Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, palacz66 napisał:

Chodziło mi bardziej o to czy Ty @maronka się zdecydujesz na Kipi? 

Na razie nie ,lubię palić w kotle i te ceny peletu i te kombinacje,u mnie wsypujesz i śmiga,miarkownik trzyma temperaturkę ,wcale tak dużo nie trzeba latać do kotłowni ze dwa razy na dzień,i bez prądu napalę i oszczędzam na opale bo mam dostęp do taniego drewna,jakby się tak zdarzyło że nie miałbym tego taniego drewna pewnie bym kupił kipi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 11:10, maronka napisał:

 w razie awarii przekładasz drzwiczki i śmigasz na czymkolwiek  

Ale czemu przekładać drzwiczki? Obecnie mam palnik w górnych drzwiczkach a kocioł przerobiony na DS.Nie ma problemu by np.utylizować drewno.A w przyszłości jakbym kupił MPM to myślałem o takim rozwiązaniu:

 

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał jednak mieć piec typowo pelletowy, a odpady drewna mogę jeszcze wykorzystać w kozie warsztatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musiałem podrasowac pellet, bo przy temp poniżej -10st spalanie prawie 45kg/doba. Kilka okruchów węgla i jest git.
A ekologia, hmm, sorry taki mamy klimat. 65d1f4d9a64190e55f51ea1e4580b2c6.jpgb9ebb27b702d9f13892a29ab9cac7889.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma węgiel, to jakieś rozwiązanie jest, ale czyścić pieca od nowa to bym nie chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam, jak węgiel się skoksuje, to jaka będzie temperatura w komorze spalania i jak to wpłynie na palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno trzeba to z umiarem robić, bo mogą te oszczędności dużo kosztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie widzę żadnych zmian na palniku ani na ściankach pieca, żadnych smolistych osadów, tylko delikatny pyłek, nie wzrasta temp spalin.
Kupka węgla jest ok 20 cm przed palnikiem, temp na palniku też nie wzrasta więcej niż 2 st, długo chodzi na min mocy, skrocilem moc max palnika i podnioslem nawiew na min mocy. Różnica w kaloryczności niestety jest ogromna, a przy spalaniu 40kg/doba to każdy kilogram mniej jest cenny.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to spoko. Trochę się obawiałem, że końcówka palnika zrobi się miękka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, g69 napisał:

Ale czemu przekładać drzwiczki? Obecnie mam palnik w górnych drzwiczkach a kocioł przerobiony na DS.Nie ma problemu by np.utylizować drewno.A w przyszłości jakbym kupił MPM to myślałem o takim rozwiązaniu:

 

Trzeba przełożyć drzwiczki bo palnik jest w górnych drzwiach zasypowych zamontowanych i paląc w nim drewnem ,nie wyciągając palnika ,uszkodzisz palnik na bank smołą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vwpolo napisał:

 

Na wstepie chciałbym przywitać się serdecznie z wszystkimi forumowiczami oraz poprosic o pomoc

Ze względu na to ze musielismy sie szybko wprowadzić do naszego nowego domku oraz braku funduszy po budowie, poszlismy najtańszą drogą i został zainstalowany kocioł, niestety węglowy (wiem ze nie pakuje sie do nowych domów smieciuchów ale sytuacja tego wymagała) 

Dziś chodzi mi po głowie pomysł taki aby przerobić swój kocioł węglowy na pellet gdyż nie jest on jeszcze zuzyty i chciałbym prosić was o pomoc w doborze palnika oraz sterownika i czy ma wogóle taka przeróbka sens? myslałem tez nad pompą ciepła,ale to drogie urządzenia  a i sporo pradu by ciągneło bo moja zona jest ciepłolubna i w domu musi być 24-25 stopni cały czas, więc postawilismy na pellet. 

kocioł do przeróbki to Defro optima komfort 12 kw1763799250_kocio.jpg.06c85bbbe89c78d039bacf578a5b3ae8.jpg

dom nowo wybudowany parterowy 90m2, na całości podłogówka, drabinka tylko w łazience, komin fi 200-jest mozliwosc wstawienia RCK w wyczystce,

temperatura podłogówki sterowana jest recznie zaworem 3 drogowym afriso ale jest mozliwosc zamontowania na nim siłownika, zbiornik cwu 250l zasilany kotłem oraz solarami,

spalnie wegla na sezon zimowy to 2 tony wegla orzech oraz drzewo na rozpalkę

Czy istnieje mozliwosc aby przerobić ten kocioł na pellet tak aby to wszystko zagrało?   Mam zamiar wstawić palnik kipi 5-16kw, jak w moim przypadku najekonomiczniej palić, według krzywej grzewczej (pogodowo),czy może jakimś harmonogramem  lub ciagle a z minimalną mocą?   chciałbym zaznaczyć ze nie mam gdzie wstawić bufora:(

podaje link do wyliczeń http://cieplowlasciwie.pl/wynik/525rieplowlasciwie.pl/wynik/525r

 

Dziękuje za zainteresowanie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to do przerobienia palnik w drzwiczkach nad rusztem.

A jaki tam ruszt wodny czy żeliwny. Jak żeliwny i była by możliwość jego usunięcia na czas palenia pelletem to OK.

Najprościej to po prostu zainwestować w drugie drzwiczki do tego kotła ale już pełne. Wyciąć otwór i na flanszy dystansowej zamontować palnik. 

Jak się zechce palić na ruszcie zakładamy drzwiczki z klapką i palimy. 

Automatyka obsłuży Ci palenie na ruszcie bez najmniejszego problemu łącznie  z wyłączeniem nadmuchu w palniku .Pracować będę jedynie pompy i mieszacz zaworu.

Także wszystko jak najbardziej się da tylko chęci i pieniądze.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ruszt w tym kotle jest wodny,   ale rozumiem ze w tych drzwiczkach co sa aktualnie tez można zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , do tych które są też można zainstalować , zamontować najwyżej jak się da żeby palnik był wysoko nad rusztami , i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje, a jak w moim przypadku lepiej palić? ciągle czy cyklicznie? jak by było najekonomiczniej z waszego punktu widzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! To zależy od Twojej instalacji, ocieplenia domu i tego jaka temperatura Wam odpowiada. Ja postawiłem na stała temperaturę +22'C, ale mam automatykę na zaworze do podłogówki i zaworze do kaloryferów. Steruje tym pogodowo i termostatem pokojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam potestować , czym dłuższe przerwy tym większa oszczędność , praca ciągła tylko jak praca - postój się wyrównuje ze spalaniem ciągłym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.