Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie narzekajcie, tylko Panowie spróbujcie lepiej zaizolować dom. Ja w moim gdy zacząłem zabawę z peletem to w pierwszym sezonie ( dom bez ocieplenia typowa gierkowska budowla z lat 70-tych) spaliłem 9t. Po ociepleniu w tamtym sezonie już spaliłem 4 tony, a teraz zobaczę jak będzie po wymianie kociołka. 

Observer nie widzę żadnego  problemu z certyfikatem odnośnie 5 klasy, przecież oryginalnie ten rodzaj palnika jest montowany w tym kociołku. Na kociołku jest naklejka  z danymi znamionowymi + 5klasa, a na palniku też jest 5klasa. Poza tym już to kiedyś komuś pisałem zawsze może się zdarzyć sytuacja, w której jeden z elementów tej składanki (palnik lub kocioł) może ulec awarii. I co mam kupić ponownie cały zestaw czy element który uległ awarii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dlatego w przyszłym miesiącu idę na mury , okna już wymienione , a styropian czeka na swoją kolej na placu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jarek20 napisał:

Poddałem się. Cztery godziny snu, zapałki w powiekach i liter... kawy. Jadę jutro oddać ten pelet. I szukać czegoś normalnego ( jak mi nie będą chcieli przyjąć to postrasze ich ekspertyzą - po oględzinach z bardzo bliska widać w niektórych kawałkach strzępy białego laminatu).

Wie ktoś jak wyłączyć całkowiecie nadmuch w trybie ruszt w 860?

PS panel ekoTouch zatrybił w końcu z tym podglądem parametrów kotła.

Dzięki za chęci i rady ale z gów... a bata nie ukręci.

 

@alfiorz

Jak tyś palił tą 10?

 

Najpierw zacznij od tego czy poprzestawiales cos w ustawieniach rozpalania bo jezeli rozpala i od razu zasypuje to widac ze tutaj jest problem. Mi pelet 10-12mm palil sie w pylek nie bylo nawet jednego spieku z tony. To byl moj pierwszy pelet jakim palilem po zamontowaniu palnika. Mocowo mialem kociol ustawiony na 6/13/26kw w fl potem zaczalem sie bawic ustawieniami i korygwac powietrze ktore bylo na maks mocy 40% nie pamietam dokladnie mysialbym zerknac w zapiski 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym @alfiorz
bardzo wdzięczny za te zapiski. Może jutro dam tej 10 szanse, przed oddaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka. Dzisiaj włączyłem sobie kalibrację zbiornika i przez pewien czas pokazywało mi że mam ponad 200% , później opadło na 100% , ciekawe czy kalibracja wyjdzie.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-02-03 08_32_2019-02-03 20_32.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem podobnie na początku, nawet czyszczenie dałem na maksa - 25% co 20 sekund i do maksymalnie godziny chodził tylko że coraz słabiej aż go przesypało. Robiłem też testy z wagą (zawyrzyłem nawet do 1kg), za namową Palacza poszła w górę kaloryczność (na 8) i też lipa. Zaczoł mieć też problemy z zapłonem ( wina pozmienianych parametrów i za mało sypał na rozpałkę) Najlepsze rezultaty miałem po zmniejszeni mocy do 10 kW i czyszczenie na maksa ale kocioł nie umiał się rozbujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dumam. Czy przed każdą zmianią parametrów w menu serwisowym powinno się za każdym razem wyłączyć kocioł i uruchomić na nowo , czy to nie ma znaczenia i można to robić w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25% co 20 sekund , czyli palnik kręcił się non stop , to faktycznie był max. A kotłowni nie masz za szczelnej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek mam nawet dwie zetki w kotłowni i piwnicy i do tego nieszczelne drzwi do kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha ok , co do zmiany parametrów , można zmieniać bez wyłączania palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jedno wiesz, że na 10kW palnik pali - może to jest to na co najwięcej ten pellet stać

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jarek20 napisał:

Kombinowałem podobnie na początku, nawet czyszczenie dałem na maksa - 25% co 20 sekund i do maksymalnie godziny chodził tylko że coraz słabiej aż go przesypało. Robiłem też testy z wagą (zawyrzyłem nawet do 1kg), za namową Palacza poszła w górę kaloryczność (na 8) i też lipa. Zaczoł mieć też problemy z zapłonem ( wina pozmienianych parametrów i za mało sypał na rozpałkę) Najlepsze rezultaty miałem po zmniejszeni mocy do 10 kW i czyszczenie na maksa ale kocioł nie umiał się rozbujać.

Za częsty obrót też jest zły , bo złoże które jest na dnie palnika daje tą temperaturę , która powoduje szybki zapłon kolejnej dawki paliwa , a jak będzie kręcić rurą za często to nie będzie żaru w palniku , ja przy przemysłowym 8mm. mam co 200 sekund 3% i mam pył , choć w cyklach chodzi na pełnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jarek20 napisał:

Kombinowałem podobnie na początku, nawet czyszczenie dałem na maksa - 25% co 20 sekund i do maksymalnie godziny chodził tylko że coraz słabiej aż go przesypało. Robiłem też testy z wagą (zawyrzyłem nawet do 1kg), za namową Palacza poszła w górę kaloryczność (na 8) i też lipa. Zaczoł mieć też problemy z zapłonem ( wina pozmienianych parametrów i za mało sypał na rozpałkę) Najlepsze rezultaty miałem po zmniejszeni mocy do 10 kW i czyszczenie na maksa ale kocioł nie umiał się rozbujać.

Ja Ci kazałem ustawić na chwilę 8 i zobaczyć co będzie. Nie dziwne że miał problem z zapłonem na takiej kaloryczności gdyż za mało dał dawkę startowa do rozpalenie. 

Czytajmy instrukcje palnik ma pracować na pellecie 6-8mm a nie 10 czy 12mm. Ale jak go już masz to spal go do końca lub zmieszaj z czymś lepszym. Proponowałem ustawić 5% i 100s a nie tak często bo to nie jest dobre. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wg Twoich rad ale dalej go zasypywało. To częste kulanie pomagało utrzymać marne % płomienia. Mam te 10 jeszcze w zasobniku może powalcze z nim jeszcze.

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407, ja niestety naklejki na palniku nie mam, bo mój model już nie jest produkowany. Taki jak na tym filmie, tylko słabszy: 5-20kW. https://www.youtube.com/watch?v=uiTo3xsiwso, Takich zestawów modernizacyjnych sprzedało się pewnie sporo i myślę że jak ktoś będzie dbał o palnik, to spokojnie wiele lat będą służyć, tylko wtedy nie było zabawy w kwitki z klasą kotła, dla tego mam pewne wątpliwości że to przejdzie w moim przypadku.

 

Co do spalania pelletu w tej ilości jaka mi wychodzi, to jest jeszcze kwestia tego ile mamy zimy w zimie w tym regionie gdzie mieszkam.

http://mpec-konin.meteo.com.pl/hist.pl jak widać na załączonym wykresie - mało. Pochwalę się jak przyciśnie z -25'C przez tydzień albo 2.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek jak by ten pellet kosztował 400 - 500 zł to można by było jeszcze powalczyć , ale za 800 zł to chyba już mozna kupić coś normalnego i cieszyc się z pracy palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, observer napisał:

Tomek0407, ja niestety naklejki na palniku nie mam, bo mój model już nie jest produkowany. Taki jak na tym filmie, tylko słabszy: 5-20kW. https://www.youtube.com/watch?v=uiTo3xsiwso, Takich zestawów modernizacyjnych sprzedało się pewnie sporo i myślę że jak ktoś będzie dbał o palnik, to spokojnie wiele lat będą służyć, tylko wtedy nie było zabawy w kwitki z klasą kotła, dla tego mam pewne wątpliwości że to przejdzie w moim przypadku.

 

Co do spalania pelletu w tej ilości jaka mi wychodzi, to jest jeszcze kwestia tego ile mamy zimy w zimie w tym regionie gdzie mieszkam.

http://mpec-konin.meteo.com.pl/hist.pl jak widać na załączonym wykresie - mało. Pochwalę się jak przyciśnie z -25'C przez tydzień albo 2.

 

 

 

To kiedy go kupiłeś, bo ja XII 2016 i już na tablice znamionowej ma wbite 5 klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co da w praktyce czujnik temp. spalin do ecomax 850? Warto to dołożyć ? Po dołożeniu będzie sterował nadmuchem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... i pelet oddany, podobno jestem pierwszy który go reklamuje, a w dodatku przecież ten pelet to ma pan 8mm, my 10 mm nie mieliśmy nigdy.  ( Pokazuję babce na suwmiarce - 9,5 do 10 mm) - nie odezwała się już nic- kazała zrzucić worki na magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w klubie , w sobotę również odwoziłem, na testy 300 kg i było dobrze, skoro dobrze to wziąłem  całe auto i przyczepkę, po 1 dniu takie spieki że czujnik nie widział płomienia, zmęczyłem 14 worków, a resztę po schodach, potem rozładować, załadować inny ( niby się pomylili ) i znowu rozładunek , w sumie 4 tony przerzucone ....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.