla mnie problem jak coś się popsuje i zimno i trzeba naprawić. Teraz jestem totalnie wyluzowany. Plany na zakupy tańszego pelletu są. Zabawka Econet zostanie zakupiona. Zabawa z ustawieniami się zacznie. Plany na kolejne zmiany po sezonie grzewczym są. Cała instalacja po moich dużych modernizacjach działa tak jak zakładałem. Owszem kupę energii idzie przez komin ale to konsekwencje przeszłości i spokojnie dzięki Waszym radom zostanie to systematycznie naprawiane. Jeżeli wytrzymałem 3 sezony na tym to i dam radę 4'y. Gorzej nie będzie. Będzie tak samo lub lepiej więc jest LUZ.

Nic nie poradzę,że lubię takie metetanie. Wszystko co możliwe w chacie aktualizuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz nigdzie changeloga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A jakieś info o tym jakie są najnowsze FW gdzie znajdę. Należy pytać bezpośrednio w PLUM poprzez np. email?

Pobranie najnowszych FW jest gdzieś możliwe?

 

Podniosłem temp w pokoju i czekam aż żona zareaguje pokazaniem bielizny ;) a w międzyczasie sobie czytam dalej. I tak, piszą w instrukcji o różnicach pomiędzy FL a Standard i twierdzą, że FL w założeniu ma "szybciej doprowadzić do temp.zadanej". Namawiacie mnie tutaj o przejściu na standard(i tak teraz mam). Rozumiem,że ze względu na niską sprawność mojego kotła takie sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj się zgadzam. Aktualizacja z samej definicji coś wprowadza nowego. Zawsze nowe FW ma jakieś zmiany które zdecydowano się wprowadzić więc dlaczego ich nie wprowadzać w regulatory i sterowniki pokojowe itd. Serio może to robić tylko serwisant?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio. Czasami są zmiany wyjściach/wejściach elektrycznych. Nie dziwię się, że nie są udostępniane dla mas. Była by lawina reklamacji. Poza tym można sobie uwalić sterownik czy panel.  Choćby niewłaściwą kolejnością aktualizacji i bez programu ecoupdater już się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując kabelek ecolink dostajesz na płytce program ecoupdater więc nie widzę problemu. 

 

A jaka reklamacja? Uwaliles sterownik to płać za naprawę. Nie umiesz, to się nie bierz za to. Ja nie widzę problemu. 

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dragster napisał:

Serio

Serio. To moje zdanie. Aktualizacje są z jakiegoś powodu. Jak ingerują w tematykę obsługiwaną tylko przez serwisanta to się zgodzę.,ale jeżeli poprawiają FW i wprowadzają jakieś zmiany dla użytkownika to czemu nie. Jeżeli istnieje ryzyko uwalenia sprzętu tzn. (moim zdaniem),że nie jest dobrze przygotowany pod tym względem. Masz bezproblemowe aktualizacje "fonów", telewizorów, routerów i innych urządzeń napisanych tak,że nie ma szans uwalenia. Sam mam w pracy maszyny warte kilkanaście tysięcy gdzie aktualizacja jest dostępna i dziecinnie prosta. Soft jest tak napisany,że i tak nie przyjmie złego FW(badanie sumy kontrolnej to podstawa). Reasumując moją teorię to utrudniony dostęp do aktualizacji może mieć dwie przyczyny:

-soft nie jest przygotowany na aktualizacje przez "Kowalskiego" i można łatwo uwalić stąd ryzyko "toczenia piany" z użytkownikiem (rozumiem to, łatwiej zapobiegać)

-dodatkowa kasa dla serwisanta :)

To tylko moje rozważania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robin60 napisał:

nic więcej dodać ani ująć jeśli chodzi o aktualizację

Mam w ręku instrukcję od regulatora gdzie wyraźnie jest napisane,że dotyczy opisu dla FW 01.XXXX a ja mam 05.XXXX. OK, być może przejścia z  01 na 05 to zmiany nie robiące dla mnie(użytkownika Kowalskiego)nic, ale tego nie wiem i mam zerową wiedzę bo producent nawet nie udostępnia zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gonzo19 napisał:

Tak to nie ma. Wtedy to już nie jest aktualizacja firmware. 

Ależ jest. Wiem co robiłem z moją 860-tką w zeszłym roku. Gdybym wgrał tylko soft, mówiąc w prost tyłek by mi zmarzł :) Teraz cieszę się nowymi funkcjami. Np. Praca na czas.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dragster napisał:
48 minut temu, Gonzo19 napisał:

Tak to nie ma. Wtedy to już nie jest aktualizacja firmware. 

Ależ jest.

Nie jest. To także zmiana hardware. 

Poza tym @mrtur ma rację. Też mam instrukcję od swojego kotła i w wielu punktach się nie zgadza w tym co mam w sterowniku . 

Kolejna sprawa, po jakiego grzyba opisują to w instrukcji dla użytkownika skoro to takie super tajne i tak skomplikowane, że potrzeba aż kilku doktorów i profesorów. 

Np. Mój autoryzowany serwisant od kotła, nie ma o tym zielonego pojęcia. 

Ja to robię w kilka minut  (łącznie z dostaniem się do panela). Nie widzę też możliwości uwalenia sterownika, chyba że prądu zabraknie w trakcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze nie uwalisz ale jako całość nie będzie działać i jesteś w czarnej d... Musicie zwrócić uwagę, że nie wszyscy wiedzą co to firmware, bootloader czy updater.

Więc softwerowa niekompatybilność jakiego któregoś z elementów sterownika może unieruchomić kotłownię.

9 godzin temu, Gonzo19 napisał:

Nie jest. To także zmiana hardware. 

Hardware mam dokładnie taki sam, tyle że działa inaczej. Pamiętam, że chodziło o dodanie obsługi wentylatora wyciągowego który to pojawił się pod pinem od podajnika. 

9 godzin temu, Gonzo19 napisał:

Kolejna sprawa, po jakiego grzyba opisują to w instrukcji dla użytkownika skoro to takie super tajne i tak skomplikowane, że potrzeba aż kilku doktorów i profesorów. 

Ja ich nie bronię. Próbuję zrozumieć tylko politykę firmy. Z jednej strony fajnie mieć wszystko aktualne z drugiej strony po co jak coś działa? Ryzyko awarii jest zbyt duże bo wiele osób changeloga nawet by nie przeczytało przed wgraniem softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.