Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Koledzy którzy mają sterownik 850 z pokrętłem wer. 128 a marzą o słupkach sprawa ma się następująco :Próbowaliśmy wgrać najnowsza wersję softu o ile moduł A wgrał się bez problemów to panel niestety nie przyjął oprogramowania ,komunikat niewłaściwy procesor , wniosek że na własną rękę nie ma możliwości w tym modelu tego zrobić , albo nowy panel albo wymiana procesora .

Skąd masz to info? Próbowałeś sam czy wiesz od kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Widocznie macie lepsze oprogramowanie do swoich revo, które mieści się w 128...

Ehh, znowu Revo górą nad Kipi... To już robi się nudne :-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę negował, żeby nie narazić się na hejt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellas przeprowadził customizację swych produktów z PLUM  wręcz od początku swej działalności. Posiada starsze płyty i nowsze , pod które PLUM jest jakby zobligowany pilnować i eliminować niedoskonałości oprogramowania , a nawet wprowadzać zmiany na prośbę Pellasa.

KIPI tą customizację przeprowadziło niedawno 3 m-ce wstecz i od tej pory będzie na innych zasadach handlowych i politycznych miedzy PLUM.

Innymi słowy poprawi się wszystko na duży + bo do tej pory to oprogramowanie jakby było produktem bazującym na doświadczeniach innych producentów palników.

To tak w głównym słowa tego znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli starsi użytkownicy Kipi o słupkach mogą sobie tylko pomarzyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z kipi albo pluma zajrzeć do tego wątku i zobaczyć, czego oczekują użytkownicy ich sprzętu. Może uszczęśliwiliby tylko kilku użytkowników, a może więcej niż kilku. Palnik to przecież żadna kosmiczna technologia i nie potrzebuje oprogramowania jak rakieta międzygalaktyczna. Podejrzewam, że te słupki dałoby się szybko zrobić. No, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Dobra,niech im będzie. Sobie sam policzę te woreczki. Zapiszę sobie w zeszyciku, dam dzieciakom do pokolorowania i będzie ładniej wyglądało niż na wykresie econeta...

I będzie foch...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O @cinas ujął to dosadnie.

Nie @Benton661mogą mieć te oprogramowanie , ale muszą fizycznie poprosić PLUM , żeby to zrobić, ale nie sądzę , żeby PLUM się tym zajął na masową skalę. choć wiem od userów , że taką usługę robią , ale w okresie letnim, nie sadze , że zrobią to teraz w okresie kiedy mają żniwa w okresie grzewczym.

PLUM nie jest stroną i zainteresowany takim rozwiązaniem., to KIPI powinno dbać o swych klientów.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba zapłacić za to grube $$, to te słupki nie są tego warte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik i sterownik są na tyle bezobsługowe i bezawaryjne, że bez tych słupków da się żyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Benton661 napisał:

Ehh, znowu Revo górą nad Kipi... To już robi się nudne :-):-):-)

Zwłaszcza Revo z Estymą .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, nieeeeee!!!

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, robin60 napisał:

No paru wysyłali swe sterowniki gołe do PLUM i po 4 dniach mieli je z powrotem z nowym softem i słupkami. Koszt to 180 zł plus wysyłka.

Ale mi chodzi o nowy panel, jeśli tylko on jest przeszkodą.Pewnie ze dwa razy więcej. Ja w ciągu całego roku nie mogę sobie pozwolić na postój kotła, no chyba że cała chałupa na hura wyjedzie i nikt przez dłuższy czas nie będzie potrzebował ciepłej wody.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 ja na Twym miejscu przeżył bym zimę i w maju bądź czerwcu wziął sterownik pod pachę umówił się w PLUM , uzgodnił cenę modernizacji , bo zaraz wyjdzie zupełnie najnowsze oprogramowanie , które będzie krokiem milowym w sterowaniu palnika, może nawet i to , żeby palnik się nie wygaszał jak grzeje chałupę , czyli taka modulacja jaką nikt nie ma dotychczas, zobaczymy czy to wprowadzą na razie zbierają info o niedomaganiach palnika , by pozostawić konkurencję w tyle. Czy posłuchają tego nie wiem , ja swą opinię przedstawiłem  i wyraziłem się jasno , czego oczekuję od palnika.

Na pewno taki lifting regulatora jeśli się okaże możliwy będzie dla Ciebie lepszym i na pewno tańszym  rozwiązaniem , niż zakup nowego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencję ,czyli Bentona chcą w tyle zostawić hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to tylko marzenia. Żaden palnik obrotowy nie będzie dobrze pracował na mocach rzędu 2-3kw, bo to wynika z jego budowy i nie ważne, czy to Kipi czy Revo. Jeśli chcieliby doścignąć Duńczyków czy Włochów, musieli stworzyć całkiem nowy palnik i wiele wody w Wiśle upłynie, zanim stworzą algorytm, który jest w duńskich czy włoskich .kotłach.

Słyszałem że nasz rodzimy Viper jest na dobrej drodze, ładnie pracuje na małych mocach

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko, jakiś miesiąc temu, może trochę więcej robiłem kilka razy test podajnika i wychodziło mi zawsze ok1020 gram, z ciekawości zrobiłem dzisiaj i wyszło 770 gram, powtarzałem 3 razy i wychodzi podobnie, mam zmienić w parametrach podajnika czy zostawić tak jak było? dodam że pellet cały czas ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarza się, że na dnie zasobnika zalega dużo pyłu albo trocin, blokują czasem wejście ślimaka i spada wydajność. Zasobnik też trzeba czyścić.

Oczywiście wpisujesz aktualną wydajność. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.