Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@papen76  ja w swoim podajniku nie mam możliwości zmiany kąta mogę jedynie nieznacznie obrócić lewo prawo sam podajnik z rurą  która wchodzi w zbiornik i nie  mam podwieszanego podajnika jest ustawiony przez producenta mojego kotła

 

 

20201130_113124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , w takim razie jak to działa jak mam zbiornik z pelletem nad kotłem ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom378 Tu ci nie pomogę bo nigdy nie miałem takiego pieca mogę się mylić ale chyba w podobny sposób tylko rury krótsze poszperam na necie to ci powiem

@tom378 a jaki ty masz piec jakiej firmy bo są różne rodzaje pieców po której stronie masz palnik z przodu pieca czy z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , w takim razie jak to działa jak mam zbiornik z pelletem nad kotłem ??? 
Wtedy zmijka wychodzi poziomo nad palnik.
Potem znajdę gdzieś wyliczenia, bo właśnie siedzę w piwnicy i tuninguje drzwi od kotła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło  mi tylko o to czy ten kąt ( jak zbiornik stoi obok kotla ) wpływa jakoś na to ile kocioł spala . U mnie zbiornik kompaktowy . Nad palnikiem,  palnik w drzwiach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy naprawdę jałowa ta dyskusja. Jak ktoś ma na sztywno to ma , jak z góry to też tak ma. Jak ktoś ma możliwość to reguluje. Sterownik i tak przelicza sobie z wydajności dawkę potrzebną do spalenia ( przy określonej mocy) i po sprawie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 wiem już dlaczego wentylator u mnie zasuwał na pełnych obrotach w ustawieniach pieca miałem moc 20kw a fl miałem na 79% żeby zdławić piec na 17 kw bo większe nie było mi potrzebne zmieniłem moc kotła na 17kw a fl na 100% i poziom tlenu oscyluje w parametrach ustawionych a nadmuch też jest w normie temperaturę podam później bo piec się właśnie włączył i na razie jest jeszcze niska

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 temperatura oscylowała miedzy 125 - 130 st.c szczytowo 135 st.c ale jest jeden efekt uboczny piec w strefie palnika zachodzi czarnym nalotem i płomień jest krótszy niż wcześniej a obroty wentylatora oscyluja miedzy 23% a 30% tlen 7,7% najniżej i 9,2% najwyżej ale średnio 8,5%

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są 2

Albo jest niska temp powrotu do kotła czynnika grzewczego. I zimny płaszcz styka się z bardzo wysoką temp. Komory spalania 

Albo za niski nadmuch. Wartość 30 max na pelnej mocy to malo co najmiej 40 wzwyż.

Stawiam na te drugie. 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 temp powrotu mam ustawioną 47 st.c histereza powrotu 4 st.c może za mala ilość tlenu ustawiona i dlatego zaniża obroty wentylatora tak nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa powinna być 55.

Jest niska 47 to mało ale tragedii bym nie robił jak by byla 52 to bym nawet o tym nie wspominał.

Ustaw palnik tak. Jak masz 20 kw palnik pelna moc.

30% moc nadmuch 28

50% / 34, 100 %/ 45

Zakres regulacji sondy daj 5 i zobacz co się dzieje.

A tak w ogóle podaj ustawienia sondy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 sonde ustawiłem wedle ustawień podanych przez pana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon z kotłem na pellet . Moje spostrzeżenia.    Wiem że wkładam kij w mrowisko, ale co mi tam .                              1. Poczytać wątek założony przez Robin 60.   (Palniki kipi w naszych kotłach)        2. Dużo mówi się ostatnio o konieczności montażu bufora . Moje zdanie - jak kto woli ,  jak kogo stać i ma miejsce. Wg. mnie musu nie ma . Przecież po to kupuje kocioł z zapalarka,  żeby  się odpalał w razie potrzeby i nie ważne czy 6 razy na dobę czy 16 . Gdzie tu oszczędności- nagrzać wodę w kotle instalacjii  i dodatkowo 500 l bufora ???               3. Zawór 4 D w kotłach na pellet . tak krytykowany. Palnik działa - woda nagrzana temp. powrotu Ok. Woda w kotle stygnie bo w mieszkaniu ciepło - to temp. powrotu nie będzie w granicach 50 bo skąd. Czy mam grzać wodę w kotle tylko po to żeby powrót był non stop w granicach tych 50  ?                                   4 . Tu zacytuję słowa doświadczonego forumowicza. ( nikt ci nie poda na tacy gotowych ustawień , każdy dom jest inny , musisz popróbować róznych . ) Polecam w/w temat na forum.

Najważniejsze. RCK albo Smartflow. Zetka. Przyjazny Serwis . Dobry pellet .                    To tylko moje zdanie .Zwykłego użytkownika .Zaznaczam - cenię bardzo rady doświadczonych forumowiczów tylko czasami nie wszystko jest takie proste. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy chcą na gotowca - podaj nastawy, powiedz że mam dobry układ instalacji, tylko dlaczego on nie działa?

Nic nie jest proste a komplikują to "rady" " doświadczonych forumowiczów", którzy pletą 3 po 3 i wprowadzają początkującym zamęt i chaos.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60Doszła paczka dziś podłączyłem według instrukcji wifi połączono siła sygnału 80% server status rozłączono jak mogę to uruchomić tam jest jeszcze przełącznik 3g/46 wisp ap na którym powinno być ustawione

@robin60

ieć
Ethernet:
0.0.0.0 Rozłączono
WiFi:
192.168.1.104 Połączono
Nazwa sieci:
admin
Typ zabezpieczeń:
WPA2 Personal
Jakość sygnału:
80%
Siła sygnału:
-54 dBm
 
 
Główny serwer
Adres:
econet24.com
Status:
Rozłączono
Kontroler:
Identyfikator:
ecoMAX850P2-C TOUCH
UID:
CFB9NASQ3ECHZ1C2001G0
Aplikacja
Wersja modułu ecoNET:
3.2.3678
 
Wersja modułu A:
10.12.56
Wersja modułu Panel:
10.14.42
Wersja modułu ecoSTER 1:
1.14.73
Wersja modułu C:
1.30.7
Wersja modułu Lambda:
0.8801.10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających bufor. Jak powinna być ustawiona charakterystyka  pompy ładującej bufor ? Stałoobrotowa, stałociśnieniowa czy proporcjonalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 o te parametry sondy chodziło co do ustawień pieca ustawiłem te które podałeś

 
Praca z sondą Lambda
Włącz  
 
Parametr A Lambda
10  
 
Parametr B Lambda
100  
 
Zakres korekcji nadmuchu
30%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawienia są OK tylko zakres zmniejsz. 

Teraz taka ciekawostka  odnośnie zakresu % tlenu na poszczególnych mocach palnika.  Po wgraniu oprogramowania do sterownika 850  moduł A 11.xxx.  Nowy soft wygenerował takie oto parametry sondy lambda.

100 % mocy 6,2 %           50 % - 7,0,             30 % 9,0 %.

Ja mam ustawienia takie jak podałem uprzednio ale , znajomy z tego forum pozostawił te oryginalne które wygenerował nowy soft i uważa , że są bardziej realistyczne i palnik własnie lepiej trzyma się tych  wartości.  Obserwując pracę swojej sondy na 100 % mocy, tlen bardziej , zmierza do tej wartości oryginalnej jaką wygenerował sterownik na nowym sofcie.

Jutro zmienię na te wartości podane j.w i zobaczę jak palnik pracuje a w szczególności jak moduluje wiatrem. A najważniejsze jak będzie wyglądał wymiennik.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś jeszcze przeglądałem ustawienia i szczerze już zgłupiałem.

Aby termostat pokojowy działał - sterował kotłem od zadanej temp. należy włączyć poniższy parametr:

image.png.a793feea4e3c0aaa66d2a990a02bcb7d.png

Przeglądając menu, natknąłem się na:

image.png.ae6ef9d845b728e610c157bba9dd91a2.png

Musi być to także przestawione na ON, aby termostat działał od zadanej temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyhar nie wiem jaki ty masz sterownik i palnik nie chce cie wprowadzać w błąd ale podam ci moje ustawienia sterowania pieca za pomoca termostatu pokojowego ja mam sterownik ecomax850p2-c touch i panel pokojowy ecoster touch u ciebie się może trochę różnić

 
Wybór termostatu
ecoSTER T1  
 
Min. temperatura zadana kotła
40°C  
 
Maks. temperatura zadana kotła
85°C  
 
Temperatura schładzania kotła
90°C  
 
Parametr A FuzzyLogic
5  
 
Parametr B FuzzyLogic
40  
 
Parametr C FuzzyLogic
15  
 
Funkcja termostatu kotła
Wyłącz palnik  
 
Alarm czyszczenia wymiennika     200kg
i ustawienia mieszacza o ile posiadasz sterowanie siłownikiem
 

Obsługa mieszacza 1    Włączona CO

Wybór termostatu         Wyłączony

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł nie chce dobić do zadanej temp. Proponuję zrobić na nowo test podajnika wpisać to co wyszło oraz podnieść moce nadmuchu. Duże znaczenie ma też pellet jakiego używasz. Przerabiałem to na gorszej jakości pelletu i przy niektórych ustawieniach kocioł też miał problem z dobijanie do zadanej temperatury. Po wymianie pelletu na lepszej jakości podniesieniu mocy nadmuchów oraz zmianie ustawień zaworu 3d na powrocie z 10 na 8 tym samym powrót został bardziej dogrzany wszystko śmiga jak powinno. Podczas zwiększania mocy nadmuchów obserwuj płomień to będziesz wiedział do jakiego momentu możesz zwiększyć nadmuch. Staraj się ustawić go tak żeby płomień nie był ciemno żółty Ale i żebyś nie przesadził z mocą ponieważ wydmuchał z palnika nie wypalone pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.