Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Po roku nauki palenia peletem wg wskazań szanownych forumowiczów pokuszę się o moje spostrzeżenia:

1. zamontowałem regulator ciągu - ilość odpaleń kotła spadła o połowę i temperatura spalin spadła ze 140 do około 110; (jeszcze raz dziękuję Robin 60 bez tej rady na pewno poszedłbym z torbami); co tydzień czyszczę piec i temp w kominie spadnie do 100;

2. ulepszyłem instalację dopływu powietrza do kotłowni - mam dużą kotłownię i wydłużyłem instalację rur wewnątrz, wg mnie powietrze dopływające jest odrobinę cieplejsze, lepiej przebiega spalanie, kocioł się za szybko nie wystudza i w kotłowni jest ciepło;

3. zakup econet spowodował mimo innych zalet również to, że obserwację wykresów palenia w trybie standard i FL rozłożyłem w czasie tygodniowym i u mnie lepiej sprawdził się tryb standard. W dłuższej perspektywie w tym trybie widzę, że jest mniejsze spalanie, co bez econetu bym nie zaobserwował.

4. wskazaniem % płomienia się nie przejmuję, grunt że się pelet dobrze spala i płomień ma ładną kitę. Przy podawaniu zakrywa czujkę, ale zaraz rośnie. Próbowałem różnych ustawień i mi się nie udało wypłaszczyć wykresu;

w załączeniu wykres trybu pracy

image.thumb.png.38179ee4426d40345e4927c3848227fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten regulator ciągu jeszcze sam skręciłeś na trzech śrubach na wierchu czy założyłeś taki jaki otrzymałeś z ustawieniami fabrycznymi. U Ciebie na pomorzu dmucha cały czas więc ja bym się pokusił o 0,5 cm jeszcze go skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dragster napisał:

No pewnie ze nie uwalisz ale jako całość nie będzie działać i jesteś w czarnej d... Musicie zwrócić uwagę, że nie wszyscy wiedzą co to firmware, bootloader czy updater.

Więc softwerowa niekompatybilność jakiego któregoś z elementów sterownika może unieruchomić kotłownię.

Hardware mam dokładnie taki sam, tyle że działa inaczej. Pamiętam, że chodziło o dodanie obsługi wentylatora wyciągowego który to pojawił się pod pinem od podajnika. 

Ja ich nie bronię. Próbuję zrozumieć tylko politykę firmy. Z jednej strony fajnie mieć wszystko aktualne z drugiej strony po co jak coś działa? Ryzyko awarii jest zbyt duże bo wiele osób changeloga nawet by nie przeczytało przed wgraniem softu.

Ad.1 ci co nie wiedzą co to firmware, updater, bootloader nie dotykają się do takich rzeczy. 

Firmware aktualizuja raczej świadomi użytkownicy. 

Ad.2 skoro firmware zmieniał konfigurację, to dostałeś do tego instrukcję. Sam raczej nie wpadles na pomysł, że została zmieniona konfiguracja pinow. 

Ad.3 vide Ad.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator jeszcze około 1 cm skręciłem. Kupiłem go w grudniu i tak chodził do końca sezonu. Ale teraz faktycznie wyjdę na dach i go jeszcze przykręce. Masz rację ten kaszubski wiatr jest naszą zmorą.

Edytowane przez rm132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rm132 zrób zgodnie ze sztuką , zadzwoń jeszcze do producenta może Ci coś doradzi by nie przedobrzyć.

@Gonzo19 na prawdę to nie jest takie proste jak Ci się wydaje o ile u Ciebie regulator kotła Biawar oparty jest na module jak i w przypadku ecomax 860 więc tu ciężko jest zmieniać zaciski połączeń pinowych różnych funkcji palnika itp. Tak jak pisze @Dragster jak by było to publicznie dostępne to KIPI i PLUM musieli by stworzyć odrębny dział infolinii i zatrudnić osoby 24 godziny na dobę w celu obsługi infolinii.

A tak jest to zlecone serwisowi i serwisanci mogą uaktualniać oprogramowanie regulatora na życzenie klienta. Koniec kropka.

A na koniec taka ciekawostka , KIPI zastępuje swe sterowniki ecomax 350 będzie 360 , zniknie całkowicie 850 pozostanie 860 oraz zmieni nazwę 920 na 930 wszystkie nowości będą miały nową płytę główną.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dragster napisał:

Z jednej strony fajnie mieć wszystko aktualne z drugiej strony po co jak coś działa?

Jasne tylko właśnie ciekawość jakby mi podsunęła zapytanie o aktualizację. Instrukcja od 01.xxxx na regulatorze 05.xxxx a nawet nie wiem jaki jest najnowszy i jakie zmiany. Gdzieś w wątku przewinęło się o danych z regulatora o ilości spalonego paliwa dobowo i myślałem,że może dodane jest to w jakimś nowym FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rm132 napisał:

1. zamontowałem regulator ciągu - ilość odpaleń kotła spadła o połowę i temperatura spalin spadła ze 140 do około 110;

A to dla mnie coś nowego. Idę czytać...

 

22 minuty temu, robin60 napisał:

zniknie całkowicie 850

No proszę... Czyli coś jakby brak wsparcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest właśnie. Ilość spalonego paliwa, praca na czas. To są zauważalne dla użytkownika zmiany. Nie jestem pewny ale z 5.xxx może być problem z przejściem na najnowszy.  Jest kilku użytkowników na forum, którzy mogą pomóc w tym temacie.

 

Co do regulatora ciągu spalin. Jaki masz komin?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dragster napisał:

Jest kilku użytkowników na forum

Jesteś tutaj dłużej. Nakierujesz?

2 minuty temu, Dragster napisał:

Co do regulatora ciągu spalin. Jaki masz komin?

O jakie parametry pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Wczytaj się w wątek :)

ad 2. Z czego jest zrobiony, czy masz wkład.  Chodzi mi o wpływ niskiej temperatury spalin i kondensatu w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 15:25, mrtur napisał:

Przekrój to coś w tym stylu
https://images.app.goo.gl/7S4TQYTCwtRZbiZJ9

Ja bym przerobił na coś takiego:

1597419201_Beztytuu.jpg.5e1df3237eea6bc010372e421aa65959.jpg

Na żółto ścianka z cegieł szamotowych grubości 6,5cm. Dodatkowo przed modernizacją :

1. Doczyściłbym kocioł ze starych nagarów

2.Pomyślałbym o zawirowaczach spalin na pułkach poziomych kotła.

3.Dołożyłbym dodatkową izolację termiczną na zewnątrz kotła,żeby było jak najmniej ucieczki ciepła na kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dragster napisał:

Z czego jest zrobiony, czy masz wkład. 

Cegła, przekrój prostokąt. Wkład mam zamiar wstawić w momencie wymiany minimum wymiennika bo do tego już też dojrzałem ale jak pisałem ta zima na starych zasadach :(

@g69

Dzięki za sugestie. Muszę poszukać info jaka powinna być odległość tylnej ścianki kotła od dyszy palnika. Ten przekrój co zamieściłem miał pokazać jak wyglądają płaszcze wodne na górze. U mnie palnik jest zdecydowanie niżej, tuż nad rusztami wodnymi ale rozumiem jaki jest zamysł tych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robin60 napisał:

A tak jest to zlecone serwisowi i serwisanci mogą uaktualniać oprogramowanie regulatora na życzenie klienta. Koniec kropka.

Czyli płacz i płać. Takie na sile naciagactwo na kasę. 

Jak mogę zlecić serwisantowi wymianę firmware jak nawet nie wiem czy jest nowszy i jakie zmiany ma. Co dodane co ulepszone itp.

Czasami człowiek się męczy z jakimiś ustawieniami i nie wie ze soft ma błąd i jest nowsze oprogramowanie rozwiazujace dany problem.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca naciągactwo  ponieważ to zależy od serwisanta jest ustalony cennik na daną usługę , ale nie jest to sztywno przestrzegane. Na przykład PLUM jak wyślesz do niego sterownik za usługę liczy 180 zł choć robi to bardzo niechętnie aczkolwiek robi.

Zgadzam się , że każda zmiana oprogramowania wprowadza ulepszenia rozwiązujące jakieś ukryte błędy których do końca nie widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległość nie ma możliwości zmiany softu sterownika ? gdzie szukac takiego serwisanta co by chciał do mnie przyjechać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj tajemniczo odpowiadacie :)

Myślałem,że to prostsze a pewnie i tak jest, pobrane pliki z serwera, odpowiedni kabel(ecolink2), jakiś program updater(jak doczytałem) i jazda. Pewnie serwisanci tak to robią stąd też PLUM niechętnie bo to dla nich zawracanie d..gitary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z karty SD o ile masz wersję Touch.

Druga sprawa nikt nie udostępni publicznie softu.  Strzał w kolano.

Wiem wiem, dla wiedzących co robią filozofii nie ma ale nie wszyscy są biegli w tych sprawach.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dragster napisał:

Można z karty SD o ile masz wersję Touch.

No właśnie tę informację również wyczytałem więc myślałem,że jest to bardziej przystępne. Nie mam wersji Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wchodzi w grę albo panel pokojowy Touch albo ecoLINK u ecoUpdater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dragster napisał:

nie wszyscy są biegli w tych sprawach.

Doskonale zdajecie sobie sprawę,że takich co by sami chcieli sobie aktualizować oprogramowanie jest odsetek w porównaniu do ilości wszystkich użytkowników. Zdecydowana większość nie tyka nic i grzecznie czeka na to co zrobi jakiś serwisant. 

1 minutę temu, Dragster napisał:

ecoLINK u ecoUpdater

+ soft FW co jak napisałeś jest niedostępny tak ot. Chyba,że czegoś nie wiem i np. ecoUpdater po wpięciu regulatora odczytuje jego parametry i pozwala pobrać z serwera odpowiedni soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem że niektórzy maja panel 128 i nic z tego nie będzie (ten z pokrętłem). Temat wraca jak bumerang :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robin60 napisał:

jeśli mamy ecomax 850 P2C z pokrętłem są inne pliki softu oprogramowania

No ale są...gdzieś tam. Czyli co nie idzie tego aktualizować? Nie wierzę. Może proces aktualizacji jest bardziej skomplikowany ale nie chce mi się wierzyć,że nie wystarczy do tego komp z kablem+program+pliki.

IMG_20180708_063953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.