Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustawieniem palnika kipi 16kw. Próbowałem już chyba wszystkiego, czyściłem, rozbierałem, przeważałem pellet, zwiększałem kaloryczność, zmieniałem nadmuchy i dalej ten sam problem. Mianowicie cały czas zostają małe grudki pelletu, niby są małe i kruche ale z tego co wiem nie powinno ich być. Nie jest ich za dużo przy dłuższym paleniu może z 5-10% popiołu to one. Wrzucam zdjęcie po 30minutowym przepaleniu, może ktoś ma jakiś pomysł.

22 czerwiec.jpg

Edytowane przez Ciastko3131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ciastko3131 napisał(a):

Mam problem z ustawieniem palnika kipi 16kw.

Na ile ustawiony (moc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kipi 10kW i ustawiony na 16? Nie pomyliles czegos?

Te grudki to nie do konca spalony pelet. Zawsze beda w malej ilosci. Zazwyczaj powodem jest wydmuchiwanie ich przez palnik (czyli duzy nadmuch). Moze byc rowniez ustawione czyszczenie (obrot) zbyt czesto lub za dlugo. I po trzecie moze byc to spowodowane dopalaniem przy wygaszaniu (zbyt krotki czas). No i sam pelet ktory lubi dlugo lezec w palniku (powiedzmy ze to sprawdzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciastko3131 napisał(a):

Co to znaczy lubi długo leżeć w palniku ?

Najczesciej pellet lisciasty bardzo twardy, ktory dlugo sie spala.

Czyszczenie dobierasz do palnika i ustawien, trudno powiedziec czy duzo czy malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest problem po ostatniej burzy. Wstępne oględziny wskazują na uszkodzenie czujnika temperatury palnika CT-4 oraz czujnika optycznego płomienia OCP-5. Na wyłączonym piecu sterownik ecomax920 w info pokazuje 100% płomienia i temperaturę palnika 50st. Po odłączeniu czujników w palniku sterownik nadal pokazuje 100% płomienia, wartość temperatury palnika znika (---). Może ktoś się orientuje co powinien "podawać" sterownik po odłączeniu czujnika optycznego płomienia? Jeśli zero % to by wskazywało na dalsze uszkodzenia sterownika, który oprócz wspomnianych usterek wydaje się działać prawidłowo. Sprzęt jest po gwarancji. Liczę na jakąś podpowiedź co mógłbym jaszcze sam sprawdzić/zdiagnozować. CT4 w temp.20st.C ma 8,24 kΩ.

Czy ktoś może potwierdzić pełną kompatybilność OCP-5 z OCP-6?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.