Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, palacz66 napisał:

Otwarty, 0,7m. 

to mało 0,7 m x h( podnoszenie pompy)  , dał bym na zasilanie pompe  , ale puki co spróbuj zdławić przepływy na zasilaniu rozdzielacza jak na zdjęciu wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grundfos napisał:

Ja tam się nie znam ale czy nie należy przyjąć większej wartości parametru maks.delta t zaworu niż 3kPa bo to jest wartość minimalna?Przedział w jakim dobieramy to 3-25kPa Zgodnie w wytycznymi producenta odnośnie doboru zaworu.

Ten program jest produkcji ESBE lub dla ESBE, a spadek zależy jaką pompę masz zamontowaną na powrocie, ja wstawiłem 25/40 i to sa dla niej dane.

Ponadto kolego jesteś nie dokładny, gdyż pierwszy zrzut - mój - odnosi się do kotła 14 kW a twój do kotła 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto by się zastanowić nad mocniejszą pompą na powrocie np. 25/80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryni napisał:

A może warto by się zastanowić nad mocniejszą pompą na powrocie np. 25/80?

a co na to 0.7m  wysokość zbiornika ?

Nie wiem czy autor nadanża czytać i testować sugestie , bo nie na odzewu odnośnie zdławienia powrotu z wężownicy bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z bojlera jest wpiety za ATV a podłoga i CO przed, więc nie ma to nic do tego. 

Poczekajmy do jutra zobaczę jak będzie na zamkniętym,/ zdlawionym powrocie podłogi. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mironw napisał:

a co na to 0.7m  wysokość zbiornika ?

Pewnie będzie za nisko, ale sokoro montaż dodatkowej pompy na obiegu grzejnikowym jest problemem, to może montaż mocniejszej pompy na powrocie da parę dodatkowych litrów przepływu i zostanie coś na grzejniki nim poma od podłogówki wszystko wyciągnie. Ale pewności nie ma, bo od lat już nie tego nie praktykuje i braki są, a tu jest wielu lepszych ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palacz66 napisał:

Powrót z bojlera jest wpiety za ATV a podłoga i CO przed, więc nie ma to nic do tego. 

woda jako leniwa bestia płynie gdzie jej łatwo  bojler masz podpięty jak dobrze widzę Cu28 , a na podłogówce jest przydławione zaworem zwrotnym , mocna pompa kotłowa to i ciągnie z bojlera a dopiero resztę z grzejników , no cóż czekam do jutra tylko kontroluj podłoge  bo jak ZZprzepuszcza to zimna zpowrotu zassa do podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mironw napisał:

woda jako leniwa bestia płynie gdzie jej łatwo  bojler masz podpięty jak dobrze widzę Cu28 

Gdzie Ty to widzisz? Spójrz na post #77

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już nie ma patrz na post #77 strona 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nic nie rozumie a było tak przeźroczyście wykonane . 

1 MASZ POMPĘ BOJLERA? SKORO POWRÓT JEST ZA POMPĄ KOTŁOWĄ ?

2  Powrót z podłogi jest wpięty do powrotu bojlera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 tak

Ad. 2 nie. 

Ale już nie pytaj, to było wszystko opisane we wcześniejszych postach a naprawdę już nie mam sił wracać od początku do tego wszystkiego. 

@mironwJutro napewno Cię poinformuję czy zdlawienie zaworu działa. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrób zdjęcie całego grzejnika co słabo grzeje  i zaworu zasilania powrotu

a przełączając pompe kotłową słychać mocniejszy szum , przepływ może zawiesił się zawór zwrotny i nie przepuszcza tyle wody , możesz postukać delikatnie po nim

 

 

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem się Panowie dorwalem hydraulika i spójrzcie na to :) 

Zostały dwa miejsca puszczone pod ewentualne grzejnik jak on to nazwał w razie w! 

IMG_20200108_193157.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak "lewe bajpasy" ? :))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz włączyłem pompy i palnik po 45 min dopiero zaczął grzać grzejnik, niestety masakra. 

Tylko ciekawe czemu jak wkładki nie ma grzeje choć tez jako ostatni ale trwa to zdecydowanie szybciej. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na moje też... str. 10, post #236 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mogłem wiedzieć @sambor

@gmaj22

ze on to zostawił. 

Teraz co z tym robić? To jest wiatrołapie. 

 

IMG_20200108_195237.jpg

Zostało kucie chyba i nic więcej Panowie co? Zastanawiam się czy od razu nie wyprowadzić rurek na zewnątrz ściany i je zaslepic? Jak to najlepiej zrobić waszym zdaniem? I w tym drugim miejscu przy łazience również pewnie to samo. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiatrołapie pewnie kiedyś będziesz potrzebował grzejnik, choćby ustawiony na "śnieżynkę). Wyprowadż na ścianę, zakończ mufami 1/2 cala i  zaślep choćby korkami grzejnikowymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22Myślisz, że tylko ten w wiatrołapie bajpas likwidować czy i ten przy łazience? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mironwno napewno nie za szybko będę je zakładał. Czy to się nada do aluminiowych ewentualnie? 

Kurde jak ja to odkryje i znowu nie będzie chodzić to ja nie wiem a żona to już z chałupy mnie pogna. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś pewny że rury są połączone to na pewno musisz rozkuć  a te zawory są do panelówki  ale można wyprowadzić końcówki z gwintem i zaślepić , albo jak pisałem założyć zaworek powrotu grzejnikowy i pozostawić mały przepływ to ani nic się nie zatka ani nie zamarznie . Podejrzewam , że idą rury podłogą i są na trójnikach i zalane w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.