Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@Visitor1230 będą dążyć do rozwiązań modulacji zachodnich bynajmniej taki mają plan.

@Dragster ja mierzyłem takim szpikulcem w strudze spalin, powinien wynik być OKI tym bardziej , że to do 300 st termometr.

@eliks  nigdy do końca każde rozwiązanie nie jest idealne, ale sam Biawar uznał , że rezygnuje z Igneo i przeszedł na Plum i wyszło mu to na dobre, ale to temat rzeka i to głęboka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

Dokładnie @Kordjano i mierzyłem temp. spalin ,to wynosi na pełnej mocy 20 Kw około 90 C czyli jest cacy, bo tech oczywiście nie ma w swym sterowaniu możliwości mierzenia temp spalin, za to chwali się modułem ethernet w sterowniku, i wieloma jeszcze innymi bzdetami. Widać wyraźnie , że zaadoptowali ten sterownik pod pellet z ekogroszkowca ale wielkie jedno G....o z tego wyszło. Nie ma wagi pelletu , sterownik sam nic sobie nie wylicza, trzeba ręcznie ustawiać podawanie pelletu 3 s przerwa 16 s i tak dalej jak w ekogroszku. Jeszcze raz Wielkie rozczarowanie  mnie spotkało.

Witaj

Zaznaczam, że nie bronię techa, ala ja jestem zadowolony tylko na innym palniku i kociołku.

U mnie i szwagra to fajnie pracuje.

Pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem kocioł przy prawidłowych nastawach nie osiaga temperatury zadanej dochodzi do temperatury załaczenia sie pompki co i spada o 3 stopnie i tak w kołko . Np zadana 60 stopni zalaczenie pompki 40 stopni to osiąga 43 stopnie i spada do 38 i tak w kółko nie mam termostatu pokojowego  kocioł pracuje na pellecie barlinek przez 2 tygodnie chodził normalnie a od paru dni tal swiruje :( 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pomóc a Ty się rozłączasz nie rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krzycho912 napisał:

Witam Panowie mam problem kocioł przy prawidłowych nastawach nie osiaga temperatury zadanej dochodzi do temperatury załaczenia sie pompki co i spada o 3 stopnie i tak w kołko . Np zadana 60 stopni zalaczenie pompki 40 stopni to osiąga 43 stopnie i spada do 38 i tak w kółko nie mam termostatu pokojowego  kocioł pracuje na pellecie barlinek przez 2 tygodnie chodził normalnie a od paru dni tal swiruje :( 

Zimno się zrobiło i masz większe zapotrzebowanie. Nie kojarzę Twojej instalacji więc ciężko się do czegoś odnieść. Jeśli opisywałeś to podlinkuj posta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś może jakieś obniżenie jak nie idzie w górę jak palnik pracuje. 

Do 43 podskoczy i przy 38 się wyłącza palnik? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, zrobiłem test mojego pelletu. To czym palę to pellet przemysłowy 8mm. Pellet mam w piwnicy w big bagach od czerwca.  Z testu na wagosuszarce  , po pobraniu próbki z wora wyszło 6,18% wilgoci, dodatkowo zrobiłem test tego samego pelletu, tylko zebranego z podłogi, który leżał sobie pod paletą od czerwca i wyszło 12,19% wilgoci. Po próbach widać różnicę gołym okiem , ale drugą próbka  po pół roku w wilgotnej piwnicy.

20191211_084537.jpg

20191211_092843.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale palnik się wygłasza? Czy tylko pompki się wyłączają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 Dzięki wielkie! Czyli jak przy nasypywaniu peletu do zbiornika trochę się kurzy, to można spać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też się bałem że pellet nawilgnie, ale wychodzi na to że w big bagach spokojnie. Dodam że moje big bagi mają foliową wyściółke . Może być też tak że pellet wysokiej klasy szybciej nabierze wody.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie ma ochrony powrotu, kocioł jest zalewany zimną wodą z układu i pompy się wyłączają. Instalacja ma pewnie dławione przepływy i tak można póki cała instalacja nie osiągnie nadmiaru energii. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może twój palnik nie daje pelnej mocy , bo dostaje mało pelletu albo za dużo wiatru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krzycho912 napisał:

Pracowałem a w pracy nie moge uzywac telefonu 

Ale internet działa. Więc jak ci babcia zachoruje, to chyba na forum kipi trzeba Cię powiadamiać... Powiedz szefowi niech się wychłosta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...pompka sie odłacza i za pare minut znow sie załacza 


To może niech teraz póki co się nie odłącza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hermogenes napisał:

Gość nie ma ochrony powrotu, kocioł jest zalewany zimną wodą z układu i pompy się wyłączają. Instalacja ma pewnie dławione przepływy i tak można póki cała instalacja nie osiągnie nadmiaru energii. Pozdrawiam Hermogenes

Przez 3 tygodnie chodzilo normalnie dopiero pare dni sie cos przestawiło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dragster o coś prosił żeby nie zgadywać. Pozdrawiam Hermogenes

Wczoraj dorsz jeszcze pływał dziś będę miał obiadek.

Edytowane przez Hermogenes
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzycho912 napisał:

Tak  wlasnie  a jak ustawie pompke na 50 to dochodzi do 52 i spada do 47 pompka sie odłancza i tak w kółko 

Czyli masz problem z instalacją a nie sterownikiem , i być może wymiennik słabo odbiera ciepło z palnika , wyręcza go w tym komin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie  i Panów .Chciałbym Was uświadomić trochę do czego prowadzi brak kompletnego serwisu palnika. Tak się złożyło , że w dniu wczorajszym serwisowałem u swej sąsiadki palnik 20 KW taki pierwszy z lat produkcji , gdzie zapalarka jeszcze była umiejscowiona pod tak zwaną płytą elektryczną czyli nie jest w ogóle widoczna jak się zdejmie tylną osłonę. Palnik zaczyna 6 sezon , jest eksploatowany nieustannie czyli latem grzeje wodę CWU. 

Przepraszam , że nie zrobiłem foto rury i komory paleniskowej , ale można powiedzieć , że dla niego to był ostatni gwizdek, ponieważ sąsiadka wezwała mnie jak palnik nie dał rady dźwignąć kotła do zadanej, ale komora z otworami powietrznymi była zawalona. Tyle napracował się biedak bez ingerencji człowieka.

20191207_142735.thumb.jpg.4db297d94d3660963d65ec1221c47ce5.jpg

Dziś natomiast kolega wezwał mnie do palnika 26 Kw ,palnik zaczyna 4 sezon  gdyż piec ma ciężko się dźwignąć do zadanej i % płomienia jest na 50 % i nie widać go jak wychodzi z komory spalania na pełnej mocy. Po wyjęciu palnika , powiedziałem mu , że komora paleniskowa wygląda bardzo źle i będzie się kwalifikować tylko do wymiany. Po rozebraniu palnika na części i jego , oczyszczeniu, ukazał się obraz komory która została wypalona i zmniejszyła się na  grubość żyletki. Ponadto otwory nadmuchowe powiększyły się dwukrotnie.

20191211_121954.thumb.jpg.44e4f016c16b7903ec0c711649f47231.jpg

tu obraz komory gdzie spada pellet do komory ta ciemna barwa to zaklejone otwory komory po oczyszczeniu, które spowodowały wypalenie się komory w jej dalszej części zwróćcie uwagę na grubość tej części komory a części komory wylotowej foto wyżej.

20191211_122009.thumb.jpg.58f387c058beea1a4f50974cfddb35f7.jpg

 Doszło do tego , że nawet komora nadmuchowa palnika uległa też przepaleniu.

20191211_122022.thumb.jpg.23e4c50cf16b6ccaea1c9d278f5db5d2.jpg

Apeluję róbcie coroczne serwisowanie swych palników , a jak ktoś się nie zna to niech wzywa Pana serwisanta , który powinien profesjonalnie zrobić Wam przegląd.

 Palnik zregenerowałem doraźnie poprzez uszczelnienie silikonem wysokotemperaturowym 1500 st C zaklejając te dziury od wewnątrz wyciskając silokon na zewnątrz palcem oraz zakleiłem co drugą tę wypaloną dużą dziurę w komorze paleniskowej w celu rozłożenia równomiernego ciśnienia powietrza w całej komorze od jej początku do końca. Praca palnika wróciła do stanu pierwotnego płomień 100 % i ładny długi.

Na wiosnę całość rury palnika wymiany.

@misiek30 pamiętam o Tobie i jak będę miał wiedzę odnośnie tej rury to Ci powiem , ale sam widzisz jestem trochę zajęty.

Panowie do roboty sama szczotka nic tu nie da kolega nasz @Darek21 już komorę paleniskową wymienił.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było cieplej?cedc554b1b63ce60b1d889b6bb1546a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.