Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W poniższym poście masz przykłady ochrony powrotu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szumik83 napisał:

Witam Panowie ja zrobić żeby palnik nie odpalał się nocą tylko żeby działał w zakresie np. od 6-21 Trzeba ten harmonogram jakoś ustawić?

Co stukająca zapadka spać nie daje? Odnośnie zapadki może by się sprawdziła odpowiedniej średnicy koszulka termokurczliwa.Można kupić w jakieś hurtowni elektrycznej.

Co do harmonogramu wszystko bodajże z dokładnością 30 minut do ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jestem bardzo zadowolony z palnika, i nie chciał bym aby przez tą zapadkę mój stosunek się  zmienił, więc wolę aby sobie pracował w dzień:)  chciałby ustawić tak aby palnik podejmował pracę w przedziale czasowym 6-21 tylko nie wiem jak tam pozaznaczać w tym harmonogramie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 350 jest funkcja praca według harmonogramu w punkcie 8.18

A w instrukcji 850 takiej funkcji nie widzę.Dziwne.

Coś jest o obniżeniach nocnych ale to raczej nie ta funkcja.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 No nie ta funkcja obniżenia nocne to harmonogram dla temperatury zadanej kotła i drugi harmonogram dla temperatury zasobnika cwu , a następne niżej to właśnie praca według harmonogramu , czyli praca palnika na czas w to wejdź i ustawisz przedziały czasowe dla poszczególnych dni tygodnia , u mnie w instrukcji właśnie o tym również nic nie wspomnieli .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 19:10, Kordjano napisał:

Kordjano ustawić to na ecomaxie czy na panelu pokojowym, czy to jedna chwała?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wujek , ale na ecomax szybciej pójdzie ecoster powolny jest , ja najwolę przez econeta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, działa Wam edycja parametrów przez econeta? O 6:10 mam możliwość regulacji temperatury w poszczególnych trybach i nic więcej.

 

1a2ebaf620c0fdca8c66e4225d4fe46d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, papen76 napisał:

działa Wam edycja parametrów przez econeta?

W ecoNet ostatnio pojawiają się jakieś problemy. W ubiegłym tygodniu miałem na zmianę, raz brak edycji parametrów użytkownika/serwisowych, innym razem "czerwony krzyż". Na to pierwsze pomogła zmiana jednego z parametrów na ecoSter touch np. z trybu lato na tryb zima; zmiana np. temp kotła o jeden stopień w danych bieżących ecoNet`a. Odrazu w ecoNecie pojawiły się parametry użytkownika i serwisowe.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 14:21, Krzychu23Gda napisał:

Producent ?

Jednak wprowadziłem Cię w błąd, pellet kupiłem w miejscowości Popowo. Coś mi się pomieszało ;)

Tak, jest to lokalny producent. Ogłasza się na olx. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy, kupilem sonde Lambda do palnika Kipi, będzie lada dzień, w zwiazku z tym mam prosbe do kolegow, ktorzy mają już ją o podpowiedz jak ją ustawic, skalibrowac, instrukcja nie wiele mówi na ten temat.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Darbatt . Po podłączeniu sondy pojawi się ona automatycznie w opcjach sterownika.  Na początek wybierasz opcję kalibracja sondy co potrwa kilka minut. Potem sonda jest gotowa do regulacji nadmuchu. Dodatkowe opcje to zakres regulacji nadmuchu fabrycznie 20% ja ograniczyłem do 5% . W menu sterownika Pojawi się tez procent tlenu dla mocy maksymalnej , pośredniej i minimalnej. Spróbuj na ustawieniach fabrycznych jak by coś zawsze możesz doregulować do swojego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba uszczelnić kocioł, lewe powietrze może przekłamywać wyniki. Można spytać ile aktualnie kosztuje to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek21 napisał:

Dodatkowe opcje to zakres regulacji nadmuchu fabrycznie 20% ja ograniczyłem do 5% .

To po co Ci ta sonda? 

Masz nadmuch przykładowo 30% to ile to jest 5% z tych 30?

To nie działa tak że dodaje lub odejmuje 5% do tych 30 czyli nadmuch ma 25-35.

Tylko 5% z 30 to jest fizycznie 1,5% czyli zakres regulacji  masz 28,5-31,5.

 

Edytowane przez Gonzo19
Poprawka zakresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzychu23Gda napisał:

Siwy 90 na jakim palniku spalasz ten pellet ?

Na kipi 16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Gonzo nie filozofuj odejmuje lub dodaje 5% obrotów.  Czyli jak ustawisz nadmuch 30 % to moduluje od 25% do 35%.
Z sondy jestem zadowolony.
Kolego czy miales jakiś króciec do montazu sondy w rurze wylotowej? Jak to rozwiazales, w zestawie nie ma nic takiego

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie sondy powinni już dawać w komplecie taką przejściówkę. (z ciekawości - jaki jest koszt teraz takiej sondy)

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.