Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Lambda to teraz ok. 1400 zeta, ale ci co mają, to sobie chwalą.

Zobacz, tu o pompie, ostatni post wątku
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24284-zaw%C3%B3r-czterodrogowy-a-pompa-kot%C5%82owa/&share_tid=24284&share_fid=110131&share_type=t&link_source=app

Trochę więcej dziś pożarł kocioł, bo i temperatura spadła.

Tak sobie myślę, że "napompować" ciepłem Twoja instalację zajmuje dużo czasu, ale potem powinna ona mieć już "lekko". Możnaby ja porównać do podłogowki.

Ciekawe, jak się będzie zachowywać z włączoną ochrona powrotu?

Jak opracuje moje doświadczenia, wrzucę na bloga.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... U mnie to jeszcze luz, bo mam mało wody w instalacji, ale na chwilę obecną to praca wygląda tak, że ok. pół godziny kocioł wraca z 30 stopni do 50 i przez pół godziny grzeje instalacje. Potem wchodzi w postój i pompy wyciągają resztę ciepła. Za duża ta bezwładność.
Za to mam 6-7 odpalen na dobę zamiast 10-12.
ffd178aa5bd7f3ab04ee3c28452d18dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To   fakt u mnie dziś o poranku minus 7 st , kociołek @Matusz ma małą pojemność wodną , ale miałem nadzieje mimo tego że jak nagrzeje duży zład wody w tej instalacji  i na miszacz pójdzie nie dużo to postoje będą dłuższe ,jak widać nie . 

Niech kolega próbuje palić od termostatu ,problem u niego że nie ma głowic na grzejnikach i nie wiem czy uda mu się we wszystkich pomieszczeniach uzyskać optymalną temperaturę , ale fakt jest taki że u nie jednego palenie od termostatu jest najbardziej ekonomiczne , pomijając tych co mają bufor , albo kocioł z dużą ilościom wody .

Z tą ochroną powrotu to mimo założenia pompy przewałowej na powrocie z 4d może być kiepsko zwłaszcza jak ten zawór mały np calowy , najbezpieczniej zrobić bajpas przed zaworem 4d a pompę założyć na powrocie (broń boże na bajpasie tam ma być zawór do regulacji przepływu ) do kotła , taką pompę ustawić żeby się załączała wcześniej od 35st a pompe mieszacza od 50 st choć jeśli nie zrobi się na tym krótkim obiegu syfonu to woda w nim potrafi krążyć grawitacyjnie zanim się pompy załączą .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie jest jeszcze jedna opcja, że mam zbyt niska temp. Powrotu. A mianowicie: samemu zakładałem czujnik powrotu, być może jest zbyt luźny, albo na złej rurze ( jest w pionie zamocowana na zwykłych trytytkach do kabli). Kupię jutro opaski metalowe i założę czujnik na rurze poziomej i zaizoluje ją ponownie otulina. Być może to jest przyczyną mojego niskiego powrotu (chociaż wątpię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez to, że fachowiec zrobił po swojemu, zamiast tak, jak podpowiada econet...

5c8f8216772bc9806ba353481d5ebe8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych opasek metalowych. Jak Ci równo przylega to czujnik na rurę, tasma alu, otulina i znów taśma. Można użyć jeszcze pasty termoprzewodzacej, taka mała strzykawka kosztuje 6-8zl. Ostatnio testowałem na stali węglowej, sam czujnik w otulinie pokazywał ponad 3* mniej. Jak nie masz taśmy alu, od biedy jakaś izolacja, ale szczelnie.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks

Dzięki za informację.

Na chwilę obecną sciaglem opaski dałem 2 warstwy otuliny. Zawinolem w folie Alu i założyłem eszcze jedna otuline. Zobaczę co to da, a jutro kupię te pastę co piszesz. Zrobię według Twej rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zakładałeś, to sprawdź, czy w sterowniku masz dobrze ten czujnik przykręcony. U mnie był za słaby styk i była kicha w pierwszym sezonie. Kocioł wyłączony, powrót 50 stopni pokazywał.
A z pastą termoprzewodzącą też dobry pomysł.

EDIT.
24.11 między 16:00 a 20:00 zawór zachowywał się poprawnie, a potem coś się stało. Rzuć okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów mam pytanie bo zakupiłem sondę lambda do mojego kipi 5-20 kw sterownik ecomax850p2-c touch piec firmy Heitz Bio 17kw kąty wstawienia sondy znam natomiast jak daleko od wylotu spalin z czopucha pieca można zamontować sondę ponieważ nie mam za bardzo możliwości zamontowania jej przy samym  czopuchu  najbliżej mogę ją zamontować w miejsce czujnika temp spalin a on jest zamontowany kilka centymetrów za końcem czopucha  a  ten czujnik przenieść dalej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie czujnika powrotu na rurę w poziomie i dokładne zaizolowanie według porady @eliks

Dało mi trochę lepszy i bardziej stabilny powrót. Szału nie ma, ale jest powyżej 40 st.

Zrobilem też jeszcze jeden myk.

Podniosłem Temp mieszacza o 3st, i włączyłem termostat pokojowy ponownie na mieszacz. Gdzie ustawiłem temp dzienna na 48st a nocna na 42st.

Jedyny minus że spalanie wzrosło o jakieś 1.5kg.

No cóż wolę spalić te 26kg a mieć stabilniejszy powrót.

Chociaż jeszcze będę jakieś testy prowadzić..

Wiem, że na forum są osoby z Rybnika, i okolic, pytanie do nich : palił ktoś pelletem w Wilczej? Jakieś opinie, bo ja słyszałem różne, od tych co pala lava czy Olimpem to opinie są negatywne, natomiast od pozostałych były pozytywne, jak się spisuje w palnikach kipi?

9LGHPB0Z32D9I0G3G0500_2020-11-27 15_00_2020-11-28 10_45.png

Edytowane przez Matusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedzi. 

Po wszelakich analizach, zdecydowałem że sprzedam KIPI BEZPRZEWODOWY PANEL Z TERMOSTATEM eSTER x80, użytkowany 2 miesiące.

Póki co tylko informuję forumowiczów  - jak coś to PRIV.

 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 12:49, olo231 napisał:

Witam szanownych forumowiczów mam pytanie bo zakupiłem sondę lambda do mojego kipi 5-20 kw sterownik ecomax850p2-c touch piec firmy Heitz Bio 17kw kąty wstawienia sondy znam natomiast jak daleko od wylotu spalin z czopucha pieca można zamontować sondę ponieważ nie mam za bardzo możliwości zamontowania jej przy samym  czopuchu  najbliżej mogę ją zamontować w miejsce czujnika temp spalin a on jest zamontowany kilka centymetrów za końcem czopucha  a  ten czujnik przenieść dalej  

sonda zamontowana koło czujnika temp spalin jedyne miejsce gdzie mogłem go zamontować zamiast wspawana tulei wykorzystałem mufę gwintowaną 18x1.5 nie wiem czy nie za głęboko schowana jest sonda ale to się okaże

 

20201128_151448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie powinne być ustawienia sondy lambda dla palnika 5-20kw o zmniejszonej mocy w trybie fl do 80% tj. 17,4 kw na razie mam ustawione parametry fabryczne przy 17,4kw ma 6.5 % tlenu a temp spalin oscyluje miedzy 160 a 180 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki czyli będę musiał skrócić tą mufkę a takie pytanie ile ma być  maksymalnie schowana sonda bo teraz jest czubek sondy około 1-2 mm poniżej wierzchu mufki

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 mam takie pytanie nie wiem czy to zbieg okoliczności ale w czwartek kupowałem moduł internetowy econet 300 na allegro lokalnie i tam sprzedawał pan o nicku Robin60 czy to przypadkiem pan sprzedawał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Matusz napisał:

Przeniesienie czujnika powrotu na rurę w poziomie i dokładne zaizolowanie według porady @eliks

Dało mi trochę lepszy i bardziej stabilny powrót. Szału nie ma, ale jest powyżej 40 st.

Zrobilem też jeszcze jeden myk.

Podniosłem Temp mieszacza o 3st, i włączyłem termostat pokojowy ponownie na mieszacz. Gdzie ustawiłem temp dzienna na 48st a nocna na 42st.

Jedyny minus że spalanie wzrosło o jakieś 1.5kg.

No cóż wolę spalić te 26kg a mieć stabilniejszy powrót.

Chociaż jeszcze będę jakieś testy prowadzić..

Wiem, że na forum są osoby z Rybnika, i okolic, pytanie do nich : palił ktoś pelletem w Wilczej? Jakieś opinie, bo ja słyszałem różne, od tych co pala lava czy Olimpem to opinie są negatywne, natomiast od pozostałych były pozytywne, jak się spisuje w palnikach kipi?

9LGHPB0Z32D9I0G3G0500_2020-11-27 15_00_2020-11-28 10_45.png

Pellet z wilczy polecają tylko użytkownicy palników samoczyszczących, które wypychają całe świństwo z niego. Na kipi się nie sprawdza, spieki jak ch.... ra I sam syf. Wziąłem na testy 20 worków. Szkoda pieca i palnika. Aktualnie mam zapas Olczyka. 

Dodam jeszcze,, że zrobiłem test ze szklanką wody. Po 3 tygodniach nic się nie działo, więc zastanów się z czego jest on robiony. 

Edytowane przez pingus21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pozbyłem się pelletu regionalnego bo tylko spieki z palnika wypadały. Przeszedłem na Lave i problem znikł tym samym lepsze spalanie szybciej dochodzi do zadanych temperatur łatwiej było płomień ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zależy co się trafi. Jakiś czas temu robiłem test pięciu rodzajów peletu robionych z mojej okolicy. Zdjęcia są tu na forum. Najlepszy mam na miejscu za 800, słomkowy kolor, ładny płomień. I bez atestu.
Sprawdzać, testować, nie ufać.

W DTR palnika, w punkcie 2. Specyfikacja paliwa jest opisane dokładnie jakim paliwem WYŁĄCZNIE należy zasilać palnik.

Z moich doświadczeń wynika, że kipi radzi sobie z każdym peletem, trzeba tylko odpowiednio wydłużyć czas czyszczenia przy wygaszaniu. A że nie zawsze ma to sens, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Matusz napisał:

@pingus21

Wielkie dzieki za informację. W takim wypadku sUkam innego regionalnego producenta do testu

W Gliwicach na byłej giełdzie spożywczej jest gość, który ma kilka pelletow I przed sprzedażą w swoim punkcie robi testy w jakimś instytucie. Byłem u niego w zeszłym sezonie. Brałem kilka rodzajów. Jest jeden rodzaj najtańszy, który zostawia jeden duży spiek na tydzień palenia, ale jest to kwestia piasku bo mieszany z korą, ale spalanie ogólnie ładne. Jest tam też Pellet z tartaku Kotulin, bardzo fajny ale szybko mu schodzi. Bardzo fajny gość, wszystko wytłumaczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pingus21

A masz może jakieś dodatkowe namiary na gościa? Czy stoi tylko w jakieś wybrane dni?

Nie wiem czy to ma znaczenie jakieś do gorszych pelletowy ale ja mam palnik kipi rot power.

 

@papen76

Fajny blog. Dużo ciekawych informacji piszesz

Edytowane przez Matusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, olo231 napisał:

@robin60 mam takie pytanie nie wiem czy to zbieg okoliczności ale w czwartek kupowałem moduł internetowy econet 300 na allegro lokalnie i tam sprzedawał pan o nicku Robin60 czy to przypadkiem pan sprzedawał?

Tak , ale mi reklama nie jest potrzebna.

Szkoda , że przed zakupem nie zadryndałeś to byś nabył jeszcze taniej a tak allegro zarobiło.

Tak utnij tę końcówkę  ma wystawać .

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taka amatorka trochę, narazie się rozkręcam W necie trudno znaleźć fakty, najczęściej marketing i czarny PR konkurencji. Ja spisuje doświadczenia gościa bez doświadczenia, haha. Jeszcze muszę się oficjalnie zwrócić do producenta, czy mogę w ten sposób dane wykorzystać. Jak się zgodzą to wrzucę linka na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.