Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Tomek0407 napisał:

Po prostu im zimniej tym bardziej zwiększam czujnik dolny ( wyłączenie bufora )

Chyba "górny" ? Żeby bufor grzał do wyższej temperatury. Jeśli rzeczywiście dolny, wtedy szybciej będzie "zgłaszał" potrzebę  dogrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się stopień załadowania bufora ( czyli też wyłączenia) zależy od temperatury czujnika dół, o stopniu wyładowania informuje górny - wtedy następuje załączenie palnika ( u mnie przy 40stC)

Zrzut ekranu 2019-11-15 o 20.13.40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A górnego przez cały czas nie zmieniam czyli jak temperatura spadnie poniżej 40stC to następuje załączenie palnika a wyłączenie gdy dół osiągnie 55stC wtedy na całej wysokości bufor jest naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Benton661 napisał:

Cezar, Wybierz takie, żeby cała szanowna familia była zadowolona i nie marzła :-):-)

Taaaak, właśnie staram się.

14 minut temu, Dragster napisał:

@cezar76 U Ciebie komplikacja jest spora. Każde z mieszkań preferuje swoje ustawienia temperatury. .

No właśnie. Wybaczcie, ale nie pójdę do teściowej albo do szwagrów i nie będę kręcił głowicami, bo powiedzą- weź ty chłopaku rządź się w swojej chałupie, skoro płacimy tyle samo za opał.

14 minut temu, Dragster napisał:

Teraz PLUM wypuścił fajne eSTERY bezprzewodowe. sam używam termostatu dla drugiego obiegu mieszacza eSTER_x40. Działa bardzo dobrze.

Widziałem. Fajne. Danfosa bezprzewodowe - strefowe ,też są fajne. Ale co mam zrobić z ecosterem i dodatkowymi czujnikami? Lasu rąk chętnych do odkupu  podejrzewam że nie będę widział. A zakup nowych to wiadomo koszt, który nie wiadomo czy będzie opłacalny.

Więc jak wiecie już więcej o mnie, to nie dziwcie się koledzy, że kombinuję jak koń pod górę, bo wy macie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster problem bardziej skomplikowany niż się wydaje a zwłaszcza teraz gdy jest duża amplituda temperatur zewnętrznych. Rano, wieczór, noc chłodno, a w dzień ciepło. Czasem trudno określić kiedy włączy się palnik. Jak rano ( miałem 6stC) to do większej temperatury nagrzałby się  bufor, jakby włączyłby się w okolicach południa (13stC) to bufor naładowany byłby do niższej temperatury. Napewno nastąpiłoby ponowne załączenie wieczorem. Do grzejników mam sterowanie pogodówką i tutaj widzę sens bo medium podawane jest cały czas i zmiany temperatury zasilania są jak najbardziej wskazane. Ogólnie to pilnuje tak by maksymalnie dwa razy na dzień palnik pracował zwiększając lu b zmniejszając temperaturę wyłączenia  naładowania bufora. Jednocześnie nie neguję takiego sposobu ładowania co kto lubi.

Zrzut ekranu 2019-11-15 o 20.19.24.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to powinieneś mieć na każde mieszkanie osobny mieszacz, pompę i panel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Widziałem. Fajne. Danfosa bezprzewodowe - strefowe ,też są fajne. Ale co mam zrobić z ecosterem i dodatkowymi czujnikami? Lasu rąk chętnych do odkupu  podejrzewam że nie będę widział. A zakup nowych to wiadomo koszt, który nie wiadomo czy będzie opłacalny.

Tak naprawdę to powinieneś mieć na każde mieszkanie osobny mieszacz, pompę i panel. 

@Tomek0407, masz rację. Krzywa grzewcza powinna inaczej wyglądać dla bufora i uwzględniać dzienno/nocne wahania temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam, jak pojawia się jakiś temat w który mogę wnieść coś nowego to chętnie włączam się do dyskusji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, gmaj22 napisał:

Chyba "górny" ? Żeby bufor grzał do wyższej temperatury. Jeśli rzeczywiście dolny, wtedy szybciej będzie "zgłaszał" potrzebę  dogrzania.

 

17 minut temu, Tomek0407 napisał:

Mylisz się stopień załadowania bufora ( czyli też wyłączenia) zależy od temperatury czujnika dół, o stopniu wyładowania informuje górny - wtedy następuje załączenie palnika ( u mnie przy 40stC)

?ciach?

Dziękuję. Gubię się  przy tej "odwróconej logice" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomek0407 napisał:

Cały czas czytam, jak pojawia się jakiś temat w który mogę wnieść coś nowego to chętnie włączam się do dyskusji.

To zupełnie inaczej niż ja - włączam sie wszędzie, nawet jak niczego nowego nie wnoszę ;) Ale też sporo czytam....

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22, osobiście bardzo sobie cenię Twoją wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

Ja mam podobny układ 3 obiegi ,3x zawór trójdrogowy i sterowanie stykiem on/off czyli zwykłe termostaty i każdy sobie trzyma temperaturę jak chce

Ja mam jeszcze bardziej to rozbudowane bo mam sterownik "inteligentny dom" steruje bramami i ogrzewaniem  każdego pomieszczenia ( zamontowałem na każdym grzejniku zamiast głowicy siłownik od podłogówki )

Temperatura obiegu jest zależna od temperatury zewnętrznej i temperatury w pomieszczeniach , mam zrobione 2 stopnie sterowania , 1 22,5 'C powoduje obniżenie temperatury w obiegu ( otwarcie styku po osiągnięciu drugiego progu we wszystkich pomieszczeniach ) drugi 22,8 przegrzanie ( zamyka grzejnik )  histereza 0,2`C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cinas napisał:

zamontowałem na każdym grzejniku zamiast głowicy siłownik od podłogówki )

Uważasz, że to dobre rozwiązanie?  Taki siłownik elektrotermiczny zamyka całkowicie i otwiera zawór grzejnika. Głowica mniej lub bardziej jednak "moduluje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gmaj22 napisał:

To zupełnie inaczej niż ja - włączam sie wszędzie, nawet jak niczego nowego nie wnoszę ;) Ale też sporo czytam....

Cytuję własny post tylko dlatego, że zdumiony jestem taką ilością pozytywnych reakcji.  Pewnie i tak niektórzy z Was opluli ze śmiechu monitor :)

Mimo to dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 Chyba o to właśnie chodziło, o podejście z dystansem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cinas napisał:

Ja mam podobny układ 3 obiegi ,3x zawór trójdrogowy i sterowanie stykiem on/off czyli zwykłe termostaty i każdy sobie trzyma temperaturę jak chce

Chyba nie jest to podobny układ. Ja mam trzy mieszkania/rodziny do ogrzania, jeden układ- jeden zawór 4d i praktycznie jeden termostat pokojowy. Co prawda ten termostat ma dodatkowe  dwa czujniki temp i za pomocą econetu zdarza się, że zmieniam termostat, który ma być wzorcem do grzania w zależności od potrzeb, ale to nie to samo.

 

Godzinę temu, Dragster napisał:

Tak naprawdę to powinieneś mieć na każde mieszkanie osobny mieszacz, pompę i panel. 

 Zgadzam się. Ale nie jestem/jesteśmy w stanie rozpruć całej chałupy, żeby to zrobić. Poza tym, czy gra jest warta świeczki?Nie sądzę.  Trzeba kombinować. Ale zdecydowanie mam inaczej niż ktoś, kto mieszka sam, ale ma duży dom i jest sobie królem i steruje ogrzewaniem jak mu się podoba.  Ja, można powiedzieć mieszkam w kamienicy, ale z ogrzewaniem muszę radzić sobie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezar76 napisał:

Zgadzam się. Ale nie jestem/jesteśmy w stanie rozpruć całej chałupy, żeby to zrobić. Poza tym, czy gra jest warta świeczki?Nie sądzę.  Trzeba kombinować. Ale zdecydowanie mam inaczej niż ktoś, kto mieszka sam, ale ma duży dom i jest sobie królem i steruje ogrzewaniem jak mu się podoba.  Ja, można powiedzieć mieszkam w kamienicy, ale z ogrzewaniem muszę radzić sobie sam...

Wiem wiem, nawet tego nie miałem jakiegoś prucia na myśli. Po prostu fajnie było by tak mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem dzisiaj do zbiornika, który zasypałem 12.11. Było cienko, chociaż mieści się w nim ponad 11 worków, czyli ponad 150 kg. Poproszę jutro swojego nastolatka o uzupełnienie do poziomu miary i wtedy będę znał zużycie. Owszem,stosuję teraz palenie hybrydowe - ze stałą pompą i wg termostatu, ale już widzę, że będzie słabo, chociaż temp na zewnątrz wiosenne, prawie... Także, z całym szacunkiem do @Benton661, jego wiedzy i doświadczenia, które bardzo szanuję. U mnie to się nie sprawdza. Ja w swoim przypadku muszę odłożyć na bok komfort termiczny (czort z kobietami-np teściową, bo to przecież obca osoba w chałupie i to w dodatku wrogo nastawiona) i najbardziej u mnie się sprawdza praca wg termostatu pokojowego, nawet gdy wachluję w miarę potrzeb tymi termostatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Cezar, nie gniewam się :))

Przecież nigdy nie mówiłem, że u każdego musi się to sprawdzać i trzeba tak palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.