Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, robin60 napisał:

Twój kocioł ma sprawność rzędu 50 %

Podobnie obstawiałem 50-60%

14 minut temu, robin60 napisał:

Prosiłem o pojemność wodną Twych nowych grzejników

Teraz zajarzyłem. Na szybko obliczenia wskazują około 95-100l

17 minut temu, robin60 napisał:

powinien bardzo szybko dojść do temp zadanej 70 st +5 =75, wyłącza  się  i stać przez ponad  1 godzinę przy sterowaniu pogodowym mieszacza , przy zarazem małej poj, wodnej Twej instalacji CO nie liczę kotła , i tak w koło

log z econet'a na bank pokaże jak się zachowuje, cierpliwości :)

18 minut temu, robin60 napisał:

tym palnikiem który okaże Ci się zbędny.

Przyjdzie czas na zmiany na bank się odezwę i podyskutujemy bo jak czytam i rozumiem jest propozycja zmiany całego kotła lub tylko wymiennika i ewentualnie dodanie bufora.

Dodatkowe pytanie

Czy Econet aktualizuje również oprogramowania w regulatorze i ecosterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Benton661 napisał:

Płomień powinien być bardziej żółty, niż pomarańczowy. 

To macie w swoich kotłach szybki do podglądu płomienia? Otwarcie drzwiczek ze względu  na zmieniający się skład tlenu nie jest wiarygodne.

Jest kilka dni wolnego,więc siedzimy w domu.Grzanie od termostatu wyłączone.Pompy pracują cały czas.Jak się jest z kobitką w domu to trzeba tak robić.Z natury płeć piękna ma większy dyskomfort cieplny bo ma rozdarte futerko.A często też wydepilowane.

9 godzin temu, eliks napisał:

 No ja mam tyle stopni że mi żona wieczorem tylko w bieliźnie chodzi :-) 

W takiej sytuacji spalenie więcej pelletu jest warte grzechu.Ja swojej w takiej sytuacji powtarzam:

               Odkąd Cię ujrzałem to mi ciągle stoi,

               Obraz Twej osoby w oczach moich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, litości. Już cztery tygodnie kobity nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papen 76 jak wrócisz z tej delegacji to kobitka będzie oglądać tylko sufit.A czy wiecie co jest podstawą trwałego związku małżeńskiego?

Recepta jest podana w polskiej komedii Och Karol 2.Dlatego świadomie rezygnowałem z lepszych pieniędzy i delegacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obowiązkowo muszę ten film obejrzeć. Obiecałem sobie, że na przyszłą Wielkanoc zjeżdżam do PL i koniec z wyjazdami. To jest chore, że człowiek musi odpalać kocioł będąc 1700 km od domu. Ech...

 

Z pozytywnych wieści. Dzięki Wam udało mi się wreszcie dobrać krzywą grzewcza i jej przesunięcie w ten sposób, że trzyma zadaną temperaturę w granicach zadanej histerezy. Wcześniej przebijało mi w górę.

Nie ma chwilowo nikogo w domu, temperatura zadana +21, histereza 0.2 stopnia.

871bc1e9f6a8ca1899166b9a28161537.jpg&key=ad9118a91cadf13d3463e08f82da49bfc1919dadb42d8d4f96450ca6fa6169fa0fa9bdc565d415d75b370e58c9c44a8e.jpg&key=15cd56e163550547ca30a5a696976f4d4d96acfc125cc1b7819a2ef0f33232c84b3aa5ed4eabc7ab6ddec5c1acf4b3e6.jpg&key=5d377814acb7f53ca05c02729da7d74bb5e8dea7e85d7a23d9584024b1086ef3fa7101e7e3d3822f71e0dfe60abe6e9b.jpg&key=1ecf2c7a809eaf021e2323f3f9e77266e7c8dc521771bc1dea278fa60525de4c

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76, stwierdzenie, czy prawidłowo dobrałeś krzywą będzie prawdziwe, jeśli owa krzywa sprawdzi się przy większej amplitudzie temperatur zewnętrznych , np +10 ... -10 stopni. Obecnie temperatury za oknem nie pomagają w ustawieniu krzywej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno. Ale zobacz, co działo się między 20:00 a 00:00. Temperatura zewnętrzna spadła szybko o 4 stopnie. Wcześniej miałem natychmiastowy skok temperatury wewnętrznej do góry. Teraz to trochę "zheblowałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz tą krzywą i przesunięcie? 

Ja mam 0,8 i przesunięcie +2

Czekam na większe mrozy, prawdopodobnie obniżę tą krzywą z większym przesunięciem

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu kicha z econetem, niepotrzebnie go aktualizowalem. Zadana wewnętrzna +21.
Podam Ci dokładne parametry trochę później. Z tego co pamiętam, to kaloryfery krzywa 0.6, przesunięcie +2. Podłoga 0.4, bez przesunięcia. Był tam jeszcze jeden parametr, obniżenie temperatury mieszacza przy osiągnięciu zadanej temperatury pokojowej. Dla kaloryferów ustawiłem obniżenie 3 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda u mnie ta stała pompa. Praca FL, zadana temp 70st, histereza 20. Temp mieszacza 31st. Włączyłem to ok 16 wczoraj. Temp zewnętrzna w miarę stabilna, 8-9 stopni, bez wiatru. Postoje ok 1,5 godz. Praca ok 25-30 min. Grzanie CWU, co widać na wykresie- dłuższe. W chałupie, wiadomo, aż za ciepło. Przez cały czas termostat pokojowy ani razy nie dał sygnału go grzania. Wyłączyłem kocioł teraz, włączę może wieczorem. Komfort cieplny, wiadomo, rewelacja. Ile pelletu poszło- nie wiem, nie chciało mi się wczoraj zasypywać zbiornika, żeby to zmierzyć. Na oko raczej niedużo.Jadnak mam mieszane uczucia. Na dworze jest ciepło, a postój tylko 1,5 godz. Zimą to się nie sprawdzi. Ten mój "mini bufor" jednak za szybko się wychładza. 

 

1272033166_Zrzutekranu(18).thumb.png.5cd6b935164d04f6010e2d2142f8d24f.png38717624_Zrzutekranu(19).thumb.png.1d6e80dacce85f18f99cde3083a5e9b4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wizualizacji zużycia paliwa? Pisałem Ci wczoraj, jak wydłużyć postój. Wykres nawet teraz dla mnie ok, choć może być lepiej. Masz dużą chatę, spalania na poziomie 10 kg na dobę się nie spodziewaj

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia niestety nie mam, za stary sterownik. Wiadomo, wykres fajny, komfort cieplny również. Ale postój wg mnie za krótki przy obecnej temp. Gdybym zmienił FL na standard to raczej wpływu na długość postoju by to nie miało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zredukujesz ilość odpaleń dobowych, chociaż nawet 12 takich odpaleń jest ok. Stale wygrzany dom być może będzie powodował wydłużenie postoju. Potrzebna jednak dyscyplina przy kręceniu termostatami pokojowymi, przeprowadź szkolenie dla domowników :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możebyć  powodem nagłych pików w podawaniu paliwa? Już kilka razy to zauważyłem u siebie

Screenshot_20191110_140521_org.mozilla.firefox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, cezar76 napisał:

Tak wygląda u mnie ta stała pompa. Praca FL, zadana temp 70st, histereza 20. Temp mieszacza 31st. Włączyłem to ok 16 wczoraj. Temp zewnętrzna w miarę stabilna, 8-9 stopni, bez wiatru.

Nie mam jeszcze econet ale właśnie podobnie zaczął się u mnie układ zachowywać po Waszych sugestiach ustawień. Nie wiem oczywiście jakie są czasy przestojów i pracy ale zastanawiam się nad jednym.

Skoro zrobiłem taki mini bufor z dużą histerezą na kotle to czy wskazane jest aby NADZÓR również się pojawiał czy może lepiej wyłączyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć. To nie kocioł na ekogroszek.

Kocioł ma się wygasić i jak najdłużej stać w postoju, oddając ciepełko na dom...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur, chyba już wiesz do czego m.in. przydaje się econet. Nie trzeba siedzieć na taboreciku w kotłowni czy przy ecosterze, żeby wiedzieć jak pracuje czy pracował kocioł. Jak zauważyłeś pewnie @papen76, który 4 tygodnie kobity nie widział, steruje sobie swoim kotłem ze Szwecji... ;-D

Ogarnąłeś ten płomień z niższymi nadmuchami?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro Panowie Na horyzoncie Polska 6b5aa72aa5a5ec3e3d01025a0c4e83a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cezar76 napisał:

chyba już wiesz do czego m.in. przydaje się econet.

Tak, teraz już wiem. Czujnik temperatury już w drodze a Econet na dniach. 

Bez bicia się przyznaję,że nie chciało mi się "glapić" na płomień bo wtedy więcej sikam ;)

W albumie zamieściłem wczoraj film jak wygląda ten płomień przy parametrach widocznych na końcu filmu.

Jak trzeba to coś tam nakręcę tylko napiszcie co i w jakim momencie pracy.

P.S.

W wojsku byłem,więc rozumiem jakie przywileje(czyli ich brak) ma "młody" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur, Ustawiłeś kocioł tak jak pisałem wczoraj? Podaj ustawienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.