Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Idą podłoga a odejścia na grzejniki wyprowadzone są na ścianę. Chyba wykuje i wstawię drzwiczki rewizyjne 15x15cm żeby na obecną chwilę nie szpachlowac i wg jakoś to wyglądało a w lato malowanie to przy okazji się szpachle rzuci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 11:19, sambor napisał:

No to ATV jest teoretycznie dobrze zainstalowany, ale dlaczego nie działa grzanie parteru , jeżeli piętro podłączone równolegle do niego jest ciepłe?

Albo jest rura przytkana do grzejników parteru , albo jakiś bypass na obiegu- czasem tak robiono aby pompa się nie psuła podczas pracy na zamkniętych głowicach.

Dodatkowo warto sięgnąć pamięcią wstecz czy przypadkiem nie był planowany dodatkowy grzejnik i zamiast niego zrobiono pętlę, która gdzieś pod tynkiem zaginęła , albo odwrotnie zdemontowano grzejnik i dano zamiast niego połączenie zasilania z powrotem.

To ten post ale kto mógł wiedzieć. 

Dobra jutro wykuje i zobaczę jak to wygląda innej metody nie ma. 

Tyle czasu z tym się babram, że te pół dnia poswiece na to i zrobię to w końcu. 

Boję się tylko, że mogą iść tam rury 22mm wtedy przejść na 15mm? Ale to jutro podpytam was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor oby to było to.

Choroba nie wybiera niestety ale sorki za wszystko :) 

 

Wiatrołap rozpruty :) 

 

IMG_20200109_070243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor jest i drugie na wierzchu :) 

Dam od razu kolanka i mufe 15mm i wystawię na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko nad podłogą to jest? Tylko dobrze zaizoluj, żeby miedż nie miała kontaktu z zaprawą tynkarską.

I jeśli kiedyś przewidujesz tam grzejnik, to pomyśl o odpowiednim rozstawie przyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 25cm nad podłoga! A jaki to odpowiedni rozstaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasz dwie opcje: albo skrócić i ok. 15-20 nad podłogą dać gotowe podejście dla grzejnika VK  albo dać zakorkowane nyple (zależy od zaworu) 1/2 cala w rozstawie 50 mm. Tu ważne, aby zasilanie było od wewnętrznej strony grzejnika, czyli jak grzejnik będzie na lewo od podejścia, to zasilanie też musi być po lewej. Jak na prawo-to po prawej.

image.jpeg.30b3f7dd340e87b7c9c86458a1a6f7dc.jpeg

A jak bocznozasilany to wiadomo, dla grzejników kompaktowych 600 mm wysokości - rozstaw jest najczęściej 550 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, ale chciałem mu zaoszczędzić kosztów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tam jest dedykowane pierwsze żeberko, prawe lub lewe.

element-lewy-g350f-d-1-z-dolnym-zasilaniem-krzyzowym-z-zespolem-przylaczeniowym-katowym.jpg.d7e7ddc5837fdfed6edf0950df4283ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz czy i kiedy dasz grzejnik to ja bym wyprowadził nypelki 18 x1/2'' i zaślepił kapą , jedna rurka nad drugą tylko powrót wyprowadzić tak jak inne GRZEJNIKI  są  wysoko , a w przyszłości dajesz przedłużkę na odpowiednią długość   i zaworek kątowy

POPRAWA 5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadziłem na zewnątrz i zakończyłem krokami grzejnikowymi później będę się martwił. Teraz najważniejsze czy będzie dzialac to w końcu. 

 

IMG_20200109_180850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest ok.

Instalacja wychlodziła się odpalilem palnik i pompy przy temperaturze na kotle 65C spadała temperatura do 53C pompy stop (są od 55C) a później już w górę szła i w ciągu 25 minut grzejnik ciepły po 30 min gorący. 

Chyba będzie git ale to jutro ostatecznie stwierdze po dłuższym postoju i wychlodzeniu instalacji.

Ale czy tak czy siak grzeje ostatni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z wkładką :). 

Grzeje ale i tak jako ostatni, muszę wyregulowac przepływy na spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady już wszystko ogarnięte, przykryte i nawet pomalowane haha. 

Ja też mam taką nadzieję, że wszystko już będzie pracować jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, palacz66 napisał:

Bez przesady już wszystko ogarnięte, przykryte i nawet pomalowane haha. 

Dałeś po robocie... Nie ma to jak groźna mina żony... Następuje napływ nadludzkich sił, aby jej uniknąć... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spalaniu widać, że wszystko wróciło do normy.  Zobaczcie poniżej jaka różnica w spalaniu po wyeliminowaniu lewych baypasow:

 

Screenshot_20200110_073708.jpg

A to poniżej po wyeliminowaniu lewych przepływów. 

Dwa dni różnicy bo przed robota ustawiłem inne zadane temperatury żeby wychlodziła się instalacja do opróźnienia instalacji. 

Screenshot_20200110_073334.jpg

Ponad 4 kg pelletu przez te kilkanascie godzin. 

Na koniec tak myślę tych wszystkich problemów chciałbym BARDZO podziękować wszystkim ktorzy pomogli mi w szczególności:

@sambor

@cezar76

@gmaj22

@emigrant

@mironw

@hajtaler428

DZIĘKUJĘ KOLEDZY ZA POMOC, CIERPLIWOŚĆ I OCZYWIŚCIE POŚWIĘCONY CZAS. 

OBY JAK NAJ MNIEJ TAKICH PRZERÓBEK ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.