Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co,  niech On coś sobie znajdzie o Ty to wszystko zmontuj, bo coś mi się zdaje, że jak mu coś zaproponujesz i nie będzie z tego potem zadowolony to do końca świata i jeden dzień dłużej będzie miał do Ciebie pretensje i stracisz znajomego.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz  znajomy dom ocieplił palnik kupił , interesuje go jak największa sprawność , maksymalnie chce wydać 3 ,3.5 tysiąca złotych , sezon się kończy,  na jego  miejscu  podrobił bym  trochu grosza  dołożył bym te dwa tysiące i kupił bym nowy na spokojnie w lecie i cieszył bym się paleniem bez żadnego kombinowania  z szamotami , chyba że chce jakiś warsztat tym ogrzewać to już inna sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kazdy jest kowalem wlasnego losu. Prosil mnie zebym zapytal tylko i tyle. Konstrukcyjnie podobny chyba jest do mpm ds wiec mysle ze lepiej chyba bedzie odbierac cieplo niz w smiecichu ktory ma ale pewnie gorzej niz olejak ktorego nie chce. Tez to proponowalem zeby odlozyl ale powiedzial ze nie chce wydawac wiecej na kociol. 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce to trudno nikt go nie zmusi , podpowiedziałeś mu swoje , zrób jak Tomek napisał niech sam sobie coś znajdzie co najwyżej sam do siebie będzie miał pretensje , nie wiem jaki ma dom do ogrzania , ale kociołek  13 kw do palnika 20 kw może okazać się złym pomysłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 13-tu kW jak włoży 20-kę palnik , to będzie mu musiał obciąć moc , bo jak go puści ma maxa , to spaliny będą miały ze 200 stopni , a tu nie oto chyba chodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek30 napisał:

Za 3.5 tyś.  to zostaje mu Viadrus U22 plus przeróbki. 

Właśnie dziś zwiozłem praktycznie nową sztukę wyrwaną za..... 2000.  4 Człony 23 kW. Gość końcem roku kupił go do... kanadyjki 80m2. Przewymiarowany na maxa i palił w nim tylko drewnem (raczej wędził i wytwarzał smołę i mu to smierdziało z kotłowni obok salonu.) Kocioł kupiony w grudniu 2018 r. Sprzedany za śmieszne pieniądze. Właśnie go doczyściłem i nie mogę pozbyć się z rąk zapachu wędzonki :) ale warto było. Nówka sztuka, nawet ryski na obudowie nie ma. Teraz tylko  byle do wiosny ;)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... 23 kW na 80m2... Ten, kto mu to sprzedał, powinien zdrowo beknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76

Wiem tylko tyle, że gościowi rozciekł się piec przed samymi świętami i brał co było :) Nie wiem jakiej mocy miał stary kocioł, ale tu chyba brał na zasadzie... panie bierz pan wiekszy bo mniej spali a drewna to panu wieksze kawałki wejdą :).Przegladałem akurat OLX i patrze.. za 2500, a że po sąsiedzku to jadę, targuje i za 2000 jest u mnie :) Dla mnie okazja.  A pod palniczek bedzie jak znalazł. (głębokkść komory niecałe 34 cm) tylko półki szamotowe z klimosza dokupić i git. Oczywiście będę tylko ogrzewał nim c. w. u.  jak by się kto pytał ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie za oknem +8 to już tak jakby koniec sezonu grzewczego . Na razie spaliłem 3,5 tony no name spieki gratis . Uważam sezon za udany biorąc pod uwagę wymianę palnika  udało się nie zbankrutować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marius78 napisał:

Nie to napewno nie to jak cos wpadnie twardego to jest inaczej.

W palniku jest wszystko czyscutkie grzechocze sam silnik lub motoreduktor nawet jak wlacze na sucho bez podawania peletu nie pali sie w kotle a silnik po 10 min jest goracy.

U mnie była od nowości inna sprawa, nie kręciła się rura palnika i serwis kipi kazał mi poluzować delikatnie śruby trzymające płytkę z silnikami itd. Od tego czasu nie mam problemu, czasem tez podajnik dwa wydaje dziwne dźwięki jak wpadnie między ślimak a ściankę kawałek pelletu.

Takie cuda z tymi palnikami, uprzedzę pytania wewnątrz wszystko czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marius78 napisał:

Witam.

Panowie przy palniku Kipi basic zaczyna coraz częściej a dzisiaj to już caly czas grzechotac silniczek od podajnika 2 tego w palniku .Zdejmowalem osłonę i jest cały goracy tak że nie można przytrzymać dłoni.

Czy problem jest znany i jest jakieś rozwiązanie?

Trzeba zdemontować pierwszą część palnika. Odkręca się 4 śruby imbusowe , wyciągnąć zapalarkę i wtedy wyjdzie z rury podajnik palnika. Potem trzeba sprawdzić czy pomiędzy obudową a początkiem ślimaka nie zakleszczył się pellet. Jak będzie to sprawa rozwiązana. W sumie 10 min roboty . Przy montażu trzeba dobrze założyć gumową zatyczkę zapalarki żeby była szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o palniku basic?

Tam od strony kotla widac wszystko calego slimaka az do wyjscia walka napedowego z obudowy do ktorego na imbusa jest przykrecony slimak jest czysciutko nie ma opcji zeby tam sie cos zakleszczylo.

Jak cos wpadnie miedzy slimaka a obudowe to jest calkiem inny dźwięk i juz po tylu godzinach by się wytarlo.

Tutaj ewidentnie dzwiek jest z reduktora lub silnika taki grzechoczacy ewidentnie cos się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikifac napisał:

Koledzy u mnie za oknem +8 to już tak jakby koniec sezonu grzewczego . Na razie spaliłem 3,5 tony no name spieki gratis . Uważam sezon za udany biorąc pod uwagę wymianę palnika  udało się nie zbankrutować .

Heh, a za tydzień przylecą bociany :)))

Jeszcze nie ma połowy lutego, a już wiosnę poczułeś? :)Jeszcze przynajmniej półtorej miesiąca pogrzejemy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Benton661 napisał:

Heh, a za tydzień przylecą bociany :)))

Jeszcze nie ma połowy lutego, a już wiosnę poczułeś? :)Jeszcze przynajmniej półtorej miesiąca pogrzejemy :)

No ponoć jest ocieplenie klimatu i za 2 tyg ma być wiosna . Mam taka nadzieję . Ale fakt jest kaki przynajmniej u mnie poszło mniej pelletu  jak rok temu .W ogrodzie teraz patrzyłem róże poszczają pędy tak jakoś wiosenne  to wygląda i tak mnie nastroiło .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marius78 napisał:

Mówimy o palniku basic?

Tam od strony kotla widac wszystko calego slimaka az do wyjscia walka napedowego z obudowy do ktorego na imbusa jest przykrecony slimak jest czysciutko nie ma opcji zeby tam sie cos zakleszczylo.

Jak cos wpadnie miedzy slimaka a obudowe to jest calkiem inny dźwięk i juz po tylu godzinach by się wytarlo.

Tutaj ewidentnie dzwiek jest z reduktora lub silnika taki grzechoczacy ewidentnie cos się kończy.

Ja miałem raz taki przypadek i powodem był pellet zakleszczony między spiralą a obudową od strony napędu. Od zewnątrz też nic nie było widać. Myślę że spróbować można. Dzwięk i objawy tzn grzejący się silniczek miałem podobne.

ps. sam się nie wytarł zostawił nawet ślady na obudowie

Edytowane przez Darek21
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z powodu znajomego przegladalem rozne rodzaje kotlow. Powiedzcie mi czemu pcha sie kupe szamotu w kotły typowo do spalania pelletu? Faktycznie pozwala to zakumulowac na tyle ciepla ze jeszcze zostaja spalone do konca jakies resztki opalu w popiele? Czy moze sluzy to tylko do wydluzen postojów kotla i lepszej akumulacji? Zauwazylem sprawnosci w przedziale 85-90% takich kotlow czyli niewiele wiecej (ok. 5% lepsza) niz powiedzmy kociol z  trzema przegrodami badz komorami. 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe postoje to można uzyskać jak kocioł ma większą pojemność wodną  , co nie znaczy że ten z mniejszą pojemnością ma mniejszą sprawność , w tym z większą pojemnością trzeba dłużej grzać żeby nagrzać wiekszą ilość wody , głównie chodzi o to żeby wymiennik przechwycił jak najwięcej ciepła ze spalin ,a nie wypuszczał go w komin , u mnie nie ma  ani jednego szamotu  i jest dobrze  jak przysłonisz szamotem  powierzchnie wymiany ciepła to wymiennik straci na sprawności  a temperatura spalin  po nagrzaniu szamotu zapewne wzrośnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kordjano napisał:

 , u mnie nie ma  ani jednego szamotu  i jest dobrze 

Jaka jest temperatura spalin przy pełnej mocy gdy kocioł dochodzi do zadanej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.