Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to potrwało,bo w czasie pracy palnika korzystano z wanny.Ale ostatecznie wygaszenie nastąpiło od czujnika CWU przy zadanej 55 stopni.Temperatura na kotle dobiła do 66 stopni przy zadanej 70 stopni.Temperatura spalin pod koniec cyklu 90 stopni.Pierwsze zdjęcie pod koniec pracy.Drugie tryb wygaszania.Niestety po osiągnięciu przez CWU zadanej temperatury włącza się pompa CO chociaż na panelu jest literka T.

20191027_104047.thumb.jpg.44608cd97b86f711214b709ebbf882eb.jpg

 

 

20191027_104341.thumb.jpg.c0b72c3c2a1de4108fe9ed6febbb7e90.jpg

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to tak nie działa. Palnik zawsze leci na wyłącz i zasobnik z temperatura nie osiągnięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że po wygaszeniu pompa CWU pracowała jeszcze 20 minut.Temperatura w bojlerze wzrosła do 60 stopni a na kotle spadła do 63 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie.W poście #8903 opisałem z jakimi nastawami robiłem to doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g69 Bardzo podobnie jak u mnie , z tym ze ja mam obniżenia nocne dla cwu żeby się nie dogrzewało w nocy , tylko w tedy kiedy potrzeba @CV6 ustaw temperatura załączania pompy tak żeby się wyłączyła wcześniej , chodzi oto żeby cwu nie grzała z powrotem  kotła , co najwyżej jak kocioł nie nagrzeje cwu za pierwszym razem to odpali się jeszcze raz i za drugim na pewno dogrzeje , u mnie na ogół wystarcza jeden raz zasobnik 300l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ecomax 350 pod względem  sterowania pomp CO i CWU  jest dość prymitywny.Żeby wcześnie wyłączyć pompy trzeba by dać niską histerezę na kotle.Ale wtedy jak temperatura na kotle spadnie o tę histerezę to palnik się odpali nawet jakby temperatura CWU w bojlerze jest osiągnięta.No chyba,że palnik pracuje w trybie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ustawić pompę cwu przecież to tylko priorytet/bez. Chyba, że mówicie o czymś innym o czym w ogóle nie mam pojęcia i prawdopodobnie tak jest ? W lecie dobijało zasobnik 3-4 razy w ciągu doby przypominam że to 100l tylko i spalanie w lato wychodziło 3kg/24h

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordjano ma lepszy sterownik bodajże ecomax 850.Chyba tam są większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory spieszę z wyjaśnieniami, zapomniałem że u mnie jest trochu inaczej , ja mam wszystko na jednej pompie zamiast pompy cwu mam zawór elektromagnetyczny , wydłużenie pracy tego zaworu { u was pompy cwu} to 20min a pompa co ma ustawialną  temperaturę załączania u mnie w lecie to 52 st palę w trybie zima co zakręcone , u mnie pompa co pcha wodę ogrzewajac cwu a za utrzymanie zadanej w zasobniku odpowiedzialny jest właśnie ten elektrozawór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. Kocioł w trybie standard z histerezami h1-6 i h2-12 dobił mi w końcu do zadanej temperatury zasobnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim
Czy jest możliwe że jak brakło zasilania i po 10s powróciło spowrotem to się mógł spalić czujnik pogody, bo tak mi się wydaje że od tego momentu nie pokazuje już temperatury, sterownik Ecomax 850 palnik Kipi 20kW

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Witam dzisiaj się okazało że czujnik się sam naprawił i juz pokazuje temperaturę normalnie
Pozdrawiam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do monterów Kipi.  Tak przeglądam instrukcję mldułu 860-P3 Touch i Panelu pokojowego Touch i trochę mam mętlik. Panel pokojowy podłącza się pod gniazdo G4 (plus ecoNet przez przejściówkę) Teraz pytanie czy mam mieć podłączone dodatkowo zasilanie +12 V z pinu nr 46 czy wystarczy samo zasilanie z gniazda G4  (tak mam podłączone aktualnie). W instrukcji opisy są ale do modułu wersji P1 i P2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dobór histerezy H1 i H2 powinno się zmieniać w zależności od sezonu? Jak to ogarnąć w standardzie żeby nie wygaszało przed dobiciem zasobnika i domu do zadanej temperatury? Czy wystarczy raz dobrać H1 i H2 na cały sezon i to wystarczy? Jak ustawić palnik mocowo bo w tej chwili to biedny się męczy na 5/7/10KW z nadmuchami 27/28/29% W kotle biały nalot głównie i gdzieś tam trochę sadzy się znajdzie. Znalazłem parę wątków na ten temat i jakoś różnie piszą że lepiej zostawić na fl. Czy użytkownicy palnika 26kw macie przesłony otwarte na 100% na ile powinna byc otwarta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie teraz Standard, temp. kotła 70', histereza kotła 23'. Histereza H2 - 3'. Histereza H1-1'.

To mi zapewnia szybkie dojście do zadanej i pracę w postoju oraz odpowiednią ochronę powrotu (nie spada poniżej 40').

Przy dużych mrozach, gdy palnik ma chodzić non stop obniżam zadaną temperaturę kotła na 60-65, histereza H2-10, histereza H1-5. Wtedy unikam zbyt częstych rozpaleń.

Aha, pompy CO pracują non stop.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ja właśnie chce ustawić pompę od pokojówki i liczę że będzie dobrze bo w zeszłym sezonie grzałem non stop z obniżeniem pokojówki i robiły się momenty że przegrzewały pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem wyłączać pompę kaloryferów od termostatu, ale jest ona u mnie podpięta jako kotłowa i nie wiem czemu, ale po chwili włączała się spowrotem. Może, gdybym miał prawidłowy układ z pompą kotłowa, sprzęgłem hydraulicznym i osobnymi pompami na kaloryfery i podlogowke, to wtedy by zadziałało. Próbowałem też wyłączać kocioł od termostatu, ale wtedy przy jego włączaniu hałasowały pompy, w środku nocy czy nad ranem było to uciążliwe, bo ostatni kaloryfer w instalacji mam właśnie przy łóżku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CV6 napisał:

Temat ogarnięty. Kocioł w trybie standard z histerezami h1-6 i h2-12 dobił mi w końcu do zadanej temperatury zasobnika. 

A moc kotła pozostawiłeś tak jak wcześniej pisałeś?

Moc max 10KW

Moc śr  7KW

Moc min 5KW

A powiedz jaką pojemność wodną ma ten Twój kocioł olejowy? I co jaki czas musisz wybierać popiół i go czyścić?

Palisz pelletem z górnej półki,czy jakimś tańszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moc jak wcześniej i na razie zapowiada się obiecująco. Kocioł ma w granicach 35l Od kiedy go mam to nie wiem co to spieki kiełbasy czy inne jakieś nieprzyjemne i zle spalania. Kocioł w środku ma biały nalot i troszkę sadzy ale to pewnie z mocy minimalnej, spala się wszystko w mąkę. Czyszcze go raz na tydzień i trwa to niecałe 10 minut z odkręceniem śrub przednich drzwi z jednej strony. Pale peletem tanim o dobrej kaloryczności 17,8MJ mam to potwierdzone po przez prywatne zbadanie kaloryczności. Nie widzę sensu palenia peletem za 1000zl bo jest to nieekonomiczne choćby nie wiem jak się starać i co kombinować w ustawieniach. 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2019 o 08:34, g69 napisał:

Ciekawe jak by się zachował gdyby się włączyło funkcję dezynfekcja zbiornika? Przy tej funkcji raz w tygodniu bojler jest podgrzewany do 70 stopni.

Ja mam ustawione 60 stopni na bojlerze (duża rodzina a bojler mały) i dobija bez problemu, ale już do dezynfekcja do 70 nie dobija.
Za mały odbiór ciepła i kocioł się wyłącza,a dalej to wiadomo.
Bojler odpowietrzony. Nie znalazłem sensownych ustawień by dobić do 70. Zimą jest ok, bo nadmiarowe ciepło jest pobierane przez CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, robin60 napisał:

Tylko pod G4

Dziękuję Robin. Zauważyłem  i potwierdzam już na 100%, że moja 860-P3 świruje. Szukałem powodu, że znów nie przeciąga mi dogrzania CWU pomino ustawionego wybiegu pompy cwu na 20 mninut. Po prostu po osiągnięciu zadanej temperatury 55 oC palnik się wyłancza i pompa CWU też, pomimo że powinna jeszcze pracować przez ustawione w sterowniku 20 minut. Myślałem, że może problem jest w jakimś spadku napięcia (dlatego pytałem czy touch panel musi być dodatkowo zasilany z innnego pinu). Dodatkowo po zaniku zasilania ( brak prądu przez pół godziny) pompa kotła (ta co idzie na wymiennik ciepła CO wyłącza się jak na kotle jest 50oC (start na 45oC) a działała wcześniej do około 42oC. Pompa za wymiennikem na zasilaniu grzejników działa ok.  Pozprawdzałem złącza, napięcie zasilania modułu, wszystko jest ok. Reset do ustawień fabrycznych pomaga na jakiś czas ale po kilku dniach znowu to samo. Chyba trzeba będzie dzwonić do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jeszcze poobserwuję. Może coś jeszcze mi w oko wpadnie co jest nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinL15 napisał:

Ja mam ustawione 60 stopni na bojlerze (duża rodzina a bojler mały) i dobija bez problemu, ale już do dezynfekcja do 70 nie dobija.
Za mały odbiór ciepła i kocioł się wyłącza,a dalej to wiadomo.
Bojler odpowietrzony. Nie znalazłem sensownych ustawień by dobić do 70. Zimą jest ok, bo nadmiarowe ciepło jest pobierane przez CO.

W takim razie trzeba zmienić na mniej sensowne ustawienia , jak będziesz pchał tam wodę o temperaturze 80 st cały czas to w końcu dobije , jak kocioł pracuje z dużą histerezą to wiadomo że nie dobije .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.