Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

65' to na pewno za niska temp spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cinas napisał:

U mnie aktualna temperatura spalin to 65`C , moc palnika aktualnie 26kW jedzie na maxa - temperatura kotła 55`C

A pewien jesteś że to prawidłowy odczyt , czujnik  w tulei czy  bezpośrednio  w spalinach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbat, przeczytałem ostatnie 10str. i kurcze mamy prawie identyczny układ (dwa domy rozłożone praktycznie na jednym obiegu - ty masz dwie pompy ja jedną) i dwa domy w jednym. Do tego i kaloryfery i podłogówki.

Ty wstawiłeś trochę więcej elektroniki i mieszaczy. Dzisiaj po pracy jeszcze raz na spokojnie muszę to wszystko przeczytać i popatrzeć u siebie.

Od rana testuję u siebie palenie przez całą dobę w harmonogramie po 3h (3h pali/ 3h postój)

Tam wcześniej koledzy proponowali Ci sprzęgło, rozejrzyj się może po piwnicy czy nie wygenerujesz z metr miejsca aby wstawić bufor. Tak mi się wydaje że to najlepsze wyjście aby spokojnie regulować różne obiegi z różnymi temperaturami i aby przyzwoicie zrobić instalację.

Ps. Po zmianie biegu pompy sprawdź czy wszędzie dochodzi woda w podobnej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku był generalny remont kotłowni wraz z wymianą kotła i na starym piecu było nawet 180`C

Czujnik dokładnie taki Wpuszczony około 3 cm a spaliny bez tulei

Odczyt prawidłowy jak piec stoi to temperatura porównywalna z temperaturą kotła - przy paleniu drewnem było 170 `C ( miałem trochę zapasu )

297f43c646129707a671a8ebfc1c

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @GEGOLza duża temp spalin puszczasz $ w atmosferę. Max temp powinna być w okolicach 100 st.

Jak doprowadzisz wymiennik do gołych blach proponuję wstawienie zawirowywaczy na półkach tak by ograniczyć strumień spalin. jakie ciągnie komin. A regulator ciągu masz wstawiony.

@cinas a co to za cudu na pewno dobrze Ci odczytuje temperaturę spalin.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik PT-1000 z tuleja przelotowa M6 do montażu , robisz gwint M6 w czopuchu do komina i cały montaż czujnika , sam czujnik lata luźno w tulei montażowej

Cena fajna tego czujnika bo 28 zł

Tak samo jak czujniki temperatury co ecomaxa to KTY81-100 po 5 zł

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wróbel75 napisał:

Darbat,

Tam wcześniej koledzy proponowali Ci sprzęgło, rozejrzyj się może po piwnicy czy nie wygenerujesz z metr miejsca aby wstawić bufor. Tak mi się wydaje że to najlepsze wyjście aby spokojnie regulować różne obiegi z różnymi temperaturami i aby przyzwoicie zrobić instalację.

Kolego @wróbel75 czy Ty wiesz jaki to miał by być bufor chodzi mi o jego pojemność. 2000 litrów to minimum. Przy jego rozbiorze fakt w tedy sterował by jak by chciał.

Uważam , że jak trochę ogarnie swą instalację to i bez bufora się może obejść. Lekkie przeróbki po sezonie i jak pójdzie właściwą drogą to będzie OK. Ale musi znaleźć dobrego fachowca który mu to mądrze wykona. Bo jak znajdzie partacza który ma swoje wyimaginowane wizje to jeszcze mu to na gorsze wyjdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robin60 napisał:

Ale musi znaleźć dobrego fachowca który mu to mądrze wykona. Bo jak znajdzie partacza który ma swoje wyimaginowane wizje to jeszcze mu to na gorsze wyjdzie.

No właśnie wydaje mi się że kolega Darbat jest (tak jak ja) "fachowcem" sam dla siebie wspieranym przez Wasze grono. :-)

A jeśli się mylę, no to na pewno nie zaszkodzi mu wiedza aby wiedział co mówi do niego fachowiec ;-)

Co do pojemności samego buforu to koledzy mają tu i 1000l. No ale nie będę się wypowiadał na ten temat, bo się po prostu jeszcze nie znam. Uważam tylko że nawet 1000l bufor będzie lepszy niż sprzęgło bo "wyhamuje" trochę piec. Ale to tylko moje skojarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej coś próbujemy robić, zadziałać, zaradzić, nie rozkladamy rąk i nie mówimy nie da się, dzięki np takiemu forum jak to.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech trochę popracuje na tych ustawieniach, które ma. Zobaczymy co tam ecoNET wyrysuje po kilku dobach. Ja w tej chwili spalanie liczę co załadunek zasobnika, inaczej sensu nie ma. Każdy dzień jest inny. Wystarczy, że jest chłodniej, lub wietrzniej lub też żona wietrzenie zrobi czy też cała familia się kąpie 3x dziennie. Dzień do dnia nieporównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulatora ciągu nie mam. A jak wyglądają te zawirowywacze i gdzie dokładnie je wstawić oraz czy trzeba to spawać. Poniżej czujnik jaki mam zamontowany - Czujnik temperatury spalin komina PT1000 CT2 CT2-S

295ec82c4856b0af4f9035570d8a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech trochę popracuje na tych ustawieniach, które ma. Zobaczymy co tam ecoNET wyrysuje po kilku dobach. Ja w tej chwili spalanie liczę co załadunek zasobnika, inaczej sensu nie ma. Każdy dzień jest inny. Wystarczy, że jest chłodniej, lub wietrzniej lub też żona wietrzenie zrobi czy też cała familia się kąpie 3x dziennie. Dzień do dnia nieporównywalny.
Dokladnie tak, na rezultaty trzeba poczekać, dziś zasobnik do pełna mała korekta w ustawieniach wg wskazówek szanownych kolegów i obserwacja. Po wczorajszym dniu trochę bardziej optymistycznie podchodze do tematu

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robin60 napisał:

1000 litrów bufor to jak zapałka która się szybko spali i efektu w postaci ciepła nie ma. przy jego zapotrzebowaniu. Efekt żaden.

Ja wiem czy to taka zapałka, u mnie 800l wystarcza na 6-7h przy -15C, dom 300 po podłogach, w domu 21-22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 może powiedzieć. Jednak by było komfortowo trzeba jednak mieć dobre docieplenie. Z drugiej strony co znaczy komfortowo. Np na cieplowlasciwie jest podawana minimalna pojemność bufora dla policzonego budynku. Przyjmuje się dwa nagrzania bufora na dobę. Jednak przy naszych kotłach które same się rozpalają jest to mniej istotne. Jakikolwiek by to nie był bufor ustabilizuje pracę kotła i zdecydowanie zmniejszy ilość rozpaleń co wpłynie na pewno na zużycie opału. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Tomek0407 ogrzewa prawie 190 m 2. i ma 1000 litrów spytaj go czy jak by miał możliwość to by wziął większy.

Ja interesuję się buforem dla siebie byłem tu i tam a najlepszą obserwacją jest sąsiad który ma bufor 150 metrów od mego domu. Jest pojemności 2000 litrów i pali raz dziennie. Dom bardzo dobrze ocieplony o pow. około 140 m 2. Ma podłogówkę i grzejniki czyli mieszana oddzielne obiegi. To jest to.

Pali w śmieciuchu drewnem na maxa prawie przez 4 godziny i to starcza. do jego załadowania raz na dobę.

Kolego @sambor po podłogach a nie grzejnikach i na ile czasu to starcza . Ale lepszy rydz niż nic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do czego ma to być bufor, do kotła stałopalnego? Jaka będzie różnica w zużyci pelletu jeśli kocioł rozpali się raz i będzie grzał bufor przez 4h a rozpali się 2 razy i będzie grzał po 2h?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dragster napisał:

Jakikolwiek by to nie był bufor ustabilizuje pracę kotła i zdecydowanie zmniejszy ilość rozpaleń co wpłynie na pewno na zużycie opału. 

No właśnie i moim zdaniem 1000l bufor i tak jest  lepsze wyjście niż sprzęgło.

9 minut temu, robin60 napisał:

Pali w śmieciuchu drewnem na maxa prawie przez 4 godziny i to starcza. do jego załadowania raz na dobę.

No to w ogóle jest sens go wstawiać do samego pelletu?

 

 

Kurcze jak te wybory są ciężkie.

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dragster napisał:

No właśnie do czego ma to być bufor, do kotła stałopalnego? Jaka będzie różnica w zużyci pelletu jeśli kocioł rozpali się raz i będzie grzał bufor przez 4h a rozpali się 2 razy i będzie grzał po 2h?

Kurcze fajnie wyglądają te wykresy kolegów którzy mają bufory.

Choćby na grzałkach się zwróci ha,ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sam sprawdzić   u mnie to wyszło 1:2 czyli 1 część czasu  grzania na 2 części przerwy.

Ale max 1h grzania.

4 minuty temu, wróbel75 napisał:

No właśnie i moim zdaniem 1000l bufor i tak jest  lepsze wyjście niż sprzęgło.

 

To dwa różne urządzenia i jedno nie zastąpi drugiego, choć bufor może służyć za sprzęgło , ale odwrotnie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam jak by u mnie konkretnie bufor miał się grzać przez 2x2 bądź 4x1 przy kotle na pellet to spalił by przy pracy na max około 14 -15 kg pelletu  , obecnie nie widzę tu jakiś znacznych oszczędności jak spalę w najgorszym przypadku w mrozy 17-18 kg na dobę. Nie wiem czy to jednak by starczyło do ogrzania bufora takie 2 czy może 3 odpalenia a może, by załadować bufor wyszło by więcej tego nie wiem , ale uważam , że jest to w moim przypadku porównywalne. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robin60 napisał:

Kolego @sambor po podłogach a nie grzejnikach i na ile czasu to starcza . Ale lepszy rydz niż nic.

Mam ponad 120m2 grzejników liczonych na 50C i ponad 160m2 podłogówki i nic się nie dubluje, wyjątkiem są łazienki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.