Skocz do zawartości

marius78

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia marius78

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Mówimy o palniku basic? Tam od strony kotla widac wszystko calego slimaka az do wyjscia walka napedowego z obudowy do ktorego na imbusa jest przykrecony slimak jest czysciutko nie ma opcji zeby tam sie cos zakleszczylo. Jak cos wpadnie miedzy slimaka a obudowe to jest calkiem inny dźwięk i juz po tylu godzinach by się wytarlo. Tutaj ewidentnie dzwiek jest z reduktora lub silnika taki grzechoczacy ewidentnie cos się kończy.
  2. Nie to napewno nie to jak cos wpadnie twardego to jest inaczej. W palniku jest wszystko czyscutkie grzechocze sam silnik lub motoreduktor nawet jak wlacze na sucho bez podawania peletu nie pali sie w kotle a silnik po 10 min jest goracy.
  3. Witam. Panowie przy palniku Kipi basic zaczyna coraz częściej a dzisiaj to już caly czas grzechotac silniczek od podajnika 2 tego w palniku .Zdejmowalem osłonę i jest cały goracy tak że nie można przytrzymać dłoni. Czy problem jest znany i jest jakieś rozwiązanie?
  4. Jest to fabrycznie ustawione na 15sek ( jest to całkowity czas pracy podajnika+czas postoju podajnika) ale chyba tego który podaje ze zbiornika. O ile podczas pracy na np.16kw sypane są takie dawki ze postój podajnika nr.1 trwa tyle że podajnik nr.2 zdąży dopiero przesunąć opał na korytko,to raczej bez sensu było by ciągłe wyłączanie i załączanie podajnika nr.2 to przy mocy 4kw to chyba mógłby się na chwilę wyłączać. Przy nastepnej próbie palenia sprawdzę co się dzieje po wydłużeniu tego czasu oraz ile dokładnie trwa przesunięcie dawki paliwa na korytko. Kolego g69 długo użytkujesz ten palnik,czy dopiero pierwsze próby tak jak u mnie ?
  5. Witam ponownie. Mam pytanko do użytkowników palnika Kipi basic 16kw ,czy podczas pracy palnika w fazie : Praca podajnik mieszczący się w palniku obraca się cały czas czy ma jakieś przestoje?
  6. Dzięki za podpowiedzi ,jak się zrobi troche chłodniej to potestuję bo narazie to gorąc ,pewnie jeszcze bede potrzebował porad bo to bedzie pierwszy sezon grzewczy z pelletem.Narazie już pół sukcesu za mną bo wszystko zamontowałem,odpaliłem na Lavie i ustawieniach fabrycznych i całkiem fajnie się jarało,tylko trochę długo dochodziło do zadanej temperatury(na palniku pokazywało że ma już 16kw a płomień z palnika szedł mały dopiero jak wpisałem mu zamiast 1400g z testu podajnika na 1200 to płomień wyrażnie się zwiększył (chyba mój błąd bo za mało było wsypane do zbiornika i po teście mógł trochę słabiej podawać)myślę że lekkie korekty i będzie ale płomień był na 100%,zero spieków,kopcenia itp.
  7. No z tym ok. A jak termostat pokojowy będe miał ustawiony na np.23 st to gdy na termostacie spadnie na 22 to spowoduje załączenie palnika czy można ustawić jakąś histeryzę żeby załączył palnik dopiero po spadku temp. na termostacie na 20 stopni .(ale dodatkowo jakieś obniżenie nocne lub harmonogram pracy żeby jak czasem spadnie na 20 stopni o 2.00 w nocy to żeby się nie załączył i nie zrobił sauny na 24 stopnie ,żeby go przetrzymać do 6.00 rano ztymi 20 stopniami lub nawet 19 ).
  8. Do tej pory paliłem węglem,teraz w kocioł zasypowy włożyłem palnik,nie mam miejsca na bufor,mam instalację z grzejnikami bez głowic termostatycznych ,intalacja nie ma żadnych zaworów,mieszaczy itp. jakieś przeróbki instalacji raczej nie wchodzą w rachubę. Sytuacja zimą w domu ma sie tak że wstaję o 6.00 mam 20 stopni rozpalam w piecu palę do ok.12.00 wtedy mam 24 stopnie (wolałbym 23) wszystko się akurat wypala i jest koniec palenia , o godz 19.00 mam jeszcze 22 stopnie, o 24.00 mam 21 stopni i do 6.00 rano 20 stopni i tak mi pasuje że w nocy jest chłodniej. W tej sytuacji nie widzę sensu trzymania kotła w nadzorach i innej metody palenia żeby w nocy nie było za ciepło. Tylko podczas większych mrozów pon.-15 stopni piec miałby się odpalać dwa razy. Mam jakiś zwykły termostat pokojowy rozwierno zwierny. Chciałbym zachować takie temperatury jak powyżej w danych godzinach ,ale żeby palnik odpalał się raz może dwa razy dziennie a potem wygaszał się bez nadzorów i przez to, że potem czeka 18 godzin na odpalenie to chciałbym aby po wygaszeniu oddał cała energię z kotła na grzejniki a nie przetrzymywał gorąca wode w kotle gdzie i tak się wystudzi do komina.
  9. Mam podłączoną tylko pompę CO, cwu mam tylko na prąd. Napewno po wyłączeniu kotła ręcznie rozlacza też pompę CO niezależnie na ile jest ustawiona pompa a na ile piec ,za parę dni sprawdze jak sie zachowuje na skutek wylaczenia z harmonogramu ale sadze ze będzie to samo.Poprostu tak drogi sterownik nad którym myślało z pięciu inżynierów nie potrafi tego co zwykly chiński sterownik pompki za 50zł :)
  10. Panowie a co z takim ustrojstwem (jestem w jego posiadaniu ,nie wiem jakim cudem ale był dołączony do zestawu palnika) jest to wyłącznik czasowy CS3-4 nie jestem dobry w elektryce ale tak sobie kminię jakby pod wejście (1) podpiąć fazowy który idzie ze sterownika do pompy CO ,brązowy kabelek połączyć z fazowym na pompę CO a na czarny kabelek zapewnić ciągłe napięcie 230V to chyba jakby sterownik dawał napięcie to pompa by se pracowała a jak by wyłączył to przez ustawiony czas by jeszcze chodziła ??? Czy bardzo błądzę??
  11. Chodziło mi właśnie o wyłączenie ręcznie lub na podstawie harmonogramu ,gdyż tak u mnie będzie pracował kocioł raz lub dwa razy dziennie bez nadzorów .Obniżałem temp. startu pompy CO ale pomimo wyłączenia kotła przy temp.65 stopni pompa też się wyłączyła i cała gorąca woda w kotle wystudziła się tzn.poszła w komin
  12. Nastepne moje pytanie to czy sterownik ecomax 350 mozna jakos ustawic tak zeby po zakonczeniu palenia ,gdy zrobi juz wygaszanie,pompa CO dalej chodzila a nie jak teraz ze wylacza sie razem ze sterownikiem odrazu po wygaszeniu.
  13. Sterownik byl w serwisie niby wgrywali od nowa oprogramowanie,potem przesylka zaginela i wyslali mi nowy sterownik.Teraz niby wszystko chodzi ale jeszcze w pelni nie moge przetestowac ze wzgledu na upaly.
  14. Pozostanie chyba tylko serwis,podajnik w palniku w trybie recznym dziala i podczas trybu czyszczenia dziala,nie dziala w trybie rozpalania i pracy reszta funkcji jest ok. Wiec stawiam na jakis blad,uszkodzenie sterownika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.