Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, instrukcja jest słabo napisana, chyba że mam jakąś okrojoną wersję. 

@palacz66tak przeczytałem lecz co z tego, sprzedajesz kipi, jak tak sprzedajesz jak pomagasz w ustawieniach to się nie dziwię ,że większość woli sama to zamontować niż liczyć na pomoc instalatora który nic nie podpowie tylko same oh i ah jaki to on nie jest. a palnik nie chodzi dobrze po jego super konfiguracji 

 

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie instalator kipi już u mnie był i nie wiedział jak podpiąć czujniki, nie zważył paliwa itp, dlatego sam to ustawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lecz sonda nie jest opisana a instalator jej nie podłączył więc nie wiedziałem od czego jest

 

Na tą chwilę zastosuje się do waszych rad i dam znać co i jak wyszło 

 

Edytowane przez patriko195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to był instalator kipi? On Ci to wszystko poskładał? Podbił Ci kartę gwarancyjną swoją pieczątką i jest w wykazie autoryzowanych serwisantów kipi?

Bo jeśli tak, to najprościej - niech wraca i poprawia.

A STB lepiej zamontuj i czujnik temperatury spalin, też warto. To nie są duże koszta, a robota żadna.

Edytowane przez mhosaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie podbił gdyż sprzęt jest po pokazowy kupiony z pół ceny od przedstawiciela KIPI, bez gwarancji, ale to on przysłał instalatora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo go ściągaj, żeby poprawiał, albo działaj sam. Na początek przeczytaj instrukcję (jak Twoja jest lipna, to ściągnij z internetu) i może cały wątek? Jest obszerny, ale warto ;)

Zamontuj dla bezpieczeństwa STB, dołóż czujnik spalin i do dzieła! :) Masz prosty układ, nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć wygodnie i czysto, trzeba trochę posiedzieć w kotłowni.  Jak się to robi  oczywiście samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie skoro mowicie ze ma byc temperatura powrotu >50st. to ja pytam gdzie jest sens podgrzewania tak kotla na powrocie przeciez to tylko bedzie generowalo straty w postaci spalania wiekszej ilosci pelletu. Watpie ze pellet bedzie sie lepiej dopalal jak bedzie mial 50st na powrocie niz np 45st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, patriko195 napisał:

@palacz66tak przeczytałem lecz co z tego, sprzedajesz kipi, jak tak sprzedajesz jak pomagasz w ustawieniach to się nie dziwię ,że większość woli sama to zamontować niż liczyć na pomoc instalatora który nic nie podpowie tylko same oh i ah jaki to on nie jest. a palnik nie chodzi dobrze po jego super konfiguracji 

 

Ja grzecznie zwróciłem Ci uwagę tylko a Ty z grubej rury.

To nie moja wina, że trafił Ci się fatalny instalator i wcisnal Ci to co wcisnal. 

Pomogłem wielu już osobom i większość była zadowolona więc nie oceniaj mnie po jednym poście. 

Pozdrawiam 

PS. Powystawowy palnik dobre a można wiedzieć ile Cię skasował za taki palnik i sterownik? 

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, alfiorz napisał:

Ja mam jedno pytanie skoro mowicie ze ma byc temperatura powrotu >50st. to ja pytam gdzie jest sens podgrzewania tak kotla na powrocie przeciez to tylko bedzie generowalo straty w postaci spalania wiekszej ilosci pelletu. Watpie ze pellet bedzie sie lepiej dopalal jak bedzie mial 50st na powrocie niz np 45st. 

Powrót powinien mieć 55, a to dlatego że przy 50 występuje w kotle tak zwany punkt rosy i lubi być wilgotny ,a wtedy szybciej rdzewieje i się do tej wilgoci więcej lepi sadzy kurzu itp . i tak jak kolega wyżej wspomniał pellet jak każde drewno lepiej się spala przy wyższej temp nawet 70-80 stopni na kotle,,,najzdrowiej wasze kotły prowadzić jest do 80 stopni z histerezą 15 stopni,lub mniej i odpowiednio mniej histerezy tak by kocioł nie spadał poniżej 65,gdyż przy odpowiedniej ochronie powrotu jest on przeważnie o 10 stopni chłodniejszy,ale nikt nikomu nie zabroni palić na 50,tylko jest szansa że szybciej padnie np po 10-15 latach ,a przy ochronie po 20-25 latach i wbrew pozorom jak się już rozgrzeje i jest kontrola odbioru to więcej nie spali ,a nawet mniej przez wyższą sprawność spalania i mniej brudzący wymiennik 

Edytowane przez maronka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Ci rację @maronka. Pół biedy jak te 50stC na powrocie jest tylko w dołach cykli ze względu na histerezę kotła.Bo to w zasadzie nie ma znaczenia wtedy. Najgorzej jak kocioł pracuje ze stałą temperaturą powrotu poniżej 50stC.

Kolego @patriko195 widzę, że jesteś z moich stron. Odezwij się do mnie na PW konkretnie z jakiej miejscowości jesteś.

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos nie zauwazylem pocenia sie kotla a powrot mam staly 48st chyba ze wlaczy sie pompa cwu to wtedy wzrosnie do 51st. Gdybym na zaworze ustawil ochrone powrotu to kociol grzalby glownie powrot niz instalacje i w takim wypadku nici z oszczedzania... kociol ktory wytrzyma w dzisiejszych czasach 25 lat? Serio jeszcze myslisz ze producenci robia tak wytrzymale kotly? To jedna wielka sciema te ich cudowne blachy. Kazda firma patrzy na zysk i tylko to sie liczy i towar ma wytrzymac okres gwarancji a potem niech sie dzieje co chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, palacz66 napisał:

PS. Powystawowy palnik dobre a można wiedzieć ile Cię skasował za taki palnik i sterownik? 

Palniki kipi 26kw + podajnik + sterowniki plum 850 + zasobnik 120kg 3300 zł , rok produkcji 2018 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palacz66 napisał:

To nie moja wina, że trafił Ci się fatalny instalator i wcisnal Ci to co wcisnal. 

Tak, przepraszam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @patriko195 czy Twój kocioł to ten

1346276873_OperaZdjcie_2019-01-24_165024_www.viessmann_com.thumb.png.c8ee1d77d3ce0ce3f4c04ad5c207317d.png

871952706_OperaZdjcie_2019-01-24_165159_www.viessmann_com.thumb.png.a5534210bb83de8bb8cea49ff7e39d5c.png

 

Jeśli tak to powiedz kto Ci zaproponował taka moc palnika do takiej pojemności wodnej kotła -  a tym bardziej do ogrzewanej powierzchni domu.

Na początek pomijając Twoją instalację grzewczą i jej niedoskonałości którą będziesz musiał poprawić już po sezonie. Spróbuj zejść z mocy palnika na 20 KW poprzez wprowadzenie kodu serwisowego i wybrać palnik 20 KW. Od ustawień fabrycznych jak będzie się wszystko palić OK to tak zostaw jak nie trzeba doregulować palnik.

Tak jak pisali , koledzy uprzednio musisz doposażyć się w 2 czujniki temp jeden na zasilanie drugi na powrót. Czujnik temp spalin. Oraz jak nie posiadasz termostatu pokojowego musisz go dokupić. 

W tedy można myśleć jak ci w miarę logicznie pomóc. 

Chciał bym zobaczyć ale pewno i nie ja Twoją instalację przyłączeniową do kotła chodzi mi o zasilanie i powrót do kotła jak masz to rozwiązane. Dla mnie to kwestia kluczowa.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 nie to nie jest ten kocioł, mój jest znacznie większy i stary, mam go 20 lat, jak wejść w te ustawienia serwisowe zmiany mocy kotła , przy 0000 i 0123 nie ma funkcji zmiany mocy, tylko w modulacji mam ustawione ( podałem to w pierwszym poście) max1 18kw mid 10kw i min 5kw , czujniki mam na zasilaniu i powrocie, termostat posiadam zwykły rozwierny ( euroster2000) działa jako uniwersalny 

received_205059117075953.jpeg

received_1926616200979808.jpeg

Edytowane przez patriko195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zrób zdjęcia tego kotła i przyłącza jak prosiłem.To kocioł żeliwny czy stalowy jaka jego pojemność wodna.

Spróbuj kodu 4996 albo 4096 zależy jaki masz soft z sterowniku.

Temp zadana kotła 70.

I tak kolego na przyszłość bez obrazy , ja sobie bardzo cenię odpowiedzi na zadane pytania ale inni zapewne też, to bardzo ułatwia POMOC dla potrzebującego.

 

Pytając o zdjęcia przyłącza chodzi mi o instalację przyłączeniową kotła i i powrotu do kotła.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem na 20 kw , zmieniły mi się wszystkie ustawienia łącznie z wydajnością podajnika. Wpisać mierzone wartości?

IMG_20190124_192815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko,posiadałem zbędną  pomke wilo do cyrkulacji ciepłej wody, została ona wykorzystana do ochrony kotła i została zamontowana na krótkim obiegu kotła i załączana ona jest razem z pompą podłogówki, czy tak jest ok? czy powinna ona być inaczej sterowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

A jakie wartości mierzone masz wpisać. Bo nie rozumie o co pytasz.

Przepraszam Cię ale w takim podejściu do tematu nie jestem w stanie Ci pomóc. Pardą . :)

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa podłogówki  chodzi cały czas podczas pracy kotła to ok, poza tym sprawdz czy masz stabilną temperaturę powrotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim podejściu do tematu? Np zmieniła się masa paliwa z testu z 1350 na 1100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem temperaturę zadaną na 60 , histereza 5 stopni, palink z 26 na 20 kw, nadmuch 30/25/20 , wyłączyłem obniżenia nocne. Zobaczymy ile wytrzyma na pełnym zasypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.