Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustawieniem palnika kipi 16kw. Próbowałem już chyba wszystkiego, czyściłem, rozbierałem, przeważałem pellet, zwiększałem kaloryczność, zmieniałem nadmuchy i dalej ten sam problem. Mianowicie cały czas zostają małe grudki pelletu, niby są małe i kruche ale z tego co wiem nie powinno ich być. Nie jest ich za dużo przy dłuższym paleniu może z 5-10% popiołu to one. Wrzucam zdjęcie po 30minutowym przepaleniu, może ktoś ma jakiś pomysł.

22 czerwiec.jpg

Edytowane przez Ciastko3131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ciastko3131 napisał(a):

Mam problem z ustawieniem palnika kipi 16kw.

Na ile ustawiony (moc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kipi 10kW i ustawiony na 16? Nie pomyliles czegos?

Te grudki to nie do konca spalony pelet. Zawsze beda w malej ilosci. Zazwyczaj powodem jest wydmuchiwanie ich przez palnik (czyli duzy nadmuch). Moze byc rowniez ustawione czyszczenie (obrot) zbyt czesto lub za dlugo. I po trzecie moze byc to spowodowane dopalaniem przy wygaszaniu (zbyt krotki czas). No i sam pelet ktory lubi dlugo lezec w palniku (powiedzmy ze to sprawdzone).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciastko3131 napisał(a):

Co to znaczy lubi długo leżeć w palniku ?

Najczesciej pellet lisciasty bardzo twardy, ktory dlugo sie spala.

Czyszczenie dobierasz do palnika i ustawien, trudno powiedziec czy duzo czy malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest problem po ostatniej burzy. Wstępne oględziny wskazują na uszkodzenie czujnika temperatury palnika CT-4 oraz czujnika optycznego płomienia OCP-5. Na wyłączonym piecu sterownik ecomax920 w info pokazuje 100% płomienia i temperaturę palnika 50st. Po odłączeniu czujników w palniku sterownik nadal pokazuje 100% płomienia, wartość temperatury palnika znika (---). Może ktoś się orientuje co powinien "podawać" sterownik po odłączeniu czujnika optycznego płomienia? Jeśli zero % to by wskazywało na dalsze uszkodzenia sterownika, który oprócz wspomnianych usterek wydaje się działać prawidłowo. Sprzęt jest po gwarancji. Liczę na jakąś podpowiedź co mógłbym jaszcze sam sprawdzić/zdiagnozować. CT4 w temp.20st.C ma 8,24 kΩ.

Czy ktoś może potwierdzić pełną kompatybilność OCP-5 z OCP-6?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka Panowie,

 

Pytanie pierwsze : Kiedyś można było robić samemu update plum860p3 ( mam z kipi 20kw w konfiguracjij )  dziś widze już nie można ? Tzn wchodze w ustawienia i nie ma opcji aktualizacja , kiedyś również  mogłem to zrobic za pomocą programu Ecoupdate 2.0 ,ale zapomniałem co i jak ... 

 

Drugi problem mam taki iż mysza mi rozgryzła przewód od grzałki ( ten czerwony) po zlutowaniu ,odpaleniu jest problem z tym iż PŁOMIEŃ jest cały czas na jakimś tam procencie , dodam że kocioł jest WYŁĄCZONY , płomień nadal wskazuje na 50% np. 

 

Wymieniłem po sąsiedzku soczewkę bez zmian , nadal plum widzi że jest PŁOMIEń , kocioł nie można odpalić gdyz plum sugeruje sam sobie iż jest PŁOMIEŃ ? 

 

Miał ktoś podobną sytuacje  ? Dzieki!  

Edytowane przez Gonzus1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzus1989 Jeśli mysz nadgryzła przewód od grzałki to mogła też dobrać się do wiązki i nadgryźć przewód od ,,soczewki". Cudów nie ma, przewód od grzałki nie ma nic wspólnego z wykryciem obecności płomienia, albo coś odwaliłeś w trakcie naprawy, alby to wina tej samej myszy... W każdym razie sterownik widzi jakąś rezystancję na przewodach fotodiody.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ma ktos moze serwisowke (rysunki zlozeniowe) czy cos podobnego albo filmik ze skladania od zera palnika Kipi 20kW ?

glupia sprawa, rozkrecilem ponad pol roku temu swoj palnik w celu wymiany komory paleniska i serwisu i pozniej nie bylo czasu tego zlozyc, a teraz nie do konca pamietam co i jak 🙂

Prosba o pomoc w temacie... moge tez do kogos podjechac moze znajdzie chwile na pokazanie zlozenia czy cos, jestem z Wroclawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube jest dużo filmów, poszukaj, np tutaj

 

 

 

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę do użytkowników, czy w wersji przegladarkowej aplikacji econet macie odczyty temperatury zadanej bo u mnie dzisiaj znikły...

Screenshot_20240910-205925.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko jest.
Wyłącz na chwilę z prądu econet, niech się zresetuje bo coś się u ciebie zawiesiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie widać zadanych temperatur...Nie pomogło wyłączenie Econet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w sztabie coś grzebią bo u mnie też dziś nie ma tych danych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile wytrzymuje u Was rura paleniskowa w Kipi? Moja po trzech latach (przepalone jakieś 10 ton peletu) wygląda marnie i nie wiem czy przetrwa kolejny sezon. Szczególnie końcówka - wylot wygląda kiepsko i straciła pewnie już z połowę swojej grubości. Cena nowej i du..y wzięta. Ogólnie mówiąc, z kiepskich materiałów robione są te palniki - za dużo korozji tu i tam, ale tragedii nie ma, chociaż kotłownię mam suchą i dobrze wentylowaną. Ale przez trzy sezony żadnych awarii, grzałka dobija do 6000 rozpaleń - zobaczymy ile jeszcze wytrzyma.

Edytowane przez jasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jasio napisał(a):

Ile wytrzymuje u Was rura paleniskowa w Kipi? Moja po trzech latach (przepalone jakieś 10 ton peletu) wygląda marnie i nie wiem czy przetrwa kolejny sezon

Tak samo. Mam druga w zapasie ale nie wymieniam narazie, u mnie rowniez koncowka widac zuzycie. Okolo polowy grubosci materiału brakuje. Mysle ze to zuzycie bylo troche przezemnie: nie czyscilem tej rury i dziurki sie przytkaly, nie bylo przeplywu powietrza i chlodzenia, sprawdz u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój palnik serwisuję regularnie od samego początku ze szczególnym uwzględnieniem drożności owych dziurek nadmuchowych, ale wina szybkiego zużycia to po prostu kiepska jakość materiału, z jakiego zrobiona jest ta rura. Cóż, trafi zainwestować w nową i niech czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.