Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pod rusztami palnik i w dodatku piec pełny szamotu żeby spaliny szły przede wszystkim po ściankach pieca i jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy tu radzą zabudować termometr spalin dla sprawdzenia temperatury a potem stawiać półki przegrody w kotle i  widzimy czy temperatura spalin spada w dół i tym samym rośnie sprawność odbioru ciepła przez kocioł .Jak będzie znacząca poprawa w zużyciu paliwa to wtedy można wprowadzić na stałe jakieś bezpieczne przeróbki  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie konstrukcja jak z viaderka U-22 u wielu się sprawdza bez żadnych przeróbek z rusztem wodnym. Nie ma co przerabiać oprócz zawirowywaczy oraz półki nad palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego alforz oglądałem twój płomień , ewidentnie tam coś nie gra  ,widziałem że strumień paliwa przy 26 kw to 4.6 kg na godzinę , przy takim podawaniu to sporo za krótki , u mnie w palniku 20 kw i przy mocy maksymalnej strumień paliwa to 3.5 kg , też mam kaloryczność zawyżoną na 5.6 kw , bo tak potrzebuje mój pellet , ale płomień mam z 35 cm  a pellet mam najtańszy  ,nie jakiś certyfikowany . Wygląda jak byś miał coś z powietrzem pogmyrane , z tego co pamiętam to wcześniej w pośpiechu coś z przysłoną kombinowałeś ,powinieneś na spokojnie sprawdzić czy nie masz za bardzo przymkniętej przesłony , a nadmuch regulować sterownikiem aż do uzyskania jak najlepszego płomienia, procentami na wyświetlaczu się nie sugeruj one ciepła nie dają ,tylko fizyczny płomień bez niego wszelkie modulacje pracy nic nie zmienią , a przecież  trzeba pomyśleć o wygaszaniu kotła na jakieś sensowne godziny  , praca palnika  na okrągło nigdy nie da ci przyzwoitego średniego spalania ,tylko sensowne postoje peletowca dają oszczędności ,ile czasu u ciebie trwa na grzanie kotła i instalacji od zera ? coś musisz z tym zrobić bo to zużycie jest chore , a kolega tomek nie da rady tam do ciebie podjechać  ?,chociaż żeby ten płomień na początek ogarnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub zacytuję 

 

w ktorymś poście alfiorz pisał, że mu zasypywało płomień i przesypywało. Miałem to samo...zmieniałem pellet na lepszy itd. NIC NIE POMOGŁO. Zmieniałem ustawienia czasu pracy,  nadmuch, kaloryczność zawyżona w kosmos, oszukana dawka paliwa i nic.

 

Rozwiązanie problemu  :

 

Należy zdemontować palnik i wyczyścić, tylko dokładnie !...pozatykało gdzieś w środku między rurami i nie było odpowiedniej dawki powietrza.

 

Wystarczy czytać forum z uwagą i wyciągać wnioski a nie ciągle zwalać na pellet i klepać posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszalem przeslony musiales pomylic z kims innym. Sugerowali mi zebym cos z nia zrobil ale zostawilem nic ni robilem z nia. Jak ustawil instalator to jakies 4 godziny trwalo az osiagnie 55 stopni. Po czym pokazalem mu jak szybko dobija kociol gazowy w tej samej instalacji to nie wierzyl i ze to nie ma co porownywac inna zasada dzialania a g... prawda paliwo i palnik to samo co w kipi to gadal ze cos tam nie bo cos i pojechal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się na razie na dwóch rzeczach. Bo przy 26kW ten wymiennik powinien dochodzić do zadanej moment. Temperatura spalin i powietrze. To pierwsze to już wiesz jak.

 

Musisz ustalić jak wygląda u Ciebie przysłona. Nie wiadomo co serwisant fizycznie ustawił więc wg instrukcji postaraj się ustawić przysłonę w pozycji maksymalnego otwarcia. (u mnie tak było domyślnie)

Ewentualnie cyknę Ci po południu fotkę jak jest u mnie.

 

a482f84919e937db.jpg

 

Druga sprawa. Może faktycznie trzeba palnik wyczyścić bo od pracy ciągłej i złych ustawień zaszedł  syfem. W tym pomorze Ci DTR od strony 25. DTR palnika masz w załączniku tego posta.

DTR-ver.-14.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz na filmie zauważyłem że masz niską temperaturę palnika coś około 18 stopni. Ile masz stopni w kotłowni? U mnie temperatura około 24 i tyle w kotłowni bo kocioł grzeje pomieszczenie sam w sobie. Ale jak u Ciebie takie niskie temperatury to może faktycznie ciepło leci w komin bo nie odbiera wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alforz jakby na to nie patrząc jak ja bym miał takiego wypierdka jak go nazwałeś  na mocy maksymalnej to też by mi piec wolno dochodził ,a pellet by łykał tak samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz na filmie zauważyłem że masz niską temperaturę palnika coś około 18 stopni. Ile masz stopni w kotłowni? U mnie temperatura około 24 i tyle w kotłowni bo kocioł grzeje pomieszczenie sam w sobie. Ale jak u Ciebie takie niskie temperatury to może faktycznie ciepło leci w komin bo nie odbiera wymiennik

też mnie to zastanowiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jak serwisant przyjechal to byl odpakowany i przy mnie nic nie grzebali. Zamontowali pozmniejszal nadmuchy i pojechali. W kotlowni chodze w krotkim rekawku i zimno mi nie jest nie wiem ile moge miec ale cieplo bije jak sie wchodzi. No zobacze ta przeslone czyli na maksa otwarta musi byc tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię Ci fotę jak jest u mnie. Palniki mamy takie same. Chociaż bardziej stawiam tak jak pisze kolega @wojtas85. Palnik może być zasyfiony.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz nie kombinuj z przysłona tylko wygaś palnik i zajrzyj do środka. Zobacz jak wygląda czy otwory dolotowe nie są pozatykane. Weź szczotkę drucianą odpal na ręcznym sterowaniu dmuchawę i 100% nadmuchu wyczyśc palnik odpal ponownie. 

Zacznij od najprostszego rozwiązania czyli czyszczenia palnika. 

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palnik pobiera za dużo powietrza, lub piec przeciąga to temperatura palnika spada. Ja mam w piwnicy 15 stopni Ale palnik nigdy nie zszedł poniżej 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten płomień u Ciebie wygląda jakby na pół gwizdka palnik szedł albo mniej. A nie 26kW. Coś masz nie tak. Swoją drogą, napowietrzenie kotłowni jest? tzw ZETKA?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie właśnie, zimne powietrze musi się ogrzać w komorze spalania palnika. Jeśli jest naprawdę zimne to może wychładzać wymiennik, podajnik zresztą też. A jak komin przeciąga to już w ogole. Efekt może być dokładnie taki jak u Ciebie.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wyższa moc palnika tym temperatura jego spada ponieważ wzrasta nadmuch , a palnik jak wiadomo chłodzi się nadmuchem. U mnie teraz np. Przy 9kW palnik na 24 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w sterowniku 350 ale jak masz prace ruszt to przy max pracy palnika (masz go w drzwiczkach?) to włącz prace na ruszcie i zobacz ile masz paliwa w palniku. Mimo że masz zwiększoną kalorycznośc dalej możesz miec za dużo paliwa i nawet jak zwiększasz nadmuch to przy lekko zawęrzonych otworach dolotowych nie podaje tyle powietrza żeby się to paliło. Kurna ciężko bez zdjęc tak to oceniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wyższa moc palnika tym temperatura jego spada ponieważ wzrasta nadmuch , a palnik jak wiadomo chłodzi się nadmuchem. U mnie teraz np. Przy 9kW palnik na 24 stopnie

Ale nie schłodzi palnika poniżej temperatury pomieszczenia przynajmniej nie o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie możesz nawet odłaczyc go od prądu na chwile i zajrzec do środka ile masz w nim paliwa. Ja tez mam 26kw i przy dobrych ustawieniach pellet dochodzi mi do połowy palnika później już tylko popiół lub czysta rura.

 

 

Palenisko w naszych 26-tkach jest długie 207mm więc trochę tego pelletu w nie potrafi zapodac. Pamiętaj że tylko pierwszy rząd otworów jest większej średnicy pozostałe są nieco mniejsze.

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.