Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, wojtas85 napisał:

Czy koledzy ktorzy wymienili czujke plomienia zauwazyli poprawe % plomienia i "nie skakanie" tegoz ? 

Ja posiadam z 2017r. Na czerwonych przewodach i zastanawiam sie czy wymieniac bo % plomienia ciafle skacze i oscyluje 20-40% najczesciej.

Jak najbardziej poprawa jest widoczna , na starej u mnie było od 50 do 80 % teraz niemal cały czas 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Benton661 napisał:

A w czym Ci to pomoże, że stracisz stówę? Lepiej się poczujesz? Spróbuj pobawić się nadmuchami, a jeśli to nic nie poprawi, olej to. Jeśli są problemy przy rozpalaniu, albo czujnik nie widzi płomienia i rozpala się, mimo, że płomień jest, to warto pomyśleć o tym. Jeśli wszystko gra, to nie warto inwestować, pokazywane wartości płomienia mnie osobiście mało interesują, ważniejsze jest, jak ten płomień faktycznie wygląda

Benton olewałem to trzy lata , jak byś nie kręcił nadmuchem to i tak więcej nic nie nakręciłem , mi nie była konieczna wymiana , ale teraz lepiej się czuję jak patrze na sterownik i mam takie złudzenie jak by było łatwiej coś korygować , ale moze to tylko złudzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób z ciekawości taki test: Raz ustaw celowo za mały nadmuch, raz za duży. Jeśli ciągle będzie pokazywał 100%, to ten nowy czujnik wart jest tyle, co zeszłoroczny śnieg

A ja dla lepszego samopoczucia wolę walnąć se parę piw, niż wydawać ponad stówę na czujkę :-):-)

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię , dobrze kombinujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kita plomienia dluuga i bardziej pomaranczowa, niz krotka  poszarpana. Nie gasnie, przy rozpalaniu nie mam problemow, ktore wystepowaly jak sie uczylem ustawien. Tylko czasem tak nisko schodzi ze mysle sobie ze zaraz zgasnie.  Palnik 20 kw, nadmuch 38%, full moc na bufor.

Edytowane przez wojtas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień powinien być bardziej żółty, niż pomarańczowy. Spróbuj podnieść trochę nadmuch

Dodatkowo pokombinuj z cyklem pracy. Być może duża, jednorazowa dawka paliwa przysłania czujkę

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtas85 napisał:

Kita plomienia dluuga i bardziej pomaranczowa, niz krotka  poszarpana. Nie gasnie, przy rozpalaniu nie mam problemow, ktore wystepowaly jak sie uczylem ustawien. Tylko czasem tak nisko schodzi ze mysle sobie ze zaraz zgasnie.  Palnik 20 kw, nadmuch 38%, full moc na bufor.

Kolor płomienia podobno najlepszy jest biało-żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj cyklu pracy 15 sekund. Wydajność podajnika zakładam, że poprawnie wykonana i wpisana

 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok test zrobiony nadmuch na mocy maksymalnej (18kw) to 40% przy obecnym pellecie płomień stabilny 98,100% Po podniesieniu nadmuchu na 60 % płomień spadł do 75% następnie zaczą się podnosić aż osiągną 100%, następnie obniżyłem nadmuch ekstremalnie do 26% ,moc palnika cały czas 18kw płomień po pięciu minutach spadł do 50% wróciłem z powrotem do 40% i płomień powoli się podnosił i stabilizował . Na marginesie zjechałem z czasem rozgrzewania zapalarki do 24s ,nadmuch włączył się w momencie kiedy podajnik przestał sypać dawkę startową palnik również odpalił bez problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta czujka jako-tako działa. Dla polepszenia samopoczucia może być. Ja dalej twierdzę, że obserwacja płomienia w czasie ustawienia nadmuchów jest ważniejsza niż wskazania czujnika, na który przestałem zwracać uwagę. Kordjano, spróbuj czas rozgrzewania dać na 10 sek. Czemu wszyscy się boją? Moja zapalarka żyje już 4 sezon :-)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, dawaj na grzejniki tylko taką temperaturę, ile trzeba. U mnie aktualnie idzie 32 stopnie

Termostaty na grzejnikach też służą temu, żeby chaty nie przegrzewać:-):-)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton nie wiem czemu wszyscy się boją , a przecież do odważnych świat należy .Fabryczna nastawa w kipi to 50 s może każdy nie chce za bardzo od tego odbiegać , a fakt jest taki że skraca to cały proces rozpalania o te właśnie sekundy , oczywiście i ja się nie sugeruję procentem płomienia na wyświetlaczu tylko wyglądem kity bo to ona grzeje kocioł i tyko w ten sposób zwykły użytkownik morze w miare poprawnie to ustawić chyba że ktoś sprawi sobie ecolambde .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Benton661 napisał:

Cezar, dawaj na grzejniki tylko taką temperaturę, ile trzeba. U mnie aktualnie idzie 32 stopnie

Tyle właśnie daję w postoju. Na zewnątrz obecnie 8,1. Już ci mówiłem jak to jest u mnie z tymi termostatami. Niektórzy myślą, że te cyferki na termostacie to jest moc ogrzewania a nie temp pomieszczenia... Szkoda gadać.

Edytowane przez Gość
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kordjano napisał:

Benton nie wiem czemu wszyscy się boją , a przecież do odważnych świat należy .Fabryczna nastawa w kipi to 50 s może każdy nie chce za bardzo od tego odbiegać

Ja też zmniejszyłem do 30s, hehe i odpalił bez problemu. Człowiek uczy się cały czas, jak nasz prezydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie postępy, Panowie:-):-). Może za kilka lat dojdziecie do tego, że można ustawić 10 sek :-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo wybuchnie hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cezar76 napisał:

A ja testuję sposób palenia @Benton661. W chałupie 23 i ciężko wysiedzieć. Żona za to wniebowzięta...Zobaczymy jak będzie spalanie. Teraz z ciepłym powrotem i stabilną pracą mieszacza można szaleć.

Wrzuć jutro logi, zobaczymy jak długo trwa postój kotła po wygaszeniu.

Swoją drogą - uszczęśliwianie małżonki powinno być sprawą nadrzędną dla dżentelmena, a nie parę kilo pelletu mniej czy więcej na dobę:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo z czasem przebijecie Ala Bundy'ego. 

 

Edit: No ja mam tyle stopni że mi żona wieczorem tylko w bieliźnie chodzi :-) 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, szczęśliwa żona, to szczęście w domu. Na razie jest drugi cykl. Słabo jednak to wygląda na chwilę obecną. Pierwszy postój ok 1g20min. Potem praca26 min. Drugi postój chyba będzie krótszy, coś ok 1 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.