Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie prawie 1500 tysia a koncowki za parę zlotych szkoda im dorzucic, może coś wykombinuje. Czy konieczne jest podlaczanie tego modulu Pod 230v? Nie mam sterowania silownikow przepustnic.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką i coś takiego wspawane  pod lekkim kontem w stronę kotła

IMG_20180302_155838.jpg

IMG_20180302_173741.jpg

IMG_20180302_113409.jpg

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jaki to gwint ale używany jest w hydraulice siłowej możesz kupić odpowiednią mufkę na allegro albo tam gdzie zaciskają węże hydrauliczne a nie z Zoo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procent tlenu dla mocy max, pośr, min należy jakos modyfikowac czy tak zostawić jak jest ust fabrycznie? Czy ktoś wie na jakiej podstawie zostaly dobrane te wartosci? U mnie jest odpowiednio 6%, 7% i 9%.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam , że grubo jedziecie, jeszcze trochę i trza bedzie DPF do komina montować hahaha.  

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie kolega papen76 zainteresował mnie przeszczepem palnika Kipi do kociołka olejowego.Na aukcjach można to kupić za małe pieniądze.Do tej pory na internecie znalazłem jeden taki przeszczep bodajże z palnikiem platinium. Słyszał  ktoś jak taki przeszczep może się sprawować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69

Wszystko zależy od olejowca co to jest i jaka sprawność tego jest. Bo kupować, przekładać i przerabiać instalacje to może nie mieć sensu poruwnujac z twoim garażowcem. Oszczędności mogą być kiepskie. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garażowiec już trochę lat ma.Do tej pory byłem nastawiony,że jak padnie to wstawiam MpM  i dokładam Kpiego.Ale pojawiła się nowa opcja do przemyślenia.Stąd ten wpis do ewentualnych podpowiedzi.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za takiego trzeba zapłacić olejowca? Następnie warto rozważyć ile on wytrzyma i jaka jest jego sprawność. Trzeba to dobrze przemyśleć bo może warto wziąć MPM i mieć naklejkę z 5 i mieć święty spokój. Jak to mówią biedny dwa razy płaci. 

Ja też byłem za MPM ale mam chęci na tego Diamenta tylko żeby sprzedali sam wymiennik lub z palnikiem ale bez zasobnika. No i kuszą mnie włoskie konstrukcje czytając opinie na forum jest to dobra konstrukcja modulujaca już w małych mocach. 

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buderus robił olejowce żeliwne do których pasują palniki pelletowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A ile za takiego trzeba zapłacić olejowca?

 

No ja na szybko znalazłem na olx za 659 zł, przeciętnie ok. 1500 zł. Sam chciałem wymienić swojego gorniaka na takiego właśnie olejowca, jedyne co mnie powstrzymuje to mało miejsca na popiół. Jak może pamiętacie, często i na długo wyjeżdżam i co kilka dni ktoś zagląda do pieca, dlatego większy popielnik jest dla mnie obowiązkowy. (Przy okazji - pozdro ze Szwecji

Ten kocioł z ogłoszenia akurat wymiennik miał żeliwny, więc plus dla rzadszego rozpalania. Kolejny plus albo i minus to jego pojemność wodna - 18 litrów.

 

Temat się pojawił, bo ktoś, kto kupił Kalvisa 12kW dla 80m2 (!!!) któryś już sezon dokonywał suchej destylacji drewna, czyt. produkował smołę. Na szczęście osoba ta znalazła piecyk na pelet. Zgadnijcie o jakiej mocy. Tak, tak, 12 kW. Ja wiem, że modulacja itede, ale...

BTW. Zdaje się, że[mention=18578]sambor[/mention] posiada palnik peletowy w olejaku, do tego bufor i ma bardzo fajnie dopracowany ten system.

PS. Doczytałem. Sambor ma Wolfa CNK 25 kW.

8ed16b85472d6536ecbe41cc146c2d67.jpg&key=bca467c08d2c0f87da9662ef8aa73e5498361b8755ace32cad7617b908231c4d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że Kipi jest już dawcą do kotła olejowego.Szkoda tylko,że nie pojawiają się informacje z testów tego przeszczepu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie fajne jak się pali pelletem z górnej półki, musiałbym go widzieć z bliska ,żeby coś więcej powiedzieć na temat palenia tańszym pelletem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 17:18, laszud napisał:

20190804_165745.thumb.jpg.f0837eb18c946b2c9b12a2a5df0be5e8.jpgWitam Panowie,

Rok temu zainstalowałem sobie Kipi w Sasie... i dzisiaj czytając forum postanowiłem pochwalić się swoja instalacaja. Palnik montowalem sam. Otwor w drzwiczkach pod palnik dalem do wyciecia wodą koszt 50 zł ale wyglada to przynajmniej i super pasowanie... Kocioł troche obłożony szamotkądodatkowo zrobiony dodatkowy ruszt na ktorym polozone sa szamotki. Dom 120m2 plus gospodarczy gdzie prowadze swoja firemke 60m2. W tamtym sezonie spalilem 5t pelletu. Temperatura w dzien 22 stopnie na noc od 23 dk 6 rano 19,5.

Kilka zdjęć może komuś sie przydadza.. Mało tu ludzi co w SASie montuje kipi...

 

20190804_165911.jpg

20190804_165756.jpg

20190804_165950.jpg

20190804_165939.jpg

20190804_165911.jpg

20190804_170038.jpg

20190804_165619.jpg

20190804_165635.jpg

Mógł byś dodać więcej zdjęć z ustawień jakie masz? Ewentualnie przesłać na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nawet jeśli masz taki sam kocioł, to nie znaczy, że będziesz mógł wszystkie ustawienia na zasadzie kopiuj-wklej wprowadzić u siebie. Ustawienia to rzecz zmienna. Masz jakiś problem i boisz się zapytać, czy tylko z ciekawości chciałbyś porównać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam wam spalanie łuski słonecznika.

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mw1100 mam nadzieję , że będziesz aktywnym uczestnikiem tego wątku , z uwagi na taką  efektywność spalania pelletu pozaklasowego i Twoja wiedza będzie pomocna innym.

 

Pokaż ten kocioł w realu jak wygaśnie i te płomieniówki , rozumiem , że masz do nich dostęp bez problemu by czyścić.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie nie jest takie proste, trzeba zdjąć górną obudowę i odkręcić 4 śruby, szczotka na kiju + 24 rury do przeczyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.